• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Egy jo tanacs a citromos rendszerhez: az osszes csovet ami erintkezik a citromsavval cserelni rendes femszalas pneumatikai levegocsore.... idovel szetmarja es szanaszet spriccel a citromsav. Ha nincs otthon az ember es esetleg a szekreny aljaban egy nyitott rendszeru viz hutes/futes vagy vizpotlo rendszer van, akkor nagyon csunya dolgokat kepes muvelni az aksival :)
Masik tipp:
En megrendeltem anno a kici occo kinai szettet ehez a rendszerhez, viszont marha hamar meguntam, hogy leurul, mivel a 300as aksihoz sok kell... a 2 literes palack meg edes keves volt.
Igy fogtam 2 darab 10 literes kannat (talan desztillaltvizes volt...) illetve 2 darab 2literes normal flakont. A 2 ketliteres nyakat ahova a kupakot tekered, levagtam a 2 10literes kupakjaba pedig furtam 2 megfelelo meeetu lyukat es a korabban levagott 2 darab menetet epoxival beragasztottam... a csoveket kicserltem pneumatikaira es hosszabbakra, hogy leerjen az aljaba, a porlasztokovet kicsereltem huttofolyadekoknal hasznalt szurore... az inditas pedig pumpaval tortenik (lehet nyomkodni egy darabig kezzel mig eleri a 3 bart...). Nem tudom pontosan meddig volt eleg, de lenyegeben eleg korrekt ideig a masikhoz kepest. Azota lecsereltem normal palackra az egeszet, mert kevesebb lett az idom es eleg olcson sikerult hozzajutnom egy 20kilos 150baros palackhoz ismeroson keresztul, amit allandoan cserelni is tud.
 
Jó ideje megy már a citromsavas rendszerem, időnként lecserélem a palackokat összekötő csövet, mert előfordult már, hogy szétmarta a sav és szétköpte a limonádét. Gondoltam egyet és most elővigyázatosságból lecserélem a palackokat is. De ugye már nincs 2 literes kóla, szerintetek milyen palackot szerezzek be: 1,75 vagy 2,25 esetleg 2 literes szikvizest?
 
Sziasztok! Ma tervezem összeállítani a citromsavas rendszert. Lenne egykét kérdésem :)
Ezek az alkatrészek állnak rendelkezésemre:

P1040109.JPG
Ezek közül valamelyik tudja helyetesíteni a porlasztó követ? Vízzel megpróbáltam mindkettővel, akkor is fel lehet velük szívni vizet ha csak a végük ér bele(a baloldalival lassabban, nehezebben, a jobboldali réz porlasztóval könnyebben.) De mindkettőnek az a része is szív ami nem ér folyadékba így a folyadékkal együtt levegőt is szív. Ez a kőnél nemtudom hogy működik. Szerintetek?
P1040113.JPG
Szerintetek a bal oldali szeleppel is elég pontosan be lehet állítani? A jobb oldalit finomabban be lehetne állítani, csak hogy valami el van benne kopva, lötyög amit tekerni kell, ugyhogy abból kellene szerezni újat.
P1040110.JPG
Ezek közül valamelyiket használnám Y elágazó ként. Úgy is jó hogyha középre oldalról fúrok egy lyukat az első képen lévő összekötőre vagy ha a második összekötőnek az oldalsó összekötőjét levágnám? (csak úgy fér be a cocacolás palack nyakán)
P1040111.JPG P1040112.JPG
 
Sziasztok!
Szia! Szeretnék segíteni... Ha tudod cseréld majd le a kólás üvegeket a feljebb említett 2literes szódásra, mert az alja egyenletes kör, és sokkal masszívabb (na nem mint ha gyenge lenne a kólás, de majd érzed rajta). Valamint jóval olcsóbb lesz majd a kilós, vagy két kilós citrommal és szódabik.-val.
Ezek közül valamelyik tudja helyetesíteni a porlasztó követ?
A szódás üveg aljából adódik, hogy melyik porlasztót használd: Egyiket sem. A lényeg, hogy a cső biztosan az aljáig érjen és kicsit ferdén vágd, hogy ne tudjon letapadni az üveg aljára. Ami ezek után mégis benne marad ürüléskor azzal nem mész sokra. Egyébként a kólás üvegnél sem használnám csak megdönteném, hogy fogyás előtt át tudjon folyni a maradék.
Szerintetek a bal oldali szeleppel is elég pontosan be lehet állítani?
Nincs tapasztalatom a bal oldali szeleppel, de mindenképp precíz szelepet javasolnék.
Ezek közül valamelyiket használnám Y elágazó ként.
Nincs előttem, hogy hogyan lehetne jó, ha megfúrod, vagy a másikból levágsz. Hogy maradna ott a cső? Én a teljesen gagyi kis fehér, vagy zöld elosztót használtam, amit autós boltban, vagy akvarisztikaiban is kapsz. Abból is vágni kellett, de legalább be van barázdázva a csatlakozás, hogy ne csússzon le a cső.

Remélem tudtam segíteni.:)
 
Ha tudod cseréld majd le a kólás üvegeket a feljebb említett 2literes szódásra
Elég erős a kólás üveg, kompresszorral leteszteltem, 8 bárig bírta de nem robbant fel hanem a kupakból kijött a cső. De majd később szerzek szódásat :)


Hogy maradna ott a cső?
Ez az elosztó olyan hogy bedugod a 6mm es csövet akkor az ott fixen fogja és csak úgy tudod kihúzni hogyha a peremét benyomod. De az y elágazónak az a része ami nincs összekötve semmivel muszály fölfele néznie? :)
 
Elég erős a kólás üveg, kompresszorral leteszteltem, 8 bárig bírta de nem robbant fel hanem a kupakból kijött a cső. De majd később szerzek szódásat :)



Ez az elosztó olyan hogy bedugod a 6mm es csövet akkor az ott fixen fogja és csak úgy tudod kihúzni hogyha a peremét benyomod. De az y elágazónak az a része ami nincs összekötve semmivel muszály fölfele néznie? :)
Erős, csak az alja miatt praktikudabb a szódás.
Azt tudom hogy műkszik a csatlakozó. Arra gondoltam ahol megfúrod. Ott ugye nincs gyorscsatlakozás csak a fúrás helye. Vagy közben már össze dobtad?
 
Erős, csak az alja miatt praktikudabb a szódás.
Azt tudom hogy műkszik a csatlakozó. Arra gondoltam ahol megfúrod. Ott ugye nincs gyorscsatlakozás csak a fúrás helye. Vagy közben már össze dobtad?
Hát a fém fogakig fűrészeltem, azok még fogják de kihúzni nem lehet már a csövet. De így se fért be úgyhogy csináltam másból. Most így néz ki az egész, remélem jól csináltam mindent és működni fog :) IMG_20160908_172908.jpg IMG_20160908_173757.jpg
 
Hát a fém fogakig fűrészeltem, azok még fogják de kihúzni nem lehet már a csövet. De így se fért be úgyhogy csináltam másból. Most így néz ki az egész, remélem jól csináltam mindent és működni fog :) View attachment 17029 View attachment 17030
Értem. Jónak tűnik. Annyit még hozzá tennék, (ha még nem csináltad meg) hogy a berajzolt helyekre és irányban visszafolyást gátló szelepeket raknék, hogy ne közlekedjen össze-vissza a citrom és a szóda. Ezek nélkül könnyen visszaköpi a szódát a citromhoz a termelt gázzal együtt.
 

Attachments

  • IMG_20160908_172908.jpg
    IMG_20160908_172908.jpg
    148.3 KB · Megtekintések: 0
Értem. Jónak tűnik. Annyit még hozzá tennék, (ha még nem csináltad meg) hogy a berajzolt helyekre és irányban visszafolyást gátló szelepeket raknék, hogy ne közlekedjen össze-vissza a citrom és a szóda. Ezek nélkül könnyen visszaköpi a szódát a citromhoz a termelt gázzal együtt.
Köszi! :) még nem raktam össze. 2 visszacsapó szelepet vettem, 1 van a diffúzor és a szelep között ugyhogy 1 maradt. Akkor azt az y alá teszem ahova tetted a jelzést! :)
 
Sziasztok! Az mitől lehet hogy a palackokba folyamatos 2 bar a nyomás de a diffúzorba egyre kevesebb a percenkénti buborék(diy diffuzor van, abba számlálom a buborékokat) . Mindig jobban meg kell nyitnom a tűszelepet. Mitől van ez? :) És ugye éjszakára teljesen elzárhatom a szén-dioxidot, akkor se megy 2 bár fölé a nyomás?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Az mitől lehet hogy a palackokba folyamatos 2 bar a nyomás de a diffúzorba egyre kevesebb a percenkénti buborék(diy diffuzor van, abba számlálom a buborékokat) . Mindig jobban meg kell nyitnom a tűszelepet. Mitől van ez? :) És ugye éjszakára teljesen elzárhatom a szén-dioxidot, akkor se megy 2 bár fölé a nyomás?
Vagy csökken a nyomás, csak nem látod az órán, vagy valahol ereszt a rendszer, esetleg valahol (tipikusan tűszelep) koszolódik az átmérő, és ezért egyre kevesebb gáz jut át. Sőt rosszabb minőségű tűszelepnél az is elképzelhető, hogy a legkissebb rázkódástól elálítódik, te meg nem kijjebb és kijjebb nyitod, csak mindig vissza.

Tapatalk-kal küldve...
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Lesz nagynyomású co2 rendszerem de még pár komponensének beszerzése folyamatban, addig be akarok röffenteni egy régi citromsavas rendszert. Rég használtam, a korábban bemutatott gyantás kupak volt rajta, nem használtam, folyadék volt benne így megette a kupakot az idő "citromsavas foga". Szóval rendeltem moderált aukciós portálról másik kupakot (ami a képen is látható). A gyantásnál nekem 3 kimenet volt a citromsavas kupakon, az egyik egy pumpa bemenet volt amivel sajátkezűleg adtam rá a 2 bar nyomást. Ám ugye ez tönkre ment, most a palack nyomogatásával kéne pumpálgatni.
080815151.jpg
Az eredeti recept szerint csináltam, 4,5dl vizhez 150g citromsav meg 6 deci vízhez 150g Szódabikarbóna. Jó, a palackok 1.5 literesek nem 2.
Szóval én préselem őket ide oda, a kimeneti ág el van zárva, nem is hallom hogy szelelne viszont a nyomás az istennek sem emelkedik.

Van ötlete valakinek, hogy mi lehet az oka?
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Lesz nagynyomású co2 rendszerem de még pár komponensének beszerzése folyamatban, addig be akarok röffenteni egy régi citromsavas rendszert. Rég használtam, a korábban bemutatott gyantás kupak volt rajta, nem használtam, folyadék volt benne így megette a kupakot az idő "citromsavas foga". Szóval rendeltem moderált aukciós portálról másik kupakot (ami a képen is látható). A gyantásnál nekem 3 kimenet volt a citromsavas kupakon, az egyik egy pumpa bemenet volt amivel sajátkezűleg adtam rá a 2 bar nyomást. Ám ugye ez tönkre ment, most a palack nyomogatásával kéne pumpálgatni.
View attachment 18670
Az eredeti recept szerint csináltam, 4,5dl vizhez 150g citromsav meg 6 deci vízhez 150g Szódabikarbóna. Jó, a palackok 1.5 literesek nem 2.
Szóval én préselem őket ide oda, a kimeneti ág el van zárva, nem is hallom hogy szelelne viszont a nyomás az istennek sem emelkedik.

Van ötlete valakinek, hogy mi lehet az oka?
Szia! Nézd meg az első oldalon a videót az összeállításról! De leírom hogy csináld. Kösd le a folytószelepet arról a csőről ami a diffuzorba megy, zárd el teljesen. Nyomd össze a citromsavas palackod addig amig a folyadék el nem ér a szódabikarbónás palack y eleméig. Látni fogod hogy felpezsdül, és visszanyomja a citromsavat az a palackba. Ezt játszd el még 2-3 szor. Utána nyisd ki addig a folytószelepet hogy a citromsav átmenjen a szódabikarbónába, amikor el lezd pezsegni gyorsan zárd el teljesen. Majd kezd el lötyögtetni a szodabikarbonás palackot 5mp ig. Látni fogod az órán hogy nőtt a nyomás. Ugyan ezt a műveletet csináld annyiszor amig nem lesz a nyomás két bar nál, a körkörös rázást se felejtsd el, utána összekötheted a difit a folytószeleppel és kész. Ezt először én se tudtam hogy igy célszerü csinálni mert az első oldalon nem igy irta, de a videoba már ugy csinálta ahogy most irtam :D . Sok sikert! ;) Ja és ez az ötlet nemtudom honnan jött hogy pumpával csinálsz 2 bar nyomast de az hülyeség mert azzal levegőt pumpálsz bele.... Remélem tudtam segíteni! :)
 
Köszi,

de elolvastam és alig bírom átpréselni az egyikből a másikba pedig igaz, hogy állt a rendszer egy évet, feltöltés előtt megfújkáltam, a csövek tiszták. A citromsav nagyon nehezen megy át, átmegy, picit pezseg, visszaszívja, utána a citromsavban buborékol kicsit majd meg is áll itt a reakció. Én a szelep kinyitásáig nem jutok el mert nyomásról nem beszélhetünk. Szóval kb az van, hogy a folyadékok nem közlekednek csak nem tudom, hogy miért. Azért köszi!
 
Köszi,

de elolvastam és alig bírom átpréselni az egyikből a másikba pedig igaz, hogy állt a rendszer egy évet, feltöltés előtt megfújkáltam, a csövek tiszták. A citromsav nagyon nehezen megy át, átmegy, picit pezseg, visszaszívja, utána a citromsavban buborékol kicsit majd meg is áll itt a reakció. Én a szelep kinyitásáig nem jutok el mert nyomásról nem beszélhetünk. Szóval kb az van, hogy a folyadékok nem közlekednek csak nem tudom, hogy miért. Azért köszi!
Ha már nem tudod átnyomni kézzel a folyadékot akkor már van akkora nyomás hogy elkezdheted a 2 bar ra termelést(de még kicsi a nyomás ugyhogy az órán nem látszik!) ugy ahogy irtam(kinyitod szelepet, ha elkezd pezsegni gyorsan elzárod, körkörösen rázod 5mp ig, megint kinyitod, átmegy, pezseg, elzárod, rázod kb 5mp ig és ezt annyiszor amig 2 bar nem lesz az órán.
 
Ha már nem tudod átnyomni kézzel a folyadékot akkor már van akkora nyomás hogy elkezdheted a 2 bar ra termelést(de még kicsi a nyomás ugyhogy az órán nem látszik!) ugy ahogy irtam(kinyitod szelepet, ha elkezd pezsegni gyorsan elzárod, körkörösen rázod 5mp ig, megint kinyitod, átmegy, pezseg, elzárod, rázod kb 5mp ig és ezt annyiszor amig 2 bar nem lesz az órán.

Hát jó, most melózok de du. megpróbálom. Jelentkezek bármi is az eredmény. :)
Köszi!
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Lesz nagynyomású co2 rendszerem de még pár komponensének beszerzése folyamatban, addig be akarok röffenteni egy régi citromsavas rendszert. Rég használtam, a korábban bemutatott gyantás kupak volt rajta, nem használtam, folyadék volt benne így megette a kupakot az idő "citromsavas foga". Szóval rendeltem moderált aukciós portálról másik kupakot (ami a képen is látható). A gyantásnál nekem 3 kimenet volt a citromsavas kupakon, az egyik egy pumpa bemenet volt amivel sajátkezűleg adtam rá a 2 bar nyomást. Ám ugye ez tönkre ment, most a palack nyomogatásával kéne pumpálgatni.
View attachment 18670
Az eredeti recept szerint csináltam, 4,5dl vizhez 150g citromsav meg 6 deci vízhez 150g Szódabikarbóna. Jó, a palackok 1.5 literesek nem 2.
Szóval én préselem őket ide oda, a kimeneti ág el van zárva, nem is hallom hogy szelelne viszont a nyomás az istennek sem emelkedik.

Van ötlete valakinek, hogy mi lehet az oka?
És miért van az y elágazon visszafolyás gátló? Az oda teljesen fölösleges és az is okozhat gondokat. Mielött elkezded a 2 bar ra termelést azt vedd ki és csak egy rövid, felfele néző cső legyen az y elágazo azon részén
 
Back
Oldal tetejére