• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Ha nem titok elárulnád hol sikerült ilyen olcsón megvenned?[emoji846]én több mint a duplájáért találtam csak[emoji53]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Kínai legnagyobb online áruház, ali és express. :)
És két hét alatt itt volt.
 
Hú de veszélyesnek néz ki! Nem pattintja el az üveget?!

Ha nem is, de lesz egyszer amikor valaki picit meglöki. Az a 4-es üveg ami a fotón van kb annyit tart, hogy semennyit.

Folyamatos kínlódás megy ezekkel a tartókkal. Giesemannál is volt korábban egy széria ami ennél brutálisabb tartóval jött. Sosem mertük használni. :)
 
Én is Chihiros lámpát használok, még a régi Aquasky verziót. Nagyjából két éve ketyeg gond nélkül, nem melegszik túlságosan, nem égnek be a ledek. A fénye elég erős, de valahogy nem szeretem. A színeket nem adja vissza igazán, és sokszor találkozom azzal, hogy a garnélák is inkább elbújnak, amikor megy a lámpa, majd lámpaoltás után újra előbújnak. Dimmelve időnként egy nagyon gyors vibrálás látszik.
Akkor miért használom mégis?!(n) Csakis azért, mert az ADA nem csinál 25cm széles nanóra lámpát... különben azonnal váltanék.;)
 
sokszor találkozom azzal, hogy a garnélák is inkább elbújnak, amikor megy a lámpa
Ez a probléma az ADA Aquasky mellett is jelentkezik. Én hétvégén szoktam meglepni a garnélákat azzal, hogy felkapcsolom 10 perce a lámpát délelőtt, amikor amúgy nem szokott menni. Olyankor leülök és gyönyörködök a nyüzsgésben:)
 
Nálam nincs bújkálás kettő A601 mellett sem, igaz egy arduinoval hajtott irf540 dimmeli őket napfelkeltére, és napnyugtára is.
Lehet, ha csak felkapcsolnám, az Otok átmnennének flipper módba, mint a régi akvámban. [emoji14]

Tapatalk-kal küldve...
 
A pluszos - szélesebb - szériával van esetleg tapasztalat? Vagy olcsóbb két simára benevezni?
 
A pluszos - szélesebb - szériával van esetleg tapasztalat? Vagy olcsóbb két simára benevezni?
Nem tudom, hogy az a plusz két sor led alig nagyobb hűtő felülettel milyen melegedést produkálhat. Bár ha arányaiban nézzük, akkor ugyan ott vagyunk, mint az A szériában (mármint a ledsorok és a hűtés felület arányában). Ha csak a teljesítmény a cél, akkor hasonló árban jön ki ugyan az a teljesítmény. Azt figyeltem, hogy az enyém fölé nem csak a fény miatt kell kettő. Ha egy darab teljesítménye elég is lenne a szélessége miatt úgy sem világítaná be rendesen. Szóval ebből a szempontból a Plus szélesebb.
 
A pluszos - szélesebb - szériával van esetleg tapasztalat? Vagy olcsóbb két simára benevezni?
Szerintem jobb a kettő,Én is most rendelek egy másikat @Trappista kolléga után szabadon.
Na meg amit @xspirit Tomi is ír hogy a fény beesési szög egy erdős dzsungeles témánál már egy lámpánál kevés,na meg így vissza is lehet venni a fényerőből így a melegedés is minimalizálható és ezzel együtt az élettartam is megnő.
A következő scape-hez jól fog jönni a plusz fényerő,na meg lehet hogy akvárium méretben is feljebb lépek a 60 x 40 x 35 84 liter :D
 
Már rendeltem hűtőbordát és hozzá ragasztót, meg kis ventiket is ha a borda nem lenne elég. Majd beszámolok róluk...;)
 
Nem tudom, hogy az a plusz két sor led alig nagyobb hűtő felülettel milyen melegedést produkálhat. Bár ha arányaiban nézzük, akkor ugyan ott vagyunk, mint az A szériában (mármint a ledsorok és a hűtés felület arányában). Ha csak a teljesítmény a cél, akkor hasonló árban jön ki ugyan az a teljesítmény. Azt figyeltem, hogy az enyém fölé nem csak a fény miatt kell kettő. Ha egy darab teljesítménye elég is lenne a szélessége miatt úgy sem világítaná be rendesen. Szóval ebből a szempontból a Plus szélesebb.
Igazából arra gondolok, hogy melyik a jobb megoldás: 2 simát dimmelve járatni, vagy egy plust dimmelve?
 
Igazából arra gondolok, hogy melyik a jobb megoldás: 2 simát dimmelve járatni, vagy egy plust dimmelve?
Ebben az esetben a kettő simát az én meglátásom szerint. Lehet egy kicsivel többe kerül így, de nagyobb fényed lesz jobban elterítve.
 
Igazából arra gondolok, hogy melyik a jobb megoldás: 2 simát dimmelve járatni, vagy egy plust dimmelve?

Sztem is a két "kicsi", jobb mint egy "nagy". Én is erre megyek most rá. Bár még mindig szemezek az RGB-vel :( :D
 
Back
Oldal tetejére