• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

De jó, hogy írod, én is nézegettem, de azt hittem, tengeriseknek lett kitalálva a színes. :geek: Vagy nem? Vagy igen? Vagy mi van?

Tengerihez készült elsősorban, de nagy nevű hazai akvarista is használja növényes felett.

A DIY LED-eknél is teszünk kék/piros szalagot a fehér mellé, tehát akkora melléfogás nem lehet azért :)
 
Tengerihez készült elsősorban, de nagy nevű hazai akvarista is használja növényes felett.

A DIY LED-eknél is teszünk kék/piros szalagot a fehér mellé, tehát akkora melléfogás nem lehet azért :)
Hmmm. Ki az? Debreceni? Vannak róla képek???
 
De jó, hogy írod, én is nézegettem, de azt hittem, tengeriseknek lett kitalálva a színes. :geek: Vagy nem? Vagy igen? Vagy mi van?
Értem a dilemmádat. Amit az öbölben árulnak választható 5-color/white az szerintem nem ugyanez. Az az A-széria más ledekkel szerelve. Ennek meg a kialakítása is más. Ez az RGB egy külön széria.

Szerk: A plantedtank-on be van linkelve a hinterfeld oldala, ott megtalálod a kül. típusokat.
A-series, A-series Plus, RGB-series, Coral/Marine-series..
 
Utoljára módosított:
Értem a dilemmádat. Amit az öbölben árulnak választható 5-color/white az szerintem nem ugyanez. Az az A-széria más ledekkel szerelve. Ennek meg a kialakítása is más. Ez az RGB egy külön széria szvsz.

Ott a pont. Én az 5-color-ról beszéltem :) De meg kell nézni a hullámhosszakat, hogy megfelelőek-e nekünk.

Hmmm. Ki az? Debreceni? Vannak róla képek???

Nem kaptam felhatalmazást az info kiadására :D Képen nem láttam sajnos én sem.
 
Sziasztok! Na ehunvane:D Hozta a DHL, Express küldemény és tényleg gyors is volt. Nos...

Teszt 1: Fogyasztómérő elárulta, hogy maxra dimmelve is csak 40,5W-ot ért el az egyébként 50W-nak írt a801. Aztán kicsit vártunk és durván egy wattot emelkedett még. Ugyan ez dimmer nélkül is (mivel kihagyható, ahogy Trappista is írta) lezajlik csak úgy erősebb 1W-al.

Teszt 2: Jobb híján a telóra töltöttem le Lux metert, aztán két azonos magasságban tartva a pilácsokat mértem össze a 4×39-es quad-dal. Addig csúsztattam a földön a telót, még már nem tudtam úgy tologatni, hogy többet mutasson a szenzor. Ez nem egy precíz műszer, de egymáshoz mérve a két pilács használható adatot mutat. Az eredmények:

Quad 4×39W --- a801 41W (50W)
45cm 3818 --- 2902
16cm 9187 --- 9172

A melegedéssel én sem vagyok kibékülve viszont tetszik, amit tapasztalok. A fénye pöpec erőre és látványra is. Nem tökéletes, DE ahogy a Fiat Uno Turbo a szegény ember Ferrari-ja, úgy a Chihiros LED a szegény ember Aquasky-a, ennyi. Rendelem a másikat és kb még 1-2 ezrest elköltök hűtőbordára és baba lesz ez. Én megkaptam amire vágytam. Persze majd ha megjött a másik, akkor megy az éles bevetés azaz Teszt 3... Szerintem egyet vissza dimmelve, 2db ilyen a bordákkal rajta baba lesz.;)
 
Valaki csinálna a lámpáról olyan képet(képeket), ahol látszik rendesen, hogy miért ronda?
 
Valaki csinálna a lámpáról olyan képet(képeket), ahol látszik rendesen, hogy miért ronda?
Sanyi picit elbagatellizálta ezt a ronda-dolgot :D Pontosan úgy néz ki, mint a netes képeken, relatív hogy kinek mi tetszik. Az aquasky dizájnja, hogy a plexibe bele van süllyesztve a fém, az bizony nagyon jól néz ki, ez meg csak egy sima - kicsit műanyag-hatású - fém ház, amihet külön vannak rögzítve a plexi tartó lábak. Ez utóbbinak az üvegre illeszkedő része nincs L-alakban "kifaragva", hanem a plexi lábra még rá kell húzni egy különálló mű-alakú (görög betű) átlátszó műanyag talpat, ez gátolja meg az üvegről lecsúszást. A hinterfeld oldalon a fotókon tök jól látható minden. Ja és az A-szériáról beszélek :)
 
Szerintem ez teljesen rendben van látványügyileg. Egyedül a lábba lehet belekötni, de inkáb hagyjuk, mert én úgy is függeszteném. Az ADA-val szemben monjuk előny a dimmelhetőség. Én pl. szenvedek az erős fénnyel a garnélás akváriumnál.
 
Nekem Chihiros A-Series A401 van, t8 fénycsőhöz képest egy álom. A naplóban lévő akváriumban le van dimmelve a 4. fokozatra, így most nem algásodok, 5. fokozaton jött a zöld alga. A tpá ugyan azaz 5A-es, amiről szó volt, ezzel a kis ledsorral nem melegszik egyáltalán, a ledek viszont még így is elérik a 40°C+-t. Szemre most annyit tud, mint a diy cob ledes lámpám.
 
Szerintem ez teljesen rendben van látványügyileg. Egyedül a lábba lehet belekötni, de inkáb hagyjuk, mert én úgy is függeszteném. Az ADA-val szemben monjuk előny a dimmelhetőség. Én pl. szenvedek az erős fénnyel a garnélás akváriumnál.
Utólag nem tudsz csatlakoztatni ahhoz dimmert?
 
kb még 1-2 ezrest elköltök hűtőbordára és baba lesz ez. Én megkaptam amire vágytam. Persze majd ha megjött a másik, akkor megy az éles bevetés azaz Teszt 3... Szerintem egyet vissza dimmelve, 2db ilyen a bordákkal rajta baba lesz.
Mennyire lehet szép a rá ragasztott hűtőborda??? (Nekem még a moharagasztásnál is több ragasztó kerül az ujjamra, mint a dekorra.)
 
Mennyire lehet szép a rá ragasztott hűtőborda??? (Nekem még a moharagasztásnál is több ragasztó kerül az ujjamra, mint a dekorra.)
Ez még a "jövő zenéje". A ledek durván 74cm-en húzódnak az enyémen így pilácsonként 2db 30×2,5×1,2cm-es bordát rakok majd. A kocka múltamból fakad egy olyan emlék, hogy a procikról alig lehet lerobbantani a bordát még akkor is ha friss köztük a zsír. Tehát első körben megnézem ilyen procikhoz használatos zsírral hátha rakasztani sem kell.
 
Ez még a "jövő zenéje". A ledek durván 74cm-en húzódnak az enyémen így pilácsonként 2db 30×2,5×1,2cm-es bordát rakok majd. A kocka múltamból fakad egy olyan emlék, hogy a procikról alig lehet lerobbantani a bordát még akkor is ha friss köztük a zsír. Tehát első körben megnézem ilyen procikhoz használatos zsírral hátha rakasztani sem kell.
Az emlékeim szerint azért ragaszkodik annyira, mert sűrű, és nagyon vékony réteg van a proci, és a hűtő között, de csavaró, toló mozgásra old, én a mai napig tekerek a hűtön amenynit enged a keret.
Ennek a lámpának meg vannak kb. 1,5-2mm mély bordái, azt kitölteni azzal a kenőcsel egy vagyon, és akkor sincs rányomva, rögzítve. Plusz ha nézted a lámpát, akkor észrevetted hogy a ledcsíkok lötyögnek a sínben, van elég komoly légrés oldalra is, és mögötte is, elég rossz a ledekről a hőelvezetés. Nem egy kiforrott konstrukció sajnos.
 
Nekem az A601 van, tökéletesen meg vagyok elégedve vele, egyáltalán nem csúnya a szememnek.
Egy fokozatot visszadimmelve használom a 96 liter felett.
Meleg egy cseppet, de egyáltalán nem vészes.
Van egy tengerihez való verzióm is, lehet, hogy kipróbálom párban a kettőt, azon csak a színes sort használva.

32092307681_619245c974_c.jpg
 
Utólag nem tudsz csatlakoztatni ahhoz dimmert?
Érdeklődtem led szakboltban, be is vittem a lámpát táppal eggyütt. De elég bután néztek rám mikor kiderült, hogy az áramgenerátoros táp 24 és 35 Volt között ad le.
 
Ha nem tudom megoldani az ADA lámpa dimmelését, akkor lehet benevezek egy A szériás lámpára, úgy sem kell túl sok fény. Persze előbb megnézem élőben mit is tud a lámpa. Mondjuk van is a közelemben egy (feltéve, hogy @Jopet beenged;)). De még az is lehet, hogy egy RGB változat lesz. Fotókon elég meggyőző a szín visszaadása.
 
Back
Oldal tetejére