• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Binding

BBálint

VIP kertész
Sziasztok,
Nagyon régen nem írtam már naplót, és úgy érzem, hogy átmeneti állapot ide-oda, valamit tennem kell.
A helyzet az, hogy a régi akvárium több átalakításon átesett, és azóta azt is ellepte az ecsetalga...engem mindig ez a dög szívat meg. Közben el is költöztem, így az akvárium mindennapos életének sem vagyok része. Hétvégén egy gyors vízcsere azt szevasz...
Mivel a talaj is már nagyon régi, és a táptalaj is kellően kimerült már, élek a gyanúval, hogy ez okozza az ecsetet. (a másik az esetleges nagyobb flow, de erre később kitérek)
Szóval az új elrendezésben csakis kötözős növényekkel fogok beborítani 2 nagyobb kupac lávakövet. a talajon pedig csakis dekorhomok lesz.
Első kérdésem a tapasztaltabbakhoz, hogy mennyire működhet az amazonia vízparaméterekre való hatása nélkül? A tervem, hogy táptalaj és általános talaj nélkül csakis a vízbe tápozva CO2-vel futtatom az akváriumot.
Technikai paraméterek:
- üveg: 60x30x36 opti akvárium
- szűrés: eheim 2073 szűrő szűkített csövekkel üveg lilyvel, 2 tálca BioRio és 1 tálca supstrat pro
- világítás: Ada 601 LED
- lávakövek, barna/vörös, esetleg red moor ? Meglátjuk, hogy adja....
- colorado sand
- CO2: nagynyomású doaqua diffivel beoldva
- tervezett növények: micro. trident, bolbitis?, anubias petite, buce fajok, 2-3 féle moha.
- halak: 14 darab amanda, 2 darab sundadanio, oto legyen?
- garnélák: ???? és amano garnéla
- tápozás: ??? még nem döntöttem melyiket használjam

elsőre ennyi, hétvégén indul a project.
Szerk.: Le is cseréltem a profilképemet a hangulatért :)

Érdekelne a vélemény azzal kapcsolatban, hogy hagyjam-e el teljesen a talajt, vagy dugjak zsákba a kövek alá? Vagy tegyek szűrőzsákban plusz supstratprot a baciknak? illetve ha valaki használta már a 2073-ast ekkora tankhoz, érdemes-e szűkíteni, vagy inkább tegyek fel nagy csöveket?
 
Utoljára módosított:
Hétvégén megszületett. Kisebb-nagyobb gondokkal küzdöttem, de megoldódtak, remélem nem csak ideiglenesen.
A 2 kőhalom helyett középen lett 1. Hogy ne karcoljam szét az akvárium alját, hungarocellt raktam alulra, amit viszont nem ragasztottam le, gondolva, hogy a kő súlya majd lenn tartja.
17567e4a1af851e746d75126e313b60b.jpg
 
Hétvégén megszületett. Kisebb-nagyobb gondokkal küzdöttem, de megoldódtak, remélem nem csak ideiglenesen.
A 2 kőhalom helyett középen lett 1. Hogy ne karcoljam szét az akvárium alját, hungarocellt raktam alulra, amit viszont nem ragasztottam le, gondolva, hogy a kő súlya majd lenn tartja.
Biztos vagy benne, hogy a lávakő súlya lent tartja...?!o_O
 
Biztos vagy benne, hogy a lávakő súlya lent tartja...?!o_O
Benövényesítettem elkezdtem feltölteni, és nem....nem tartotta lent :D
Olyan könnyűek voltak a lávakövek, hogy az víz 80%-nál felnyomta.
Szétszedtem az egészet, hungarocell ki, újra összerak. újra növényesít.
De jobb híján az üvegre kerültek a kövek, látva, hogy a hungarocell felnyomja, remélem nem lesz baj belőle később...
8528c6b0d94896d15a4338f7c763927d.jpg
 
Benövényesítettem elkezdtem feltölteni, és nem....nem tartotta lent :D
Olyan könnyűek voltak a lávakövek, hogy az víz 80%-nál felnyomta.
Szétszedtem az egészet, hungarocell ki, újra összerak. újra növényesít.
De jobb híján az üvegre kerültek a kövek, látva, hogy a hungarocell felnyomja, remélem nem lesz baj belőle később...
8528c6b0d94896d15a4338f7c763927d.jpg
Hungarocel helyett rakhattál volna egy db geotextiliát .De így se lesz semmi baj.
 
Benövényesítettem elkezdtem feltölteni, és nem....nem tartotta lent :D
Olyan könnyűek voltak a lávakövek, hogy az víz 80%-nál felnyomta.
Szétszedtem az egészet, hungarocell ki, újra összerak. újra növényesít.
De jobb híján az üvegre kerültek a kövek, látva, hogy a hungarocell felnyomja, remélem nem lesz baj belőle később...
Ezek szerint hamarabb kellett volna rákérdeznem !!! :(
 
Ezek szerint hamarabb kellett volna rákérdeznem !!! :(
Kb 1 óra alatt kiderült, hogy nem jó, szóval nem tudtad volna hamarabb kérdezni :)

A geotextil megoldás lett volna, de mivel szüleimnél van az akvárium, mi meg anyósoméknál lakunk, így fel sem merült bennem a geotextil ötlete. Mivel nem volt talaj, így ezzel nem készültem, hogy a réseket betömjem vele, de ott a pont. A következő átalakításnál lesz velem egy tekercs geotextil, hátha kell valamire :)
 
Van még tennivaló, de elfáradtam.
Alsó részre jönnek puce tövek még, a homokra pár helyre valamilyen lávaköves moha, hogy ki tudjam venni nyírni. a microsorumtól felfelé szintén tervezek még mohásítani. plusz megy még bele pinnatifida.
Jelenleg microsorum trident, bolbitis és anubias petite van benne. Ha a crypto megmarad úgy, hogy csak kövek közé dugdosom, akkor megy még bele az is. Van jópár tó crypto parvám. Szerintetek?
 
Van még tennivaló, de elfáradtam.
Alsó részre jönnek puce tövek még, a homokra pár helyre valamilyen lávaköves moha, hogy ki tudjam venni nyírni. a microsorumtól felfelé szintén tervezek még mohásítani. plusz megy még bele pinnatifida.
Jelenleg microsorum trident, bolbitis és anubias petite van benne. Ha a crypto megmarad úgy, hogy csak kövek közé dugdosom, akkor megy még bele az is. Van jópár tó crypto parvám. Szerintetek?
Megmarad! Nekünk a "Beige" nevű akiban csak a kaktusz bújkálók és fa ágacskák között van és remekül érzi magát!
 
Megmarad bizony. A leszűkített 2073 miatt meg ne aggódj, nekem is úgy megy, kb 60-70%-ra letekerve és csak a CO2 diffi mellett volt ecset, mikor a lilyvel szembeni üvegen volt, most pár hete a lily alatt van és már nincs gondom sehol.
 
Ezesetben kéne beszereznem valami nem túl nagy nem zöld cryptot :D
addig is keresek a romok között parvát. hátra meg akkor mehet valami színesebb példány.
 
van most zselés petchii pink-ünk, az nem nő nagyra, az egyik bolti akiban is van belőle már hónapok óta megy és kb 10cm átmérőjű "bokrok" lettek
 
Elég lett a kő Bálint????
Igen elég, az összes benne van amit adtál. Ahogy látod a fölső 2 kő valaha 1 volt. Kár volt eltörjed :D
A kövek @Evereka kollégától, a növények @gézsé kollégától érkeztek. Köszönet értük.

Tegnap visszaraktam a halakat és a megmaradt 2 darab amano garnélát.
Illetve vágattam egy fehér plexyt háttérnek. Ennek felfogatásán dolgozom még.
 
Back
Oldal tetejére