• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Jahh igy már értem :) azt hittem a ga tápokat használod kiegészítésként, mert úgy rémlett azt irtad, h kevesebbet adsz belőlük mint a normál adag.
 
Szia!
Jó fejek ezek a "sepregetők". Külön táplálod is vagy el vannak azzal amit kiszűrnek a vízáramlatból?
Sajnos nálam 2 hónap után elpusztultak, remélem Nálad tovább legyezgetnek.;)
A kudarcokról is illik beszámolni, hogy látszódjon másnál sem mindig tökéletes minden: a héten mindkét sepregető garnéla elpusztult. :cry:
Sérülés nem volt rajtuk, a másodikat tegnap este még láttam enni, ma reggelre meg feldobta az összes lábát...
 
Szia Beni!
Sajnálom a történteket.
Nálad sem volt semmi drasztikus változás? (Víz paraméterek, áramlás, stb..)
 
Semmi előjel. Előtte nap még láttam mindkettőt, aztán egyik elhullott. Tegnap etetésnél még a másik is vidáman "sepregetett", reggelre meg elhullott az is. Semmi előjel, semmi sérülés.
 
Nem lehet, hogy korosak voltak már? Mekkorák voltak? Nálam a legnagyobb már kb. 7 centis.
7-8 cm körül voltak, de ezek nagyon sokáig élnek, valószínűtlen, hogy pont mindkettő ennyire koros lett volna.
 
7-8 cm körül voltak, de ezek nagyon sokáig élnek, valószínűtlen, hogy pont mindkettő ennyire koros lett volna.

Akkor csak a változás marad. Nem kaptak a halak valami új kaját? Vagy élő állat által behurcolt nyavalyát?
 
A kudarcokról is illik beszámolni, hogy látszódjon másnál sem mindig tökéletes minden: a héten mindkét sepregető garnéla elpusztult. :cry:
Sérülés nem volt rajtuk, a másodikat tegnap este még láttam enni, ma reggelre meg feldobta az összes lábát...
Közelmúltban vettem én is kettőt. Az eladó valami kék vackot öntött a zacsiba, mire hazaértem vele (kb negyed óra) az egyik megadta magát, kb két napon belül a másik is.
Azt hiszem, kétszer voltam abban a boltban: először és utoljára:(
@Beni nálad egyik legalább még megvan:)
 
Nos, az egyik mégis megvan. Úgy tűnik, csak egy levedlett bőrdarab volt, amit tetemnek hittem az első esetében, és a vedlés miatt nem láttam napokig. (y)

Pont ugyanebbe szaladtunk bele mi is nemrég. :D
Legalább akkor ő megvan. Nevezd el Harry-nek, tudod, "a kis túlélő." :D
 
Pár mai fotó akiról, wabiról, minden rendben. A megboldogult pogo helyére szétszórtam pár micro tövet, szerintem 3-4 hónap múlva már mutatós lesz, a mohát pedig már szinte teljesen kiették a sziámi algaevők. Azt hiszem lassan kivágom legalább az egyiket az ablakon... :D
24065846513_f44c43fb17_b.jpg

24574906842_9b88f19968_b.jpg

24574903732_3cb09fff43_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére