• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Pontosan így. A slag végét egy sok helyen széthasított, dróttal az akvárium szélére akasztott PET palackba dugom, így leengedésnél se garnélák, se halak nincsenek veszélyben, feltöltéskor pedig mehet a max víznyomás, mert szépen szétteríti körben, egyáltalán nem keveri a talajt. Itt van videó is, fénykép is:
https://www.flickr.com/photos/beniakvariuma/page2

Ez király megoldás. :)

Mulmod nincs is, vagy csak nem foglalkozol vele? Eldobott levelek bomlása (ami beakad más növények közé-alá) nem para?

Vízkezelőt használsz?
 
Ez király megoldás. :)

Mulmod nincs is, vagy csak nem foglalkozol vele? Eldobott levelek bomlása (ami beakad más növények közé-alá) nem para?

Vízkezelőt használsz?
Kicsi halaim vannak, sok csigával és garnélával, szerencsére nincs mulm. Lehet, hogy a szűrők dolgoznak jól, de inkább a gerinctelenekre tippelnék.
Az eldobott levelek többnyire felúsznak a vízfelszínre, onnan simán csipesszel néha összeszedem, illetve mindkét szűrőm a felszínről (is) szív, így azok is összeszedik, amik meg nem jönnek fel, arra ott a csiga/garnéla kombó, azok eltakarítanak mindent.
Vízkezelőt természetesen használok, seachem prime-ot. Akkor öntök 1 kupaknyit az akváriumba, mielőtt elkezdeném slagról feltölteni. Egy 250-es flakon legalább 1 évig elég hála a ritka vízcseréknek, és hogy a purigent is elég 6-12 havonta regenerálnom.
 
Kicsi halaim vannak, sok csigával és garnélával, szerencsére nincs mulm. Lehet, hogy a szűrők dolgoznak jól, de inkább a gerinctelenekre tippelnék.
Az eldobott levelek többnyire felúsznak a vízfelszínre, onnan simán csipesszel néha összeszedem, illetve mindkét szűrőm a felszínről (is) szív, így azok is összeszedik, amik meg nem jönnek fel, arra ott a csiga/garnéla kombó, azok eltakarítanak mindent.
Vízkezelőt természetesen használok, seachem prime-ot. Akkor öntök 1 kupaknyit az akváriumba, mielőtt elkezdeném slagról feltölteni. Egy 250-es flakon legalább 1 évig elég hála a ritka vízcseréknek, és hogy a purigent is elég 6-12 havonta regenerálnom.

Én is Prime-ozok cserekor, vödrönként (12 l :banghead:) 0,3-0,5ml-t nyomok bele...

Mennyire van "túltelepítve"? Kérhetek egy tételes élőlény listát?
 
Én is Prime-ozok cserekor, vödrönként (12 l :banghead:) 0,3-0,5ml-t nyomok bele...

Mennyire van "túltelepítve"? Kérhetek egy tételes élőlény listát?
Pár darab maradék, 6000 éves neonhal (2-3 db talán), 8-10 zebra dánió, kb 25 vörös karcsú díszmárna, 18-20 citromlazac, 2 palacsinta algázó, párszáz garnéla és maláj tornyos csiga, meg egy marék helena. Múlt héten váltam meg 2 db sziámi algaevőtől.
 
Pár darab maradék, 6000 éves neonhal (2-3 db talán), 8-10 zebra dánió, kb 25 vörös karcsú díszmárna, 18-20 citromlazac, 2 palacsinta algázó, párszáz garnéla és maláj tornyos csiga, meg egy marék helena. Múlt héten váltam meg 2 db sziámi algaevőtől.

Akkor kb. enyhén van túltelepítve, ha az 1 cm/l szabályt nézzük. Se oto, se amano? Hogy nincs algád? :eek: (Szűrés a titok, gondolom...)
 
Azóta sem? Miért nem, fölösleges ilyen kemény vízben, elenyészne az oldott pufferben esetleg?
Próbáltad valamikor korábban a hatását?
Azóta sem. Az első kb 1-1,5 évben adagoltam carbot, de nem igazán éreztem azt, hogy csinálna valamit, így abbahagytam, és erre sem történt semmi reakció, úgyhogy nem érzem a hiányát.
 
Ja, még egy kérdés: tápozásod most milyen?
Heti kb 12-15 ml GA mikro és makro, és kb 25 ml EL profito, 1 ml saját vas táp. Persze ha elfelejtem, akkor sincs semmi, mert nincs heti vízcsere amivel felezném a tápok mennyiségét.
 
Mi volt a gond a sziámikkal?
Megették az összes mohát, és annyira vadul kergetőztek, hogy rendszeresen összetörték a hortenziákon a leveleket. 8-10 cm-es példányok voltak, amik már nem nagyon foglalkoznak az algával (szerencsére nincs is).
 
Eddig én sem gondoltam rá célként, de most lett bubizás több növényemen is. Ezért kérdeztem. Eléggé meglepődtem, amikor észrevettem először. Ma kaptak először carbot és az is lökött rajtuk valamennyit. Na, de ezt majd leírom a saját naplómban. :)
 
Kerek 3 hónapja nem volt vízcsere, és üveg pucolás. Kb 2-3 hete elfogytak a GA tápjaim, azóta láthatóan van némi foszfát hiányom, lassan el kell ballagnom venni, meg az üveget sem ártana most már kicsit rendbe rakni belülről... :D
Sok változás nem történt, a héten lesz nyírás és vízinövényes találkozó, de az átrendezés gondolata egyre jobban motoszkál a fejemben. Csak az a baj, hogy eddig bármilyen gyepet is szerettem volna, semmi sem maradt meg. Volt itt már parvula, parvula mini, hirsuta, MC, de semmi siker nem volt velük. Egyedül a HM érezte jól magát
de azt meg talán kicsit macerás gyepnek kezelni, főleg ennyi törődés mellett, ha meg csak moha lenne, az baromi unalmas. Szóval megy a brainstorming, minden ötletet örömmel fogadok!
És akkor jöjjön pár kép, az üvegen a pontalgát pedig nézzétek el Nekem, pár hónapon belül ígérem, letakarítom! :ROFLMAO:

Szemből:
26447640243_943d514061_b.jpg
Fentről Ludwigia a felszíntől pár mm-re, alatta a törpe hortenzia:
27018162786_f7f0ba2c5c_b.jpg

Egy eltévedt Difformis a frontüvegnél:
26956861212_9b60e44f54_b.jpg

A "gaz", ami mindent ellep, és bekúszik mindenhová (Sessiliflora):
26982900311_a80d3116fb_b.jpg

Sok-sok O2 mikrobubi a hortenzia levelén, és pontalga az üvegen:
26447657203_916f64cf7e_b.jpg

Leállított szűrővel a vízfelszín alulról, avagy a léggyökeresedni kezdő Rotala:
27051229905_579646e9e8_b.jpg

A pózoló garnéla:
26445765914_42090a01cf_b.jpg

Vörös karcsú nőstények a susnyásban:
27051224645_7b237d58ba_b.jpg

Köszi, hogy benéztél! (y)
 
Az MC-t lehet újra megpróbálhatnád. Nálam az low-bab, ugyan nem roham tempóba, de szépen fejlődött.
Co2 nem volt, fényem kb 0,75/liter (legalább 2 éves csövek). Víz csere 3 hetente, csapvizzel.
Ami volt tropica aljzat, carbo, Green Aqua Micro,macro.
 
Az MC-t lehet újra megpróbálhatnád. Nálam az low-bab, ugyan nem roham tempóba, de szépen fejlődött.
Co2 nem volt, fényem kb 0,75/liter (legalább 2 éves csövek). Víz csere 3 hetente, csapvizzel.
Ami volt tropica aljzat, carbo, Green Aqua Micro,macro.
Igen, azért próbáltam az MC-t, mert elméletileg low-tech kompatibilis. Sajnos Nálam viszont csak 0,45 W/l van.
 
Nálam low-ban az Echinodorus tenellus jött be eddig. Korábban hagyományos volt, ami nagyobbra nőtt és vörösödött, de kényesebb volt. A mostani zseléssel nincs ilyen gond. A sessiliflorával mik a tapasztalataid? Hogyan nyírod?
 
Back
Oldal tetejére