• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Szia ismét!
Ugyan az a konfig mint az elején?
A szűrés változott, de a többi szerintem ugyanaz. Szerintem leírtam a naplóban minden jelentősebb változást, ha nem írtam, akkor valószínűleg nem is volt.
 
Szépségem ma este ilyen, de holnap kicsit megnyesem:
23043726646_063da6662d_b.jpg
 
Szia, szeretném mégegyszer megköszönni a multkori növényeket, a Pogot, E. quadricostatust és a petrezselymet, azóta kaszálni lehet :) A Lobelia elég lassú, gondolom co2-re igényesebb.
 
Az E. Quadricostatus van a bal oldalt elöl? Mekkorára nő? Milyen a tapasztalatod vele?
ugyan Benit kérdezted, de nálam is van low tech-ben. Változó, tud akár 10 cm-es leveleket is növeszteni, de ahol besűrüsödött, ott nálam megáll kb 5 cm-nél.
Kevés fénnyel, minimális táppal, CO2 nélkül, csapvízben.
 
ugyan Benit kérdezted, de nálam is van low tech-ben. Változó, tud akár 10 cm-es leveleket is növeszteni, de ahol besűrüsödött, ott nálam megáll kb 5 cm-nél.
Kevés fénnyel, minimális táppal, CO2 nélkül, csapvízben.

Csak egyetérteni tudok, kis igényű, szép, szapora faj.
 

ugyan Benit kérdezted, de nálam is van low tech-ben. Változó, tud akár 10 cm-es leveleket is növeszteni, de ahol besűrüsödött, ott nálam megáll kb 5 cm-nél.
Kevés fénnyel, minimális táppal, CO2 nélkül, csapvízben.
Köszönöm, lehet, hogy kipróbálom. Ez is indával terjeszkedik, mint a tenellus? Vagy inkább soliter növény?
 


Köszönöm, lehet, hogy kipróbálom. Ez is indával terjeszkedik, mint a tenellus? Vagy inkább soliter növény?

Amikor van 5-10 anyatöved, amelyik mind tolja az indákat, akár egyszerre hármat, és bárhova befér az inda, elérhetetlen helyekre is, akkor azért meggyűlik vele az ember baja :D
 
Az E. Quadricostatus van a bal oldalt elöl? Mekkorára nő? Milyen a tapasztalatod vele?
A többiek válaszát csak megerősíteni tudom. Igénytelen, szapora növény, de Nálam kicsit magasabbra, olyan 13-15 cm-re nőnek a leghosszabb levelei. Indáit néha lehetetlen helyekre is benöveszti, oda kell figyelni rá, de nem a talajban teszi, könnyű "visszaszedni", ha rakoncátlankodik.
Sajnos a régi levelek vége hajlamos kicsit barnulni, foszladozni, de még nem jöttem rá miért...
 
Hopp, lemaradt múltkor, hogy kedd óta van 2 új lakó:
22826954060_d6c5ccf3f6_b.jpg

23133149152_58e36e7fdd_b.jpg

A hátsó tegnap óta új ruhában van, azt hittem vissza fog sötétedni mára, de nem tette. Mindenesetre sokkal szebb, erősebb, kontrasztosabb a színük, mint a boltban volt...
Már csak egy csapat kék tigris a vágyam melléjük. :)
 
Szia!
Jó fejek ezek a "sepregetők". Külön táplálod is vagy el vannak azzal amit kiszűrnek a vízáramlatból?
Sajnos nálam 2 hónap után elpusztultak, remélem Nálad tovább legyezgetnek.;)
 
Szia!
Jó fejek ezek a "sepregetők". Külön táplálod is vagy el vannak azzal amit kiszűrnek a vízáramlatból?
Sajnos nálam 2 hónap után elpusztultak, remélem Nálad tovább legyezgetnek.;)
Napok óta arra a környékre járnak vissza, és szerintem a legjobb helyet nézték ki, ugyanis mindkét szűrő arrafelé nyomja a vizet, így etetésnél a kaját is. Külön tápot nem fognak kapni, mert lehetetlen, hogy egy ekkora akváriumból ne tudjanak szűrni maguknak, meg ott a halkaja. Úgy tudom ezek 8-10 évig is elélnek, úgyhogy remélem sokáig fognak sepregetni.
 
Szia!

Nagyon sajnálom, tényleg nagyon gyönyörűek voltak:cry:. Hány fokos volt a víz akkor?
Remélem magához tér!
 
Üdv. Az a kérdés merült fel bennem, hogy ha használsz profitot, akkor miért használsz mellé Green Aqua Micro-t? Tudtommal a profito micro táp.
Inkább a micro mellé használok profitot, mert a profitoban vannak olyan nyomelemek (és K) is, amik a GA mikróban nincsenek, ráadásul az ára sem vészes. A hiányzó makro elemeket (N,P) pedig a halak és a ritka vízcserék pótolják.
 
Back
Oldal tetejére