• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az én "ékszerdobozom"

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves szavakat és a jó tanácsokat, a garnélák hamarosan érkeznek a lakásba, Sakurák :)
Az Amanok beszerzése valószínűleg későbbre marad, ahogy elnézem, mostanában hiány lehet a piacon... pedig érkezhetnének mostmár a takarítók, az elmúlt pár napban ellepett az alga, ha jól sikerült beazonosítani, akkor haj alga (magyarra fordítva de hülyén hangzik! :D). Főleg a Riccián és a vasfán található meg ez a szmötyi. Mit csináljak szerintetek? Az algás blogban a sok instrukcióból nem tudom melyik vonatkozna erre a típusra, és az akváriumomra...

Elfelejtettem leírni a bemutatkozásban, de a nanot naponta tápozom 1-1 nyomás Green Aqua Micro+macroval, 0,8ml Easy Carboval, és a CO2 1 bubi 7 mp-enként. A megvilágítás napi 10 h. Eddig 3 naponta szívtam 30%-ot, most váltottam heti 50% vízcserére. Ezek feltételezem fontos adatok az algásodás okának megállapításához.

A halacskákkal kapcsolatban: igazán megtetszett a galaxy-kéksávos törperazbóra kombó, de azt olvastam, hogy a kéksávosak érzékenyebbek (ezt nem is értem, hiszen azonos az élőhelyük :cautious:). Tudna valaki ezzel kapcsolatban tapasztalatot mondani, hogy bírják együtt a halacsok, mennyire érzékeny a csíkos népség? Hány darabot javasoltok 35 literre?
Várom a válaszokat ;)
 
co2 lehet 1 bubi/1.5-2mp a világítás meg legyen 7 max 8 óra. Ha algásodik akkor emeld feljebb a lámpatestet pár centit, az is segít.
@Andravor -nál van ez a halkombó,:)jól el vannak együtt.(y)
 
Szia nekem 30 galaxy és 12 kéksávos él egy akváriumba semmi gond nem lehet velük hacsak az nem hogy képesek összeívni és fura mintázatú egyedek születnek. A galaxyk nálam elég bátrak és kint úszkálnak a nyílt részeken így néha hozzá hozzá csapodnak a kéksávosak is. Sajnos mindig rengeteg hasas egyedet látok de egy térbe nem lehet szaporítani mert valaki mindig megeszi a kicsiket, igaz nálam lakik még két furcata egy sziámi és egy kolibri és ők biztos elkapják az ivadékokat :(
Amúgy a galaxy és a késávos csapat is saját szaporulat. Anno 2 illetve 1 párt vettem, külön akváriumba rakva sikerült egyből a szaporítás és a kicsik felnevelése.
 
Üdv közöttünk.

Csiga:reggel általában az üvegen vannak,könnyű kiszedni őket.CO2 mellet kevesen élik meg a felnőtt kort.Speciel engem nem zavarnak nem tudom miért érzik sokan,hogy ki kell irtani őket az akiból.
Férgek:majd eltűnnek,ne foglalkozz velük.
Alga: olvasd az ez irányú topicocat,ez nem egyszerű.Kezdetben csökkents ezen a megvilágítási időn.Indítás után normális egyébként bizonyos algák hullámokban történő megjelenése.Nem mondom,hogy kötelező elem,de rövid távú jelenlétük még nem katasztrófa.
Halak:nekem galaxy+kéksávos kombóm van.a tapasztalatom,hogy a galaxyk hamar túlnövik a kéksávosakat,és akkor azok félénkebbek lesznek(nálam főleg a hímek amik ugye a szebbek).35l-ben nem keverném őket.Nekem a nanoban boraras brigittaek vannak és megcáfolnám a félénkségüket.én ekkora méretbe valamelyik boraras változatot javasolnám(10-15db).amíg meg nem szokják a jelenléted addig esetleg érdemes takarni az akit,de ez max 1-2hét az én tapsztalatom szerint.
 
Sziasztok!

Sok minden történt, mióta utoljára jelentkeztem.
Az akvárium indítása után egy hónappal bekerült 13 sakura, kopikon156 kolléga jóvoltából ;) Pár héttel később egy 8 fős galaxy csapat is csatlakozott a lakókhoz.
Egészen eddig semmi probléma nem volt az akváriummal,se a lakókkal, néha előfordult egy erősebb algásodás. Az egyik sakura már 2 hete hordozza a petéit, szépen forgatgatja, legyezgeti őket :) Vedlések vannak rendszeresen, általában egymást követő napokon találok rákrucikat.
Kísérletezgettem növényekkel, de végül is maradt az eredeti felállás: HC, Riccia, Eleocharis acicularis, és a Rotala, amiről kiderült, hogy rotundifolia.
Na mármost: tegnap arra lettem figyelmes, hogy az egyik nagy sakura furcsán viselkedik, ezzel kapcsolatban már kérdeztem másik fórumon is, de itt is leírom, hátha többen olvassátok, és van valakinek valami ötlete. Reggel vettem észre, hogy furcsán mozog, pattog, mintha ki akarna bújni a páncéljából, majd spirálisan elkezdett úszni a vízfelszín felé. Ezután az attrakció után már inkább csak az aljzaton mozgott. Az egyik csápja le volt törve, és a szemei elfehéredtek...Este sokáig néztem még, az oldalán feküdt, ekkor vettem észre az átlátszó csíkot a a fejtor és a potroh között. Később felállt, de ma reggel már holtan találtam. Mi lehetett szerintetek a baj? Két levedlett páncélt is találtam az akváriumban, a többieknek láthatóan semmi baja.

Köszi előre is a segítséget, várom a válaszokat, és töltöm fel a képeket.
 
Grat az akihoz, nekem nagyon tetszik! A lakók is aranyosak, a galaxy jó választás volt (y)
Nekem is galaxyjaim vannak, nagyon jófejek, strapabíróak, és könnyű őket szaporítani. :)
 
Sziasztok!

Sok minden történt, mióta utoljára jelentkeztem.
Az akvárium indítása után egy hónappal bekerült 13 sakura, kopikon156 kolléga jóvoltából ;) Pár héttel később egy 8 fős galaxy csapat is csatlakozott a lakókhoz.
Egészen eddig semmi probléma nem volt az akváriummal,se a lakókkal, néha előfordult egy erősebb algásodás. Az egyik sakura már 2 hete hordozza a petéit, szépen forgatgatja, legyezgeti őket :) Vedlések vannak rendszeresen, általában egymást követő napokon találok rákrucikat.
Kísérletezgettem növényekkel, de végül is maradt az eredeti felállás: HC, Riccia, Eleocharis acicularis, és a Rotala, amiről kiderült, hogy rotundifolia.
Na mármost: tegnap arra lettem figyelmes, hogy az egyik nagy sakura furcsán viselkedik, ezzel kapcsolatban már kérdeztem másik fórumon is, de itt is leírom, hátha többen olvassátok, és van valakinek valami ötlete. Reggel vettem észre, hogy furcsán mozog, pattog, mintha ki akarna bújni a páncéljából, majd spirálisan elkezdett úszni a vízfelszín felé. Ezután az attrakció után már inkább csak az aljzaton mozgott. Az egyik csápja le volt törve, és a szemei elfehéredtek...Este sokáig néztem még, az oldalán feküdt, ekkor vettem észre az átlátszó csíkot a a fejtor és a potroh között. Később felállt, de ma reggel már holtan találtam. Mi lehetett szerintetek a baj? Két levedlett páncélt is találtam az akváriumban, a többieknek láthatóan semmi baja.

Köszi előre is a segítséget, várom a válaszokat, és töltöm fel a képeket.
Szia! Először is üdv a fórumon! Nekem is nanom van, és sakurákat tartok benne, +néhány boraras brigittae van az akiban.
Ha a többieken nem látsz tünetet, szerintem még ne aggódj, elhullás néha előfordul. Én annyira kezdő voltam, hogy az első vedlés láttán is aggódni kezdtem! A sakurák elég strapabírók, pedig mióta tartom őket már párszor át kellett rendeznem az akit, és sok változás érte őket. Ehhez képest már annyi van, hogy ajándékozni tudok belőle.

Kitartás!
 
Sziasztok!

Sajnos mégsincs minden rendben :(
Az elmúlt napokban még 2 sakura elpusztult, az egyiket tegnap (egy apró petés), a másikat ma vettem észre. Nem tudom mi lehet a baj, eddig vedlési problémára gyanakodtam, épp ezért vettem nekik Shirakura Mineral stone-t, ami pénteken került be az akiba, levedlett páncélt aznap láttam. Eddig még egyszer sem láttam őket a köveket csipegetni.
Az egyetlen jó hír, hogy az elpusztult petés saku ellenére van másik két várandós mama, akiknek látszólag semmi bajuk.
Mindezek mellett továbbra is van valamilyen algám, amit hiába szedek le a növényekről, pár óra múlva újból megjelenik az üvegen és a növényeken is, vastagon belepi az eleocharist.
Esetleg van valamilyen ötletetek, hogy mi lehet a gond?
 
Sziasztok!

Mostanában rám jár a rúd, pusztulnak a sakurák, pedig én türelmes vagyok, de mire hatni kezd a Shirakura kő, addigra nem lesz garnéla az akváriumban. Rengeteg az alga, ha van valakinek valami ötlete, hogy mi ez és hogyan tüntessem el, akkor szóljon nyugodtan! Mindezek tetejébe ma úgy döntött a kis 95g-os Tropica CO2 palackom hogy két hét után kiengedi az összes benne maradt gázt, kb háromnegyed palacknyit. Arra lettem figyelmes hogy sziszeg, majd mire odarohantam a mutató már 0-ás tartományban volt. Az előző palack is gyanúsan gyorsan kifogyott, de ez a mostani eset végképp nevetséges, 15 mp-nként jött egy bubi takarékossági okokból, és tényleg 2 hete lett csak beüzemelve, miközben a webshopban is fel van tüntetve, hogy "3 buborék/ perc (3 mg/l) - 200 napig elegendő 1db 95g.-os palack"

alga
by renizehetmayer, on Flickr


alga
by renizehetmayer, on Flickr


alga
by renizehetmayer, on Flickr
 
Ez a garnélapusztulás gyanús. Vagy hazavittél egy olyan állományt, akik betegek, vagy valami komoly baj van az akváriumvízzel.
Az nem lehet, hogy a co2 nyírja ki őket? Írtad, hogy gond volt a palackkal, nem lehet, hogy a vízbe is sokkal több oldódott be, mint kellett volna?
 
Ez a garnélapusztulás gyanús. Vagy hazavittél egy olyan állományt, akik betegek, vagy valami komoly baj van az akváriumvízzel.
Az nem lehet, hogy a co2 nyírja ki őket? Írtad, hogy gond volt a palackkal, nem lehet, hogy a vízbe is sokkal több oldódott be, mint kellett volna?

Nem hiszem, hogy a túl sok beoldott CO2 lenne a baj, mert látom a diffúzort, alig pötyög, a halak meg teljesen jól vannak, és a rákok nagy része is (lekopogom), be is petésedtek, ezért nem gyanakszom a vízminőségre.Az a gyanús, hogy mindegyik elhullott garninak a fejtor és potroh közt egy felrepedt csík van a páncélján. Engem ez aggaszt leginkább, de azon kívül, hogy vettem nekik ásványi anyagot a vedlés segítésére nem nagyon tudok mást tenni. (Tudtommal az előző helyen nem is kaptak ásványokat.)
 
(Tudtommal az előző helyen nem is kaptak ásványokat.)
Azt se és másfél év alatt nem is láttam hullákat, mert akkor vettem a GA-ba őket.
Csak szaporodnak és szaporodnak......
Több százat adtam már el... pl. Golibali-7up-Andravor és 20-30 más kolegáknak :)
 
Nem hiszem, hogy a túl sok beoldott CO2 lenne a baj, mert látom a diffúzort, alig pötyög, a halak meg teljesen jól vannak, és a rákok nagy része is (lekopogom), be is petésedtek, ezért nem gyanakszom a vízminőségre.Az a gyanús, hogy mindegyik elhullott garninak a fejtor és potroh közt egy felrepedt csík van a páncélján. Engem ez aggaszt leginkább, de azon kívül, hogy vettem nekik ásványi anyagot a vedlés segítésére nem nagyon tudok mást tenni. (Tudtommal az előző helyen nem is kaptak ásványokat.)

Soha nem adtam még külön ásványokat garniknak,és a sakurák szerintem a jég hátán is megélnek,nem egy kényes fajta.Milyen gyakran cserélsz vizet?A galaxyk szintén a nagyon kipusztíthatatlan halak közé tartoznak tehát rajtuk nem fogod észrevenni ha gond van.Ha co probléma van akkor a garnélák másznak kifelé amin csak lehet,az elég feltűnő tud lenni.Tudsz mérni ammoniát?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére