• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ismerkedés 109 literben

Mazochista a szűrőm, mást nem tudok mondani. Elkezdtem írni az emailt a boltnak, hogy lehet-e cserélni, de utoljára gondoltam még kipróbálom, hátha. Hát nem. Erre a barátom véletlenül lelökte a kőre, bedugtam, működött... összeszerelem, kezelt víz, bacikultúra bele, bedugom, nem megy..... szétszedem, izomból rávágtam egyet a motorra, erre megint működik... Úgy tűnik, minden takarítás után ütni kell majd....
Voltam halas boltban is még a szűrő-verés előtt, új szűrőt nem vettem, de 10 db endler guppit igen, már nagyon hiányzott egy kis mozgás az akvából. Kis cukik, nagyon tetszenek. A garnélákat pedig láthatóan nem zavarják. Csináltam gyorsan egy víztesztet is, minden akvában ugyanaz a helyzet: nitrát nitrit 0, GH >7°d, KH 6°d, pH 7,6 körül
34109398472_b18cfa60dd_b.jpg20170425_182522 by Asy Canflied, on Flickr
34109397102_8c7639f4f7_c.jpg20170425_182526 by Asy Canflied, on Flickr
Ő a kedvencem:
33456717863_62de24b8e9_c.jpg20170425_182858 by Asy Canflied, on Flickr
És egy óriás levedlett páncél:
33882790020_c37308b738_c.jpg20170425_182105 by Asy Canflied, on Flickr
 
Szorul a rotorod. Azt is ki kell takarítani néha ha esetleg nem tetted meg. Vagy égett a rotor mágnese és kell neki a kezdő löket. Sok hibalehetőség nincs. Annak egyből indulni kell. Szerintem szorul.
Még mindig hüledezek a képeid részletességén. Ha haza érek Magyarba első dolgom lesz egy ilyen telefon megvásárlása!!
 
Szorul a rotorod. Azt is ki kell takarítani néha ha esetleg nem tetted meg. Vagy égett a rotor mágnese és kell neki a kezdő löket. Sok hibalehetőség nincs. Annak egyből indulni kell. Szerintem szorul.
Még mindig hüledezek a képeid részletességén. Ha haza érek Magyarba első dolgom lesz egy ilyen telefon megvásárlása!!
Gondoltam rá, bele is néztem, alig volt rajta trutyi, de azt is leszedtem róla, mi kontakt hibára gondoltunk, de kitudja. Apum műszaki ember, a legközelebbi szülőlátogatásnál a kezébe nyomom majd, hogy kezdjen vele valamit:)
Hát nem volt egyszerű a rohanó guppikra fókuszálni:D Imádom ezt a telefont, de azért egy rendes fényképezőgép biztos többet tudna, a többiek képeivel összehasonlítva még mindig nagyon kevésnek érzem, de nyilván a futtában lőtt képeket nem lehet összehasonlítani a beállított verseny fotókkal.
 
Gondoltam rá, bele is néztem, alig volt rajta trutyi, de azt is leszedtem róla, mi kontakt hibára gondoltunk, de kitudja. Apum műszaki ember, a legközelebbi szülőlátogatásnál a kezébe nyomom majd, hogy kezdjen vele valamit:)
Hát nem volt egyszerű a rohanó guppikra fókuszálni:D Imádom ezt a telefont, de azért egy rendes fényképezőgép biztos többet tudna, a többiek képeivel összehasonlítva még mindig nagyon kevésnek érzem, de nyilván a futtában lőtt képeket nem lehet összehasonlítani a beállított verseny fotókkal.
Persze nyilvan nem lehet egy specko geppel osszehasonlitani de a reszletessege irdatlan jo.lehet kontankt hiba pl ahol a fejbol jon ki a kabel ha sokat volt hajtogatva.
 
Gondoltam itt az ideje, hogy rendesen leírjam a kisebb akváriumok adatait.
A sakurák otthona:
40x25x35cmes, 35 liter
Fény: Osram 805 lumenes LED
Szűrő: gagyi kínai akasztós 250l/h, benne szivacs és kerámia henger
Hardscape: woodstone, szőlőtőke
Talaj: JBL ProScape barna
Növények: Anubias, riccia (nem sokáig), anubias gracilis, microsorium, buscphalandra wawy green, hydrocotyle tripartita, pogostemon helferi, vesicularia, alternanthera reineckii mini, hygrophila corymbosa kompakt, egeria densa, cryptocoryne x willisii, valisneria
Élőlény: 8 sakura garnéla, oto majd lesz benne
Felülnézet:
34212597301_857eecb824_b.jpg20170429_193918 by Asy Canflied, on Flickr
34343328805_0397ddd459_b.jpg20170429_194131 by Asy Canflied, on Flickr
 
Ma megint vízcsere volt, kissé eldzsungelesedett a helyzet, úgyhogy meg is kopasztottam
33703420133_e9b99d57d1_z.jpg20170507_164404 by Asy Canflied, on Flickr

Az elöl lévő kőbe ültetett ismeretlen növényt ( garnival kaptam, és az istennek nem bírom megtalálni, hogy mi lehet ez) átraktam a kis fa mögé, mohát is leszedtem egy adagot a fa tetejéről, ezzel megszűnt a riccia az akvában. elöl a csodanövényt egy szakaszon kiszedtem, és előre húztam a hydrocotilet. Minden szépen nő, alga bajom minimális van, perpill még táp állítgatás van, most kap 3ml easy carbot, 2-2ml mic-macot és 1,5ml dennerle elixirt. Ja és lett 3 amanda lazacom, de gyanús, hogy kettő nem az:D
33703527103_13dedfa794_b.jpg20170507_200039 by Asy Canflied, on Flickr
 
Sajnos kényszerszünetet kell tartanom. Egy hete sikeresen levágtam az egyik ujjbegyem és lebeny átültetés is kellett, így az egyik kezem teljesen használhatatlan. Úgyhogy most pár hétig csak heti vízcsere lesz, metszeni nem fogok tudni. Dzsungelre fel...
Viszont a 35 literesben lettek sakura babák, akiknek nagyon örülök:D
Ma esti kép, a kutyáim is élvezik a hobbyt:D
34483925750_7ac6bb0923_c.jpg20170524_210049 by Asy Canflied, on Flickr
 
Hali!
Ha se nitrit, se nitrát, akkor mitől ilyen szépek a növények? Mit esznek?

szia! Napi 2-2ml micro és macro tápot kapnak, 1,5 ml dennerle carbo elixert, és 2ml easylife carbot:) Most, hogy van benne endler guppi és amanda lazac, így ők is, meg a plusz etetés is biztos termel annyi szervesanyagot amennyi kell nekik, majd megint megmérem a vizet:)
 
szia! Napi 2-2ml micro és macro tápot kapnak, 1,5 ml dennerle carbo elixert, és 2ml easylife carbot:) Most, hogy van benne endler guppi és amanda lazac, így ők is, meg a plusz etetés is biztos termel annyi szervesanyagot amennyi kell nekik, majd megint megmérem a vizet:)
Megosztod velunk mivel mersz adatokat?
 
Köszi. Én is ilyet használok, de nem tudok vele pontos értéket mérni (tán' nem is erre való). Tehát lehet, hogy a nulla nem nulla, és akkor már érthető mitől ilyen szépek a növényeid.
Csináltam most egy mérést, a nitrit 0, de a nitrát valahol 10 és 25 közt van perpillanat.
Én szeretem ezt a tesztet, de nyilván nem laboratóriumi pontosságú:D viszont gyors olcsó és egyszerű. Gondoltam rá, hogy majd viszek vízmintát egy helyi boltba, ahol majd megmérik nekem pontosan:)
 
Nos a kezemnek még mindig kell 2-3hét, hogy használható legyen, dehát nem bírom ki úgyse:D... szóval egy kézzel nekiestem a nagy akvának: elbúcsúztam a kínai csodamagtól, mert túl sűrűn vetettem, és annyira besűrűsödött, hogy alatta semmi szellőzés nem volt, ritkítani meg nem lehetett, mert ha egyet elkezdtem kihúzni jött vele mind. A tisztáson lévő gyöngykavicsot kiszedtem, és vörös tufa került a helyére, szabálytalanabb alakban. A gyep helyére pedig az eddig is az akváriumban lévő HMet ültettem szét, illetve hagyom előre futni a hydrocotilet. A GA-ból jött egy adag monte carlo, az üres helyeket ő tölti ki, majd kiderül milyen lesz.
Hátul a két helyen lévő ludwigiának levágtam a tetejét és azt ültettem újra, mert eléggé felkopaszodott. Az összes egeria densa kikerült a jobb hátsó sarokból, és a helyére került az ismeretlen növény. Az egyik anubias nana pedig gyanús, hogy virágozni fog:)
Születettek guppik is, 3 pici élte túl, de még nem látni hogy lányok vagy fiúk-e. :)
35070551442_f95b6822f2_b.jpg20170611_145838 by Asy Canflied, on Flickr
Mozizás:
34391804764_9cb39f4789_b.jpg20170611_090600 by Asy Canflied, on Flickr
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére