• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az én "ékszerdobozom"

renizehetmayer

Kertész segéd
Sziasztok!

Reni vagyok, remélhetőleg kezdő akvakertész :)
Már régóta érett bennem a gondolat, hogy az akvarisztika ezen műfajába is belekóstoljak, de a komoly elhatározás, hogy valóban bele akarok vágni, körülbelül 2 hónapja született meg, a Green Aqua webshop felfedezésével és hihetetlen választékának megismerésével. Persze a garnélák is jelentős szerepet játszottak az új akvárium indításának ötletében, az elmúlt hónapokban ha géphez ültem, mindig valahogy a kis rákoknál és a növényes akváriumoknál lyukadtam ki. :D
A 35 literes nano akvárium egy nagyon jól eltalált ajándék volt családtagjaim részéről (bár némiképp segítettem az ötletadásban :) ).

Határozott tervem nem volt a berendezésre, az üzletben válogattam össze az eladók segítségével a dekorációt ami tetszett, és itthon megpróbáltam összehozni belőle valamit. (Itt is köszönet a türelmükért! )

Az adatok:

Akvárium: Eheim AquaStyle 35 l szett
Világítás: 7 W
CO2: Tropica System Nano Set 95g
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia 3 liter
Dekoráció: vasfa, megkövesedett fa

Növények: GA Eleocharis acicularis, GA Hemianthus Callitrichoides, Rotala sp. green, Riccia fluitans

Az akvárium indításának időpontja: 2013.10.05.

A feltöltés után 2 nappal:

nano1
by renizehetmayer, on Flickr

2013.10.22:

20131022
by renizehetmayer, on Flickr

2013.10.28:

20131028
by renizehetmayer, on Flickr

Lakók sajnos még nincsenek, körülbelül egy 10 fős Sakura csapatra gondoltam, és melléjük 2 Amanot takarítónőnek :D A CRSek is nagyon tetszenek, de sajnos a vízlágyítást forraláson kívül nem tudom megoldani egyelőre. Szerintetek enélkül bele merjek vágni a CRSezésbe?

Köszi előre is a válaszokat :)
 
Szia!

Nekem kifejezetten tetszik a kis medence! :)
Vizlágyítás céljából én régebben sokáig a tesco-s Old Boy ioncserélt vizet (5l-es kiszerelés) használtam. Egy ekkora medencénél még talán vállalható.
 
Üdv a növényfejek között! (y) Személy szerint kezdésnek sakura csapatot ajánlanék. Elég lesz, hogy ismerkedj velük, a hobbival és mindennel. A későbbiek folyamán pedig majd válthatsz lágyvizes garnikra. ;)
 
Üdv a kertészek közt ;)
Nagyon csinos kis lakhandit dobtál össze a garniknak , én raknék bele pár pici halacskát is pl. galaxyt
 
bizony jól néz ez ki, főleg az a fa tetszik, egy darabból van? mert akkor mázlista vagy, milyen jó formájú.
35 liter már egész jó méret, galaxyk, bármilyen boraras faj, amanda lazacok, microrasbora fajok vagy zöld neonok mehetnének bele.
 
Köszönöm mindenkinek! :)
Én is gondoltam pár halacskára. Lehet nem leszek túl népszerű, de nekem a Pseudomugil gertrudaek tetszenek :$
Nebula, a fa egy darab, volt még egy tökéletes red moor is az üzletben,de kénytelen voltam választani...és a vasfa győzött ;) még most is sajog a szívem érte :D
 
:):):)(y)!!!! Külön öröm, hogy megint egy Hölgy akvakertésszel gazdagodtunk! Az akvárium pedig nagyon ízléses, szépen berendezett. De én is javaslok pár apró termetű békés halat,a garnélák mellé!

Sok sikert e remek hobbihoz!

Üdv:w-rig
 
Sajnos a rilik nem tetszenek annyira.
Szívesen otthont biztosítanék az általad hírdetett 10-15 Sakurának, (
én is itt lakom a közelben) de nem tudok még privát üzenetet küldeni, se az adok-veszekbe írni, nincsen meg a 25 hozzaszólás, úgyhogy ha lehet, itt jelentkeznék rájuk kopikon156 :)
ment pü-be mail címem;)
 
Az ilyen nanoba nehéz halat választani. Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet, de hiába apró egy hal, mint pl.a borarasok, akkoris nagyobb térben érzik jól magukat. Az ilyen pici akváriumokban a halak többsége félénk lesz és inkább csak bújkálni fog. Színes csapathalat így biztosan nem tennék a helyedben bele.

Inkább maradnék a szép színes garnélák világánál. Sakurák (a szép vörös és csokoládé színű változatok), Yellow firek, Blue jellyk, Celebes "narancs" garnéla. Ezek mellé ha mindenképpen szeretnél valami halat is, akkor a nem annyira látványos, de annál hasznosabb algázó halak jól jöhetnek. Gondolok itt a törpe szívó harcsákra,a játékos pöttyös palacsinta algázókra (fontos a mintázat, mert ők aprók). Ha érdekel, akár egy különlegesebb mintázatú "L-es harcsa" is bekerülhet az akváriumodba. Nem túrnak fúrnak egyáltalán. Ha nem ismered őket, érdemes velük megismerkedni. Sok fajuk van, de kb. 10 cm körülire nőnek, de a tér mérete helyett inkább az a fontos nekik, hogy legyen fa az akváriumban. Nagyon szép mintázatúak vannak, bár nem is olcsóak. Viszont dísze lehet még egy kisebb akváriumnak is. Nem olyan könnyű beszerezni őket. Nekem van egy igazi mélyfekete világító fehér pötyökkel a testén, a farok úszóján egy végkony világító fehér szegéllyel. Ő egy L213-as. Képtelenség lefotózni jól, mert nem szereti az erősebb megvilágítást és ha nézik. :) Így a neten sem lehet róla jó képet találni. Ami van, az nem adja vissza a szépségét.

De apró a törpe páncélosharcsa (Corydoras pygmaeus) is. Nem színesek, de nagyon aranyosan tudnak együtt úszni az apróságok. Viszont még ők sem biztos, hogy jól éreznék magukat, mert a méretükkel szemben ők is szeretik a teret.
 
A törpe pettyes kalászhalak sem olyan törpék ám! Arra figyelj! nekem olyan jó 4 centisre is megnőttek. Nem valók szerintem egy nanoba. :)
 
A Pseudomugil gertrudae nem nano akiba való hal, inkább 70 litertől felfelé a kifejlett méretükkel.
 
Lehet nem leszek túl népszerű, de nekem a Pseudomugil gertrudaek tetszenek :$
Szuppper jól néz ki, nagyon formás fát találtál, és a kövek is szépen mutatnak mellette.
Jótanács, a pettyes kalászhalakat ne erőltesd ilyen kicsi akiban. Nálam 72 literesben vannak, és azt is kicsinek érzem, mert nagyon gyorsan tudnak úszni. Tényleg mutatósak, de én biztos, hogy nem fogok többet ilyet tartani. Március óta 9 halam ugrott ki, már csak 3 van. Ráadásul az egyik hím, és elég agresszívan hajtja a csajokat :punch:
 
Nem volt ma túl jó napom, és ami itthon várt az sem javított a helyzeten :(
Hazaérek, ránézek az akváriumra, és amit látok:

csigák
by renizehetmayer, on Flickr

csigák és alga, de nem kevés, reggel még hírük se volt.

Ezzel még meg is birkóznék valahogy lelkileg, de amit ezután szúrtam ki, az több volt a soknál :D

férgek
by renizehetmayer, on Flickr
férgek! Legalábbis azok alapján amit látok belőlük. Kicsik, fehérek és mozognak, a "feji vég" irányában:eek:

Van ötletetek, hogy mi lehet ez a borzalom és hogyan tudom eltüntetni az akváriumból?
 
A csigákat szerintem a lágy víz és Co2 elintézi de én összeszoktam nyomkodni reggelente mikor felmásznak az üvegre, a kukacokra szerintem jók a halak :)
Nekem ha csak garnéla van egy akváriumba mindig megjelennek mindenféle élőlények ezért is szoktam berakni halakat.
De remélem azért kapsz rendes választ a megoldásra ;)

És mi a helyzet a kéksávos törperazbórával? Gyárilag beszari mind és úszkálni sem szeretnek. Igazi nano hal csak ücsörögnek és rettegnek a növények közt. :) nekem van kb 12 db de alig látom őket, ha nagyon éhesek kajáltatásnál ki ki ugrálnak a növények közül.
A gyűrűs bohóccsuka is szép de ők meg mindig fent koslatnak a felszínen, szóval én maradok galaxy párti :)
 
Csigákat kézzel szedegesd ki, alga...na azt majd a többiek megmondják (y)
A fehér fonálférgekkel ne foglalkozz, induló akváriumoknál gyakori jelenség. Az áramlatban tekeregnek (ha jól sejtem), de ártalmatlanok. És a linkelt férges topicot olvasd el, tényleg hasznos. Mondjuk én elég paranoiás lettem utána, ugyanis rájöttem, hogy mennyi apró élőlény van az akvámban, akiket nem hívtam :D
 
Az amanda lazacokra nem gondoltál esetleg? :)
Nekem is olyanok vannak 25 literben, es nagyon szépek :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére