• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az én "ékszerdobozom"

A csapvizes témához annyit tennék hozzá,hogy hat hónapig ment a nagy akváriumom csapvízzel,a két nano pedig 2hónapig.nem volt garnéla elhullásom,pedig a paluban még CRS-ek is voltak csapvízben(amióta RO-zom azóta volt pár.de nem hoznám feltétlenül összefüggésbe).szóval ennek sakuráknál szerintem az égvilágon semmi szerepe.
Ph: azt ne felejtsük el,hogy te ELVITTED méretni az értékeket,tehát a beoldott co2 jó része eséllyel távozott mire beméretted.(múltkor néztem egy táblázatot,hogy a beoldás lekapcsolása után 1-1,5órával már alig van co2 a vízben) a 7,5-ös ph pedig általában a csapvíz ph-ja.ebben pedig az én sakuráim vígan el voltak fél évig.a ph-t csepptesztel vagy ceruzával aktuálisan kellene mérni,bár sok szerepe nem lehet a bajban.
Skimmer dolog: Eheim Skim 350 6900Ft ronda és csak egy skimmer Sun-Sun 301 2200-2700Ft nincs benne az akiban,+SZŰRÉST biztosít.Én továbbra is az ammoniára szavaznék amit Te is említettél,hogy magas.(nem is szabadna,hogy kimutatható legyen)
Oxigénhiány:egyszer követtem csak el ilyen hibát,de magas co/alacsony oxigén esetén a garnélák,csigák másznak ki a vízből amin csak tudnak.elég látványos. a jobb szellőztetés azért fontos lenne(akasztós szűrő?!;))
 
A csapvizes témához annyit tennék hozzá,hogy hat hónapig ment a nagy akváriumom csapvízzel,a két nano pedig 2hónapig.nem volt garnéla elhullásom,pedig a paluban még CRS-ek is voltak csapvízben(amióta RO-zom azóta volt pár.de nem hoznám feltétlenül összefüggésbe).szóval ennek sakuráknál szerintem az égvilágon semmi szerepe.

Igen, ez igaz általánosságban, én sem akartam elhinni. De sajnos vannak kivételes esetek (mondjuk az elhullott sakurákon is lila elszíneződés volt, ami szintén nem mindennapos). Elköltözés előtt nekem is voltak csapvizes garnéláim, akik jól voltak. Ezt csak egy végső esetként írtam, mert sajnos ezt is érdemes átgondolni, ha más opció már nem merül fel. (Egyébként nagyobb árvíznél, esetleg, ha a szolgáltató tisztítja a vízvezetékeket, akkor is előfordulhat, hogy a csapvízben van egy kis plusz, ami nem tesz jót a garnéláknak... Erről is volt már a fórumon szó.)
 
Igen, ez igaz általánosságban, én sem akartam elhinni. De sajnos vannak kivételes esetek (mondjuk az elhullott sakurákon is lila elszíneződés volt, ami szintén nem mindennapos). Elköltözés előtt nekem is voltak csapvizes garnéláim, akik jól voltak. Ezt csak egy végső esetként írtam, mert sajnos ezt is érdemes átgondolni, ha más opció már nem merül fel. (Egyébként nagyobb árvíznél, esetleg, ha a szolgáltató tisztítja a vízvezetékeket, akkor is előfordulhat, hogy a csapvízben van egy kis plusz, ami nem tesz jót a garnéláknak... Erről is volt már a fórumon szó.)

Természetesen vannak ilyen helyzetek.mondjuk a lila elszíneződés igen érdekes:(de ebben az esetben folyamatos elhullásokról van szó ezért nem gondolnám,hogy mérgezés lehetne.a fenti vízprobléma pedig nem szokott hosszútávon fennállni,többszöri vízcsere után is.nekem is volt,hogy egy vízcsere után fél nappal minden elkezdett menekülni az akváriumból.ugyanúgy a csapból(kezelve) csináltam egy 80%-os cserét,és minden ment tovább rendben.
 
Sziasztok!

Régóta nem jelentkeztem, eléggé elfoglalt voltam az ünnepek és a vizsgaidőszak alatt.
A garnéla hullást szerencsére sikerült megállítani, sőt, elég nagy szaporulatra tettem szert. Lassan szelektálni kéne az állományt, ugyanis láttam pár nem teljesen fedett színezetű garnélát.
Az akvárium igen nagy változásokon esett át, a Cubát kénytelen voltam kidobni, teljesen tönkrement az algainváziótól. A dekorációt is kiszedtem, lesikáltam, változtattam az elrendezésen is. Bekerült két otocinclus és egy amano, hogy segítségemre legyenek a karbantartásban. Az akváriumot gondosan lefedtem a gyári tetővel, ennek ellenére az amano az első éjszaka után meglépett, reggel a konyhában találtam rá teljesen kiszáradva. :'( Nem tudom mi lehetett a baj, miért nem érezte jól magát. Az otok láthatóan jól érzik magukat, nagyon aktívak, dolgoznak éjjel-nappal.
Az alga sajnos most is megtalált, de egyelőre nem vészes, ecset és spyrogira(?).
Éjszakánként megy egy légporlasztó is, a GA-s fiúk javaslatára, hogy rásegítsek egy kicsit a szűrő teljesítményére, a surface scum is eltűnt.
Mivel kissé kopár lett az akvárium, ezért új növények kipróbálásán gondolkodom, tetszik a marsilea crenata, parvula mini, hydrocotyle tripartita, és szeretnék valami lassabban növő mohát is, a riccia az őrületbe kerget :confused:. Szerintetek, hogy viselnék a kevés CO2-ot és a 7W-os világítást?

Üdv mindenkinek, előre is köszi a javaslatokat! :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Sziasztok!

Mivel nincs jogosultságom az Ingyenes növények topikba írni, ezért kénytelen vagyok itt hirdetni:

Nyírásból elvihető 70-80 szál Rotala rotundifolia, kb egy 30 cm2-es felület lefedéséhez elegendő sűrűn ültetve. Az 5-20 cm hosszú darabok átvehetők hétköznap napközben a Móricz Zsigmond körtér-Allee-Petőfi híd budai hídfő helyszíneken, illetve a 22.kerületben. Csere érdekel Blyxa japonica-ra és Hydrocotyle tripartita-ra, vagy két marék világosabb dekorhomokra :)

Érdeklődni pü-ben
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Mivel nincs jogosultságom az Ingyenes növények topikba írni, ezért kénytelen vagyok itt hirdetni:

Nyírásból elvihető 70-80 szál Rotala rotundifolia, kb egy 30 cm2-es felület lefedéséhez elegendő sűrűn ültetve. Az 5-20 cm hosszú darabok átvehetők hétköznap napközben a Móricz Zsigmond körtér-Allee-Petőfi híd budai hídfő helyszíneken, illetve a 22.kerületben. Csere érdekel Blyxa japonica-ra és Hydrocotyle tripartita-ra, vagy két marék világosabb dekorhomokra :)

Érdeklődni pü-ben
 
Hydrocotyle tripartita-t asszem tudok adni. Esete megnézem otthon.
Helyszín amúgy tökéletes, én is petőfi híd-móric-déli útvonalon közlekedem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére