• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Armatúra felfüggesztése házilag

Én rengeteget szoktam, turkálni az akvában, működő világításnál.
Erről a képről rögtön az jutott eszembe, hogy egy rossz mozdulattal leakasztanám az idomról turkálás közben.
És az lenne az utolsó mozdulat életemben.

Nigro said:
A függesztett armatúra rögzítésére egy izgalmas megoldás.

30f57078.jpg


Nem a bútorhoz van fogatva, hanem az akvárium peremére van ültetve. ;)
 
DomeSL said:
Én rengeteget szoktam, turkálni az akvában, működő világításnál.
Erről a képről rögtön az jutott eszembe, hogy egy rossz mozdulattal leakasztanám az idomról turkálás közben.
És az lenne az utolsó mozdulat életemben.

Nigro said:
A függesztett armatúra rögzítésére egy izgalmas megoldás.

30f57078.jpg


Nem a bútorhoz van fogatva, hanem az akvárium peremére van ültetve. ;)

Jaja ,így már értem mi az izgalmas a megoldásban. :lol: :lol:
De ha csak kórházba kerülsz tarthatja az infúziós palackodat is. ;) :lol:
 
Lámpa tartó konzol

Új akva indítása előtt állok , és a Quad t5 4x24w lámpámhoz :lol: szeretnék tartó konzolt készíteni .Ha lehet akkor dobjatok fel képeket (légyszi) a sajátotokról . Van már elképzelésem , de mindenre vevő vagyok . Lehet hátsó ill. oldalsó szerelésű .Érdekelne milyen anyagból van ,hogy tudtátok hajlítani
milyen megoldást alkalmaztatok a szekrényre rögzítésnél ,stb ,stb. Előre is köszi!
 
A frissen bejelentett ADA LED lámpa rabul ejtett. Nem bírok magammal, ezért muszáj valamilyen szintem lemásolnom. A népszerű Quad T5 2x24W lesz némiképpen átalakítva. A lámpa házát valószínűleg ezüst színűre fogom lefújni, míg a tartó konzolok plexiből fognak készülni. Már elküldtem több helyre is a terveket, várom az árajánlatokat.

Biztos vagyok benne, hogy baromi jól fog kinézni, de sajnos lesz a konstrukciónak egy komoly hátránya, az pedig az állíthatóság hiánya. Ezt elvileg ki lehet küszöbölni, ha két féle méretben gyártatom le a plexi tartókat. Nyilván az ártól teszem függővé.

Rajzok, tervek:

plexi.png
plexi2.png


Jól látszik, hogy egyszerű konstrukcióról van szó. Egy-egy plexi lap, az aljába alagút vágva, illetve a teteje formára alakítva. A szellőző rácsokban még nem vagyok biztos (azt lehet egy sima téglalap kivágással csináltatom meg), de a csavar lyukak maradnak. Gyakorlatilag (ha nem lenne festés), akkor hozzá sem kellene nyúlni a lámpához, nem kellene azt még szétszerelni sem.
 
Ha jól értem ilyen plexi lapokon fog az akvárium szélén támaszkodni az armatura? Nem lesz ingatag?

Sima függesztésben nem gondolkodol? Ott elég egyszerűen megoldott a magasság állítása.
 
hszilvia said:
Ha jól értem ilyen plexi lapokon fog az akvárium szélén támaszkodni az armatura? Nem lesz ingatag?

Sima függesztésben nem gondolkodol? Ott elég egyszerűen megoldott a magasság állítása.
Elvileg a súlyponttól függ az ingatagsága. Mivel az akvárium fala 6 mm vastag, ezért - szerintem - legalább 10 mm vastag plexiből kell készüljön a tartó, aminek lesz súlya. A lámpa pedig egyáltalán nem nehéz. Ezért nem félek a borulékonyságától.
 
hszilvia said:
a lámpa hogyan lesz hozzárögzítve a plexitartóhoz? Csak rá lesz ültetve?
A lámpa a két plexi közé lesz téve, összesen négy csavarral rögzítve. Gyárilag is így van összeszerelve a lámpa, csak szimplán hosszabb csavarokat kell venni. Az első (rajzos) képen a két pötty jelzi, hogy kb. hol lesz átfúrva.
 
eBalazs said:
A frissen bejelentett ADA LED lámpa rabul ejtett. Nem bírok magammal, ezért muszáj valamilyen szintem lemásolnom. A népszerű Quad T5 2x24W lesz némiképpen átalakítva. A lámpa házát valószínűleg ezüst színűre fogom lefújni, míg a tartó konzolok plexiből fognak készülni. Már elküldtem több helyre is a terveket, várom az árajánlatokat.

Biztos vagyok benne, hogy baromi jól fog kinézni, de sajnos lesz a konstrukciónak egy komoly hátránya, az pedig az állíthatóság hiánya. Ezt elvileg ki lehet küszöbölni, ha két féle méretben gyártatom le a plexi tartókat. Nyilván az ártól teszem függővé.

Rajzok, tervek:

plexi.png
plexi2.png


Jól látszik, hogy egyszerű konstrukcióról van szó. Egy-egy plexi lap, az aljába alagút vágva, illetve a teteje formára alakítva. A szellőző rácsokban még nem vagyok biztos (azt lehet egy sima téglalap kivágással csináltatom meg), de a csavar lyukak maradnak. Gyakorlatilag (ha nem lenne festés), akkor hozzá sem kellene nyúlni a lámpához, nem kellene azt még szétszerelni sem.
Csak egyetlen cég adott árajánlatot, ők is egy kicsit nehezen (2x kellett rájuk írni). Ahogy sejtettem, 10 mm-es plexiből fog készülni, a kettőt 10.000 Ft-ért készítik el. Nem mondom, hogy sok, de valamivel kedvezőbb árra számítottam. Leveszem majd a pontos méreteket és ha minden jól megy, akkor június elején bele lehet vágni.
 
eBalazs said:
Ahogy sejtettem, 10 mm-es plexiből fog készülni, a kettőt 10.000 Ft-ért készítik el. Nem mondom, hogy sok, de valamivel kedvezőbb árra számítottam. Leveszem majd a pontos méreteket és ha minden jól megy, akkor június elején bele lehet vágni.

Kicsit soknak érzem ezt az összeget, de ha valamit akar az ember... :)
 
Satu said:
eBalazs said:
Ahogy sejtettem, 10 mm-es plexiből fog készülni, a kettőt 10.000 Ft-ért készítik el. Nem mondom, hogy sok, de valamivel kedvezőbb árra számítottam. Leveszem majd a pontos méreteket és ha minden jól megy, akkor június elején bele lehet vágni.

Kicsit soknak érzem ezt az összeget, de ha valamit akar az ember... :)
Lehet olcsóbb lenne, ha letámadnánk őket 10-10 darabbal. :thumbup:
 
eBalazs said:
Satu said:
eBalazs said:
Ahogy sejtettem, 10 mm-es plexiből fog készülni, a kettőt 10.000 Ft-ért készítik el. Nem mondom, hogy sok, de valamivel kedvezőbb árra számítottam. Leveszem majd a pontos méreteket és ha minden jól megy, akkor június elején bele lehet vágni.

Kicsit soknak érzem ezt az összeget, de ha valamit akar az ember... :)
Lehet olcsóbb lenne, ha letámadnánk őket 10-10 darabbal. :thumbup:

Ígérj meg nekik 1000db-ot, és kellene 10 minta. Persze ingyé! :D Annál olcsóbb nem lehet :twisted:
 
Sziasztok! Új világitás készitése elött állok, és mindenképp a függesztett Armatúrák tetszenek és ezt is szeretném megvalósitani,:) de mivel itthon csak 1 gyári tetőm van, ami igy is szétvan barkácsolva ,és nincs most pénzem Ati Lámpára ezért marad a DIY megoldás.

Valaki találkozott már ilyen megoldással akvárium fölé? (és csak 7000ft) De gondolom már mindenki látott ilyet,áruházakban,irodákban,iskolákban,fősulikon(mostanában mindig ezeket figyelem órákon.:D,és szépen veri vissza a fényt).
unas_340131.jpg

Ugy terveztem hogy kiveszem belőle a T8-as foglalatokat,előtétet és átalakitom Compact fénycsövessé persze hosszában. és egymással szembe lennének, igy összesen 4PC-t tudnék bele tenni.Mivel ez egy 120cm-es Armatúra ezért ugy gondoltam hogy Egymással szemben lenne egy 55W-os és egy 36W ,majd a másik sorba forditva egy 36W és egy 55W(tulajdonképpen átlósan.és mivel igy egy sorban a fénycsövek hossza 533+411mm ez összesen 944mm azaz 94,4cm és igy nem marad sok hely kihasználatlanul:) (4x55W-t jobb lenne helykihasználtság szempontjából, de olyat nem akarok mert túl erős lenne az akvának)
Kinek mi a véleménye? Érdemes belevágni? Nemtudom hogy a Rácsokat meghaggyam-e vagy sem, hogy mennyire számit a fény visszaverésben!?
 
Szia Roderic!

Akár jó is lehet (miért veted el a T5-ös csövekkel való átalakítást?, lehet hogy egyszerűbb lenne)!

Milyen magas az akváriumod?

Szerintem ezeknek a fényterelőknek az a feladata, hogy minél nagyobb szögben szórja a fényt (kilövi az akváriumból is az üvegen át amitől könnyebben algásoghat), ezért valószínű azt ki kell szedned és más reflektorral megoldani!

A.ttila
 
Hát,igazad van akár T5-ben is jó ,de abból is 4 kellene, és kikellene szedni a meglévő, 2 visszaverő sávot. csak ezzel is aza baj hogy a 4x54W lenne az igazi, ami megint sok.:( 4x39W(156W) az meg lehet h kevés. 45cm magas az akváriumom,akkor esetleg simaüvegtükörrel kitenni a belsejét, célszerübb?:)
 
Back
Oldal tetejére