• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Red&Iwagumi

Nem te lennél az első, akinél nem áll meg a talaj Kh2-nél. Kicsit többet nyelt be. Ez hamarabb rendeződik, mint a foszfát. Pár cseréig 8/4-et adnék. 🙂
Az lesz hogy emelek az adagon. A só amit használok az a Dennerle Osmose ReMineral. 2 egység Gh-ra ad 1,3 egység Kh-t.
A TDS mérőt is újra kalibráltam. Most a víz 200ppm ami kb 11 Gh-t jelent. Viszont a Kh-t még nem tudom mérni a csepp tesztel.
 
Utoljára módosított:
Ma reggeli újraméréskor nem volt mérhető a Kh. Adtam ma is bele egy kis ballingot. :(
Holnap újramérés. De gyanítom hogy megint el fog tűnni belőle.
Háááát, kb. ez is benne volt a pakliban. @viktorlantos nem is olyan régen azt írta egy hasonló estben, hogy a talaj úgy van belőve ,hogy Kh2-re állítsa be a vizet. Ezt kémiailag nehezen hiszem el egy agyagról, ami lelágyítja kh2-ig, majd a maradékot nem nyeli és tartja a kh2-t. Kémiailag képtelenség, ráadásul ide még nem gyűrűzött be a nanorészecskés hókuszpókuszos kamu sem. Szerintem a Kh2 úgy érvényes egy ideig, hogy meszes kő van benne, ami folyamatosan ellensúlyozza a beoldódással a nyelést. A bökkenő az, hogy relatíve(ha a szilikátot figyelmen kívül hagyjuk) inert követ tettél bele. És akkor még a foszfátot is nyeldekli.
Summa-summárum, a ph sokkot úgy kerülöd el legkönnyebben, hogy telepítés előtt kikapcsolod a CO2-t, és apránként adod vissza 1-2 nap után. Ph mérés fontos lesz egy ideig. Ez tűnik a leghamarabb elérhetőnek. Viszont ebben az esetben ezt elég hamar megvalósíthatod, függetlenül az aktív talaj "aktívkodásától"😉.
 
Háááát, kb. ez is benne volt a pakliban. @viktorlantos nem is olyan régen azt írta egy hasonló estben, hogy a talaj úgy van belőve ,hogy Kh2-re állítsa be a vizet. Ezt kémiailag nehezen hiszem el egy agyagról, ami lelágyítja kh2-ig, majd a maradékot nem nyeli és tartja a kh2-t. Kémiailag képtelenség, ráadásul ide még nem gyűrűzött be a nanorészecskés hókuszpókuszos kamu sem. Szerintem a Kh2 úgy érvényes egy ideig, hogy meszes kő van benne, ami folyamatosan ellensúlyozza a beoldódással a nyelést. A bökkenő az, hogy relatíve(ha a szilikátot figyelmen kívül hagyjuk) inert követ tettél bele. És akkor még a foszfátot is nyeldekli.
Summa-summárum, a ph sokkot úgy kerülöd el legkönnyebben, hogy telepítés előtt kikapcsolod a CO2-t, és apránként adod vissza 1-2 nap után. Ph mérés fontos lesz egy ideig. Ez tűnik a leghamarabb elérhetőnek. Viszont ebben az esetben ezt elég hamar megvalósíthatod, függetlenül az aktív talaj "aktívkodásától"😉.
Megoldható igen a co2 nem adagolása is, és a meszes kő elhelyezése is.
 
Illetve elkezdtem a szilikát megszüntetésre adagolni a bio-exit silicatot. 3 nap múlva újabb adag kovetkezik. Kivancsian várom a hatását.
 
Háááát, kb. ez is benne volt a pakliban. @viktorlantos nem is olyan régen azt írta egy hasonló estben, hogy a talaj úgy van belőve ,hogy Kh2-re állítsa be a vizet. Ezt kémiailag nehezen hiszem el egy agyagról, ami lelágyítja kh2-ig, majd a maradékot nem nyeli és tartja a kh2-t.

Nem rémlik, hogy valaha is írtam kh2-ről. Merre található ez a gyöngyszem? :)
Elég ásványi anyag van benne, hogy tápozással együtt ne legyen pH crash sosem. Ezt ilyen formában már biztosan írtam :)
 
Nem rémlik, hogy valaha is írtam kh2-ről. Merre található ez a gyöngyszem? :)
Elég ásványi anyag van benne, hogy tápozással együtt ne legyen pH crash sosem. Ezt ilyen formában már biztosan írtam :)
Nem találom... Az emlékeimből böffentem, ezek szerint nem te voltál. Abban biztos vagyok, hogy ez le lett írva, talán valamelyik naplóban, ahol 5 alá csökkent a Ph és voltak gondok... Ezek szerint egy másik nagy öreg volt, akinek a véleménye beakadt nekem. Bocsi. 🙂
 
Viszont arra jutottam , hogy a CO2 nem állítom le. Hiszen a PH 7.44 most.
Egy hét múlva jön elvileg pár hal és garnéla. Remélem addigra kicsit jobb lesz a helyzet.
Igaz annyira nem félek tőle mert a NH4 : 0ppm és a NO2 : 0ppm
;)
 
Egy olyan kérdés merült fel bennem hogy a bio-exit silicat használati utasításában az van írva hogy "az első adag után 7 napig ne cseréljen vizet az akváriumban".
És akkor utána mennyit kell cserélni?
 
Egy olyan kérdés merült fel bennem hogy a bio-exit silicat használati utasításában az van írva hogy "az első adag után 7 napig ne cseréljen vizet az akváriumban".
És akkor utána mennyit kell cserélni?
Szerintem értelem szerűen a szokásos 1 hetit. Külön írnák, ha nem így lenne.
 
A pénteki napon érkeztek egy pár élőlény az akváriumba, hogy segitsenek egy kicsit az alga eltüntetésben. De azért mértem nitrátot és foszfátot is. A nitrát kb 12, foszfàt nem igazán színeződik el. Igy 0-1 között lehet. Az élőlények jól vannak.
Érkezett 3db Oto, 3db Amano, kb 10 kék neocardina garnéla. Pár db csigusz. És neon hal is. A barna alga helyett lett zöld szépség is. A fényen és a Co2 állítottam, visszább vettem az idejét.
 

Attachments

  • IMG_20230326_121810.jpg
    IMG_20230326_121810.jpg
    311.8 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_20230326_121816.jpg
    IMG_20230326_121816.jpg
    382.3 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_20230326_121827.jpg
    IMG_20230326_121827.jpg
    298.5 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20230326_121847.jpg
    IMG_20230326_121847.jpg
    324.4 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20230326_121852.jpg
    IMG_20230326_121852.jpg
    346.6 KB · Megtekintések: 27
A pénteki napon érkeztek egy pár élőlény az akváriumba, hogy segitsenek egy kicsit az alga eltüntetésben. De azért mértem nitrátot és foszfátot is. A nitrát kb 12, foszfàt nem igazán színeződik el. Igy 0-1 között lehet. Az élőlények jól vannak.
Érkezett 3db Oto, 3db Amano, kb 10 kék neocardina garnéla. Pár db csigusz. És neon hal is. A barna alga helyett lett zöld szépség is. A fényen és a Co2 állítottam, visszább vettem az idejét.
A köveket sikálgatod? Azokon nem annyira látható diatom. A foszfátot told meg rendesen, mert a microsorum is szereti, az Acorus decorus meg kiváltképp. Jó nézni, hogy már nem annyira kócos a microsorum. 🙂
 
Igen sikáltam a köveket a héten. A foszfátot csak a macrotáppal tudom + adagolni, így emelek az adagon 3ml/nap és a jövő hétvégén megmérem mi lesz az értéke.
Ne! Elmegy a nitrát is felfelé. Szerezz foszfátot külön. Nyelni fogja a talaj egy ideig még. Addig érdemes hozzápótolni. Már látszik itt-ott a zöldpont alga is. 🙂
 
Back
Oldal tetejére