• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

Team 2 1 héttel ezelőtt

34411578555_cca1e75441_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

És ma

33751047013_1d7e73341b_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Növények szépen elindultak. Időközben lecseréltük a világítást Aquasky 602-re és a boltban így brutálisan néz ki, de az akváriumnak még kicsit korai a sok fény ezért ma lekapcsoltuk az egyiket a nyugodt első hetek miatt. 1-2 algaevő már bent úszkál.

Szerkesztői komment: A fotók alapján nagyjából mindent a helyén látok. Volt egy repkedő riccardia pamacs ma fotózáskor, és most már látom is honnan pattant meg. Bal oldali fa száráról. Visszapatintjuk.
 
Team 3 1 héttel ezelőtt

34026783510_dca2f36707_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

És ma

34399767542_cf15b21d2c_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Leülepedett a sok bubi, por és minden. Tiszta mint a patyolat! Még mindig tartja magát az építmény. Felül a sziklák tetején ahogy várható volt picit viseletes lett a moha a száraz start miatt. Kicsit még várunk utána pótoljuk.

Szerkesztői komment: Én mindent a helyén látok. Remek! :)

Csapatnak kérdés: Szeretnétek, hogy kicsit ültessünk még? Félő, hogy nem fog odaérni 2-3 hónap múlva a fotózásra.
 
4 csapat 1 héttel ezelőtt

34370140676_82e8d6afb2_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

és ma

34399775212_11871a3108_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Olyan tiszta, hogy félek valaki nekimegy az üvegnek. Ezért holnap kap egy vörös x-et ragasztószalag formájában :)
Úgy látom elindultak a növények. 1-2 GERONIMO gyökér nélkül került be az építés alatt, ezek sajnos nem nagyon bírják így. Őket pótoltuk gyökeres barátaikkal.

Szerkesztői komment: Hála a pálcikás és ragasztós technikának, minden a helyén a két fotó alapján.
 
Team 3 1 héttel ezelőtt

View attachment 30882Scaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

És ma

View attachment 30883Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Leülepedett a sok bubi, por és minden. Tiszta mint a patyolat! Még mindig tartja magát az építmény. Felül a sziklák tetején ahogy várható volt picit viseletes lett a moha a száraz start miatt. Kicsit még várunk utána pótoljuk.

Szerkesztői komment: Én mindent a helyén látok. Remek! :)

Csapatnak kérdés: Szeretnétek, hogy kicsit ültessünk még? Félő, hogy nem fog odaérni 2-3 hónap múlva a fotózásra.
Igen ,a felső mohák picit viseltesek lettek:(.Én is azt mondom jó lenne megtuningolni növényekkel az akváriumot.A Parvából is lehetne rakni még ,és a felső mohasort is pótolni kellene ha nem életképes.Köszi
Persze @Piga mondja az Áment:)
 
Jelentés a holdbázisról....

Team 1

Ilyen volt 1 hete

View attachment 30878Scaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

Ma ilyen

View attachment 30879Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A csapat becsavart pár Acit. Az akvárium szépül, de a tálca szélér ragasztott moháknak most a legrosszabb. Sajnos nekik kell majd egy kis idő míg magukhoz térnek.
Otocinclus már van bent, hogy elűzze a rossz szellemeket :)

Szerkesztői komment:

A két fotó alapján úgy látom minden a helyén, nincs elmozdulás stb. Cool!

Szép az állapot!
De nem tetszik így, hogy csak balra raktak a srácok acit!
Kell egy kis alakítás. Lehet a bal oldalon a tetején változtatni kel! Jövőhéten ha benézek majd megpiszkálom!
 
Team 3 1 héttel ezelőtt

View attachment 30882Scaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

És ma

View attachment 30883Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Leülepedett a sok bubi, por és minden. Tiszta mint a patyolat! Még mindig tartja magát az építmény. Felül a sziklák tetején ahogy várható volt picit viseletes lett a moha a száraz start miatt. Kicsit még várunk utána pótoljuk.

Szerkesztői komment: Én mindent a helyén látok. Remek! :)

Csapatnak kérdés: Szeretnétek, hogy kicsit ültessünk még? Félő, hogy nem fog odaérni 2-3 hónap múlva a fotózásra.
Köszi az infót.Mindenkép tuningolni kell a növényzetet mert most elég minimál.A felső mohasor látom sajna elkopott,így azt is pótolni kellene.A kövek tövénél is lehetne még sűríteni a meglevő parvát és parvulát.Már nem volt idő rá az építéskor,de jobb hátul a kövek mögött mélyebben van a talaj ott némi acit ha lehet ültessetek.Köszönjük a segítséget
 
Team 2 1 héttel ezelőtt

View attachment 30880Scaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

És ma

View attachment 30881Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Növények szépen elindultak. Időközben lecseréltük a világítást Aquasky 602-re és a boltban így brutálisan néz ki, de az akváriumnak még kicsit korai a sok fény ezért ma lekapcsoltuk az egyiket a nyugodt első hetek miatt. 1-2 algaevő már bent úszkál.

Szerkesztői komment: A fotók alapján nagyjából mindent a helyén látok. Volt egy repkedő riccardia pamacs ma fotózáskor, és most már látom is honnan pattant meg. Bal oldali fa száráról. Visszapatintjuk.
Tegnap láttam az akváriumot élőben. Baromi szép továbbra is! Kicsit elkapta a kezdeti fa penész, itt ott fonálalga szerűség, Riccardia lejött néhol. A fonálalga főleg amit @matrai kolléga hozott győkérszőrökön van. Illetve utóbbi legvékonyabb részei lassan de biztosan eltünnek, max rakunk még fotózás előtt. Lehet némelyiket amin nincs növény ki kellene venni, mert csak az algát fogja. @Molnár Béla?
 
Algaevők szerintem ezt az algamennyiséget kordában tudják tartani... Vagy nem? Viktorék majd megmondják a tutit. :)
 
Nah körbejártam, körbefotóztam. Remélem este lesz még annyi erőm, hogy felcsűrjem a képeket.

És akkor a jelenlegi állapot szövegesen:

Team 1 - Talachi

d21957bdac1b0fab0b584583482b8ce5.jpg

Az akvárium továbbra is probléma mentesen működik. Bent van néhány algaevő mutatóban, de nem nagyon van mit tenniük.
A 2 aquasky lámpából csak az egyik megy és fotózásra demozásra kapcsoljuk rá a másikat.
Füvek, acik szépek. A moha 1 héttel ezelőtti állapotról szerintem javulást mutat. Ezzel nem sok dolgunk lesz :)
Lassan mehetnek bele a halacskák :)

Team 2 - Molnár Béla

03b3d1dcc297646687c0f55c7964069c.jpg

Mivel itt volt bent a legtöbb növény, a néhány nappal korábbi indítás és a hozott növények miatt itt van a legtöbb változás.
Még mindig csak 1 LED világítja amíg az alga levonul.
Megnéztem ezek a kis gyökerek algásodnak a legjobban amit betettetek. Ezen kívül a középső részen a talajon van még egy kevés, fissidens mini buce miatt.
Para nincs, az akvárium patyolat, de ez a néhány dolog még javításra szorul. Ma bedupláztuk az algaevőket, ha kell a héten még továbbiak is bekerülnek. A cél a gondtalan élet :)
A felszín közelében a mohapamacsok kezdenek nagyok lenni. Ezeket lehet ritkítani kell vagy leszedni később, mert 2 hét múlva nem lehet majd belátni az akváriumba :)

Team 3 - Piga

b178c42f8f1183f9b8d2ca07a44317df.jpg

Az akvárium rendben, gondtalan, nyugis. Gábor és Matyi kicsit felturbózta a növényparkot, hogy pótoljuk a hiányosságokat. Ezt a fotón is látni fogjátok majd.
Lassan mehetnek bele a halacskák :)

Team 4 - Kavicsos A

f3a61c323fc15d31f4b10312ede1e76d.jpg

Az akvárium rendben, brutál tiszta, ami nem hátrány itt az alsó szinten :)
Növények éledeznek. Mohák stb elég tempósan növekednek. Pinnatifidákat kellett pótolnunk ezeket picit megigazítjuk majd a korábbi fotók alapján.
Minden ok.
Lassan mehetnek bele a halacskák :)

2 hét elteltével minden ok (y)

Ui: kozben telorol feltoltam a kepeket
 
Utoljára módosított:
@viktorlantos egy ici-pici észrevételem lehet?
A Piga csapat akvájánál hátul középen nagyon zavaró az a tappancs, mágnesként vonzza a szemet. Ezt már a legelején is akartam írni, de gondoltam, hátha mást is zavar. (gondolom, a twinstar tappancsa)
Nem lehet olyan pozícióba elhelyezni, ahol valamelyik kő takarja? Kár az összképért.
Az akvák amúgy nagyon jók lettek, külön tetszik, hogy mindenik teljesen más koncepció alapján épült(y) Gratula mind a négy csapatnak, szép munkát végeztetek(y)
 
Back
Oldal tetejére