• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

Akkor egy gyors összefoglaló.

A hétvége után természetesen mi is kidőltünk. Így a már elindított Béla csapatos akváriumon kívűl a többiek fóliába bugyolálva várták a mai napot.
Ma reggel az első volt, hogy feltöltsük őket. Para volt, hogy mi az ami szétesik :) a ragasztó pisztoly azért nem a legjobb megoldás, de szerencsére jól vettük az első napot.

Béla csapat akváriuma 100mm-en fotózva.
A hétvégi start után reggel volt rajta egy vízcsere. Bubik nélkül itt már letisztult a kép.
Volt egy kérés, hogy a hátteret dúsítsuk majd egy kis Wallichii-vel, de megvárjuk az első néhány napot és utána végezzük el nehogy most még valami megboruljon.

34252424342_f11b480520_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

Ugyanez 21mm-en fotózva megvágva

34411578555_cca1e75441_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

Nyilatkozzatok majd melyik beállítás a szimpatikus a jövőre nézve. 100 vagy 20mm


Talachi féle akvárium 100mm-en fotózva.

A szerkezet szépen megmaradt. Néhány moha morzsa elszabadult, de a többség szépen ott maradt ahova terveztétek.
Volt valami kérés, hogy esetleg később Acicularist rakjunk be, ez ügyben nyilatkozzatok ha szeretnétek és az első hét után bevarázsoljuk.

34252421332_639b196566_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

21mm-en fotózva

34026778230_6dd76ac7e8_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

A koncepció szerint a 100-as obival a bal oldali barlang is látszik. Gondolom ezt kellene erőltetni a továbbiakban.


Kavicsos csapat 100mm-en fotózva.
Egész nap ezen paráztam, hogy felszakad a styro lap :) De eddig ok!

A jobb oldali front részre elől nem akartok kiegészítő ültetést? Vagy várjuk amíg a morzsák betakarják a vidéket? Jelezzetek majd mi legyen. Lehet nem jutott elég idő a nap végén befejezni? Vagy direkt üresen hagytátok volna?
Ti is jelezzétek hogy melyik beállítás ami közelebb áll az elképzeléshez vagy amelyik előnyösebb és a jövőben úgy fotózom.

34026793280_3329f87267_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

21mm fotó

34370140676_82e8d6afb2_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr


Piga csapat 40mm fotó

Itt sajnos nem ment a 100mm, mert ott a felső szinten a betonoszlop és pont belóg a képbe. 40 volt az amit még ki tudok préselni.
Mivel nálatok volt leginkább az, hogy az időhiány miatt nem jutott idő az ültetésre, ha kéritek/szeretnétek, ki tudjuk egészíteni.

A jobb felső belógó szikla ragasztója egy részen elengedett. Azt hittem le fog zuhanni, de szerencsére több helyen meg lett fogatva. Így minden ok :)
Az látszik, hogy a felépítmény miatt itt máshogy kell majd világítani mert különben nem jönnek az oldalsó részek. Figyelni fogok rá.

40 és 21mm között nincs nagy difi, de azért jelezzétek melyiker erőltessük a későbbiekben.

34280920061_50231cf37d_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr

21mm fotó

34026783510_dca2f36707_h.jpgScaper's Day 2 by Viktor Lantos, on Flickr
 
Nálunk 100mm vagy még több, ha @danyi03 teleágyújával is lehet fotózni.
A nagy kapkodásban kicsit elcsesztük a dolgokat. A barlang bal oldali bejárata szemből nézve épphogy látszik, ennek nagyobbnak kellett volna lennie.
Itt a háziversenyben nyilván nem megengedett és nem lenne korrekt, de egy későbbi versenyfotóhoz jó lenne egy picit elcsalt enyhén balról készült fotó. Természetesen korrigálva a párhuzamokat és az oldalüveg különbségeket is(amolyan brazilosan).
A másik, hogy a fennsík bal oldala nem lejt eléggé előre fele, na oda kéne egy kis Aci, de pénteken jó eséllyel be fogok/unk tudni menni és akkor megoldjuk.
 
Nálunk 100mm vagy még több, ha @danyi03 teleágyújával is lehet fotózni.
A nagy kapkodásban kicsit elcsesztük a dolgokat. A barlang bal oldali bejárata szemből nézve épphogy látszik, ennek nagyobbnak kellett volna lennie.
Itt a háziversenyben nyilván nem megengedett és nem lenne korrekt, de egy későbbi versenyfotóhoz jó lenne egy picit elcsalt enyhén balról készült fotó. Természetesen korrigálva a párhuzamokat és az oldalüveg különbségeket is(amolyan brazilosan).
A másik, hogy a fennsík bal oldala nem lejt eléggé előre fele, na oda kéne egy kis Aci, de pénteken jó eséllyel be fogok/unk tudni menni és akkor megoldjuk.
Acit végig toljatok hátra egy sávba, ne csak a bal oldalra! Meg valamivel meg lehetne bolondítani a gyepet is. Kicsit természetesebb lenne ha nem csak parvula lenne benne.
Szerintem is játszani kéne egy ici picit a balról fotózással.
 
Talachi: Crenatat neki még most, amíg nem nyom el mindent a parvula mini!

Egyébként mindegyik akva bitang, még egyszer gratula a csapatoknak! A Boszorkányok erdeje pedig egyszerűen tökéletes lett. :p Gratu Béla, azért azt ne felejtsük el hogy ő álmodta meg az egészet, mi csak segítettünk 1-2 gondolattal meg technikai "aládolgozással". :)
 
Sziasztok!


Kavicsos csapat 100mm-en fotózva.
Egész nap ezen paráztam, hogy felszakad a styro lap De eddig ok!
A jobb oldali front részre elől nem akartok kiegészítő ültetést? Vagy várjuk amíg a morzsák betakarják a vidéket? Jelezzetek majd mi legyen. Lehet nem jutott elég idő a nap végén befejezni? Vagy direkt üresen hagytátok volna?
Ti is jelezzétek hogy melyik beállítás ami közelebb áll az elképzeléshez vagy amelyik előnyösebb és a jövőben úgy fotózom.

4. alkalommal használom így az alátétet neutrális ragasztóval rögzítve, olyan helyen is ahol nem került rá kő és eddig mind tartott, de azért jó hogy nem aznap töltöttük fel vízzel.
2 doboz Elatinét ültettünk, de nem voltak jó állapotban, ha nem nagyon mozdul akkor kérünk utánpótlást!
A jobb hátsó szikla tövébe az üveghez kérünk valami apró levelű piros stemet, 10 szálnál nem kell több!
Pinnatifidából is szeretnénk még a fákra, abból szűkös volt a készlet kisebb méretűekből (hiába volt közel a szomszéd akvárium :D)!
A 21mm nekem jobban tetszik, de ha látják a többiek akkor majd ők is nyilatkoznak.


Köszönettel!


Nagyon komolyak lettek feltöltve az akváriumok, mintha nem is Magyarországon lennénk, hanem valahol a távol keleten, van fejlődés!!!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Először is köszönöm, hogy részt vehettem az építésen, nem is tudom miért nem mentem eddig ilyenre. :) nagyon jó buli.
Az akvák szuperek lettek, le a kalappal a csapatok előtt. A miénkel is teljesen meg vagyok elégedve, persze még itt, ott kell egy kis finom hangolás.
Gondolok itt a már elmondottakra, és a meder is elbírna még pár apró követ.
Szerintem is a 21mm áll neki jobban, de még ez az akvárium fog a legtöbbet változni , úgyhogy meglátjuk.

Péter
 
Back
Oldal tetejére