• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

A Piga csapat akvájánál hátul középen nagyon zavaró az a tappancs, mágnesként vonzza a szemet. Ezt már a legelején is akartam írni, de gondoltam, hátha mást is zavar. (gondolom, a twinstar tappancsa)

Az építmény része. Hátul ilyen pálcikás tapik fogják a felső részt, hogy ne bukjon hátra.
Valószínűleg a végső fotón kiveszem majd ha addig nem sikerül.
 
Nah körbejártam, körbefotóztam. Remélem este lesz még annyi erőm, hogy felcsűrjem a képeket.

És akkor a jelenlegi állapot szövegesen:

Team 1 - Talachi

View attachment 31186

Az akvárium továbbra is probléma mentesen működik. Bent van néhány algaevő mutatóban, de nem nagyon van mit tenniük.
A 2 aquasky lámpából csak az egyik megy és fotózásra demozásra kapcsoljuk rá a másikat.
Füvek, acik szépek. A moha 1 héttel ezelőtti állapotról szerintem javulást mutat. Ezzel nem sok dolgunk lesz :)
Lassan mehetnek bele a halacskák :)

Team 2 - Molnár Béla

View attachment 31187

Mivel itt volt bent a legtöbb növény, a néhány nappal korábbi indítás és a hozott növények miatt itt van a legtöbb változás.
Még mindig csak 1 LED világítja amíg az alga levonul.
Megnéztem ezek a kis gyökerek algásodnak a legjobban amit betettetek. Ezen kívül a középső részen a talajon van még egy kevés, fissidens mini buce miatt.
Para nincs, az akvárium patyolat, de ez a néhány dolog még javításra szorul. Ma bedupláztuk az algaevőket, ha kell a héten még továbbiak is bekerülnek. A cél a gondtalan élet :)
A felszín közelében a mohapamacsok kezdenek nagyok lenni. Ezeket lehet ritkítani kell vagy leszedni később, mert 2 hét múlva nem lehet majd belátni az akváriumba :)

Team 3 - Piga

View attachment 31188

Az akvárium rendben, gondtalan, nyugis. Gábor és Matyi kicsit felturbózta a növényparkot, hogy pótoljuk a hiányosságokat. Ezt a fotón is látni fogjátok majd.
Lassan mehetnek bele a halacskák :)

Team 4 - Kavicsos A

View attachment 31189

Az akvárium rendben, brutál tiszta, ami nem hátrány itt az alsó szinten :)
Növények éledeznek. Mohák stb elég tempósan növekednek. Pinnatifidákat kellett pótolnunk ezeket picit megigazítjuk majd a korábbi fotók alapján.
Minden ok.
Lassan mehetnek bele a halacskák :)

2 hét elteltével minden ok (y)

Ui: kozben telorol feltoltam a kepeket
Nem tudom, hogy a csapattársak hogyan vélekednek de a szerény véleményem az, hogy szedjük le a fák tetejéről a mohákat, sokkal nyíltabb lenne a teteje, úgyis az alj és háttérnövézet hamarosan átveszi az irányítást:)
 
Nem fogok minden héten ilyen szettet fotózni, de a fentiek alapján azt hiszem most már kijelenthető, hogy túlléptünk a kritikus start időszakon.
Szerintem 2 hét múlva jön a következő sorozat.

Kinek mi a kedvence? :)
 
Igen, Bélának igaza van, kellenek azok a mohák, és igen, tényleg lehetne majd kicsit csattogtatni az ollót rajtuk. :)
 
Engem a 2 es csapat nyűgözött le olyan mintha egy mesebeli erdő lenne .Látványban ez fogott meg .
 
Nem fogok minden héten ilyen szettet fotózni, de a fentiek alapján azt hiszem most már kijelenthető, hogy túlléptünk a kritikus start időszakon.
Szerintem 2 hét múlva jön a következő sorozat.

Kinek mi a kedvence? :)
Szerintem itt nincs kedvenc,aki végignézte a live közvetítést annak mindegyik akvárium egy kicsit szívéhez nőtt,így vagyok vele Én is.
Kíváncsi leszek a nyár végére milyen képet mutatnak majd.[emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Én is úgy emlékszem hogy szemből nézve takarják a rögzítő tapikorongot a sziklák. Még beszéltük is, hogy de jó hogy nem nézegetik sokat felülről-hátulról az akvát. :D
 
Én úgy emlékszem ez nem látszik

Én is úgy emlékszem hogy szemből nézve takarják a rögzítő tapikorongot a sziklák. Még beszéltük is, hogy de jó hogy nem nézegetik sokat felülről-hátulról az akvát.
És nem is ilyen tapadókorongot használtunk.
Ez tényleg olyan mintha a TS korongja lenne.Az fehér. Amit mi használtunk a támaszhoz ,az átlátszó volt;)
 
Back
Oldal tetejére