• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

Belenéztem a felvételekbe, szerintem a szuper csapat nézett ki a legjobban:): a három kopasz pali és a hosszú szőke nő, akár zenekart is alapíthatnánk ilyen megjelenéssel.:D Persze csak azért vagyunk kopaszok, hogy amikor éjszakára visszatérünk a saját bolygónkra, könnyebb legyen lefertőtleníteni minket.:) Mivel ez az esemény többek között nekem is a trükkök és fortélyok elleséséről szólt, megosztanék egyet: Csapatunk, a szupererejét, @porsolyka szuper palacsintájából nyerte, amit Bélára hallgatva hármasával kell elfogyasztani, szépen egymásra fektetve azokat.:) A bevitt kalóriákon túl is sokkal több lettem az eseménytől ezért köszönet mindenkinek, gratulálok az akváriumokhoz és az eseményhez.:notworthy:
 
Utoljára módosított:
Nagyon elfáradtunk. Fájó derékkal érkeztem és azzal is mentem el, de egy cseppet sem bánom. Bár nem minden sikerült úgy, ahogyan elterveztük, de összességében azért nincs okunk panaszra. Délután 1-től 8-ig, azaz 7 óra alatt készültünk el azzal, amit itthon egyedül 3 hétig raktam volna. Imádok csapatban dolgozni. Nincs olyan, hogy elakadás, hiszen minden problémára mindig van valakinek valami ötlete.

1. Csapat
34353226885_e5d58ae5b4_c.jpgScaper Day 2 : the Team by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

És a végeredmény:
33542601483_48358dd7da_c.jpgScaper Day 2 : the result by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Megbeszéltük és a bal oldal hátsó része még fog kapni egy kis Accicularist, hogy ott is erősebben lejtsen a fennsík. Illetve lehet kap egy-két mini buce palántát némely repedés. Szóval még nincs vége a sztorinak.
 
Nah fel is ébredtem egy új emberként :)

Tegnapi napra kicsit visszatérve amikor az első eseményt tartottuk még üres volt a felső szint. Akkor költöztünk be :)
A csapatok avatták fel teljesen új akváriumokkal. Azóta azoknak az akváriumoknak is köszönhetően rengetegen jártak nálunk és így a felső galériában is.

A mostani eseményen már egy működő környezetben kellett dolgozni és az évek rutinja szerintem remekül működött mindenhol.

Nekem teljesen új volt mit építenek a csapatok és hogy ezt hogyan milyen módszerekkel végzik. Ezért tényleg nagyon jó érzés volt látni, hogy kreativitásban, technikában nem volt hiány. A csapatok kitettek magukért és rutinosan minden problémát megoldottak.

Az évek nem csak nekünk, de nektek is sokat használtak. Bár többen már nyugisabb vizeken eveznek, bőven túl az első néhány szuper aktív éven, tegnap mindenkiből egy kicsit előbújt a régi önmaga :)
Örülök, hogy sikerült összehozni az eseményt és ti is jól éreztétek magatokat közben. Sokat filózunk agyalunk, hogy kell-e ilyen, van rá igény vagy sem, de ezek a megmozdulások adják a következő löketet a kertészkedésnek, nektek, nekünk vagy másoknak is.
Még mindig van rá igény, szerencsére :) Ráadásul most az internet népét bevonva szerintem a hazai megmozdulás alapján sokan mások is kedvet kaptak akár egy ilyen vagy hasonló esemény szervezéséhez, akár egy átépítéshez. Egy jó üzenet volt a nagyvilágnak is.

Lassan a kor miatt a verseny erősen Masters kategória lesz :) De amíg ilyen jól érezzük magunkat közben addig nincs para.
Azért a következő eseményre lehet már kell egy gyúró/gyógytornász a sok fájó derekú vendég miatt :)

Köszi nektek, hogy elfogadtátok és éltetek a lehetőséggel. Jó lesz visszagondolni évek múlva is a tegnapi napra. (y)

Az akváriumokat a következő hetekben igyekszünk tudásunknak megfelelően ápolgatni. És a tegnapi napot ugyan meg kellett szakítani, de a csapatok véleménye továbbra is számít.
Nyugodtan hahózzatok, ha valamit módosítanátok, finomítanátok a layoutokban. Vagy egy nyírás stb-re spec kérés van. Igyekszünk finomítani, hogy egy szép eredmény szülessen 1-2 hónap múlva.
 
És a tegnapi nyertes csapat, aki idő előtt be tudta fejezni az akváriumot. Igaz ők szinte előre elkészített dekorációkkal indultak délután 1 körül :)

Viszont nagyon csecse lett a végeredmény (y) Innen is gratula.

Ha valakinek nem jutott ADA Naptár a csapatból kérlek jelezzétek. Akkor még javában közvetítettünk amikor végeztetek így ez sajna kimaradt.

MK7A6089-Edit.jpg
 
Elképesztő volt ez a nap! Azt hiszem nem nagyon ellenkeznénk, ha évente tartanátok egy-egy ilyen programot. Szerintem ne hezitáljatok sokat! [emoji6]

Innen is üdv a csapatomnak, szuper volt együtt kőműveskedni! Egészen kreatív barkácsfoglalkozás lett ez az építés! [emoji110]️
Tudjuk, hogy a látványtervekből mindig valami más lesz, de azt hiszem, eléggé közel kerültünk Laci eredeti vázlatához, és ezen a ponton már csak plusz száz kiló, szűz frodo tudott volna továbblendíteni. [emoji1] Ahogy a bolt kőkészletét az utolsó kavicsig átforgattuk, és kezdtük a pofás darabokat mind felélni, szétröhögtük magunkat a párszor visszatérő végső megoldáson: "Majd bemoházzuk!" :sírvaröhög:

aa1e590d829afea1e75efc65983fc47a.jpg

fa1e45d784ed1462d5cb4699c4d4d65f.jpg

3f5da81c67ae6c39694ca2f97318fec9.jpg

54af0b5430acc4c6a0732114bfc1ee3d.jpg

A kísérleti talajdúcoló technikánk kifejezetten jól szuperált a gyakorlatban, és elsőre a várakozásomnál is egyszerűbb volt a beépítése. Másodjára azért még finomítanék rajta, de erről majd később mesélünk: részletes fotóbeszámolót nyomunk majd a scape leendő naplójában...

Kész a versenyfotó, a felszínfodrozás merőben új megoldás. Bonthatjátok! [emoji23]

153ae366b66fa4ab6d29ab07adbaf2e8.jpg

Köszi a palacsintáért @porsolyka , a piskótáért és gondolatolvasó szerszámszolgáltatásért @Luigi13 , pacsi a GA-nak a flott szervezésért, üdv minden csapatnak! [emoji1591]

Remélem jól van az az amano, amelyik kényelmesen sétálgatott a parkettán, pont a lábam elé! [emoji4]
 
Utoljára módosított:
Elképesztő volt ez a nap! Azt hiszem nem nagyon ellenkeznénk, ha évente tartanátok egy-egy ilyen programot. Szerintem ne hezitáljatok sokat! [emoji6]

Innen is üdv a csapatomnak, szuper volt együtt kőműveskedni! Egészen kreatív barkácsfoglalkozás lett ez az építés! [emoji110]️
Tudjuk, hogy a látványtervekből mindig valami más lesz, de azt hiszem, eléggé közel kerültünk Laci eredeti vázlatához, és ezen a ponton már csak plusz száz kiló, szűz frodo tudott volna továbblendíteni. [emoji1] Ahogy a bolt kőkészletét az utolsó kavicsig átforgattuk, és kezdtük a pofás darabokat mind felélni, szétröhögtük magunkat a párszor visszatérő végső megoldáson: "Majd bemoházzuk!" :sírvaröhög:

View attachment 30285

View attachment 30286

View attachment 30287

View attachment 30288

A kísérleti talajdúcoló technikánk kifejezetten jól szuperált a gyakorlatban, és elsőre a várakozásomnál is egyszerűbb volt a beépítése. Másodjára azért még finomítanék rajta, de erről majd később mesélünk: részletes fotóbeszámolót nyomunk majd a scape leendő naplójában...

Kész a versenyfotó, a felszínfodrozás merőben új megoldás. Bonthatjátok! [emoji23]

View attachment 30289

Köszi a palacsintáért @porsolyka , a piskótáért és gondolatolvasó szerszámszolgáltatásért @Luigi13 , pacsi a GA-nak a flott szervezésért, üdv minden csapatnak! [emoji1591]

Remélem jól van az az amano, amelyik kényelmesen sétálgatott a parkettán, pont a lábam elé! [emoji4]

De jo kis fotok! :) koszi, hogy bedobtad.
 
És a tegnapi nyertes csapat, aki idő előtt be tudta fejezni az akváriumot. Igaz ők szinte előre elkészített dekorációkkal indultak délután 1 körül :)

Viszont nagyon csecse lett a végeredmény (y) Innen is gratula.

Ha valakinek nem jutott ADA Naptár a csapatból kérlek jelezzétek. Akkor még javában közvetítettünk amikor végeztetek így ez sajna kimaradt.

View attachment 30263
Na igen, ilyen csinos csapattaggal nem egy nagy szám az építés....:D
....és nem, nem a három kopasz kollégára gondoltam.:)
@porsolyka, végre tudlak a nick nevedhez azonosítani!(y)
 
Back
Oldal tetejére