• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Elolvastam a fordítást, a német eredetit, átfutottam a német fórumot, a "másik" fordítást.
40 liter a minimum, annál kisebb akváriummal (még a nem sokkal kisebb 30 literessel sem) nem érdemes belekezdeni. Spirulina tabletta morzsolást a németeknél is olvastam, azaz nem kell feltétlenül port venni. És @Pecás, mintha te írtál volna ezzel kapcsolatban: csak annyit írtak, hogy vízzel össze kell kutyulni, hogy egy pipettával cseppenthető legyen.
Levegőztetés: az az érzésem, csak azért van rá szükség, hogy átmozgassa a vizet. Vízcseréről többen is úgy nyilatkoztak, hogy az egész 40-50 nap végigvihető vízcsere nélkül, az a lényeg, hogy a víz "tisztaságához-koszosságához" mérten etessünk.
Amin meglepődtem: senki sem tudott példát hozni arról, hogy az akváriumba helyezett fűtő fényével magához vonzotta és megégette a lárvákat. (Azaz hidegebb helyiségben is elhelyezhetnénk az akváriumot.)

Hogy kérdésem is legyen: ti milyen sót találtatok a hazai piacon?
 
Én olyant írtam, hogy mivel nem kell mennyiség a spirulinából, ezért érdemes valami jó minőségűt használni -szerintem legalábbis-, ami még izgatná a fantáziámat, hogy a porított és vízben feloldott spirulina vajon meddig használható...
Lehet, hogy egy spirulina tabiból reszelek kicsit, felszippantom egy fecskendőbe és figyelem a változást -ha lesz.
 
Én olyant írtam, hogy mivel nem kell mennyiség a spirulinából, ezért érdemes valami jó minőségűt használni -szerintem legalábbis-, ami még izgatná a fantáziámat, hogy a porított és vízben feloldott spirulina vajon meddig használható...
1. jogos, 2. no, ezzel kapcsolatban nem találtam semmit.
 
Na látom kacérkodsz a gondolattal, nagyon helyes (y)
Ha majd bérszülést is vállalsz, anyakocát tudok adni!
Kaját és sót kellene rendelni. Előbbi nem gond, de a sóval nem akarok mellényúlni.

Ami még eszembe jutott: több (ezt a módszert alkalmazó) német is azt írta, hogy túlnyomórészt az eleresztett lárvák minősége dönti el, hogy siker, vagy kudarc lesz egy-egy próbálkozás.
 
Nehez megsaccolni de 100db biztos van! Ezen kivul meg korabban ketszer 40-50 dbot mar betettem a nagy akiba! Elmondhatom tehat, hogy probalkozasom sikeres volt ezek alapjan! Kivanok mindenkinek sok sikert a tenyeszeszhez!
Szépen vonul a csorda! (y)
Kb. mekkorák a már kifejlett garnélák, akiket már át lehet költöztetni édesvízbe?
 
Szépen vonul a csorda! (y)
Kb. mekkorák a már kifejlett garnélák, akiket már át lehet költöztetni édesvízbe?
Kb. 1 cm-esek, de az eredeti leiras alapjan mar joval korabban athelyezhetok edesvizbe, de en jobbnak lattam varni! :)
 
Én olyant írtam, hogy mivel nem kell mennyiség a spirulinából, ezért érdemes valami jó minőségűt használni -szerintem legalábbis-, ami még izgatná a fantáziámat, hogy a porított és vízben feloldott spirulina vajon meddig használható...
Lehet, hogy egy spirulina tabiból reszelek kicsit, felszippantom egy fecskendőbe és figyelem a változást -ha lesz.

Artémiákat neveltem áztatott spirulina porral, és tapasztalataim szerint 3-4 nap alatt annyira berohad(iszonyú büdös lesz), hogy már nem etettem vele.
 
Csak azt kerdezném azoktol akik probalkoztak a szaporitassal:
Mindenkepp lesz elhullás,nem is keves,a tetemekkel mi lesz?csak mer nem rontja a vizminoseget?ezzel mi ujsag?
 
Ez egy az egyben ugyan az mint a Logemann fele modszer, meg az eredeti nemet szoveg is egyezik, termeszetesen nemi valtoztatassal. Erdekes hogy sajat modszerkent talalja. :S
Nem titkolja, honnan vette a módszert, utal rá a második bekezdésben, sőt, még a linket is megadja. Amiért linkeltem: mindössze 25 literes az akváriuma és egyáltalán nem cserélt vizet.
 
Nem titkolja, honnan vette a módszert, utal rá a második bekezdésben, sőt, még a linket is megadja. Amiért linkeltem: mindössze 25 literes az akváriuma és egyáltalán nem cserélt vizet.
most nem tudom ujra elolvasni nert vezetek, de akkor ezt ezek szerint beneztem! :D
 
Nem titkolja, honnan vette a módszert, utal rá a második bekezdésben, sőt, még a linket is megadja. Amiért linkeltem: mindössze 25 literes az akváriuma és egyáltalán nem cserélt vizet.
Vegiggondolva, mar tobbfele Logemann fele irast elolvastam, mert tobb helyen publikalt mar, es o is emlitette h kihagyta a vizcseret, de nagyobb is volt a vesztesege. Azert a 25 liter erdekes lehet, mert ha az tenyleg mukodik akkor azert rengeteg helyet megsporolhat az ember :) a kovetkezo petes nostennyel ki is probalom 25 literben :D
 
Nekem az bem jott le h milyen fajta spurulinát használtak pontosan?
vki ötlet,tapasztalat?
Vagy nincs nagy jelentosege ott a nőtt alga meg a csepp?
 
Back
Oldal tetejére