• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Nekem az bem jott le h milyen fajta spurulinát használtak pontosan?
vki ötlet,tapasztalat?
Vagy nincs nagy jelentosege ott a nőtt alga meg a csepp?
Emlekei szerint az eredeti leirasban gyogyszertarbol szarmazo spirulina tablettat tort porra, es oldotta fel vizben! En az iiibéjrol rendeltem meg a legolcsobbat. 100 g kiszereles volt vagy 2€ :) 100 tenyesztesre is elegendo mennyiseg! :) szerintem te se gondoljozz ezen sokat, vedd meg amelyik elerheto szamodra!
 
:)oks koszi a vàlaszt,igazábol csak azert precízkedek mert kényes dolog nem akarok semmin elcsuszni....
pont az a nehéz h annyi fajta elerheto h a bőség zavarában nem tudom milyet valasszak...
de valoszinu veszek bioboltban 100%spirulinat,pici adagot az csak megfelel nekik:D
 
Sziasztok!
Először próbálkozok Amano garnélák szaporításával, már több mint két hete vannak a sós vizes medencébe, durván úgy 200-an lehetnek, pár napja megjelentek több helyen barna foltok az üvegen. Esetleg tudja valaki hogy ezzel kell-e valamit kezdeni?
 
Szerintetek mire kell figyelni a tengeri sónál? Elég csak annyi, hogy tengeri akváriumokhoz árult só legyen, vagy legyen vitaminos-nyomelemes-bio????
(Nagy a szórás az árak között, akár egy boltban is: 700-1400 HUF/kg között bármi lehet.)
 
Szerintetek mire kell figyelni a tengeri sónál? Elég csak annyi, hogy tengeri akváriumokhoz árult só legyen, vagy legyen vitaminos-nyomelemes-bio????
(Nagy a szórás az árak között, akár egy boltban is: 700-1400 HUF/kg között bármi lehet.)

Inkább 2000-2500 Ft./kg. az.
 
Inkább 2000-2500 Ft./kg. az.
Mellettem van egy tengeris bolt (nem kukoricás :) ), múltkor én is nézelődtem... A legkisebb kiszerelésű, legdrágább fajta 1.200,- Ft/kg.
Legfeljebb a légtisztítókba árulnak 0,5 kg-os kiszerelésben horror áron (1.300,-/0,5 kg) kül. tengeri sókat.

Vannak még az étkezési célokra használt tengeri sók, ezek többnyire jódozottak és/vagy sokkal olcsóbbak is (párszáz/kg). Célnak megfelelnek?
 
Ilyeneket találtam: Aquaforest Sea Salt tengeri só: 5 kg 3.600,- Ft,
Tropic Marin Pro Reef tengeri só 4 kg: 5.400,- Ft.
Én a GA ba láttam:
Aquarium Systems - Instant Ocean tengeri só - 360 g.-770Ft
Dennerle Marinus ReefSalt - tengeri só 25 literhez - 1 kg- 2490FT
Sera 1.3 kg at vettem Szolnokon, 3880 ft ért.
Nagyon jó árban vannak amiket kiírtál, tudnál adni valami internetes elérhetőséget ahol be lehet ezeket szerezni?
 
Mellettem van egy tengeris bolt (nem kukoricás :) ), múltkor én is nézelődtem... A legkisebb kiszerelésű, legdrágább fajta 1.200,- Ft/kg.
Legfeljebb a légtisztítókba árulnak 0,5 kg-os kiszerelésben horror áron (1.300,-/0,5 kg) kül. tengeri sókat.

Vannak még az étkezési célokra használt tengeri sók, ezek többnyire jódozottak és/vagy sokkal olcsóbbak is (párszáz/kg). Célnak megfelelnek?
A tengeris bolt elérhetősége ? :)
 
korallosakvarium (De a netet böngészve kb mindenhol ennyi itthon. Szolnok az még Magyarország? :) )
 
Szolnok az még Magyarország?
OFF: sajnos nekem nem jött át a poén. Nem tudok nevetni. Még mosolyogni sem. EZ Magyarország, és Budapest, illetve egy-két nagyváros a kivétel. Örülhet az ember, ha kap egyáltalán növényes, vagy tengeris cuccot. Pl: amano garnélát 1200-1400 forintért, 250 ml easy carbót majdnem háromezerért, vagy éppen 1,3 kg sót háromezer-akárhányszáz forintért. :(

ON: átdobtam a bolt nevét (a másik korallos). A holnapi nap felét kb. 10 percre onnan töltöm - egy kis szerencsével cipelhetek haza néhány kg sót. :)
 
OFF: sajnos nekem nem jött át a poén. Nem tudok nevetni. Még mosolyogni sem. EZ Magyarország, és Budapest, illetve egy-két nagyváros a kivétel. Örülhet az ember, ha kap egyáltalán növényes, vagy tengeris cuccot. Pl: amano garnélát 1200-1400 forintért, 250 ml easy carbót majdnem háromezerért, vagy éppen 1,3 kg sót háromezer-akárhányszáz forintért. :(

ON: átdobtam a bolt nevét (a másik korallos). A holnapi nap felét kb. 10 percre onnan töltöm - egy kis szerencsével cipelhetek haza néhány kg sót. :)
OFF:
Sajnos tudom, hogy ez a helyzet. :( Én is ezért költöztem ide Somogyországból (mármint nem az akvarisztikai cuccok, hanem a Bp-vidék különbségek miatt).
A poén arról szólt volna, hogy a kereső csak az "alacsony" árú sókat dobta a hazai találatokból, de kiderült hogy megvannak a drága helyek is, csak ők nyilván nem verik nagy dobra.
Én spec szeretem a webshopos vásárlást, szóval nem jutna eszembe csak leemelni valamit a polcról aztán csodálkozni, hogy de drágán vettem. Első a kereső. Persze mások vagyunk.
Nem érzem hiányát, ha vmi nem kapható a közelben, sőt ha Bp-n akár csak 10-15 km-rel odébb van és nem esik útba, akkor is webshop, mert a kis távolság is rendszerint több időben, mint nem-Bp-n a 40-50 km távolságok...
Persze ettől még nem volt jó poén, de ne értsd félre, kérlek.
 
Utoljára módosított:
OFF:
Sajnos tudom, hogy ez a helyzet. :( Én is ezért költöztem ide Somogyországból (mármint nem az akvarisztikai cuccok, hanem a Bp-vidék különbségek miatt).
A poén arról szólt volna, hogy a kereső csak az "alacsony" árú sókat dobta a hazai találatokból, de kiderült hogy megvannak a drága helyek is, csak ők nyilván nem verik nagy dobra.
Én spec szeretem a webshopos vásárlást, szóval nem jutna eszembe csak leemelni valamit a polcról aztán csodálkozni, hogy de drágán vettem. Első a kereső. Persze mások vagyunk.
Nem érzem hiányát, ha vmi nem kapható a közelben, sőt ha Bp-n akár csak 10-15 km-rel odébb van és nem esik útba, akkor is webshop, mert a kis távolság is rendszerint több időben, mint nem-Bp-n a 40-50 km távolságok...
Persze ettől még nem volt jó poén, de ne értsd félre, kérlek.
Így már "átjön". :)
 
Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani,hogy miután egy nőstény amano elengedte a lárvákat,mennyi idő utàn ikràsodik be újra?
 
Sziasztok!

Van Amanobol 4 himem es 1 nostenyem egy 30 literes nano akvariumban. Green Aquabol hoztam ezeket az Amanokat, igy meg se fordult a fejemben, hogy esetleg nem Amanok.
A nosteny fel eve folyamatosan petes, de tudtam hogy edesvizben ugyse lesznek kis rakok, kell a sos viz a megfelelo idoben. Eppen ezert nem is tettem sose kulon nevelde medencebe a petes Amanot.
Van amugy Red Cherry es Yellow garnelam is, azok mar tobbszor csinaltak uj kis mini rakokat, amibol par darab fel is nott.

De most valami mast talaltam az akvariumban. Kicsit sem hasonlit az eddigi bebi rakokra, ezek teljesen ugy festenek, mintha bebi Amanok lennenek. Persze, ez elvileg nem lehetseges, mert nem soztam a vizet a kello idoben es amugy is, ez nem nevelde akvárium.

Csinaltam 2 kepet az egyik kis rakrol. Kivancsi vagyok a velemenyetekre. Nagyon! [emoji33] bar lehet meg varni kell hogy nojjenek az azonositashoz.

5c3ca78d46297b0a4d1bde8472db7908.jpg
cdae88638ef16a02be5072f7db93a516.jpg
 
Sziasztok!

Van Amanobol 4 himem es 1 nostenyem egy 30 literes nano akvariumban. Green Aquabol hoztam ezeket az Amanokat, igy meg se fordult a fejemben, hogy esetleg nem Amanok.
A nosteny fel eve folyamatosan petes, de tudtam hogy edesvizben ugyse lesznek kis rakok, kell a sos viz a megfelelo idoben. Eppen ezert nem is tettem sose kulon nevelde medencebe a petes Amanot.
Van amugy Red Cherry es Yellow garnelam is, azok mar tobbszor csinaltak uj kis mini rakokat, amibol par darab fel is nott.

De most valami mast talaltam az akvariumban. Kicsit sem hasonlit az eddigi bebi rakokra, ezek teljesen ugy festenek, mintha bebi Amanok lennenek. Persze, ez elvileg nem lehetseges, mert nem soztam a vizet a kello idoben es amugy is, ez nem nevelde akvárium.

Csinaltam 2 kepet az egyik kis rakrol. Kivancsi vagyok a velemenyetekre. Nagyon! [emoji33] bar lehet meg varni kell hogy nojjenek az azonositashoz.

View attachment 5216
View attachment 5217
szerintem sima egyszerű vadas RCk :)
 
Sziasztok!

Ma a nőstény amanom elengedte a lárváit. Legalábbis egy részüket. A gond csak az, hogy a víz sózásához megrendelt só csak holnap fog megérkezni. Illetve ez még nem is lenne probléma, mivel, ha jól tudom, akkor 4-5 napot kibírnak a lárvák. A gond ott kezdődik, hogy valószínűleg a stressz miatt eresztette el a nőstény a lárvákat és kérdéses, hogy a maradékot mikor fogja elengedni. Ma szerettem volna cserélni a vizet, mert sajnos az akvárium aljára leülepedett a rozsda, ami ugye nem túl szerencsés a kicsikre nézve. Így azonban már nem merek belepiszkálni, nem szeretném, ha baja esne a lárváknak, hátha megmarad néhány darab. A nőstényt tegnap tettem át 40 literes akváriumba, mert úgy gondoltam, nem sok lehet hátra a lárvák elengedéséig ezért gondoltam, hogy esetleg a stressz miatt engedte el őket. Ilyenkor is érdemes már etetni a lárvákat, vagy várjak holnapig, amikor meglesz a só, vagy addig, amíg elereszti a nőstény a többi lárvát? Vagy esetleg inkább hagyjam a lárvákat és várjak a következő eresztésig? Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Sziasztok. Vegigolvastam hogyan kell amanot szaporitani es ugy hataroztam , hogy erre a projektre energiat fogok forditani mivel Erdelybe eleg korulmenyes a hozzajutasa na meg az ara sem semmi . Azt szeretnem megkerdezni , hogy sikerult e valakinek elszaporitani 25 l akvaba vagy rendelhetem az uveget az 54 l nek.
 
Back
Oldal tetejére