• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Nem vagyok az olcsó halkaják híve,de gondolom,erre a célra megfelelhet a neptunos spirulina tabi össze törve porrá.Vagy rosszul gondolom? :)
 
Nem tudom, szerintem valami jó minőségűt érdemes megkeresni, a lehető legkisebb kiszerelésben, úgysem kell nagy mennyiség belőle. Maximum 2-3 amano garnéla bolti árából biztosan kijön.
Valószínűleg a tisztasága és a spirulina %-os aránya sem mellékes. (az esetleg jó kérdés, hogy a porontyok mennyire tudják megemészteni, mert pl a halkajákban a 15-16%-os kb a felső határ, amit még nagy biztonsággal meg is emésztenek, a többi csak átmegy rajtuk, mint cibetmacskán a kávészemek)
@Jopet pü-ben elárulod, hogy hazai forrást hol, mit találtál? Ha nyilvánosan is megy (nem moderálja ki a rendszer) valószínűleg többeket is érdekelhet, GA shopban ugyanis még nincs.
 
@Jopet pü-ben elárulod, hogy hazai forrást hol, mit találtál?
Nem írtad, melyik kellékre gondolsz. Egyébként semmi extra. Liquizell-t dobja a google ezerrel, különböző sókat is (ráadásul mellettem van egy tengeris bolt).
Spirulinából van itthon tablettám (sera), de ezért kérdeztem a biot, mert port vagy a tabiból tudok morzsolni/áztatni, vagy maradtak az étrend-kiegészítők..
Szerk: a másik fordításban a cikk írója is tablettát morzsolt...
 
Utoljára módosított:
Nem írtad, melyik kellékre gondolsz. Egyébként semmi extra. Liquizell-t dobja a google ezerrel, különböző sókat is (ráadásul mellettem van egy tengeris bolt).
Spirulinából van itthon tablettám (sera), de ezért kérdeztem a biot, mert port vagy a tabiból tudok morzsolni/áztatni, vagy maradtak az étrend-kiegészítők..
Szerk: a másik fordításban a cikk írója is tablettát morzsolt...
Rákerestem én is időközben a liquizell-re, volt is találat szépen, ára is szórt rendesen, ahogy azt megszoktuk.
Spirulinás tabim nekem is van, azt nem tudom, hogy ha morzsolok belőle, feloldom, hogy csepegtetni lehessen, az meddig lesz használható, de majd kikísérletezem, már csak medence, meg petés amano mama kell.
Sót láttam a GA oldalán is, de majd kicsit nézelődök.
Közben végig olvastam a garnéla fórumon egy -sajnos sikertelen- több nekifutásos nevelési kísérletet és volt benne egy dolog, ami jól jöhet: azt írta a srác, hogy a szivacsszűrő nem szedte össze a lárvákat.
Ő 33 g/l sóval operált és a 14.-18. nap között jöttek a bajok, úgyhogy a @zsool által próbált módszert fogom választani, ha belevágok.
 
a szivacsszűrő nem szedte össze a lárvákat.
ez mit jelent? :) vagyis hol volt ilyenről szó, hogy "össze kell szedni" a lárvákat?
Ha kipróbálom, egyértelműen én is a zsool (avagy Logemann) féle módszert választom majd, de a linkelt cikk is az. Zsoolra hallgatnék a porlasztó nélküli levegőztetésben is.
 
Én ezt a spirulina port használtam amikor felnőtt 10 amanóm:

23885768319_b5ed4885d2_c.jpgDSC_0576 by benedikti tamas, on Flickr

24253605245_e72bce2a57_c.jpgDSC_0577 by benedikti tamas, on Flickr

Ez 100% bio spirulina, púder finomságúra van darálva. Valami bio boltban vettem 2500 forintért a 125g-ot. Kb 1 gramm fogyott belőle, úgyhogy életem végéig elég lesz akkor is ha amano tenyésztésből fogok megélni. Mikor ezt etettem akkor a 10x-es nagyítóval látszott, hogy elkapják a kis zöld gömböket és eszik, úgyhogy szerintem ez jó cucc. Bajuk nem lett tőle az biztos.
 
Kérdésem az lenne, hogy JBL Artemio Fluid alkalmas e a Liquizell kiváltására? Esetleg próbálta már valaki?

Mivel csak ilyen volt a boltbanm így ilyet vettem én is. Szerintem jó lehet, a liquizell is artemia kaja.
 
Mivel hamarosan szükségem lesz egy nagy valag amano garnélára, azért csak piszkálja a fantáziámat a dolog...
@zsool Felmerült bennem még egy-két kérdés.
Nálam a nőstények rendszeresen petések és egy-két nap különbséggel szórják el (általában) a petéiket.
Ha egyszerre 2 nőstényt különítenék el, akkor ezáltal több lenne a neveltetésnek indított lárvák száma is. Ezzel növelhetném az életképes egyedek számát és ezzel az esélyeimet?
A sózást 2-3 napon belül mindenképp megejteném a gyorsabb mama peteszórása után. Ha ez idő alatt nem petézik le a másik is, akkor a hátralevő pár napra áttenném egy kisebb üvegbe a lassú mamát, majd a peteszórást követően átönteném a vizet a "keltető akváriumba" (a lárvákkal együtt) - persze figyelve a sótartalom állandósságára.
A több lárva még nagyobb medencét kívánna vajon?
A mamák nem bánthatják a kicsiket, ha netán több napra együtt maradnának?
Szóval a fent leírtakkal vajon javíthatnám az esélyeimet? Gondolom ebben nincs tapasztalatotok, de ti is láttok ebben rációt?
 
Tyuuuu, ez varomi jo 5let! Mivel azt irjak hogy max 5 napig maradnak eletben, kvazi a lassabik mamanak is van max 5 napja, hozzateszem en a 4. napon azert soznek, es neglepnem azt amit fentebb irtal, kisuveg stb! Az akvarium meretet szerintem ne noveld, akar 2000 larvanak is jo! Az meg kizart hogy ha egyuttmaradnak a mamaval akkor az bantana oket! [emoji106]
 
A legkiralyabb mondjuk az lenne, ha talalnank egy modszert amivel a larvakat leszivhatnank! Ugy ertem a mamat a novenyesbe hagyni, fogyelni mikor ereszti el a peteket, es a larvakat leszivni! De ez ugye eleg lehetetlen lenne! :) mar ha csak a szurest nezzuk! A tobbirol ne is beszeljunk! Sajna marad a koltoztetos modszer! :)
 
A legkiralyabb mondjuk az lenne, ha talalnank egy modszert amivel a larvakat leszivhatnank! Ugy ertem a mamat a novenyesbe hagyni, fogyelni mikor ereszti el a peteket, es a larvakat leszivni! De ez ugye eleg lehetetlen lenne! :) mar ha csak a szurest nezzuk! A tobbirol ne is beszeljunk! Sajna marad a koltoztetos modszer! :)

A lárvák könnyedén leválaszthatóak a mamától. Van egy olyan tulajdonságuk, hogy a fény felé mozognak, ezt kell kihasználni. Sötétben egy kis zseb elemlámpát tartasz az üveghez akkor rögtön odagyűlnek a fényre. Olyan lámpa jó, amiben 1 darab led világít, tehát pici a fényforrás. Ha összegyűltek, akkor egy sima levegőztetőcsővel le lehet szívni őket a vízzel együtt. A csőhöz jó egy hurkapálcát odagumizni, és akkor egész jól irányítható a vége ;). A fény vonzza őket mint a mágnes, egy fél liter vízzel leszívható több 100 lárva is. Ezt a videót még az édesvízben lévő lárvákról csináltam ahogy a lámpa alá gyűltek:

 
A lárvák könnyedén leválaszthatóak a mamától. Van egy olyan tulajdonságuk, hogy a fény felé mozognak, ezt kell kihasználni. Sötétben egy kis zseb elemlámpát tartasz az üveghez akkor rögtön odagyűlnek a fényre. Olyan lámpa jó, amiben 1 darab led világít, tehát pici a fényforrás. Ha összegyűltek, akkor egy sima levegőztetőcsővel le lehet szívni őket a vízzel együtt. A csőhöz jó egy hurkapálcát odagumizni, és akkor egész jól irányítható a vége ;). A fény vonzza őket mint a mágnes, egy fél liter vízzel leszívható több 100 lárva is. Ezt a videót még az édesvízben lévő lárvákról csináltam ahogy a lámpa alá gyűltek:


Ezt vagon en is, de a novenyesben olyan a flow, hogy sztem max fel ora es nincs tobb larva a medenceben! Tehat nalam ez a megoldas nem megvalosithato! :)
 
Ma vízcsere után az egyik amano nőstény felállt a fánk tetejére és eleresztette az lárvákat, láttam, ahogy rázza le magáról. Rossz nézni azt a rengeteg izgő-mozgó lárvát a vízben, és látni, ahogy a külső szűrő beszippantja az összeset. Mindenképpen kipróbálom a szaporításukat, költözés után :) Az eleresztést lehet, hogy lehet időzíteni valamennyire, ha amúgy is elérkezik az idő és adunk nekik egy nagymértékű lágyvizes cserét, most is ezt csináltam, utána sóztam vissza, lehet, hogy az esőimitáció segített :)
 
Értem, sejtettem. És nem is rád gondoltam. De amikor kifektetik a nőstényt üveglapra - éppen csak nedvesen tartva - és piszkálják, hogy a stressz hatására eressze el a petéket, az nekem sok. Tudom, a libákat is tömik hogy dagadjon a májuk (és én is jóízűen fogyasztom a libamájat), ráadásul ez csak egy a sok "elfogadott" módszer közül, valahogy mégis.. Ha ezt nézzük, mind álszentek vagyunk (vegánokat kivéve), hiszen a mi igényeinket igyekeznek kiszolgálni, de legalább mi ne tegyük ezt a kis kedvenceinkkel.
 
Jól gondolom, hogy húsvétra lesz a fórumon néhány eladó amano? Esetleg Békés, Bács-Kiskun, Csongrád megyében is belevág valaki? :whistle:;)
 
Ha ezt nézzük, mind álszentek vagyunk (vegánokat kivéve), hiszen a mi igényeinket igyekeznek kiszolgálni
Miért, a saláta, meg a sárgarépa is az életével fizet azért, hogy a vegán reggelizhessen...
Az állatok kínzásáról írt gondolataiddal (beleértve a hormonnal stimulált szaporodást is, bár ezt nem említetted) egyébként 100%-ban egyetértek.
OFF vége
 
Back
Oldal tetejére