• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Amúgy tényleg nehéz? Nem olyan fos, mint a manado? Attól elment az összes hajam mire beültettem azt a pár darabot, HC mezőnél már infarktust is kaptam volna 33 éves fejjel... :LOL:
 
Manadot nem ismerem és HC-t sem ültettem még, de HM-etés cryptokat, rotalát ültettem bele, egyáltalán nem volt nehéz és a növények szépen fejlődtek benne.
 
Amúgy most a depoban csak ez a ground van, amiről te írtál az most Sand Terra 1-2 mm néven fut, és azzal a fotóval amit linkeltél... :) ja és 1kg 210Ft... kemény cucc. :D
 
Sziasztok!

Teljesen újonc vagyok ebben a világban, ezért is kérek tanácsot. (Bár jelenleg még csak a tervezgetés fázisában leledzem és gyűjtöm a piszkos anyagiakat. :D)
A fejemben azonban már kezd összeállni a kép a jövendőbeli nano aksimról. Viszont lehet, hogy nem túl szerencsés az elképzelés ezért is írok.
Tehát a nyers elképzelésem egy mediterrán tengerparti látkép lenne, ahol a magasra törő szirtek tetején viszonylag buja növényzet található.A sziklákat Light Pagoda kövekből képzelem (és az akvárium magasságának legalább a feléig szeretném felpakolni őket.) A tengert ADA Mekong dekorhomok személyesítené meg, abból is az apróbb szemű.

A gondom ott kezdődik, így elméletben, hogy a sziklák tetején valószínűleg nem tudok táptalajt, vagy általános növénytalajt elhelyezni, ezért a növények jó része a sziklához való ragasztással illetve kötözéssel fog megkapaszkodni...próbálom majd úgy összeválogatni őket, hogy megfeleljenek erre a célra. A sziklák illesztéseit is szintén növényekkel takarnám el (mármint az egymásra pakolt kövek hézagait.) Tehát jóformán szükségtelenné válna a táptalaj illetve az általános aljzat... viszont nem tudom, hogy ez ilyen formában életképes elképzelés-e vagy sem.

Mi a véleményetek erről?


Itt egy kép is ami alapján elindultam. (Volt szerencsém a nászutamon fényképezni. :D)
52247_488826591136955_481437425_o.jpg
 
Szia Űrdongó!!

Ha tuti nem fogsz olyan növényeket beletenni az akváriumodba aminek gyökere van akkor nem fontos a talaj és a táptalaj sem, viszont, ha mégis terveznél, akkor elengedhetetlen.
 
Szia Űrdongó!!

Ha tuti nem fogsz olyan növényeket beletenni az akváriumodba aminek gyökere van akkor nem fontos a talaj és a táptalaj sem, viszont, ha mégis terveznél, akkor elengedhetetlen.


Szia Cecska!

Köszönöm a gyors választ! Tehát akkor életképes az elképzelésem. .....csak már lennének a kezemben a kövek meg a növények. :D
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a mi a lényegi különbség az "ADA Congo Sand S" és az "ADA Aqua Gravel S" között? Ránézésre igen hasonló a textúrájuk és a színezetük, viszont mintha a Congo szolgálna inkább dekorációs célokat...? Nem tudom. :oops:

Üdv: Robi
 
Sziasztok!
Valaki használta az új GA-s Akadama talajt ? Színre nekem nagyon tetszik :) ! Ebből lehet dombot létrehozni ? Mert a manadoból képtelen vagyok :mad: Ez is könnyű talaj, bár nekem még az ültetéssel nem volt bajom !
 
láttam a keresőben, hogy a jbl sansibar black talajjal van már néhányatoknak tapasztalata, de közben meg a hozzászólásokat gyakorlatilag képtelen vagyok tényleg megtalálni:) szóval ha valakinek van tényleges tapasztalata, az megosztaná velem?
illetve ha valaki tud hasonló fekete aljzatot, ami esetleg coryknak vagy gébeknek is alkalmas tud lenni és tényleg teljesen fekete, nem festett, nem vegyes, az is mindenképp érdekelne.

a sansibar blackről sajnos nem találok normális infót, sőt, szemcseméret adatot is kétfélét találtam, itt a GAn is 0.4-1.4 van írva, míg a jbl saját oldalán pl. 0.2-0.4, ez már egy kicsit túlzás lenne növényekhez.

előre is köszi!
 
láttam a keresőben, hogy a jbl sansibar black talajjal van már néhányatoknak tapasztalata, de közben meg a hozzászólásokat gyakorlatilag képtelen vagyok tényleg megtalálni:) szóval ha valakinek van tényleges tapasztalata, az megosztaná velem?
illetve ha valaki tud hasonló fekete aljzatot, ami esetleg coryknak vagy gébeknek is alkalmas tud lenni és tényleg teljesen fekete, nem festett, nem vegyes, az is mindenképp érdekelne.

a sansibar blackről sajnos nem találok normális infót, sőt, szemcseméret adatot is kétfélét találtam, itt a GAn is 0.4-1.4 van írva, míg a jbl saját oldalán pl. 0.2-0.4, ez már egy kicsit túlzás lenne növényekhez.

előre is köszi!
Tapasztalatot nem tudok mondani, mert nem használtam még, de ne számíts szurokfekete színre inkább csak olyan grafit szürke
 
ha már olyan bazaltszürke, nekem az is jó, csak ne legyenek benne fehér meg vörös meg hupilila vagy hasonló darabok:)

és persze a tényleges szemcseméret is érdekelne, meg azt is olvastam, hogy majdnem kimoshatatlan, napokig szürke sárrá változtatja a vizet, ennek az igazságtartalma is érdekelne - és így tovább.
 
Szerintem vedd az átlagot 0.4mm
szemcsékre van benne a feketétől a világos szürkéig és így az összhatás olyan sötétszürke lesz.
A. kavicsos használja, érdeklődd meg tőle, vagy nézz be a retro mini palu naplójába
 
köszi

privátot még elvileg nem tudok küldeni, legalábbis nem találom, hol kell :D
az a bizonyos topic pedig már megvolt.

méééééééééééég inputot, mééééég, number 5 inputot akar :D
 
köszi

privátot még elvileg nem tudok küldeni, legalábbis nem találom, hol kell :D
az a bizonyos topic pedig már megvolt.

méééééééééééég inputot, mééééég, number 5 inputot akar :D
Szerintem megnézi majd ezt a topicot is de ha biztosra akarsz menni írj a naplójába
 
láttam a keresőben, hogy a jbl sansibar black talajjal van már néhányatoknak tapasztalata, de közben meg a hozzászólásokat gyakorlatilag képtelen vagyok tényleg megtalálni:) szóval ha valakinek van tényleges tapasztalata, az megosztaná velem?
illetve ha valaki tud hasonló fekete aljzatot, ami esetleg coryknak vagy gébeknek is alkalmas tud lenni és tényleg teljesen fekete, nem festett, nem vegyes, az is mindenképp érdekelne.

a sansibar blackről sajnos nem találok normális infót, sőt, szemcseméret adatot is kétfélét találtam, itt a GAn is 0.4-1.4 van írva, míg a jbl saját oldalán pl. 0.2-0.4, ez már egy kicsit túlzás lenne növényekhez.

előre is köszi!

Csütörtökön egy ismerősöm nekem hozta el a boltból az utolsó zsák sansibar talajt. Már nagyon vártam, szuper terveim voltak vele.
Nos, eszméletlen finom szemcséjű, inkább sötétszürkés árnyalat; előtte két napig mostam, de miután beraktam, szilikon csövön órákon át csepegtetve töltöttem fel az akváriumot, de a víz olyan lett tőle, mintha tejet öntöttem volna bele, és amikor tisztulni kezdett, akkor az egész mindenség tetejére hófehér réteg ült, ami a legkisebb mozgásra is újból felkeveredik.:nailbiting:
Biztos én bénáztam vele el valamit, de így elsőre most azt mondanám, nem vagyok tőle elragadtatva. Lehet, hogy inkább lecserélem valami másra.
Vagy éjszaka a szűrő teljesen áttisztít mindent, és boldog mosollyal ébredek.

Az ADA Nile Sand mosásakor arany szemcséket ereszt, de azzal abszolút semmi gond nem volt.
 
hátttööööö... ez nem túl bíztató. mindenesetre, ha megtennéd, majd írnál egy update-t is, hogy mi lett a végeredmény pár nap múlva? le tudott tisztulni úgy, hogy nem keveri fel minden kopoltyúmozdulat vagy sem?

és ha használhatatlan marad, akkor van valakinek valami ötlete arra, hogy miféle aljzatot lehetne használni, ami hasonlóan fekete-szürke [akár mint a bazalt]? nem vörös, nem fehér, nem világosszürke.
 
Szia nebula!

írnál egy update-t is
Első körben a fogászati váróban használtam a 3x45-ös kockában.
A kezdeti köd szinte megúszhatatlan, sokszori kimosás után is, de azért idővel leül.
A 2071-es szűrő szép kis dűnéket alakított ki benne esőztetővel.
Mielött a "Retro mini paluba" került ismét többször átmostam, így már nem volt vészes a zavarosodás.
Szemcsemérete nagyon apró, szinte sárszerű vizesen, finom, de nem kerekített.
A mulm viszont nem tud közé behullani.
A színe valóban sötétszürke (de nekem vannak hozzá passzoló kavicsaim ezért nem zavar).
Növényt nem ültettem bele korábban-, meg most sem.
Csak síkságot lehet belőle kihozni.

Remélem segítettem a döntéshez!

A.ttila
 
köszönöm az infót.
hát, ha csak síkságot lehet belőle kihozni, akkor ejtve.
akkor viszont milyen hasonló, nagyobb szemcseméretű cucc létezik? a webshopokban a képekből nem túl könnyű megállapítani a színt.
 
A szűrőt azóta kétszer takarítottam, amiből bőven jött a szürke lé. A por minden apró mozdulatra száll belőle azóta is, ami aztán szép fehér réteget von mindenre, amire leül.:nailbiting:

Ültetésre teljesen alkalmatlan (Természetesen alá kell valami táptalaj, hiszen ez dekorhomok), illetve én cryptot tuszkoltam bele (5cm vastag talaj)és Attila barátomtól (Kavicsos) kapott színben passzoló kavicsokkal súlyozom le őket.

Ha valaha is letisztul, akkor whitepearl vagy sakura garnélák mennek bele, ami szép kontraszt lenne az aljzattal, de félő, hogy a folytonos matatásuk is felkeveri és ködöt csinál megint, tehát még "portalanítok" egy ideig!

Mivel jó páran vittek még belőle, érdekelne, mások hogyan úszták meg ezt a procedúrát, mert én előtte is bőven átmostam, és az sem volt elég!:banghead:
 
Back
Oldal tetejére