• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Lehet nem ide illik de muszály megosztanom:
Nagyon ötletes megoldás amit most láttam először, pedig valójában nagyon egyszerű mégis nagyszerű kis apró csalafintaság.
Jó "védekezés" lehet, hogy az áramlat ne mossa ki a növény-táptalajt

Elsőnek mehet az álltalános aljzat-a szélekre
grn16.jpg


Aztán a koncentrátum
grn17.jpg


A végkifejlet már csak ráadás
grn1.jpg
 
Sziasztok!
A problémám:a jelenlegi aljzat az akváriumomban 6-8 mm-es vörösgránit dekornak,alatta 3 cm vegyes kavics( ez 2mm-5 mm-ig),ja és van legalul egy adag JBL FLORAPOL granulátum.
Amit szeretnék az a ELATINE HYDROPIPER zselés növényke ,vagy a HEMIANTUS CALLITRICHOIDES CUBA mert szép gyepet gondoltam az akiba.Ezek ugye kis levelűek ,és nagyon tetszenek,de vajon ti mit javasoltok megmaradnak ezek a fajták ha ilyen aljzatom van?Örülnék neki ,ha valaki ellátna engem egy kis tanáccsal,mit is tudok kezdeni a leendő aljzatommal ,hogy bezöldüljön.
 
Talán jobb lenne, ha valami mélyebben gyökerező gyeppel próbálkoznál. A hc szerintem felejtős, elatine-nal még nem próbálkoztam, de szerintem az is. miért nem próbálkozol valami fűfélével?
 
Hoztam nemrég egy adagot ,a nevét nem tudom de tényleg valami fű volt ,de nem indult meg,pedig fény is van meg co2 is.Tehát azt mondod ,nem uszom meg talajcserével?Ragaszkodnék ezekhez a növénykékhez ,ugy megtetszettek!:)
 
Hoztam nemrég egy adagot ,a nevét nem tudom de tényleg valami fű volt ,de nem indult meg,pedig fény is van meg co2 is.Tehát azt mondod ,nem uszom meg talajcserével?Ragaszkodnék ezekhez a növénykékhez ,ugy megtetszettek!:)
szerintem nem, ha mindenképpen őket akarod. A hc az amazoniában is necces, ami szerintem úgy 3-4 mm szemnagysággal van, ha erősen bedúsul, abból is simán feljön. A powder változata már jobb és erősebben beleül, de ott is figyelni kell a nyírásra. A 6-8 mm-es szemcsenagyság elég nagy ezeknek a pici növénykéknek.
 
szerintem nem, ha mindenképpen őket akarod. A hc az amazoniában is necces, ami szerintem úgy 3-4 mm szemnagysággal van, ha erősen bedúsul, abból is simán feljön. A powder változata már jobb és erősebben beleül, de ott is figyelni kell a nyírásra. A 6-8 mm-es szemcsenagyság elég nagy ezeknek a pici növénykéknek.
Vagyis az a lényeg ezeknél a növényeknél ,hogy táptalaj legyen de lehetőleg kis szemcseméretű,valami finomabb "anyag"?Manado megfelelő lenne ? Vagy esetleg ha van ajánlásod ,ami ár -érték arányban elfogadható is?
 
Vagyis az a lényeg ezeknél a növényeknél ,hogy táptalaj legyen de lehetőleg kis szemcseméretű,valami finomabb "anyag"?Manado megfelelő lenne ? Vagy esetleg ha van ajánlásod ,ami ár -érték arányban elfogadható is?
A lényeg, hogy a talaj alatt táptalaj legyen és lehetőleg a talaj igen apró szemcseméretű legyen. A manadot még nem használtam, hallottam róla rosszat is meg jót is, olvasd át a róla szóló topicot. Én az amazoniára esküszöm, igaz drága, de nekem minden téren megérte.
 
jó estét mindenkinek,felmerült bennem a kérdés egy tropicás vidit sasolva.Növényes aki lévén "ők"miért nem használtak általános talajt a telepítésnél?valami dekorkövet szór le a táptalajra,de így is eszméletlen lesz az aki.szóval akkor nem is törvényszerű általános talajt rakni ?
 
Ez addig így amíg a Tropica saját agyagos talajával meg nem jelenik. Dolgoznak az ügyön. Tudom mert részt veszek az előkészületekben.

Működik így is csak tudni kell a módját. És van előnye hátránya. Az agyagos talaj jobb.
 
Sziasztok!

Szerintetek a képen látható talaj alkalmas a növényeknek (pl:méret)?
Halak is lennének az akváriumban, ettől függetlenül nem fog a mulm nagyon megülni közötte?
Illetve ha alapból megfelelő a talaj, akkor ha táptalajat rakok alá, akkor a tetejére kell valami "fedő réteg"?
Például: 2 cm táptalaj 1 cm folyami sóder 3 cm a lentebbi barnás talaj? Vagy a barnás talaj egyből mehet a táptalajra is akár?


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:Sanyi
 
Segítséget szeretnék kérni. Szerdán megyek GA-ba egy 100x40x40-be szeretnék talajt és sziklát. Talajnak 2x9 liter ADA Aqua Soil Amazoniát szeretnék vörös juharlevél sziklával. Valakinek esetleg nincs hasonló kialakításról fotója? Dombokat nem akarok, így elegendő lesz a 18 liter talaj?
 
90x45-ös akiba én 2x9l Amazoniát és 6l Power Sand Special M-et tettem. Neked kb. egy kis emelkedésed lesz hátul. De elég lesz. Ha kevés akkor egy 3l-es Amazoniát és rádobhatsz.
 
90x45-ös akiba én 2x9l Amazoniát és 6l Power Sand Special M-et tettem. Neked kb. egy kis emelkedésed lesz hátul. De elég lesz. Ha kevés akkor egy 3l-es Amazoniát és rádobhatsz.

Köszönöm. A power sandnak mi a szemcsemérete?
 
Back
Oldal tetejére