• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Saját tapasztalat alapján a Cryptocoryne aponogetifolia, a Nomaphila stricta és a Hygrophila difformis még liszt finomságú homokban is egészséges gyökereket fejleszt. Régen nagyon tetszett a vajszínű talaj, és az egyetlen amit találtam az egy terráriumba való sivatagi dekorhomok volt. Ma már tudom, hogy nem éppen egy jó választás volt, de az akkori növényeim nem panaszkodtak.
 
Sziasztok!

Nem tudna segíteni valaki abban, hogy hol tudnék venni 2-4mm-es szemcsenagyságú agyaggranulátumot 50l-es kiszerelésben(kisebb kiszerelés is érdekel, ha van ebben a szemcsenagyságban)??? Már ezer helyen próbáltam, de mindenhol csak a 4-8, vagy az ennél is nagyobb 8-12mm-es méretekben volt és általában kis; 5, max 10l-es zsákban...
 
becherovka said:
Sziasztok!

Nem tudna segíteni valaki abban, hogy hol tudnék venni 2-4mm-es szemcsenagyságú agyaggranulátumot 50l-es kiszerelésben(kisebb kiszerelés is érdekel, ha van ebben a szemcsenagyságban)??? Már ezer helyen próbáltam, de mindenhol csak a 4-8, vagy az ennél is nagyobb 8-12mm-es méretekben volt és általában kis; 5, max 10l-es zsákban...

Asszem erre én is vevő lennék ;)
 
Köszi Nigro!
Végül én is megtaláltam, ez is egy jó tipp! :thumbup:
Azt nem tudja valaki véletlenül, hogy az agyaggolyók csak a használatuk elején lebegnek és elég ázás után lemerülnek, vagy soha nem szívják meg magukat annyira vízzel, hogy elsüllyedjenek?

Zoli
 
becherovka said:
Köszi Nigro!
Végül én is megtaláltam, ez is egy jó tipp! :thumbup:
Azt nem tudja valaki véletlenül, hogy az agyaggolyók csak a használatuk elején lebegnek és elég ázás után lemerülnek, vagy soha nem szívják meg magukat annyira vízzel, hogy elsüllyedjenek?

Zoli
Ha forróvízbe rakod majd hagyod kihűlni szinte mind lent marad, de nem lesz könnyű ültetni bele mert nagyon könnyű.
 
Értem, és köszi a tippet! Elég sok minden szól a golyók ellen, szóval valószínű gyári talaj lesz belőle! :)
 
Ha Manado akkor igyekezz, mert össznépi seggberúgást kaptunk az importőrtől, hogy túl olcsón adjuk... ;)
 
Nigro said:
olcsón adjuk... ;)

Emlékszem amikor kezdődött a válság rendeltem egy 2036 szűrőt valahonnan 16 kreditért másnap már 16 helyett a mostani 30 valahány kreditbe került... érdekes egy napos váltás. És ez mindenhol így volt!!!
 
Tanácsot szeretnék kérni aljzat választásban.
Június elején újra rakom az aksimat és szeretném kicserélni a mostani aljzatot. Mivel én első sorban halas akvárium akarok a továbbiakban is és low-tech formában, így ehhez kéne igazodnia. Természetesen szeretnék továbbra is sok-sok növényt benne, főleg a kevésbé igényesek közül, vagy amit elbír az akvárium.
Természetesen az ár is nagyon dominál, nem szeretnék több 10 ezer forintot rákölteni, csak az ésszerűség határain belül.
Gondolom alulra kéne valamilyen növény táptalaj, felülre meg valamilyen általános aljzat. A dekoráció a jelenleg is meglévő vasfák kiegészítve mangrove fával. Lehet, hogy 1-2 régebben használt követ is beteszek még, de ez még képlékeny.
Az akvárium 120 literes, az alapterülete 100x30 cm.
A világítás 2x39 W, de jelenleg csak egy megy állandóan, ha kész lesz az új, akkor lépcsőzetesen lesz kapcsolva a 2 cső. (Ez nem tudom, hogy számít-e, de azért beírtam)
Akkor abban kérném a segítségeteket, hogy milyen aljzatokat rakjak bele és milyen vastagságban.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
 
DarlaX said:
Tanácsot szeretnék kérni aljzat választásban.
Június elején újra rakom az aksimat és szeretném kicserélni a mostani aljzatot. Mivel én első sorban halas akvárium akarok a továbbiakban is és low-tech formában, így ehhez kéne igazodnia. Természetesen szeretnék továbbra is sok-sok növényt benne, főleg a kevésbé igényesek közül, vagy amit elbír az akvárium.
Természetesen az ár is nagyon dominál, nem szeretnék több 10 ezer forintot rákölteni, csak az ésszerűség határain belül.
Gondolom alulra kéne valamilyen növény táptalaj, felülre meg valamilyen általános aljzat. A dekoráció a jelenleg is meglévő vasfák kiegészítve mangrove fával. Lehet, hogy 1-2 régebben használt követ is beteszek még, de ez még képlékeny.
Az akvárium 120 literes, az alapterülete 100x30 cm.
A világítás 2x39 W, de jelenleg csak egy megy állandóan, ha kész lesz az új, akkor lépcsőzetesen lesz kapcsolva a 2 cső. (Ez nem tudom, hogy számít-e, de azért beírtam)
Akkor abban kérném a segítségeteket, hogy milyen aljzatokat rakjak bele és milyen vastagságban.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Ha nem tervezel semmi extrém tereprendezést akkor a JBL manado a te talajod! Olcsó és teljesen jól működik, jó minőségű táptalaj kell alá!!
 
talachi said:
Ha nem tervezel semmi extrém tereprendezést akkor a JBL manado a te talajod! Olcsó és teljesen jól működik, jó minőségű táptalaj kell alá!!
Gondoltam rá, de sokan szidják, hogy kijön belőle a növény, mert nagyon könnyű talaj. Főleg, ha kiturkálják a halak, akkor meg főleg hadakozhatok vele. :(
 
Tudom szentségtörés amit írok, de esetleg kavicsra nem gondoltál? Olcsó, és örökös, a növények sem jönnek ki belőle, és halas aki révén simán lehet porszívózni is....
 
Beni said:
Tudom szentségtörés amit írok, de esetleg kavicsra nem gondoltál? Olcsó, és örökös, a növények sem jönnek ki belőle, és halas aki révén simán lehet porszívózni is....
Az is felmerült bennem.
Jelenleg homokos jellegű a talaj, arra is gondoltam, hogy maradhatna ilyen, de hátha van valakinek egy jó ötlete, ami nagyon megtetszik. ;)
 
A Jbl Sansibar talajokat is érdemes lenne megvizsgálnod ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DarlaX said:
talachi said:
Ha nem tervezel semmi extrém tereprendezést akkor a JBL manado a te talajod! Olcsó és teljesen jól működik, jó minőségű táptalaj kell alá!!
Gondoltam rá, de sokan szidják, hogy kijön belőle a növény, mert nagyon könnyű talaj. Főleg, ha kiturkálják a halak, akkor meg főleg hadakozhatok vele. :(

Semmi ilyen gond nincs vele! Ár érték arányban verhetetlen!!Agyagos talajjal ismerkedni tökéletes! :thumbup:
Használhatod bátran, előző két akimban én is ezt használtam.
Talán nem vagyok nagyképű ha azt mondom hogy szép eredményeket sikerült vele elérni!
 
Nigro said:
A Jbl Sansibar talajokat is érdemes lenne megvizsgálnod ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jövő héten úgy is megyek dolgozni Törökbálintra, akkor beugrok megnézni, hogy milyen. Vizuális alkat vagyok. :D
 
talachi said:
Semmi ilyen gond nincs vele! Ár érték arányban verhetetlen!!Agyagos talajjal ismerkedni tökéletes! :thumbup:
Használhatod bátran, előző két akimban én is ezt használtam.
Talán nem vagyok nagyképű ha azt mondom hogy szép eredményeket sikerült vele elérni!
Láttam a munkáidat, valóban gyönyörűek!
Mivel a Manado aránylag nagy szemű, így mennyire befolyásolja a tisztán tartást a közé esett kaja és halpiszok?
 
DarlaX said:
talachi said:
Semmi ilyen gond nincs vele! Ár érték arányban verhetetlen!!Agyagos talajjal ismerkedni tökéletes! :thumbup:
Használhatod bátran, előző két akimban én is ezt használtam.
Talán nem vagyok nagyképű ha azt mondom hogy szép eredményeket sikerült vele elérni!
Láttam a munkáidat, valóban gyönyörűek!
Mivel a Manado aránylag nagy szemű, így mennyire befolyásolja a tisztán tartást a közé esett kaja és halpiszok?

Simán lehet porszívózni, de pont azért jók az agyagos talajok mert nem tömörödnek és mulm nem jelent akkora problémát.
Amikor a növények benőtték én soha nem takarítottam.
 
talachi said:
Simán lehet porszívózni, de pont azért jók az agyagos talajok mert nem tömörödnek és mulm nem jelent akkora problémát.
Amikor a növények benőtték én soha nem takarítottam.
Köszi, akkor megnézem közelebbről ezt is meg a Sansibart is. :)
 
Back
Oldal tetejére