• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Hali!
általános talajnak milyen tipusokat tudnátok ajánlani?színvilágban valahol a barna és a fekete között szeretnék találni valami kicsit komolyabb talajt.lehetőleg apró szemcsenagyságra lenne szökségem.
 
Sziasztok!

Nekem 2 napja jött meg a JBL Manado aljzatom,2x10l.
Majd jelentkezem a tapasztalatokkal,mert őszintén mondva árban sokkal barátibb,de minőségben azért biztosan nem jobb mint az ADA aljzatok.
Tetszik a színe is,ilyen vöröses barnás.
 
mert őszintén mondva árban sokkal barátibb,de minőségben azért biztosan nem jobb mint az ADA aljzatok

ezt én is így gondolom. :geek:

kiváncsi leszek a sokkal kissebb szemű aljzat hogy működik majd.
úgyhogy várjuk majd a beszámolót. ;)
 
Mivel az akváriumot tópart jellegűre akarom megcsinálni az egyik oldalon a talajvastagság 20-25cm lesz. Ez nem kis költség spec. talajból. Van valami tapasztalatotok, hogy milyen vastagságban érdemes tömör talajban gondolkozni, ami elegendő a növények gyökereinek. E mélység alatt valószínűleg nagyobb bazalt kövekkel vagy valami olcsó kaviccsal tölteném ki a teret. A táptalajt ilyen esetben hova érdemes tenni?
 
Szerintem mindenképpen olyan mélyre, hogy a gyökerek elérjék! Szóval ilyen esetben adódhat némi talajkeveredés.
 
én is a hungarocell-re gondolnék, viszont néhány akváriumban az ADA galériában is elég sok aljzatot használnak( kb 20 cm).
Gond nem lehet belőle.Inkább hungarocelt mint más aljzatot.
 
Az ADA galériában nem 20 cm aljzat van, hanem egy fém "aljzatemelő", ami egyben talajfűtésként is szolgál.
 
Ha jól rémlik a CAU oldalán láttam : hátsó részt 1-2 cm nagyságú kirostált folyamkaviccsal emelte, majd erre rakta táptalajt, arra szúnyoghálót és rá a általánostalajt.
 
Sziasztok!

Némi keresgélés után egy kőgaléria honlapján találtam fekete bazalt zúzalékot, nagy örömömre 2-8 mm-es szemcsenagyságban. :) Boldogan berobogtam, kértem belőle egy zsákkal, mire az eladó benyögte, hogy ilyen fajtát csak raklappal lehet rendelni. :( De van 8-12 mm-es, amennyit akarok, én meg vettem. Húzós ilyen nagy szemcsemérettel borítani az akvárium alját? Iwagumit szeretnék, fenéklakókat nem szándékozom beleköltöztetni. Üdv, mindenkinek!
 
Papa242 said:
Sziasztok!

Némi keresgélés után egy kőgaléria honlapján találtam fekete bazalt zúzalékot, nagy örömömre 2-8 mm-es szemcsenagyságban. :) Boldogan berobogtam, kértem belőle egy zsákkal, mire az eladó benyögte, hogy ilyen fajtát csak raklappal lehet rendelni. :( De van 8-12 mm-es, amennyit akarok, én meg vettem. Húzós ilyen nagy szemcsemérettel borítani az akvárium alját? Iwagumit szeretnék, fenéklakókat nem szándékozom beleköltöztetni. Üdv, mindenkinek!

Hát nem is tudom hol kezdjem. Ha már vettél valamit amit ráadásul ennyire határozottan kerestél, akkor utólag miért kérdezed, hogy jó e? Ha előtte kérdezted volna talán még hasznos is lett volna a segítségünk. Ha most azt mondom gáz, kidobod? ;)

Iwagumi, bazalt. Kb mint zokniba pattintatni :D Természetes akváriumot szeretnél gondolom ezért jött az iwagumi. De az ilyen akváriumok eleve a természetességre törekszenek. A bazalt egy iwagumi tipusú kővel minden csak nem az. Akkor nem iwagumi!

Viszont ha marad a bazalt én körbenéznék valami olyan kő ügyében ami a bazalthoz valamennyire passzol. Esetleg egy nagyobb bazalt kő.
A japán iwagumi akváriumok sziklái sajnos nem igazán.

Ha szeretnéd, hogy jól nézzen ki a vége, probálj egymáshoz harmonikusan illeszkedő kockákból építkezni. Sokkal jobb lesz a végeredmény.
És mégvalami. Bazaltot növényes akváriumba NE!
 
Üdv!

Tanulni sose késő ;) , és lehet,hogy kidobom. A kérdés viszont marad: 8-12 mm nagy? Az, hogy gáz, azt jelenti, hogy piszkosul nem megy az iwagumihoz, vagy azt, hogy kárt okozok vele? Egy igazi iwagumihoz milyen aljzatot használtok(tudom, ADA ;) ) mármint az anyaga mi? És bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam. Kösz a segítséget, szia!
 
Papa242 said:
Üdv!

Tanulni sose késő ;) , és lehet,hogy kidobom. A kérdés viszont marad: 8-12 mm nagy? Az, hogy gáz, azt jelenti, hogy piszkosul nem megy az iwagumihoz, vagy azt, hogy kárt okozok vele? Egy igazi iwagumihoz milyen aljzatot használtok(tudom, ADA ;) ) mármint az anyaga mi? És bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam. Kösz a segítséget, szia!

Semmi gond, csak próbáltam őszintén válaszolni. ;) 8-12mm ha bogyó lenne azt mondanám, hogy túl nagy. De mivel a bazalt nem golyó forma ezeknél a kis lemezeknél előfordulhat a nagy méret. Viszont még így is nagynak érzem. Szerintem 4-6 körül kellene lennie.

Az aljzat nem megy az iwagumihoz és nem is egy egészséges aljzat. De mint bazalt aljzatot én is használtam 10+ évig. túléltem. Igaz sosem volt olyan akváriumom vele mint a mostaniak. És ebben óriási szerepe van a jó aljzatnak. (A növények az agyagban gyorsan gyökereződnek és az aljzatod is sokkal egészségesebb marad mivel elég jól átjárja a víz. Tárolja a tápanyagot, van amelyik tápanyagot is tartalmaz)

Ha Iwagumi akváriumot szeretnél, mármint valóban japán iwagumi akváriumot, természetes domborulatokkal, sziklákkal gyönyörű növényzettel, akkor mindenképp agyagos talajt javasolok. Itt van olcsóbb és van drágább is. Viszont bármit is választanál fontos, hogy a sziklák harmonizáljanak az aljzattal. a növények pedig az egész dekorációval és aljzattal.
 
viktorlantos said:
És mégvalami. Bazaltot növényes akváriumba NE!

Mivan ha nem aljzatnak akarok bazaltot használni hanem dekorkőnek? Az aljzatom dúrvaszemcséjű (1-2 mm) kvarchomok lenne természetesen növényesbe tervezem. :oops:

Vélemények?
 
A készülő növényes akiba Manado általános aljzatot terveztem. Számíthatok arra, hogy a jelenleg már meglévő pandaharcsáim kipiszkálják belőle az előtéri növényeket?
 
Back
Oldal tetejére