• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Lehet biztonsággal használni magnetites bazaltot akvárium aljzatnak? Boltban vettem, de vonza a mágnes, külföldi fórumokon azt írjak nemgond, de jó lenne egykét tapasztalati megosztás.
 
Szerintem nekem is ilyen volt az akimban, csak nem ertettem mitol fogja a magnes. De most mar ertem. Nyugodtan hasznald, viszont ez inkabb garnis dekortalaj (szepen kiszinesednek rajta), a mulm megul benne es eles szemcseket tartalmaz (ezert halazni sem az igazi), novenyezeshez pedig legkevesbe ajanlott aljzat.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-S5660-ről
 
Én igazából tengeribe szánom és hallottam, hogy a tengeribe szánt fekete élőtalajt is fogja a mágnes a magnetit miatt, gondoltam megnyugtatóbb ha itt azt írja valaki, hogy nem veszélyes édesvízben sem. Köszönöm a válaszod!
 
Tudtátok, hogy a Manado-ban vannak apró vas darabok? A szekrényemen mágneses késtartót szereltem a csipesznek/ollónak. Mikor ültetek, vagy éppen növényt szedek ki, a csipeszem végén mindig van 4-5 szem:D
 
Ez már tudott dolog. Első ránézésre több mindent be lehet még azonosítani a "kerámián" kívül. Egyszerű virág és tető cserép zúzaléka.
 
Sziasztok!
Kérdésem a következő: ha növénybarát akváriumot szeretnék csinálni, de ragaszkodom a folyami sóderhez, akkor melyik méret a legjobb?
 
Gondolkodtam valami "növénybarátibb" talajon, de a manadon kívül mást nem nagyon tudnék megfizetni! Manado-t pedig már használtam, és nálam "könnyűnek találtatott"! Tanácsokat elfogadok!
Üdv
 
Az aquadepoban árult saját márkás -azt hiszem aquaground a neve- talaj nagyon jo minőségű. Nekem az van az akváriumba és szeretik a növények. Az ára is kellemes.

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Desire S-ről
 
Szia hszilvia !
Légyszi írd le a tapasztalatodat ezzel a aquadepos talajjal kapcsolatban , mert én sem tudom megvenni az ADA tajajokat .
ADA-ról , JBL-ről lehet itt infót találni , de erről a groundról nem találtam .Milyen szemcseméretű , milyen színű , mennyire könnyű ,
lehet-e ebből domboldalt csinálni ? Ha maradt belőle akkor légyszi mérd meg hogy pl 1 liter hány kiló !Összehasonlítás végett
a Manadóval !Szóval minden érdekelne, plíz !
 
maradt még valamennyi, ha hazaértem lemérem majd mennyi a tömege.
Ültetni teljesen jól lehet bele, nekem nem volt vele gondom, pedig víz alatt ültettem, mert egy átalakítás részeként került bele ez a talaj. az addig lent lévő kavicsréteg nagy részét kiszedtem és a maradékra ment rá ez a talaj.
Színe vöröses barna (szerintem a naplómban egyes régebbi képeknél lehet még látni ), olyasmi mint az africana.

amugy ezt írják róla:

Az aquaDePo Ground mészmentes, nem változtatja meg a víz pH értékét.
Segíti a növények gyors fejlődését és nagyon dekoratív (vöröses-barna).
Az 1-4 mm-es szemcseméret ideális cirkulációt tesz lehetővé az akvárium "ágyban", míg kerekített szemcsézete kiváló a fenéklakó halak (páncélosharcsák, csíkfélék).
Talán a tökéletes aljzat :)

http://www.webshop link moderálva/images/big/ad-ground.png
Az utolsó mondattal azért vitatkoznék, de amugy tényleg nincsen vele gond. Természetesen nem tartalmaz tápanyagot, legalábbis nem egy sprineterek benne a növények :)
 
Ez a barna talaj leginkább az Akadama-ra hasonlít. ;) Árban is hasonló.

642-0-medium.jpg
 
Bocsánat, tegnap este teljesen kiment a fejemből a dolog mire hazaértem, de ma reggel bevillant és le is mértem. Szóval az említett talajból kb fél liter kb 560 gramm.
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, láttam hogy valami aktívszén tartalmú anyagot raknak a talaj alá. Mi a lényege, sima aktívszén is jó ?
 
maradék növényekből csináltam egy kis 30 lityis akit. Jbl basis+ manado talaj. Egy hetes, de bubik jönnek folyamatosan, ha megpiszkálom- van hasonló tapasztalat? Szűrő még nincs benne, 2 naponta majd teljes vízcsere csapi kezelt vízzel
 
maradt még valamennyi, ha hazaértem lemérem majd mennyi a tömege.
Ültetni teljesen jól lehet bele, nekem nem volt vele gondom, pedig víz alatt ültettem, mert egy átalakítás részeként került bele ez a talaj. az addig lent lévő kavicsréteg nagy részét kiszedtem és a maradékra ment rá ez a talaj.
Színe vöröses barna (szerintem a naplómban egyes régebbi képeknél lehet még látni ), olyasmi mint az africana.

amugy ezt írják róla:

Az aquaDePo Ground mészmentes, nem változtatja meg a víz pH értékét.
Segíti a növények gyors fejlődését és nagyon dekoratív (vöröses-barna).
Az 1-4 mm-es szemcseméret ideális cirkulációt tesz lehetővé az akvárium "ágyban", míg kerekített szemcsézete kiváló a fenéklakó halak (páncélosharcsák, csíkfélék).
Talán a tökéletes aljzat :)

http://www.webshop link moderálva/images/big/ad-ground.png
Az utolsó mondattal azért vitatkoznék, de amugy tényleg nincsen vele gond. Természetesen nem tartalmaz tápanyagot, legalábbis nem egy sprineterek benne a növények :)

Szia Szilvi!

Ez nagyon érdekelne engem is. Szeretnék egy nagyobb kockát beindítani, aquabasis plusom még van dögivel, meg némi manado is, de nagyon megutáltam a manádót, talán bepróbálkoznék HC-val is, és állítólag horror azt a manadoba ültetni. A kérdésem hozzád az lenne, hogy ez az álltalad említett ADP "saját márkás" Ground és ez a Dupla Ground nevezetű talaj egy és ugyanaz? Bár szerintem inkább ezt a Dupla-t koppintották. :)
dupla_ground_80296.jpg

Csak, mert ez is nagyon ócsó (bár az ADP SM-től némileg drágább), pedig ez a Német-Ausztrál-Új Zélandi cég aki gyártja annyira nem is kispályás...

Welcome to Dupla Australia
 
Back
Oldal tetejére