• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Nagyon jól néz ki.Köszi.A kérdés az ,hogy olvastam,hogy jó minőségű erdei talajt lehet akváriumba tenni.Ez tényleg igaz?
 
Sziasztok!

Találkoztatok tűzépen/kőbányában vulkanikus homokkal/sóderrel valahol Bp 50-100km-es körzetében?
Én egyszer láttam tejeskávébarna homok-halmokat valahol Nógrád megyében, de akkor még nem aksiztam, így annyira nem szenteltem neki nagy figyelmet...

köszi!
 
JBL növénytápot milyen vastagon kell rakni az aljzat alá? 1-2 cm?
ADA Amazonia menne rá 4-5 cm vastagon.
(low tech körülmény lesz)
 
JBL növénytápot milyen vastagon kell rakni az aljzat alá? 1-2 cm?
ADA Amazonia menne rá 4-5 cm vastagon.
(low tech körülmény lesz)
Az ideális vastagság lesz, csak majd ne feledd, hogy az oldalüvegektől kb. 2 cm-re húzd be szépen a táptalajt, és csak utána tedd rá az Amazoniát.
 
Köszönöm!
Igen, majd valami karton papírcsíkot körbe rakok az üvegtől 1-2 cm-re.
elég ha pl. bankkártyával behúzod, az üveg és a táptalaj közti részt meg amazoniával kitöltöd. Kratont nem javasolnék berakni, egyrészt a fene tudja mi oldódik ki belőle, meg lehet berohasztja a talajt.
 
Lehet olyat csinálni, hogy most manado van az aksimba, de rájöttem, hogy undorító! :)D
Ezért kihajítom és már meg van helyette az ADA AMAZONIA. A kérdés az volna, hogy lehet e azt csinálni, hogy a manado alatt jbl aquabasis plus táp talaj van és a manadom úgy -annyira szedném ki, hogy a táptalaj megmaradna és így persze lehet 1-másfél centi manado is. És akkor erre a rétegre szórnám a tropica táptalajt és arra a 4-5 centi vastagon az amazoniát. Vagy ez hülyeség és dobjam ki az egész manadot a talajjal együtt? A manado kb. két hónapos, de meguntam, hogy minden piszkálás és áramlat görgeti össze-vissza :)
 
Lehet olyat csinálni, hogy most manado van az aksimba, de rájöttem, hogy undorító! :)D
Ezért kihajítom és már meg van helyette az ADA AMAZONIA. A kérdés az volna, hogy lehet e azt csinálni, hogy a manado alatt jbl aquabasis plus táp talaj van és a manadom úgy -annyira szedném ki, hogy a táptalaj megmaradna és így persze lehet 1-másfél centi manado is. És akkor erre a rétegre szórnám a tropica táptalajt és arra a 4-5 centi vastagon az amazoniát. Vagy ez hülyeség és dobjam ki az egész manadot a talajjal együtt? A manado kb. két hónapos, de meguntam, hogy minden piszkálás és áramlat görgeti össze-vissza :)

Jobban jársz ha kiszedsz mindent! :)
 
Sziasztok!

A Tropica Aquarium Soil Powder-jével van valakinek tapasztalata? Kipróbálnám egy nanóban, ha alkalmas építkezésre és nem túl könnyűek a szemcséi. Pont elég lenne a kiszerelése, mivel egy ADA talajból + táptalajból csak feleslegem maradna.
 
Sziasztok. Segítségeteket kérném abban, hogy a dekor homokot vagy dekor kavicsot,utólag lehet-e lerakni egy amolyan "út" létrehozásához? Sajnos kezdőként most vettem észre, hogy mik lesznek a gondok. Iszonyatosan nő a parvulám ami nem baj, de így már látom hogy nem sokára el fog szabadulni a káosz! Ezt egy út vagy "ösvény" elválasztással akarnám,pontosabban képzeltem el megoldani. Táptalajnak tropica substrate van alúl felül pedig Amazonia,plusz mikro makro táp easy carbo plusz most lesz co-m...A konkrét kérdésem az lenne hogy ha erre a táptalaj plusz általános talajra rakok dekor homok féleséget akkor az megfelelő lépés arra hogy a dekorhomoki részt ne nője tovább a parvula?
 
Sziasztok. Segítségeteket kérném abban, hogy a dekor homokot vagy dekor kavicsot,utólag lehet-e lerakni egy amolyan "út" létrehozásához? Sajnos kezdőként most vettem észre, hogy mik lesznek a gondok. Iszonyatosan nő a parvulám ami nem baj, de így már látom hogy nem sokára el fog szabadulni a káosz! Ezt egy út vagy "ösvény" elválasztással akarnám,pontosabban képzeltem el megoldani. Táptalajnak tropica substrate van alúl felül pedig Amazonia,plusz mikro makro táp easy carbo plusz most lesz co-m...A konkrét kérdésem az lenne hogy ha erre a táptalaj plusz általános talajra rakok dekor homok féleséget akkor az megfelelő lépés arra hogy a dekorhomoki részt ne nője tovább a parvula?
Műanyag lapok letűzésével gátat tudsz szabni az indák útjának, amit takarhatsz utána kövekkel.
 
Műanyag lapok letűzésével gátat tudsz szabni az indák útjának, amit takarhatsz utána kövekkel.
Szerintem a műanyag lapok sem akadályozzák meg az indák növekedését, tekintve, hogy azok a talaj felett nőnek és átívelnek az elválasztáson. Szerintem egyszerűen csak át kell vágni az indákat, ha túlérnek a kívánt határon.
 
Igen ez így igaz,megpróbáltam de 3 nap után szépen áthajlottak és mostanra már gyökérzet van ott. Viszont ha ilyen gyorsan és szépen nő akkor inkább hagyom , hogy be gyepesedjen...
 
Back
Oldal tetejére