• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

A kérdésem nemtudom ,hogy jó helyre írom e de nemtaláltam idevágóbbat.
Az Amazónia és a kavics határvonalára kidőlt fák gyökeréhez sima agyagot lehet e tenni?
@viktorlantos A múltkor feltöltött egy Ada galériás képet és ott láttam hasonlót.
 
Sziasztok!


Égetés nélkül gondoltad?
A vízzel érintkezve nyersen eléggé ködölhet (oldódhat) lerakódva minden dekorra, növényre, üvegre.

AmegA

Sziasztok!
Hááát... úgy gondoltam:whistle: de itt a kép
11136128_815835835137488_6047048427693674441_oe0502.jpg
 
Én nem látok itt sehol sem agyagot.
Akkor mit látsz?(n):)
Mert valahogy bekellene szereznem az aljzathoz valókat de úgy kicsit nehéz, hogy nemtudom mi kell:whistle:;)
Hasonlót szeretnék, bár nem egészen ilyet. A növényeket tudom, mit akarok csak az aljzattal vagyok gondban. A kavicsot felismertem:D
 
Sziasztok!
Nem vagyok akvakertész, csak "sima akvarista". jelenleg egy 110 literes akváriumom van, JBL Manado aljzattal, alatta valami JBL táptalaj is volt. Eddig pozitív tapasztalataim vannak ezzel az aljzattal.
Mostanában tervezem az akváriumom nagyobbra cserélését. Nagyon szeretnék egy 300 liter körüli méretet, hangsúlyozottan diszkosz halaknak. Túl sok növény nem telepíthető melléjük, terveim szerint van pár echinodorus ami elviseli a magasabb hőfokot, ami a diszkoszok miatt lenne indokolt. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek bármiféle, gyakorlati tapasztalata a JBL Sansibar Black és White termékeivel? Olvastam pár korábbi hsz-t, kb. 2 éveseket. Hátha azóta van több gyakorlati tapasztalat is. Engem főleg az érdekelne, hogy lehet-e növényt ültetni beléjük? Gondolom kell valami táptalaj alá, ha igen akkor mit javasoltok, mennyit (hány cm vastagság a táptalaj, hány cm a Sansibar) és milyet?
Megköszönném a hasznos infókat.
 
Látványra kinek melyik jön be jobban,
Ba vagy jobb?
20150912_092720.jpg

Kep
(Bal: 75% ista és 25% manado keverék,
Jobb 100% ista)
 
Sziasztok,

most állok az új scape anyagok megvétele előtt. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ADA Amazonia, vagy a Tropica Aquarium Soil lenne a jobb választás? igazából Amazoinát most használok, semmi komoly gondom nem volt, de kíváncsi vagyok a Tropicára is :)
 
Szia!
Egy éves tapasztalatom van a Tropica Aquarium Soil-lal. Szép a színe, egyenletes szemcseméretű, nem agyagosodik, jól lehet ültetni bele, dombok is formázhatók belőle. Dicsérni tudom csak.
Viszont Amazonia-t még nem használtam. Összehasonlítani nem tudom sajnos.
 
Sziasztok!

Szűk 1 éve használok Environment Aquarium Soil aljzatot /kb 8l/. Táptalajom nincs mert vízből "táplálkozó" növényeim vannak /jávai moha, anubias, Hydrocotyle Tripartita Japan, Hydrocotyle leucocephala, Tropica Microsorum Pteropus Windelov és egy kis korallmoha/. Ami a gondom hogy gyakorlatilag önteni kell a növénytápot az aksiba és még az anubiasom is hiánytüneteket produkál. Az aksim 54l-es és NAPI 3 ml profitot, 2 ml fosfot és 1,5 ml carbot adagolok. Ennyi táppal po4: 0,4, K:20, NO3: 10 és FE: 0,2 értékeket mérek JBL csepegtetős teszttel!!o_O Biztos van a talajnak puffer hatása de ekkora???? Van valakinek ilyen tapasztalata???
 
A mért értékeket nem érzem különlegesnek. Profito tápozás alapján. Esetleg megpróbálhatnál emelni még a tápozáson, vagy egy picit vaskosabb táppal próbálkozni. Lehet akkora a növénymassza?
 
A mért értékeket nem érzem különlegesnek. Profito tápozás alapján. Esetleg megpróbálhatnál emelni még a tápozáson, vagy egy picit vaskosabb táppal próbálkozni. Lehet akkora a növénymassza?
Háát, lehet hogy nem különleges, de nekem az a furcsa hogy majdnemhogy az ajánlott heti adagolást rakom az aksiba naponta és a növényeim még így is vergődnek. Most a 3+2 profito/fosfo adagolás mellé teszek heti 2x 3+3 ml GA tápot. Hátha segít a problémán. De mivel vannak garnéláim a NO3 szintet sem akarom nagyon növelni.
 
Back
Oldal tetejére