• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Nekem az emvironment vált be igazán, én is azt mondanám, érdemes ebben az árkategóriában gondolkodni. A két különböző talaj keverését már többen kérdezték, nem szokták ajánlani.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, lowtech akit üzemeltetek, és átalakítanám kicsit, szeretnék a gyökeres növényeim alá táptalajt tenni, nemigazán fejlődnek. JBL Florapolt rendeltem, e fölé keresek még valamit. Most apró kavicsot használok (1-2mm), de olvastam, hogy ez nem az igazi. ADA termékekre nincs pénzem, és nem is látom fontosnak, a növények úgyis inkább csak közepes igényűek. Manadon gondolkodtam, de a páncélos harcsák mellé nem merem tenni, a Dupla Ground terméke is hasonló, azt viszont nem tudom, hogy az is olyan könnyű (égett agyag?), mint a Manado? Még egy megoldás jutott eszembe, alulra megy a táptalaj, rá 3-4 cm Manado vagy Ground és rá 2-3 cm kavics. Vélemény?
 
Sziasztok, lowtech akit üzemeltetek, és átalakítanám kicsit, szeretnék a gyökeres növényeim alá táptalajt tenni, nemigazán fejlődnek. JBL Florapolt rendeltem, e fölé keresek még valamit. Most apró kavicsot használok (1-2mm), de olvastam, hogy ez nem az igazi. ADA termékekre nincs pénzem, és nem is látom fontosnak, a növények úgyis inkább csak közepes igényűek. Manadon gondolkodtam, de a páncélos harcsák mellé nem merem tenni, a Dupla Ground terméke is hasonló, azt viszont nem tudom, hogy az is olyan könnyű (égett agyag?), mint a Manado? Még egy megoldás jutott eszembe, alulra megy a táptalaj, rá 3-4 cm Manado vagy Ground és rá 2-3 cm kavics. Vélemény?
Ne tedd, össze fog keveredni és csak szenvedsz vele. Saját "élmény", hidd el, meg fogod bánni.
Az 1-2 mm-es durva homok (ahogy Te írtad: kavics) viszont kellően nehéz és a berohadás sem fenyeget már. Ha a keret nem enged meg valami komolyabb talajt, akkor vegyél egy jó táptalajt, pl a JBL Florapol növény táptalaj koncentrátum 350 gr. most csak 1 520,00 Ft - Green Aqua -t, ha ezt rendelted meg. Erre teszel 4-5 cm durva homokot és mehet az ültetés. A csipesszel amit lehet tolj le koppig, hogy a gyökere találkozzon a táptalajjal, a többi meg majd megy a jó felé.
 
Sziasztok, lowtech akit üzemeltetek, és átalakítanám kicsit, szeretnék a gyökeres növényeim alá táptalajt tenni, nemigazán fejlődnek. JBL Florapolt rendeltem, e fölé keresek még valamit. Most apró kavicsot használok (1-2mm), de olvastam, hogy ez nem az igazi. ADA termékekre nincs pénzem, és nem is látom fontosnak, a növények úgyis inkább csak közepes igényűek. Manadon gondolkodtam, de a páncélos harcsák mellé nem merem tenni, a Dupla Ground terméke is hasonló, azt viszont nem tudom, hogy az is olyan könnyű (égett agyag?), mint a Manado? Még egy megoldás jutott eszembe, alulra megy a táptalaj, rá 3-4 cm Manado vagy Ground és rá 2-3 cm kavics. Vélemény?
Low techbe is megéri valami minőségi égetett agyagos aljzatra beruházni. (ada, knott, ista, aquatic nature)
Évekig jók lehetnek és ha így nézed nem nagy beruházás.
Ha nem tudsz sehogy sem beruházni rá, akkor mehet az apró kavics is csak magában. ez olyan, mint a piálás: Ha kevered, nem lesz jó vége. :D
Esetleg az táptalajba keverhetsz lávakő zúzalékot, vagy használt szűrőanyagot, hogy legyen bőven hely a baciknak.
 
Sziasztok, lowtech akit üzemeltetek, és átalakítanám kicsit, szeretnék a gyökeres növényeim alá táptalajt tenni, nemigazán fejlődnek. JBL Florapolt rendeltem, e fölé keresek még valamit. Most apró kavicsot használok (1-2mm), de olvastam, hogy ez nem az igazi. ADA termékekre nincs pénzem, és nem is látom fontosnak, a növények úgyis inkább csak közepes igényűek. Manadon gondolkodtam, de a páncélos harcsák mellé nem merem tenni, a Dupla Ground terméke is hasonló, azt viszont nem tudom, hogy az is olyan könnyű (égett agyag?), mint a Manado? Még egy megoldás jutott eszembe, alulra megy a táptalaj, rá 3-4 cm Manado vagy Ground és rá 2-3 cm kavics. Vélemény?

Nekem bevált a dupla ground. Ez is könyebb talaj, de nagyobb szemcseméretű és nehezebb, mint a manado. Kisebb dombokat simán tudtam belőle építeni. Amire azonban érdemes odafigyelni, hogy az elején keményíti a vízet, és elég sokszor át kell mosni használat előtt.
 
Köszönöm a válaszokat. A JBL Florapol 700g-ot rendeltem, a lávakő zúzalék jól hangzik, elvileg kőcentrumban van is, akkor azzal keverem majd össze a JBL-t és a fölé megy a 4 cm kavics (vízkezelő cégtől szűrőkavicsként kaptam). Vagy a Dupla, ezt még megálmodom, de a vizem elég kemény így is :(
Gondolkodtam a Prodac Humus Plusban is, azt keverve a JBL-el és a lávakő zúzalékkal táptalajnak.
 
Lávakő zúzalék helyett zeolit zúzalék megteszi? Ebből is van 1-2, illetve 4-8mm-es csomag, gondolom a táptalaj szintre előbbi kellene inkább.

szerk: vagy mégsem, azt olvastam, hogy növényesbe nem való, mert megköti a foszfátot is. Vagy ha telítődik, akkor utána nem lesz gond, de a baciknak jó alap lesz?
 
Utoljára módosított:
A zeolitot használják szűrőben, de nyilván a macskaalom nem tiszta zeolit volt, hanem voltak benne fertőtlenítő és szagmegkötő adalékok. Nekem eszembe sem jutott volna azt használni. Én tiszta, kőcentrumban kapható, esetleg akvarisztikai boltban kapható zeolitra gondoltam. De valszeg nem lesz benne, inkább lávakő zúzalékkal dúsítom a növényes táptalajt.
 
Zeolitot táptalaj alá szoktak rakni. Tehát zeolit, erre táptalaj, és erre az aktív aljzat.
Elvileg van olyan macskaalom, ami tiszta zeolit, tehát nincsen semmilyen vegyszerrel kezelve, de szerintem is jobb a lávakő zúzalék, már csak a súlya miatt is.
 
A zeolit emlékeim szerint nitrátot és foszfátot kiveszi a vízből. Ez mondjuk növényes akváriumoknál nem túl előnyös.
Ha tudod kontrollálni, akkor ok.
 
Ejtettem a zeolitot. Vettem lávakő zúzalékot. Szerintetek mossam ki belőle a finom port, vagy ha összekeverem a talajjal, akkor nem lesz gond?
 
Ejtettem a zeolitot. Vettem lávakő zúzalékot. Szerintetek mossam ki belőle a finom port, vagy ha összekeverem a talajjal, akkor nem lesz gond?
PÜ-ben meg tudnád írni, hogy hol vetted és mennyiért?
Én egyébként biztos, hogy átmosnám, miztos, ami tuti! :)
 
Ide írom, hátha mást is érdekel. Egy kőcentrumban Nagykanizsán (60Ft/l) :)
Én is hajlok rá, hogy átmossam :)
 
Ide írom, hátha mást is érdekel. Egy kőcentrumban Nagykanizsán (60Ft/l) :)
Én is hajlok rá, hogy átmossam :)
Jah, hogy Nagykanizsa. :(
Esetleg valaki tud Pesten ilyen helyet, ahol nem 25x ennyiért adják?
Nekem aljzat emelésre kellene.
 
Jah, hogy Nagykanizsa. :(
Esetleg valaki tud Pesten ilyen helyet, ahol nem 25x ennyiért adják?
Nekem aljzat emelésre kellene.

végre valami, amit itt tudok olcsóbban megvenni, szinten minden akvarisztikai cuccot Bp-ről kell beszereznem, mert az egyetlen bolt itt 2x-es áron adja :(
 
Itthon találtam még egy csomó apró lávakövet, valószínűleg egy régi szűrőmből, úgyhogy lesz bőven töltelékanyag a táptalajhoz. Viszont találtam egy adag (kb 1,5 liter) agyaggolyót is, ami szintén szűrőanyag volt valamikor, 0,5-1,5 cm átmérőjű. Ezt betehetem a táptalaj alá, akár úgy is, hogy egyesével összetöröm (pl. diótörővel, mozsárban)? Elég porózus ez is.
 
Back
Oldal tetejére