• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Pedig ez már olyan sokszor bebizonyosodott, hogy a 20-30ppm nitrát sem árt nekik. A probléma általában máshol keresendő.
Értem. Majd megnézem hogy mikor kell visszatuszkolni az amanóimat az aksiba. ;)

Az ilyen talajoknál kb mikor múlik el a pufferhatása, mikortól kell változtatni a tápozáson????
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.Vettem régebben használt aljzatot,de nem tudták megmondani milyen fajta.Valaki csak ráismer a kép alapján. Köszi!20160331_144816.jpg
 
Szerintem zúzott bazalt 2-3 mm-es.
Mennyi kellene?
A fényképen nem látszik annyira,de a szemcsék gömbölyűek,és víz alatt korom feketék. A bazaltnak szerintem élesebbek a szélei,és víz alatt inkább szűrkés színű.
 
Sziasztok
Ada Amazonia talaj alá mennyire szükséges a táptalaj ?
Nemsokára szeretnék indítani egy akváriumot de nem túl sok növény lenne benne.
 
Tropica aktív talajai közül a durvább vagy a powder változat a megfelelőbb növényezni? 30x30as nanoba tenném olyan 5 centi vastagon bal hátra 1 kis emeléssel
 
Sziasztok. Van most egy 120l aki, van benne 4db vőröstorkú, 4db szumi, 2db cápamárna, 3db odessa és 3db páncélos harcsa. A mostani belső mellett a növények nem maradnak meg. Tervezem, hogy újra építem az egészett. Milyen talajt és növényeket javasoltok ezen halak mellé. A mostani talaj, az alsó réteg madárhomok :) rajta rostált sóder és bazalt kövek. Valami sokkal szebbet szeretnék készíteni.
Előre is köszi
 
A fehér dekor homok nem lesz gyorsan koszos vagy algás?
Szeretném használni de félek,hogy rövid időn belül nem lesz szép.Elszineződik.
Gondolom lehet utána szórni rá egy újabb réteget de mindig nem megoldás az se.
Érdemesebb a kicsit szürkéset vagy sárgás(barnás) at választani?
 
A fehér dekor homok nem lesz gyorsan koszos vagy algás?
Szeretném használni de félek,hogy rövid időn belül nem lesz szép.Elszineződik.
Gondolom lehet utána szórni rá egy újabb réteget de mindig nem megoldás az se.
Érdemesebb a kicsit szürkéset vagy sárgás(barnás) at választani?
Szineződik, koszolódik, algásodik persze, de hogy mennyire az azért nagyban függ attól is hogy mennyi időt szánsz a karbantartására. Nálam a River közel egy évig húzta csere, és rászórás nélkül, igaz csipeszeltem, porszívoztam, és adagoltam plusz foszfátot... ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Szineződik, koszolódik, algásodik persze, de hogy mennyire az azért nagyban függ attól is hogy mennyi időt szánsz a karbantartására. Nálam a River közel egy évig húzta csere, és rászórás nélkül, igaz csipeszeltem, porszívoztam, és adagoltam plusz foszfátot... ;)

Tapatalk-kal küldve...
Elég sokat szoktam foglalkozni vele csak hát a fehéren egyből minden látszik :)
Nagyon tetszik a hófehér dekorhomok de lehet inkább más lesz.
 
Királyság.

Ettől függetlenül nem tudom a héten indítani az akvát, ahogy szerettem volna, ma el vagyok havazva, holnap laza nap, péntek délelőtt elutazom.
Vállaljam be a nano indítását holnap délután? A következő vízcsere akkor vasárnap délben lesz csak, az harmadik nap... mondjuk beállt akva vízzel, bacter ballal ls easy starttal kezdem. Huh de offolok. :D El is megyek másik topikba. :D
 
Sziasztok!

Másfél éves tropica általános talajt meddig használhatom még fel? 2 akváriumot kiszolgált már. Jó lesz még a harmadikba is? Elég csak a tetejére frisset öntenem?

üdv.: Norbert
 
Sziasztok!

Másfél éves tropica általános talajt meddig használhatom még fel? 2 akváriumot kiszolgált már. Jó lesz még a harmadikba is? Elég csak a tetejére frisset öntenem?

üdv.: Norbert

Az már régen kimerült ám, már az első setup-nál talán. Ha állagra jó, és ki tudod mosni, akkor mehet a következőbe, de tápanyagot/ioncsere képességet ne nagyon várj tőle.
 
Apropó... mennyire nagy suttyóság kizárólag powder talajt (Tropica) használni? :) (gondolok itt a szellőzésre, berohadásra, stb.)
 
Back
Oldal tetejére