• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

atti76 said:
Felmerült bennem egy kérdés, talán w-rig problémája is hasonló lehet.
Konkrétan arra gondolok, hogy a szűrőanyag mennyisége okozhat-e algásodást normál EI tápozás (GA makro-mikro 6-6 ml/nap heti 50% csere) mellett :?:
Az én esetemben 112 bruttó literes akira jut 19,5 liter minőségi szűrőanyag, kb. 25-30 szoros megforgatás. CO2 AM 1000-el halak pipálása alatt egy hajszállal beoldva világítás előtt 3 órával be-, leoltás előtt egy órával lekapcsolva. Jelenleg világítás napi 8 órára 0,5 w/l-re levéve.
Az a gondolatom, hogy az algáim (kevés stagh., rhizo) az alacsony makro elem szinttől alakulhatnak ki, mivel túl hatékony a szűrésem, a bacik "túlbontják" a nitritet-nitrátot, és ez vezethet algásodáshoz.
Valaki? Key :?: :?: :?:

Szia Atti!

Hát azt mondják túlszürt víz nincs, tehát nem lehet túlszűrni a vizet. Az elméleted jónak hangzik de a nitrogénkörforgás végeredménye a nitrogén, amit a növények hasznosítanak. Nálam az ADA táp nitrogén-t foszfor-t tartalmaz tehát a szűrőm már nem alakít át rajta semmit. Az "algalexikon" is írja a kevés NITRÁT szintet. A GA. Macro táp :- nitrát ,foszfát, kálium-ot tartalmaz. Ez a Te esetedben van. Akkor hol az igazság :crazy: ? És mindkettőnknél van azonos alga is. Rhizom viszont nincs ADA tápozás mellett. Dráága Key mondj valamit!!!
 
someday said:
w-rig said:
Sziasztok!...
Világítás 72W compact 8 órában kb 10 cm-re..

Sztem (nem newbie-okoskodni akarok) ő lesz a ludas. nekem a bga a világítás megemelésével hatalmasodott el rajtam, de valami brutál szinten, úgy hogy volt ott rendes áramlás. Nálad is ez bőven 1 w/l sőt eléggé több.
Nálam az 5 napos blackout viszont FULLra kinyírta. az egyetlen algafajta amit maradéktalanul felszippantott a blackout.
Sztem kb iszonyat fényérzékenyek.
És nigro blogját olvasva, neked a 8 óra már sok is.
Hogy mi a teendőd azt nem tudom, hisz newbie vagyok. :D


Szia!!4-5-6-8/óra/világítás felfutással indítottam az akit 5-6 órás megvilágítás mellett is jőtt az alga. Nem hatalmasodott el 8-óránál sem ,de napi takarítást igényel sztem ez a nemnormális dolog mert ugye "ALGÁK MÁRPEDIG VANNAK"-Viktort idézném-amit el is fogadtam de legalább az 5 napos vízcserét bírná ki az aki szerintem nem nagy kívánság!
 
w-rig said:
atti76 said:
Felmerült bennem egy kérdés, talán w-rig problémája is hasonló lehet.
Konkrétan arra gondolok, hogy a szűrőanyag mennyisége okozhat-e algásodást normál EI tápozás (GA makro-mikro 6-6 ml/nap heti 50% csere) mellett :?:
Az én esetemben 112 bruttó literes akira jut 19,5 liter minőségi szűrőanyag, kb. 25-30 szoros megforgatás. CO2 AM 1000-el halak pipálása alatt egy hajszállal beoldva világítás előtt 3 órával be-, leoltás előtt egy órával lekapcsolva. Jelenleg világítás napi 8 órára 0,5 w/l-re levéve.
Az a gondolatom, hogy az algáim (kevés stagh., rhizo) az alacsony makro elem szinttől alakulhatnak ki, mivel túl hatékony a szűrésem, a bacik "túlbontják" a nitritet-nitrátot, és ez vezethet algásodáshoz.
Valaki? Key :?: :?: :?:

Szia Atti!

Hát azt mondják túlszürt víz nincs, tehát nem lehet túlszűrni a vizet. Az elméleted jónak hangzik de a nitrogénkörforgás végeredménye a nitrogén, amit a növények hasznosítanak. Nálam az ADA táp nitrogén-t foszfor-t tartalmaz tehát a szűrőm már nem alakít át rajta semmit. Az "algalexikon" is írja a kevés NITRÁT szintet. A GA. Macro táp :- nitrát ,foszfát, kálium-ot tartalmaz. Ez a Te esetedben van. Akkor hol az igazság :crazy: ? És mindkettőnknél van azonos alga is. Rhizom viszont nincs ADA tápozás mellett. Dráága Key mondj valamit!!!

Szia!
Amennyiben az ADA sima nitrogént tartalmazna, akkor egy külön ADA palackból kellene a CO2-höz hasonlóan beoldani... ;)
 
Akármennyi szűrőd van a nitrátot nem igazán bántja mert ahhoz denitrifikáció , ahhoz meg kevés oxigén...
 
atti76 said:
w-rig said:
atti76 said:
Felmerült bennem egy kérdés, talán w-rig problémája is hasonló lehet.
Konkrétan arra gondolok, hogy a szűrőanyag mennyisége okozhat-e algásodást normál EI tápozás (GA makro-mikro 6-6 ml/nap heti 50% csere) mellett :?:
Az én esetemben 112 bruttó literes akira jut 19,5 liter minőségi szűrőanyag, kb. 25-30 szoros megforgatás. CO2 AM 1000-el halak pipálása alatt egy hajszállal beoldva világítás előtt 3 órával be-, leoltás előtt egy órával lekapcsolva. Jelenleg világítás napi 8 órára 0,5 w/l-re levéve.
Az a gondolatom, hogy az algáim (kevés stagh., rhizo) az alacsony makro elem szinttől alakulhatnak ki, mivel túl hatékony a szűrésem, a bacik "túlbontják" a nitritet-nitrátot, és ez vezethet algásodáshoz.
Valaki? Key :?: :?: :?:

Szia Atti!

Hát azt mondják túlszürt víz nincs, tehát nem lehet túlszűrni a vizet. Az elméleted jónak hangzik de a nitrogénkörforgás végeredménye a nitrogén, amit a növények hasznosítanak. Nálam az ADA táp nitrogén-t foszfor-t tartalmaz tehát a szűrőm már nem alakít át rajta semmit. Az "algalexikon" is írja a kevés NITRÁT szintet. A GA. Macro táp :- nitrát ,foszfát, kálium-ot tartalmaz. Ez a Te esetedben van. Akkor hol az igazság :crazy: ? És mindkettőnknél van azonos alga is. Rhizom viszont nincs ADA tápozás mellett. Dráága Key mondj valamit!!!

Szia!
Amennyiben az ADA sima nitrogént tartalmazna, akkor egy külön ADA palackból kellene a CO2-höz hasonlóan beoldani... ;)

Szia! Azt én is tudom h' a Nitrogén GÁZ /nap mint nap használom/ Hát vegyész sem vagyok, de valószinűsíthetem valami vegyület vagy oldott állapotban van , de ha elolvasom a leírását biztosan ez vagyon leírva hogy NITROGÉN-t és FOSZFOR-t . Ebből indúltam ki. Vagy félreértelmezem. De ettől még van algám!!!!
 
raggacs said:
Akármennyi szűrőd van a nitrátot nem igazán bántja mert ahhoz denitrifikáció , ahhoz meg kevés oxigén...

Tudtommal denitrifikáció is végbemegy a szűrőanyagok (substr. pro, siporax) belsejében... ;)
 
atti76 said:
raggacs said:
Akármennyi szűrőd van a nitrátot nem igazán bántja mert ahhoz denitrifikáció , ahhoz meg kevés oxigén...

Tudtommal denitrifikáció is végbemegy a szűrőanyagok (substr. pro, siporax) belsejében... ;)


Ezt én is így tudom :thumbup: ! És nem csak a szűrőben hanem a jó talajban is zajlik a folyamat.
Na szépen belekutyulódtunk.
Csak az alga virul még mindíg :oops: !!
 
w-rig said:
Szia! Azt én is tudom h' a Nitrogén GÁZ /nap mint nap használom/ Hát vegyész sem vagyok, de valószinűsíthetem valami vegyület vagy oldott állapotban van , de ha elolvasom a leírását biztosan ez vagyon leírva hogy NITROGÉN-t és FOSZFOR-t . Ebből indúltam ki. Vagy félreértelmezem. De ettől még van algám!!!!

Szóval arra utaltam, hogy az ADA tápban is nitrát van, ebben az esetben is "megehetik a bacik".
:)
 
atti76 said:
w-rig said:
Szia! Azt én is tudom h' a Nitrogén GÁZ /nap mint nap használom/ Hát vegyész sem vagyok, de valószinűsíthetem valami vegyület vagy oldott állapotban van , de ha elolvasom a leírását biztosan ez vagyon leírva hogy NITROGÉN-t és FOSZFOR-t . Ebből indúltam ki. Vagy félreértelmezem. De ettől még van algám!!!!

Szóval arra utaltam, hogy az ADA tápban is nitrát van, ebben az esetben is "megehetik a bacik".
:)
Na szóval a leírásában Nitrogén szerepel, de konkrétan tudod hogy nitrát vagy megérzés??
 
w-rig said:
Sziasztok!

Van némi algamizériám és nem nagyon tok tőle megszabadulni.
A helyzet a következő van BGA- STAGHORN ,FONÁLALGA-és barna algám. Nos napi takarítással a 90%-tól meg tudok szabadulni tőlük a fonál már visszaszorulóban van. De 3-nap után ha nem takarítom naponta ellep a barna alga meg a BGA.
Ez nem normális dolog, de mit tegyek ellene????

Az aki 2 hónapja üzemel.
64 lityi EX1200 szűri.Flow egyenletes kb 18X-os.
ADA táptalajjal Seiryu kövekkel- HC, Tenelus a növényzet.És bubiznak.
CO2-nagynyomású, difi bal oldalt , tartósteszt jobb oldalt Co2 szint jó.Indul 04-30-kor lekapcs 22-00kor.
Tápozás: ADA napi adagolás:-4nyomás-STEP1-Kálium-Brighty Special Lights -ECA 4 csepp- Easy Carbo 2ml/nap +Phyton GIt.
Világítás 72W compact 8 órában kb 10 cm-re az aki vízszintje felett.Napfény zéró!
Ammonia-Seaghem teszt szerint /SAFE/-biztonságos elméletileg jó.
Vízcsere 5 naponta 40 litert.

Szóval elméletileg minden jó de valami mégsem tökéletes :roll: .
Ha valaki megfejtené nekem a rejtéjt nagyon megköszönném!!!
SZÓVAL SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI TŐLETEK :!: :!: :!:

Üdv:w-rig!

Sokféle algád van mindegyik más dolog miatt:
BGA alga (cyano) a nem megfelelő keringetés és oxigénhiányos állapot miatt alakul ki. Phyton Git segít, de általában a baj az szokott lenni, hogy a holt terek nincsenek megmozgatva. És amig ez az állapot nem szűnik meg, az alga állandóan megjelenik majd.
Staghorn, Fonálalga CO2 beoldás eloszlás miatt lehet. Akár kapcslódhat a fenti keringetéshez is. Mivel állandó a jelenlét egy kicsit le kellene állnod a Spec light-ról és az ECA-ról.
Barna alga. Koszos szűrő vagy még nem állt be az akid. 2 hónapos az utóbbi simán előfordulhat. Érdemes a perlont havonta cserélni a szűrőben vagy mosni. Addig marad a tisztogatás.

Kitartás. Az interzoo-ról hazaérkezve én is egy black out-tal indítottam a nanonál, mert ellepett az ecset :thumbup:
 
És az én esetem?

"Felmerült bennem egy kérdés, talán w-rig problémája is hasonló lehet.
Konkrétan arra gondolok, hogy a szűrőanyag mennyisége okozhat-e algásodást normál EI tápozás (GA makro-mikro 6-6 ml/nap heti 50% csere) mellett :?:
Az én esetemben 112 bruttó literes akira jut 19,5 liter minőségi szűrőanyag, kb. 25-30 szoros megforgatás. CO2 AM 1000-el halak pipálása alatt egy hajszállal beoldva világítás előtt 3 órával be-, leoltás előtt egy órával lekapcsolva. Jelenleg világítás napi 8 órára 0,5 w/l-re levéve.
Az a gondolatom, hogy az algáim (kevés stagh., rhizo) az alacsony makro elem szinttől alakulhatnak ki, mivel túl hatékony a szűrésem, a bacik "túlbontják" a nitritet-nitrátot, és ez vezethet algásodáshoz."
 
Köszönöm szépen Viktor!

Szóval 1. nagytakarítás aki+szűrő aztán Black Out -utánna
takarít vizcsere ECA-Lights megvonás világítást csökkentem Co2 padlógáz és nagyon kitartó türelmes leszek :lol: !

Betartom és mégegyszer köszönöm.

Üdv w-rig!
 
atti76 said:
És az én esetem?

"Felmerült bennem egy kérdés, talán w-rig problémája is hasonló lehet.
Konkrétan arra gondolok, hogy a szűrőanyag mennyisége okozhat-e algásodást normál EI tápozás (GA makro-mikro 6-6 ml/nap heti 50% csere) mellett :?:
Az én esetemben 112 bruttó literes akira jut 19,5 liter minőségi szűrőanyag, kb. 25-30 szoros megforgatás. CO2 AM 1000-el halak pipálása alatt egy hajszállal beoldva világítás előtt 3 órával be-, leoltás előtt egy órával lekapcsolva. Jelenleg világítás napi 8 órára 0,5 w/l-re levéve.
Az a gondolatom, hogy az algáim (kevés stagh., rhizo) az alacsony makro elem szinttől alakulhatnak ki, mivel túl hatékony a szűrésem, a bacik "túlbontják" a nitritet-nitrátot, és ez vezethet algásodáshoz."

Ati te egy külön eset vagy itt a fórumon. :lol: Néha úgy érzem mintha a többi tájfutó közé (beleértve magamat is) beszabadulna egy 200-as sprinter cáparuhában :lol:
El tudom képzelni, hogy hasonló dolgok lehetnek nálad mint N-Dee-nél voltak a nagy szűrőközeg miatt.
 
viktorlantos said:
Ati te egy külön eset vagy itt a fórumon. :lol: Néha úgy érzem mintha a többi tájfutó közé (beleértve magamat is) beszabadulna egy 200-as sprinter cáparuhában :lol:
El tudom képzelni, hogy hasonló dolgok lehetnek nálad mint N-Dee-nél voltak a nagy szűrőközeg miatt.

Lehet benne valami...
De már nagyon görcsöl a vádlim!
:D
 
viktorlantos said:
El tudom képzelni, hogy hasonló dolgok lehetnek nálad mint N-Dee-nél voltak a nagy szűrőközeg miatt.
Pont erre gondoltam én is. Rajta kívül még egy akvaristáról tudok aki így járt nem sokkal a hordós szűrő beállítása után. Emelnie kellett a tápszinteket, főleg a nitrátot.
 
Proci said:
viktorlantos said:
El tudom képzelni, hogy hasonló dolgok lehetnek nálad mint N-Dee-nél voltak a nagy szűrőközeg miatt.
Pont erre gondoltam én is. Rajta kívül még egy akvaristáról tudok aki így járt nem sokkal a hordós szűrő beállítása után. Emelnie kellett a tápszinteket, főleg a nitrátot.

Ezek szerint elég pl. csak a makrót mondjuk duplájára emelni, vagy a mikrót is emeljem hozzá? Laborom nincs... :)
 
atti76 said:
Ezek szerint elég pl. csak a makrót mondjuk duplájára emelni, vagy a mikrót is emeljem hozzá? Laborom nincs... :)
Elvileg elég csak a makrót, de ne duplájára. Kezd 1.5X -ös adaggal pár hétig,aztán majd meglátod. Sajnos ez kitapasztalós dolog :|
 
Köszi a gondolatot, magam is ezt vélem.
Innentől azért kicsit legózós a beállítás...
Milyen laborban lehet beméretni a vizet?
 
Sziasztok!
Nálam is bejelentkezett az alga, pedíg technikailag minden optimálisnak mondható.(szűrés 2300l/h 230 literre,co2 6bps reaktorral bemosva)
Vízcserekor 15ml micro és macro,13 ml naponta, és mégis tápanyaghiányszerű tünetek láthatóak a növényeken.
7895099_090ffd9fcf7c74a2036a511b2c71a64d_m.jpg
Minden javaslatot szívesen várok.
 
Back
Oldal tetejére