• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Szerintetek az IP65 melegedésre hajlamos ledszalagot mivel érdemesebb felragasztani az alumínium sínre - ami idővel nem esik le, bírja a melegedést ? Pillnataragasztó jó lehet? A gyári öntapadós és a 3M kétrétegű öntapadós ragasztóról bekapcsolás után 10perc múlva leválik és már a vízbe világít.
 
Szerintetek az IP65 melegedésre hajlamos ledszalagot mivel érdemesebb felragasztani az alumínium sínre - ami idővel nem esik le, bírja a melegedést ? Pillnataragasztó jó lehet? A gyári öntapadós és a 3M kétrétegű öntapadós ragasztóról bekapcsolás után 10perc múlva leválik és már a vízbe világít.
Szerintem színetelen szilikon ragasztó bőven megfelel. (Nem vagyok tapasztalt akvarista, de ehhez nincs is köze az akvarisztikának)
 
Szerintetek az IP65 melegedésre hajlamos ledszalagot mivel érdemesebb felragasztani az alumínium sínre - ami idővel nem esik le, bírja a melegedést ? Pillnataragasztó jó lehet? A gyári öntapadós és a 3M kétrétegű öntapadós ragasztóról bekapcsolás után 10perc múlva leválik és már a vízbe világít.
A pillanatragasztó felejtős. Hővezető ragasztó. Amúgy a gyári ragacs jó szokott lenni.
 
Sziasztok! High tech holland akváriumra (150x50x45) milyen led lámpát ajánlanátok? Lassan ideje lenne lecserélnem az öreg ody lámpáimat.Jelenleg 6x80 watt pirít felette,de legalább ennyi fényerőt szeretnék ledből. Applikáció meg állítási lehetőség másodlagos.A hossz miatt vagyok leginkább tanácstalan. Függeszthető előnyben.
 
Sziasztok! High tech holland akváriumra (150x50x45) milyen led lámpát ajánlanátok? Lassan ideje lenne lecserélnem az öreg ody lámpáimat.Jelenleg 6x80 watt pirít felette,de legalább ennyi fényerőt szeretnék ledből. Applikáció meg állítási lehetőség másodlagos.A hossz miatt vagyok leginkább tanácstalan. Függeszthető előnyben.
Annak komoly ára van... vagy 3db. CH WRGB II Pro. 45 vagy 2db. CH WRGB II Pro. 60 (kicsit olcsóbb a nem pro szériák) vagy CH RGB Vivid mini 3db. ez mind függeszthető vagy 2db. ADA Solar RGB. valamint a Twinstar lámpák.... Ezek általában kaphatók, ill. a nem RGBs szériák...
De hátha valaki bedob egy jobbat és tárca kímélőbbet... :)
 
Sziasztok! High tech holland akváriumra (150x50x45) milyen led lámpát ajánlanátok? Lassan ideje lenne lecserélnem az öreg ody lámpáimat.Jelenleg 6x80 watt pirít felette,de legalább ennyi fényerőt szeretnék ledből. Applikáció meg állítási lehetőség másodlagos.A hossz miatt vagyok leginkább tanácstalan. Függeszthető előnyben.
szia Zsotyi,
nekem a 120P felett egy twinstar light III S lámpa van és nagyon meg vagyok vele elégedve…
 
Szerintem az A plus-t ne akard hekkelni. Sokkal újabb pilács. A régebbi All szériát azt biztosan lehet. 😉

A régi A plus-ra gondoltam, ami csak 5 sor hidegfehér led egy alu sínben, kb. az első széria amivel befutott a Chihiros ;)
Nem is tudtam hogy van új...
 
Sziasztok .
Szerintem kár hekkelni , bolti ár feléből sokkal jobb világítást lehet össze rakni , az alúsínt lekk megvenni meg a led szalagot ( táp vezérlő ha nincs ) .
Én magamnak raktam össze és hibátlanul működik.JVUMSIz.jpgFg42jGY.jpggzS9Lex.jpgrvGLZpW.jpgG7NlTA6.jpgKLs02Rj.jpg
 
Sziasztok .
Szerintem kár hekkelni , bolti ár feléből sokkal jobb világítást lehet össze rakni , az alúsínt lekk megvenni meg a led szalagot ( táp vezérlő ha nincs ) .
Én magamnak raktam össze és hibátlanul működik.View attachment 173819View attachment 173820View attachment 173821View attachment 173822View attachment 173823View attachment 173824
Igazad is van, meg nem is. Nem mindenki tudja összerakni. A magam példáján mondhatom, csináltam a DIY oldalt is. Utólag visszagondolva, olcsóbban kijöttem volna a gyári làmpából. Nem azért, mert drágább egy DIY lámpa. A drágaság abban van, amikor egy olyan cél lebeg a szemed előtt, amit nem sikerül elsőre összerakni. Minél többet mókolsz, annál drágább lesz. A végére lesz egy tökéletes lámpád, meg jónéhány, ami a gyerekbetegségei miatt a fiókban foglalja a helyet egy idő után. 🙂
 
Igazad is van, meg nem is. Nem mindenki tudja összerakni. A magam példáján mondhatom, csináltam a DIY oldalt is. Utólag visszagondolva, olcsóbban kijöttem volna a gyári làmpából. Nem azért, mert drágább egy DIY lámpa. A drágaság abban van, amikor egy olyan cél lebeg a szemed előtt, amit nem sikerül elsőre összerakni. Minél többet mókolsz, annál drágább lesz. A végére lesz egy tökéletes lámpád, meg jónéhány, ami a gyerekbetegségei miatt a fiókban foglalja a helyet egy idő után. 🙂
Bezony. Ráadásul olcsó és esztétikus profil nincs.
 
Back
Oldal tetejére