• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyszerűen elkészíthető LED világítás kérésre...

Érdekes amit irtok,de biztos igazatok van.
240x50=12000 lumen
12000/180=66db
tehát 66db led 180 mA-el hajtva
azaz 66x2.16W=142.5 Watt
Viszont ezek szerint fogyasztásban a T5 fénycső csak 20 wattal fogyaszt többet,ami azért meglepett.
Egy T5 HO F54W 865 kb 5100 lument tud ha minden igaz. Ezt ugyebár 360 fokban adja le amit reflektorral javíthatunk kérdés hány százalékkal.
Az eddig általam nézett ledek 90-120 fokban sugároznak.
Akkor a 3x5100=15200 lumen 360 fokban a fénycső esetén,ill 12000 lumen 90-120 fokban a ledek esetén.
Vagy én nem értek valamit nagyon vagy ennyire túl kell méretezni a ledeket?

üdv:tsava
 
A LED jelenleg még nem képes utolérni a T5 ill. a fémhalogén hatásfokát, így én azt mondom, hogy több is kell belőle.
Az irányított fénye azért tényleg felvethet kérdést.
A lényeg, hogy a lumen mérőszám a térbe kibocsájtott fényt mutatja meg. Így, ha valaminek pl. 90 fokos a sugárzási szöge, akkor egy hozzávetőleges számítással megpróbálják kiszámolni, hogy ez a térben mit is jelenthet. A candela határozza meg az irányított fény mértékét, nagyságát. De erről meg fénycsövek esetében nem lehet beszélni.
Ezért, ha veszünk egy tényleg szuper, jó drága ledet, ami tud 80lm/W-ot, és egy fénycsövet, ami tud 100lm/W-ot, akkor a fénycső nyer, ha a fényerősséget nézzük.
 
Csak megjegyezném hogy már létezik LED ami tudja a 148 lm/W is (Cree XP-G S2) 125 fokban adja le mindezt,s mindemellett egy 39w-os T5 ha leadja a 3500lm,akkor igy nézve nagyjából 90lm/W s ezt 360 fokban...



Enviado desde mi iPhone.
 
Hát akkor még várni kell hogy fejlődjön a technika.
Viszont az előző hozzá szólásomban a van egy elírás.
A végeredmény ettől még jó.
240x50=12000 lumen
12000/180=66db
tehát 66db led 700 mA-el hajtva
azaz 66x2.16W=142.5 Watt

üdv:
tsava
 
Az imént példaképp felhozott LED (Cree XP-G S2) leadja a 370lm 1000mA-el meghajtva.
Ha 50lm/Literrel számolok,akor:
240X50=12000 lumen
12000/370=33 LED
tehát 33db LED 1000mA-el meghajtva
azaz 33X3W=99W

Mindjárt jobban hangzik...!(y)
 
Az imént példaképp felhozott LED (Cree XP-G S2) leadja a 370lm 1000mA-el meghajtva.
Ha 50lm/Literrel számolok,akor:
240X50=12000 lumen
12000/370=33 LED
tehát 33db LED 1000mA-el meghajtva
azaz 33X3W=99W

Mindjárt jobban hangzik...!(y)

Valóban jó kis led ez, csak hát én nem merném így megépíteni, inkább maradnék a 350mA-nél. De én már öreg vagyok, ezért kísérletezzenek a fiatalok :)
A lumenhez annyit, hogy nincs 125 fok, vagy 360 fok. Azt a térben mérik (vagy képzik).
 
szeretném kérdezni, hogy ha kiszeretném váltani a 3x39w t5 ös 6500k-s csöveim mennyi led kellene? smd ledekről van szó.
 
szeretném kérdezni, hogy ha kiszeretném váltani a 3x39w t5 ös 6500k-s csöveim mennyi led kellene? smd ledekről van szó.
Jó de milyen SMD led-ek? Rengeteg fajta van, különböző fényerővel, az eddig emlegetett CREE led-ek is az SMD kategóriába tartoznak, csak a hűtés miatt rászerelték őket egy alumínium korongra. Nézd meg mennyi a fényereje, Led-eknék kb 50lumen/liter az ami a fénycsöveknél 1watt/liter.
 
Sziasztok!

Kiment az aki világításom és most nem fogok tudni újat venni, viszont van pár MR16-os 18 ledes 1,2W-os 12V-os spotom kb mindennel, de nincs hozzá előtét, vagy minek hívják. Gondolom ez lényegesen olcsóbb tétel, mint egy 20000 Ft-os lámpa (nyilván közel sem olyan jó, mint egy gyári lámpa...), viszont nem tudom, hogy milyet kell vennem, amivel működni is fognak az izzók.
Ebben tud esetleg valaki segíteni, tanácsot adni?
 
12V-os egyszerű halogén trafó jó lesz hozzá, de gyorsan keress majd egy normális világítást, mert ez nagyon gyenge. Foglalatod is kell hozzá, ha nincs.
 
12V-os egyszerű halogén trafó jó lesz hozzá, de gyorsan keress majd egy normális világítást, mert ez nagyon gyenge. Foglalatod is kell hozzá, ha nincs.
Szia!
Köszi szépen! Rajta vagyok, hogy legyen vége normális szűrés (most belső szűrő megy), meg világítás az akiban, de nem várt anyagi problémák miatt most abból kell gazdálkodnom, ami itthon van. Elvileg a trafó hiányzik csak, minden más van.

Köszi még egyszer!
 
Sziasztok!

Kiment az aki világításom és most nem fogok tudni újat venni, viszont van pár MR16-os 18 ledes 1,2W-os 12V-os spotom kb mindennel, de nincs hozzá előtét, vagy minek hívják. Gondolom ez lényegesen olcsóbb tétel, mint egy 20000 Ft-os lámpa (nyilván közel sem olyan jó, mint egy gyári lámpa...), viszont nem tudom, hogy milyet kell vennem, amivel működni is fognak az izzók.
Ebben tud esetleg valaki segíteni, tanácsot adni?
Nem tudom hány darab van ebből a spotból, de nagyon sok kellene belőle egy akvárium főlé, hogy ne csak hangulatvilágítás legyen. Növényes akvárium fölé power LED-et érdemes tenni. Az 1,2W-os 18 LED-es spot nem lakalmas hosszú üzenre, gyorsan csökkenne a fényereje.
Abból a pénzből amit a trafóra költenél, inkább vegyél egy konyhai pultvilágítást valamelyik barkácsáruházban. Lehetőleg olyat, amihez gyakori T8 vagy T5 fénycső kell, hogy ki tudd cserélni 6500K-es, három sávos fénycsőre. Ha nano akvárium, akkor egy energiatakarékos olvasólámpa is elég.
 
Sziasztok!
Egy véleményt szeretnék kérni Tőletek ABYDOS-3 G24/230V 35 SMD5050 hidegfehér LED-es égőről (500 lumen)egy 30×30×30-as nano megvilágításához.
Elnézést, ha volt itt korábban ilyenről szó, de csak futtában olvastam el a topicot, és kicsit el is vesztem a LED-ek világában.:)
 
Sziasztok!
Egy véleményt szeretnék kérni Tőletek ABYDOS-3 G24/230V 35 SMD5050 hidegfehér LED-es égőről (500 lumen)egy 30×30×30-as nano megvilágításához.
Elnézést, ha volt itt korábban ilyenről szó, de csak futtában olvastam el a topicot, és kicsit el is vesztem a LED-ek világában.:)
Bocs a tilosba-futásért, egy pillanatra megfeledkeztem!:oops:
 
Ez egy 7W 500lm-es fényforrás, azaz 70lm/W.
A 30l-es akiban annyit tesz, hogy 30W/l eléréséhez ebből kellene 4.
Láttam belőle 1-el nagyobb verziót, ami 700lm-t tud, abból elég lenne 3.
A színhőmérséklete 5-6000K Ez nem túl biztató. Nem az érték, hanem a bizonytalanság. 35 ill. 52 led van benne, amit én eleve nem nagyon szeretek.
Tök jó, hogy +-90 fokban forgatható, de még egy pont, ahol hiba lehet.

Szerintem 1db 26 v. 32-es kompaktal egyszerűbben, olcsóbban és szebben meg tudod építeni a lámpát.
 
Sziasztok!
Egy véleményt szeretnék kérni Tőletek ABYDOS-3 G24/230V 35 SMD5050 LED-es égő, hidegfehér a LED-es égőről egy 30×30×30-as nano megvilágításához.
Elnézést, ha volt itt korábban ilyenről szó, de csak futtában olvastam el a topicot, és kicsit el is vesztem a LED-ek világában.:)
Mohákhoz és egyéb árnyéktűrő növényekhez elég lehet, de nem próbáltam.
Ha fénykedvelő futónövényeket akarsz tartani, biztos kevés. Szerintem a 30 cm magasságot már nehezen világítják át az SMD LED-ek. Oda már power LED kell.
A LED boltok ajánlása szerint, az SMD LED hosszú távon nem alkalmas a folyamatos 8-10 órás üzemre. Erre a power LED-eket ajánlják.
Én egy 23*23*23cm méretű garnélás nanot 3*1W (kb. 250 lm) power LED-el üzemeltettem 1-2 évig. Ez a fényerő csak moháknak volt elég. Ebből kiindulva úgy saccolom a 30*30*30 nanonak kellene kb 16-25 db 1W-s power LED. Eddigi próbálkozásaimból kiindulva, a fényvetős, T5 fénycsöves világítás fogyasztásának 70-80%-a szükséges power LED-ből.
 
Satu, köszönöm a részletes válaszod, a LED-ek nekem még egy fehér terület!
 
Mohákhoz és egyéb árnyéktűrő növényekhez elég lehet, de nem próbáltam.
Ha fénykedvelő futónövényeket akarsz tartani, biztos kevés. Szerintem a 30 cm magasságot már nehezen világítják át az SMD LED-ek. Oda már power LED kell.
A LED boltok ajánlása szerint, az SMD LED hosszú távon nem alkalmas a folyamatos 8-10 órás üzemre. Erre a power LED-eket ajánlják.
Én egy 23*23*23cm méretű garnélás nanot 3*1W (kb. 250 lm) power LED-el üzemeltettem 1-2 évig. Ez a fényerő csak moháknak volt elég. Ebből kiindulva úgy saccolom a 30*30*30 nanonak kellene kb 16-25 db 1W-s power LED. Eddigi próbálkozásaimból kiindulva, a fényvetős, T5 fénycsöves világítás fogyasztásának 70-80%-a szükséges power LED-ből.

Hát úgy néz ki ez egy zsákutca volt! ;)
Minden esetre köszönöm a véleményezéseteket!
 
Sziasztok!
Egy véleményt szeretnék kérni Tőletek ABYDOS-3 G24/230V 35 SMD5050 hidegfehér LED-es égőről (500 lumen)egy 30×30×30-as nano megvilágításához.
Elnézést, ha volt itt korábban ilyenről szó, de csak futtában olvastam el a topicot, és kicsit el is vesztem a LED-ek világában.:)

Nekem is egy 30 literes aksin van 2 méter smd 5050 édes kevés minden növény kipusztúl alatta.Kellett mellé tennem egy fénycsövet.
 
Back
Oldal tetejére