• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Chihiros AII max 801 vagy 901...
WRGB szerintem felesleges, de az 50 centi magasság miatt azért kell a fényerő.
A 801-gyel tökéletes a jelenlegi növényeknek, a 901-gyel marad egy kis tartalékod is igényesebb növényeknek.
Max 40000ft-ot szánok a lápára....ez a típus jóval drágább.Egyéb lehetőséget tudsz ajánlani ami belefér a 40-es keretbe?
 
Max 40000ft-ot szánok a lápára....ez a típus jóval drágább.Egyéb lehetőséget tudsz ajánlani ami belefér a 40-es keretbe?
Sajnos ilyen méretű akváriumhoz nem fogsz találni használható lámpát ennél olcsóbban, csak ha kifogsz használtan egyet, ahogy Burney is írta.
Az Ody ára láttán ne csábulj el. Szerintem a legtöbbünk belesétált már abba a hibába, hogy spórolni akartunk (jómagam többször is) annak ellenére, hogy a tapasztaltak, szakértők lebeszéltek róla. A vége az, hogy az ember hagyja a francba az egészet, vagy a végén 2x annyiba kerül. A jelenlegi 4x39w-os világítás egész jó az üvegre. Igen, sokat fogyaszt...
De inkább gyűjts még a kerethez és akkor hosszú évekig lesz egy jó lámpád.
 
Sziasztok, vásároltam egy WeakAqua Phoenix típusú lámpát.
Ahogy a leirasaban is van, az rgb ledeken kívül van benne Uv A led is, ez szemmel is látszik. Ezek dedikalt ledek,csak uv t világítanak, a pénzt is ha alárakom akkor látom a szálait.
Kapcsoljam ki most ezeket a ledeket, vagy jolvan ahogy van.
 

Attachments

  • SmartSelect_20221018_181813_Gallery.jpg
    SmartSelect_20221018_181813_Gallery.jpg
    90 KB · Megtekintések: 14
Hogyan lehet, hogy egy Aqua Week M 800 lámpa 2880 lumennel sok ember véleménye szerint(facebook) tökéletes piros, kényesebb növények neveléséhez?
 
Hogyan lehet, hogy egy Aqua Week M 800 lámpa 2880 lumennel sok ember véleménye szerint(facebook) tökéletes piros, kényesebb növények neveléséhez?
Ennek a kérdésnek így nem sok értelme van. Csomó vörös növény lehet piros alapból alacsony lumen mellett rendes talaj kapszulával. Más növénynek nitrát megvonás és sok fény kell ehhez, amihez vékony táplálással sok vasat adagolsz.

Válaszd ki melyik növény tetszik és elmondom az igényeit
miles_scape-20221027-0001.jpg
 
Utoljára módosított:
Elöljáróban. Ad1. Nem értek a technikai dolgokhoz. Ad2. Nem láttam még ilyen lámpát és nincs tapasztalatom vele.
Ezeket is figyelembe véve és ennek ellenére is azt kell mondanom, hogy kevésnek tűnik a 2800 lm. Simán lehetségesnek tartom, hogy elírás a paraméter. A régebbi rgb ledeknél megközelítőleg jó az érték. Ugyanakkor ez a lámpa azt mondja magáról, hogy “modern“ 5054 3in1 ledeket használ. Amit találtam a neten erről a chipről az azt mondja, hogy alsó hangon 70 lm erősséget tud a led. A 800-as profilban 60 ilyen led van. Szóval inkább elhinnék egy 4800 lm-t. De lehet tévedek és tényleg csak 2800. Mindenesetre csatlakozom @miles hez. A másik topicban már ki lett fejtve, hogy pl. Ludwigiához nem kell fényágyú. Nekem volt ARM üvegem , de ott sima fehér ledeket használtam. Az ARM-nél sokkal fontosabb, hogy tápszivattyú és masszívan gyökértápozni kell.
 
Ennek a kérdésnek így nem sok értelme van. Csomó vörös növény lehet piros alapból alacsony lumen mellett rendes talaj kapszulával. Más növénynek nitrát megvonás és sok fény kell ehhez, amihez vékony táplálással sok vasat adagolsz.

Válaszd ki melyik növény tetszik és elmondom az igényeit
View attachment 172232
Egyenlőre az alternanthera reineckii és ludwigia repens és rotala hra érdekelne. Köszi!
 
Egyenlőre az alternanthera reineckii és ludwigia repens és rotala hra érdekelne. Köszi!
Alternanthera reineckii 'Mini': nem mini, a világ összes talaj kapszulája kell neki + 2.

Ludwigia repens: szintén szereti a tápdús talajt, a vízben a fémet. Előző két növény egy átlagos lámpával is szép színeket hoz.

Rotala 'H’ra': neki nem annyira fontos a tápdús talaj, kell viszont az erős fény, 5mg alatti nitrát tartalom a vízben, ennek megfelelően lean tápozás, gyakori toppolás.
 
Alternanthera reineckii 'Mini': nem mini, a világ összes talaj kapszulája kell neki + 2.

Ludwigia repens: szintén szereti a tápdús talajt, a vízben a fémet. Előző két növény egy átlagos lámpával is szép színeket hoz.

Rotala 'H’ra': neki nem annyira fontos a tápdús talaj, kell viszont az erős fény, 5mg alatti nitrát tartalom a vízben, ennek megfelelően lean tápozás, gyakori toppolás.
Köszönöm!
 
80 cm hosszú akváriumra elég lehet egy 60 cm hosszú lámpa?
Elég lehet, de a szélekre csak olyan növények kerüljenek, amik nem igénylik az erős fényt. Pl. egy középre helyezett szigetes elrendezés esetén ha oldalt nincsenek növények, több mint ideális. Érdekes PAR méréseket csináltak tengeris üvegekben, ahol azt vizsgálták, hogy az üveg fényvisszaverése milyen PAR szinteket eredményez. A szabad üvegfelület visszatükröző hatása (megfelelő szög esetén) erősíti a lámpának a széleken történő megvilágítását. Ezt érdemes figyelembe venni akként, hogy ha cuftig betelepíted a széleket növényekkel, akkor ez a hatás teljesen megszűnik, hiszen nincs honnan visszatükröződnie a fénynek. Növényes akváriumok esetén ezért sokkal elterjedtebb az akvárium teljes hosszán végigfutó lámpa, hiszen a tengerissel ellentétben (ahol a spot jellegű lámpák a jellemzőbbek) itt törekszünk a sarkokat is jól növényekkel elfedni, hogy jobban mutasson.
 
Back
Oldal tetejére