• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

A step 1-2-3 csak káliumot és vasat tartalmaz legjobb tudásom szerint (KH2SO4 és valószínűleg sima eddha vas-kelát).
Az ADA green bright special lights/shade tartalmaz mikroelemeket, nitrátot és foszfátot is, ezért ezeket mindenképp kéne adagolni. Sajnos nem elhanyagolható ammónia is van benne, amit egyszerűen nem értek, hogy minek, talán az Öreg kicsit felöntött a garatra, amikor a receptet írta...

Van valami jó forrásod arra vonatkozóan, hogy mi az összetétele a különböző ADA tápoknak? Ezek az infok honnan származnak?
 
Van valami jó forrásod arra vonatkozóan, hogy mi az összetétele a különböző ADA tápoknak? Ezek az infok honnan származnak?
Most épp Párizsban vagyok, az otthoni gépemen megvannak az ADA tápok összetételei és koncentrációi, ha hazaérek átküldöm, ami érdekel. A forrásra nem emlékszem pontosan, valami honlap volt, ahol kb 35-40 akváriumi növénytáp összetétele volt fenn, köztük az ADA tápokkal.
 
Köszönöm. Engem nagyon érdekelne, lenne is kivel megszakérteni. Persze azért egy lancszem hiányzik még akkor is, mert az ADA tap ADA talajhoz igazodik ugye.
 
Most épp Párizsban vagyok, az otthoni gépemen megvannak az ADA tápok összetételei és koncentrációi, ha hazaérek átküldöm, ami érdekel. A forrásra nem emlékszem pontosan, valami honlap volt, ahol kb 35-40 akváriumi növénytáp összetétele volt fenn, köztük az ADA tápokkal.

Húúú, dejó. Ilyet tudsz? Küld már át majd nekem is légyszíves.
 
Skacok a tápkeveréseket a DIY topikba pls. Ez a topik maradjon meg a terméknek és a hozzá kapcsolódó kérdéseknek. Köszi.
 
Még most szólok, mielőtt kidobjátok az összes ADA tápotokat, hogy nagyon meglepő lesz az összetétel és koncentráció, így azt tudnotok kell, hogy az ADA növénytápok egy komlpex rendszer részei. Önmagukban, tehát "nem ADA rendszerben" csak mérsékelten működőképesek, az EI-re pedig még nyomokban sem hasonlítanak.
 
Most azon agyalok, hogy átállítom a harisnyás kis japánt ADA tápozásra.
Nehezen indultunk, szinte minden általam ismert alga felütötte a fejét mire nagy nehezen egyenesbe kerültünk. Green Aqua Macro, Micro, Carbo és foszfát por megy most a 80 literes akiba, de visszafogottan, mintha 60 liter lenne. Most már "csak" ecset képződik a seiryu élesebb élein, és green dust a kövek felületén. Emzé és Dani is említette, hogy eltűnt a Green Dust, mikor átálltak ADA-ra. Ez azért elég kecsegtető önmagában is. Ráadásul kíváncsi lennék erre a rendszerre úgy általában, kísérleti jelleggel is :) Próba cseresznye.

Kérdések:

- Mivel lassan a harmadik hónapba kerülünk, jól látom, hogy Step 2 és Bright K lenne a célravezető számomra?
- Naív kérdés, de ml/akvárium liter nettó víztérfogatra vagy bruttóra vonatkozik? Merthogy 80 literes a vajling, de benne van 9 liter Tropica talaj, vagy egy liter dekor homok, több kg kő, stb, stb. tehát nettó víz 65 liter körül lehet.
- Szükséges nekem a Lights/Shade kiegészítő? (Nálam a fényigényes és árnyékkedvelő növények egyáltalán megtalálhatók)
- Kell nekem ECA, ha a Step 2 úgyis dugig van vassal?

Ha tud valaki egy jó kis összefoglalót linkelni az ADA rendszerről akár angolul is, azt is megköszönöm, mert nem állt össze teljesen a kép a GA webshop termékleírások alapján.
 
Mindig bruttó térfogatot számolunk mindenhol.
ECA-t ne használj ha algad van.

Step 2 + Brighty K. Ha kell foszfát azt mindegy mivel oldod meg n
 
Megszületett a döntés, elindulok Step 2 + Brighty K-val két hét múlva, akkor telik le a három hónap a starttól. Az ECA-t meglátom.
 
Megszületett a döntés, elindulok Step 2 + Brighty K-val két hét múlva, akkor telik le a három hónap a starttól. Az ECA-t meglátom.
En 7 hónapja használom a Step2+Brighty K+ECA,Green Bacter,Phyton Git,Green Gain-t,azóta semmi azaz semmi alga problemäm.Igaz beállt akvárium kb 7 hónapos,csak a növények nyiräsa és a víz cserekre van gondom.EZ EGY TÖKÉLETESEN MŰKÖDŐ TÄPOZÄSI RENDSZER.Mindenki aki megteheti,csak ajánlani tudom.
 
En 7 hónapja használom a Step2+Brighty K+ECA,Green Bacter,Phyton Git,Green Gain-t,azóta semmi azaz semmi alga problemäm.Igaz beállt akvárium kb 7 hónapos,csak a növények nyiräsa és a víz cserekre van gondom.EZ EGY TÖKÉLETESEN MŰKÖDŐ TÄPOZÄSI RENDSZER.Mindenki aki megteheti,csak ajánlani tudom.
Egyébként hogy is van az adagolás?
20 literenként 1ml naponta.
Brighty-K: mindig, mellé
2-3. hónapban Green Brighty Step 1: ,
4-12. hónapban: Step 2,
1 év után: Step 3?
 
Megszületett a döntés, elindulok Step 2 + Brighty K-val két hét múlva, akkor telik le a három hónap a starttól. Az ECA-t meglátom.
Szia! Jól számolom, hogy az ADA kb. kétszer annyiba kerül, mint a GA tápok? Lassan kifogyok a GA tápokból, de a dupla ár visszariaszt.
 
Szia! Jól számolom, hogy az ADA kb. kétszer annyiba kerül, mint a GA tápok? Lassan kifogyok a GA tápokból, de a dupla ár visszariaszt.

A képlet egyszerű. Ha szűk a pénztárca akkor ne ezt a tápot nézd. De tényleg. :)
Van sok más növénytáp mindegyik működik a saját környezetében a maga módján.
 
A képlet egyszerű. Ha szűk a pénztárca akkor ne ezt a tápot nézd. De tényleg. :)
Van sok más növénytáp mindegyik működik a saját környezetében a maga módján.
Jól van na. Már álmodozni sem lehet? :( Melós excelek mellett összenéztem ezt is. :bookworm:
73 watt/liter mellett az "izmosabb" fajtából kellene valami...
 
Back
Oldal tetejére