• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Az az ADA szisztéma hogy 0 foszfát,0 nitrát,de nálam is hiánytünet volt a foszfát miatt ,és adagoltam én is.:)
Én is így tudtam, csak meg kéne ezt "revizitálni" nem?
Ha az "Öreg" se adagol, és nála nincs hiány, nálunk miért van? Lehet, hogy valamit nem jól csinálunk?
 
A step 1-2-3 csak káliumot és vasat tartalmaz legjobb tudásom szerint (KH2SO4 és valószínűleg sima eddha vas-kelát).
Az ADA green bright special lights/shade tartalmaz mikroelemeket, nitrátot és foszfátot is, ezért ezeket mindenképp kéne adagolni. Sajnos nem elhanyagolható ammónia is van benne, amit egyszerűen nem értek, hogy minek, talán az Öreg kicsit felöntött a garatra, amikor a receptet írta...
 
Az ADA módszert én sem értem. Konkrét számokkal igazolva a macro adagolás szükségességét:

Naponta adok 1,3 mg/l nitrátot és 0,3 mg/l foszfátot. Az akváriumban annyi a hal, mint egy halas akváriumban, és bizony "tömöm" őket, mint a libákat minden jófélével. Ennek ellenére a nitrát 7-15 mg/l között mozog vízcserék között, a foszfátot még nem mértem 0,2 mg/l felett (adagolás alapján 20-25 mg/l, és 5 mg/l felett(!) kellene lennie a két ionnak). Tehát akkor miért nem kell macro?!
 
A step 1-2-3 csak káliumot és vasat tartalmaz legjobb tudásom szerint (KH2SO4 és valószínűleg sima eddha vas-kelát).
Az ADA green bright special lights/shade tartalmaz mikroelemeket, nitrátot és foszfátot is, ezért ezeket mindenképp kéne adagolni. Sajnos nem elhanyagolható ammónia is van benne, amit egyszerűen nem értek, hogy minek, talán az Öreg kicsit felöntött a garatra, amikor a receptet írta...
Kizártnak tartom...:)
Ne felejtsük el, hogy az ammónia a legkönnyebben felvehető tápanyag a növények esetében, nem véletlenül van az benne a tápban. Ezért is fontos, hogy nem EI módszerrel borítjuk be.
 
Igen, foszfát a lights-ban van az elején en is azt használtam.

Ammoniat sokkal jobban hasznosítják a növények mint a nitratot.
 
Kizártnak tartom...:)
Ne felejtsük el, hogy az ammónia a legkönnyebben felvehető tápanyag a növények esetében, nem véletlenül van az benne a tápban. Ezért is fontos, hogy nem EI módszerrel borítjuk be.

Az ammóniával én is kísérletezni fogok kora tavasszal. Szeretnék egy akváriumot indítani halak nélkül, kizárólag puhatestüekkel, garnélák és csigák. Nah abba egy olyan növénytápot szeretnék csinálni, amibe teszem ammóniát is, hogy biztosan legyen algásodás :D
 
Az ammóniával én is kísérletezni fogok kora tavasszal. Szeretnék egy akváriumot indítani halak nélkül, kizárólag puhatestüekkel, garnélák és csigák. Nah abba egy olyan növénytápot szeretnék csinálni, amibe teszem ammóniát is, hogy biztosan legyen algásodás :D
Jó ha tudod, hogy nem csak az ADA tápokban van ammónia...
 
Az ammóniával én is kísérletezni fogok kora tavasszal. Szeretnék egy akváriumot indítani halak nélkül, kizárólag puhatestüekkel, garnélák és csigák. Nah abba egy olyan növénytápot szeretnék csinálni, amibe teszem ammóniát is, hogy biztosan legyen algásodás :D
Fogalmazzunk pontosan: Nem is ammónia van a tápokban, hanem Ammónium ion (NH4+)
 
Jó ha tudod, hogy nem csak az ADA tápokban van ammónia...

Nem nagyon ismerem a kereskedelmi tápokat, DIY macrot használok és GA microt, de már folyamatban van a DIY micro is.

Fogalmazzunk pontosan: Nem is ammónia van a tápokban, hanem Ammónium ion (NH4+)

Igazad van, sajnos én is hajlamos vagyok félvállról venni az elnevezést, a tápba ammónium-nitrátot fogok tenni, ezt egyébként láttam már máshol is diy szekciókban, főleg külföldi oldalakon.
 
Kizártnak tartom...:)
Ne felejtsük el, hogy az ammónia a legkönnyebben felvehető tápanyag a növények esetében, nem véletlenül van az benne a tápban. Ezért is fontos, hogy nem EI módszerrel borítjuk be.
Egyértelmű, hogy a legkönnyebben felvehető N forrás a növényeknek, de az algásodást is többnyire az ammónium (bocsánat a pongyola fogalmazásért az előbb) jelenléte indítja be, nem? Épp ezért küzdünk a lehető legjobb biológiai szűrésért.
Egyébként az ADA tápozással sehogy sem tudok napirendre térni, főleg ha az árakat nézem (egy step-1 táp literje pl 100Ft-ból megvan tokkal vonóval).
 
Egyértelmű, hogy a legkönnyebben felvehető N forrás a növényeknek, de az algásodást is többnyire az ammónium (bocsánat a pongyola fogalmazásért az előbb) jelenléte indítja be, nem? Épp ezért küzdünk a lehető legjobb biológiai szűrésért.
Egyébként az ADA tápozással sehogy sem tudok napirendre térni, főleg ha az árakat nézem (egy step-1 táp literje pl 100Ft-ból megvan tokkal vonóval).

De minden egyes cseppjébe vöröses árnyalatú gyémánt vésővel 18 éves japán szűz lányok gravírozták bele az ADA logót. Ja, ofc szabadkézzel, különben csak fele ennyibe kerülne :p
 
De minden egyes cseppjébe vöröses árnyalatú gyémánt vésővel 18 éves japán szűz lányok gravírozták bele az ADA logót. Ja, ofc szabadkézzel, különben csak fele ennyibe kerülne :p
Ha adnák a táppal együtt a szűzlányt is, még akkor is szívnám a fogamat ennyiért... :D
ADA Brighty-K tápja pl egy sima 68 g/l K oldat, ami egész pontosan azt jelenti, hogy 151,7g K2SO4 van felöntve 1000 ml-re RO vízzel, esetleg valami filléres fungiciddel kiegészítve (1 kg K2SO4 tisztaságtól függően 600-3000 Ft). Akkor hogy is jön össze a 17800 Ft/l-es ár? Alapanyag: RO víz kb 10 Ft, K2SO4 kb 400 Ft, 2 db 500 ml-es flakon+pumpa+matrica kb 600 Ft, fungicid/tartósítószer mondjuk még 50 Ft/l. Ez eddig 1060 Ft/l, szóval a szűzlányok nagyon szép munkát végezhetnek... :LOL:
 
Az a baj hogy még mindig nem a teljes rendszert nézitek. Össze vissza megy a világítás, talajokról már nem is beszélve.
Az ADA tápok ADA táptalajokhoz és annyi fényhez lettek belőve.

Innentől teljesen felesleges arról beszelni hogy kevés vagy sem. A teljes rendszert nézzétek. A galéria és a sumida akváriumai is brutálisan néznek ki. Ők évtizedek alatt kitököltek egy módszert ami működik ha kell éveken át.
A baj akkor van ha sürgetni akarod a növényeidet és többet világítasz vagy egy amazoniához képest sokkal gyengébb talaj vagy táptalaj nélküli akváriumot működtetsz. Akkor tényleg jön a tápanyaghiány.

Azt is tudjuk hogy napi tápozás van. Ez nem a heti 1-2 adagolásra van kitalálva, bár ott egy mic mac is elvérzik ha teljes sebességgel toljuk a dolgokat.
A foszfátot mi a mohák miatt kezdtük el adagolni. Olyan mohák miatt amit náluk pl nem is használnak egyáltalán :)

Nekik is megvannak az eszközeik, ha valami nem megy. Beáll a gyep megy a talajtáp egyből. Ők Seachem Purigen, carbo és twinstar nélkül tolják izomból :) Lehet így is, csak kicsit munkás.
 
Egyértelmű, hogy a legkönnyebben felvehető N forrás a növényeknek, de az algásodást is többnyire az ammónium (bocsánat a pongyola fogalmazásért az előbb) jelenléte indítja be, nem? Épp ezért küzdünk a lehető legjobb biológiai szűrésért.
Egyébként az ADA tápozással sehogy sem tudok napirendre térni, főleg ha az árakat nézem (egy step-1 táp literje pl 100Ft-ból megvan tokkal vonóval).

Lehet az Öreg az ammónia bigyóval a szűrőben lévő bacik ellátására gondolt a Saké fogyasztása közben :)
 
Back
Oldal tetejére