• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Ok Vik ,de ADA -val nem volt ecset,pedig akkor is ezek a kövek voltak a tankba:whistle:
szerk:és még ez a táptúladagolás is megfogott,mert ha nem lehet túladagolni ,lehet a lámpát kellene magasabbra emelnem akkor???

Az ecset fura egy dog. Szerintem korabban is azt irtam hogy higieniai okok lehetnek mogotte. Szuro aljzat stb. Viszont ha mar bent van teljesen ki kell irtani mert szepen befertozi az akvariumot. Barmilyen valtozasra lassan reagal. Van valami amit maskepp csinalsz azota? Tobb takaritas vizcserek stb?
 
Az ecset fura egy dog. Szerintem korabban is azt irtam hogy higieniai okok lehetnek mogotte. Szuro aljzat stb. Viszont ha mar bent van teljesen ki kell irtani mert szepen befertozi az akvariumot. Barmilyen valtozasra lassan reagal. Van valami amit maskepp csinalsz azota? Tobb takaritas vizcserek stb?
Huhh ,nem akarom szétoffolni az ADA topicot.Legfőbb változás volt a tápcsere,viszont amit említettél koszos szűrőt multnap az beigazolódott ,full rittyó volt a perlon,3 hete lett pucolva mindkét szűrő.Sőt azóta a lámpa is cserés lett ugyebár.Most az van ,hogy a tápot visszavettem az ajánlott mennyiségre,szűrők tiszták,a lámpát meg próbálgatom különböző magasságokon.De a dög már rámegy a parvulára is szépen lassan:mad:.Azon agyalok ,lehet hagyom az egészet,mert a carbo sem egy végleges megoldás.A rescape-ig már nem kell sokat várni.Erős egy dög az biztos.Tök furcsa mert ilyen algám nem volt eddig ,de fel tudja adni a leckét.És tényleg nem a GA tápokat akarom bántani ,de az ADA -val nyoma sem volt neki ,cirka fél évig.
 
És tényleg nem a GA tápokat akarom bántani ,de az ADA -val nyoma sem volt neki ,cirka fél évig.

Persze, ne érezd úgy, hogy a táp miatt írtam. Egyszerűen vannak olyan szituk amikor talán téves következtetésekre jutunk.

Jó példa erre az egyik régi nanom. ADA tápok és minden földi jó. Eredmény? Feladtam a végén az ecset miatt. Persze voltak szép időszakok, de 80% szívás.
ADA Cube Garden Mini M V2 - an album on Flickr

Itt amikor belepték a növények az akváriumot a sok sok sika és kaparás után valamennyire rend volt.

ADA Cube Garden Mini M by viktorlantos, on Flickr

még termékhez is felhasználták :)

saltyshrimp-mineral-gh-kh-850-g.jpg


de amint megint leeresztettem jött a büntetés

ADA Cube Garden Mini M by viktorlantos, on Flickr

Itt a kis akvárium nagy flow volt a gond. Cserébe több hónap szívás.
 
Az ecset fura egy dog. Szerintem korabban is azt irtam hogy higieniai okok lehetnek mogotte. Szuro aljzat stb. Viszont ha mar bent van teljesen ki kell irtani mert szepen befertozi az akvariumot. Barmilyen valtozasra lassan reagal. Van valami amit maskepp csinalsz azota? Tobb takaritas vizcserek stb?

Nálam teljesen jól kitapinthatóan ott jelent meg durván, ahol örvényt vetett az áramlás, fordult a víz, függetlenül attól, hogy talajon vagy felső rétegben, ráadásul a minden harmadik napon vízcsere volt RO-val, és háromhete szűrősikálás, de egy kéthónapos akinál betudtam annak, hogy sok bomlástermék, sok szervesanyag kering még, akármit csinálsz.

Mielőtt átálltam ADA-ra, levakartam az ecsetet pengével, levágtam az ecsetes levelek nagy részét és lehalásztam. Utána kezdtem ADA-t adni.

Most a Brigthy K + Step 2 mellett egyértelműen és jelentősen lelassult a fejlődésük, új telep már nem igazán jelenik meg, de ahol régebbről megtapadt, ott egy-egy kis pamacs fel-felüti a fejét. Ha az ecset tényleg lassan reagál, akkor van rá esély, hogy el is fog tűnni, mivel 3 hete álltam át ADA tápokra.

Egyébként elfogadom és tiszteletben tartom Viktor véleményét, hogy nem szükségszerű a foszfát és nitrogénforrás adagolás és az algásodás együttállása - de az tény az én esetemben, hogy a Green Aqua Macro elhagyásával most kevesebb nitrát és foszfát kering a vízben. Lehet, hogy épp most állt be az egyensúly, a Green Aqua Macro már sok volt neki. De ez csak találgatás. A JBL foszfát teszt mindig 0-át mutat.

Elég sok budapesti akvakertésznél jártam már, láttam élőben az akváriumaikat, és az biztos, hogy az ecset nagyon gyakori vendég, teljesen ecsetmentes aki elég ritka. Ami meg minden algától mentes, az pedig még ritkább. De az biztos, hogy ADA-val jobb.

Most már csak amiatt "szorongok", hogy ADA tápozáson vagyok ugyan, de a boltban anno a Tropica talaj mellett döntöttem Amazonia helyett, és alatta is Tropica táptalaj van, nem power sand. Remélem ez nem fog hosszú távon inkompatibilitást okozni.
 
Ez az ecset téma érdekes. A boltban full RO-s cserékkel a kb 20 akváriumon szinte egy akváriumban sincs.
Ha valahol felütné a fejét nagy ritkán fogom a kaparót és leszedem. Utána nem látjuk ismét. Ügyfeleknél sem gyakori vendég. Inkább fonál van ha van valami és diatom az indítás után.

Mondjuk minden akvárium felett sok a fény. Bármit locsolunk bele a növények szaladnak ezerrel. Így nagyon ritka az amikor az ecsetnek esélye lenne.

Az akváriumokat pedig általában évente szétszedjük. Vízcserék viszont teljes évben mennek minden héten ezért nem tud annyi szmötyi felhalmozódni mint otthon ahol azért hajlamosak vagyunk a belazulásra.

A fórumon sok akvárium van ahol nincs teljesen tömör növényzet és sokszor látom a finomkodós indítást a fénnyel. Szerintem ez, hogy pörgetve vannak a növények sokkal kevesebb hibát ad, független attól, hogy mivel tápozunk.

@Evereka akváriuma más. Ott fény is van és tömör gyep is. De elképzelhető, ha kicsit meg lenne porszívózva az a vastag MC mező, akkor egy tonna por jönne belőle, ami az indítás óta összegyűlt.

Közben előszedtem néhány akit amit az elmúlt években GA tápokkal tápoztunk:

Green Aqua IAPLC2011 rank 80 | Flickr - Photo Sharing!
IAPLC 2011 #227 - Green Aqua | Flickr - Photo Sharing!
Green Aqua IAPLC2011 rank 64 | Flickr - Photo Sharing!
IAPLC 2011 #167 - Green Aqua | Flickr - Photo Sharing!
IAPLC 2013 #452 - Reborn | Flickr - Photo Sharing!
Saguaro Forest. IAPLC 2013 rank number 46 | Flickr - Photo Sharing!
IAPLC 2012 entries Rank #67 CBAP 2012 Foreign 1st | Flickr - Photo Sharing!
IAPLC 2012 entries Rank #111 | Flickr - Photo Sharing!

GA tápoknál sok fénynél inkább a dekor kövek színesednek jobban a megfigyeléseink szerint. A növények kb 2x olyan gyorsan nőnek nekünk ez az ami több plusszmunkát ad ilyen sok akváriumra :)
 
Szeretnem megkérdezni,hogy a Step 1 tartalmaz-e vasat?5 hetes az aki,a täpozäs mint a nagykönyvben Step 1,Brighty,teljes Ada szisztéma.Kb 1 hete elkezdtem használni az Eca-t,és a tegnapi mérés után a vas tartalom az egekben.Meg is érkezett a mohákra egy kis fonal,ha jól tudom a vas túltengés,hozza elő a fonalasodást!Most kicsit leälok az Eca-val.
 
Nálam a kis akváriumban ADA tápozás mellett is felfedezhető egy kevéske ecset. Leginkább az elmaradt pórszívózásoknak tudom be a dolgot.
 
Szeretnem megkérdezni,hogy a Step 1 tartalmaz-e vasat?5 hetes az aki,a täpozäs mint a nagykönyvben Step 1,Brighty,teljes Ada szisztéma.Kb 1 hete elkezdtem használni az Eca-t,és a tegnapi mérés után a vas tartalom az egekben.Meg is érkezett a mohákra egy kis fonal,ha jól tudom a vas túltengés,hozza elő a fonalasodást!Most kicsit leälok az Eca-val.

Vas inkább ecsetet hozza elő amennyire mi láttuk. Fonalnál sok a fényed vagy a CO2. Kevés algaevő.
ECA-t ne adagold minden nap mert tömény. Pláne ha a gyári 1 csepp / 5L megy
 
Vas inkább ecsetet hozza elő amennyire mi láttuk. Fonalnál sok a fényed vagy a CO2. Kevés algaevő.
ECA-t ne adagold minden nap mert tömény. Pláne ha a gyári 1 csepp / 5L megy
Napi 10 csepp Eca-t adagoltam a 240l-re.Sok a fényem(De pont te irtad,hogy keves),2x150w napi 8,5h-ba.Fonal csak pär mohän van,igaz Sziami 4db,5 Otto,kb 12 Amano.
 
Lassan 7 hetes az akim,eddig napi szinten 12csepp Brihgty K+Step 1 adagoltam.Szerintetek érdemes váltani Step 2 re már?Az Ialpc nagy verseny határideje közeleg!Jo lenne bele húzni!Vagy várjam ki a 3 hónapot?
 
Váó, ilyet lehet? Azt hittem ez kizárólag boltoknak és galériáknak van fenntartva
Hääät ha látnád a galeriäm.Na meg a szekrényemet,ahol a titkos dolgokat tartom,egy két bolt irigykedhetne!;):whistle:.Előre bespájzoltam ínséges időkre!
 
Inkább azt mondom én hogy tápozok:

Brighty K - naponta 1 ml/20 liter (12-13 nyomás)
Step 2 - naponta 1 ml/20 liter (12-13 nyomás)
ECA - naponta 1 csepp / 20 liter (12 csepp)

ECA akkor kell ha olyan stem növényeid vannak ahol szeretnéd a színüket a legjobb formába hozni, illeve ha vashiányos állapotokat látsz. Esetleg megelőzés jelleggel, ha vasigényes növényeid vannak.
Pl néhány talajlakó növény esetén.

Az ECA ha nem böszme akváriumba adagolod akkor sokáig elég. kb 500 csepp.


Helló!
Akkor nekem a 45P-s nanomnál kb 4000Ft/Hó lenne?
 
Amióta meg voltak a fotozäsok(a versenyekre)kicsit vissza vettem a täpozäsombol!Az eddigi täpozäsom napi szinten:Step 2 12 csepp,Brighty K 12 csepp,Eca 8csepp.Eddig azt hittem a Rotala rotundifoliam vörös,de ättertem a sporolos täpozäsra,ami napi szinten 10 csepp step 2 +Brighty K 10 csepp,az Eca-t elhagytam.Láss csodát egy erős nyiräs után 2-3 héttel a koräbbi-näl is vörösebb színekben pompázott az aki!A vilägitäsom se változott.Ki érti ezt?
 
Nem feltetlenul jelent jot. Ahogy a lanyoknal is nem minden voros jo :) kiehezteted a novenyt szerintem hetek mulva jonne a problema
 
Helo
Van GA-s és ADA-s tápom is plusz EasyLifo-os vas meg foszfát. Szóval most indítottam az akváriumot mit ajánlanotok mivel kezdjek és mikor?
 
Back
Oldal tetejére