• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ADA inspired low-tech iwagumi

köszi srácok! ;)
és a bonsai:
IMG_3194.jpg
 
A Ricciázásoddal (szép szó) is megfertőztél, erre most előhozakodsz ezzel a növénykével, ilyen szépen beültetve és mindezt egyazon akváriumba. Hmmm... Szégyellheted magad :sneaky: (y)
 
Helyzetjelentés: Az ültetéskor a talaj rendesen felkavarodott, ez okozott egy kis algásodást a köveken, de úgy néz ki a vízcserével és a carbokezeléssel szépen vondul vissza (bocsi a fotókon is itt-ott látszik). A Bonsai megindult rendesen, a Hydropiper pedig szépe lassan gyepesedik, ami talán a képeken is látszik:

IMG_3248.jpg

IMG_3265.jpg
 
Én lennék a világ legboldogabb embere ha csak ilyen kaliberű problémáim lenének mint pl.: egy kis alga vagy rossz képek az akiról.:(
egyébként szerintem gyönyörű lesz! :) (y):D
 
Nagyon szépen alakul;)
Nyomtál a talajba valamilyen tápot, mert ha jól gondolom az eredeti táptalaj már kimerült?
 
;) köszi a piper nevében is :D nagyon kevés tropica táptalaj ment alá még az első indításnál. Most csak ADA általános talajjal töltöttem fel jobban, táptalajt nem pótoltam.
 
Helló Atti!
Van valamiféle fejlődés a Piperrel kapcsolatban??Az Amaniát továbbra is ajánlod Low Tech-be,nem változott a kondíciója??
Ha van időd dobhatnál fel friss képeket a dúsulásról;)
 
A Piper lassan de biztosan terjed. már lehet látni az emershez képest nyúlánkabb submers leveleket. A Bonsai pedig egymás után hozza az új hajtásokat (nagyopn mutatós kis növényke). Egyszóval mindkettőt javasolhatom low-techbe, de aki a Pipert választja, az számoljon arra, hogy több hónap mire befedi az aljzatot.

IMG_3328.jpg

IMG_3334.jpg

IMG_3337.jpg

IMG_3339.jpg

IMG_3342.jpg

IMG_3347.jpg
 
Amióta beneveztem az akit az IAPLC-s fotóval a többi versenyre, érett a gondolat, hogy mostmár jó lenne valami más scape... Napok óta zsibbasztom Viket, hogy mikor jön a dekorszállítmány, már el is készítettem a rajzokat az új tervről, aztán tegnap este belémcsapott a villám, és lelkiismeretfurdalásom lett a dédelgetett piper és bonsai miatt.. Ekkor eszembe jutott, hogy mi lenne, ha a meglévő sziklákból (plussz az másfél év alatt összejött kövekből) építenék egy újat. Persze mindez este 8 körül... A szétszedéssel, kitelepítéssel, iszaptalanítással (az volt vagy 1,5 óra... pffff) építéssel majd újraültetéssel hajnali 4-re végeztem :)Ma még kapott az aki egy feles ROvizes cserét, tápokat, bacter100-at stb... hát ezt sikerült összehozni:

IMG_3701.jpg
 
Hihetetlen micsoda energiák lappanganak benned :) Nem telhet el nap egy kics csipeszelés nélkül. (y)

Szerintem jópofa lett. Az előtér biztosan nem fogja ellepni a köveket. Viszont szegény bonsai-ból nem fog látszódni semmi.
Most vagy egy minimál NA akvárium kis növény függönnyel, vagy valami izgi háttérnövény kellene.
 
Back
Oldal tetejére