• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ADA inspired low-tech iwagumi

Szia Atti, Sajnos a nászút alatt a sziámi algázónak (majd a szűrő beszívóágának) sok visszaültetett piper áldozatul esett o_O. sajnos az újratelepítés sem tett túl jót neki... Pont tegnap beszéltem meg Vikékkel, hogy firssítésképpen bedobok 6 dobozzal az akiba. szóval a menet újrakezdődik, de nem adom fel a low-tech gyep elképzelésem ;) A bonsai továbbra is él mint hal a vízben..
 
Hajónapló, 2012.08.13.... Alig vártam a munkaidő végét, hogy ismét elköltsek egy szép összeget a GA-ban..:rolleyes: Nejem is csatlakozott, akinek csak persze azt mondtam, hogy csak RO-ból tankolok fel egy pár 5l-es kannával, meg nézek valami kis növényt :ROFLMAO: ... Nah atti, piszok gyorsan lebuktatott , amikor mutatta az előre becsomagolt Nannostomust (köszi Orpheus a halászást!! (y) :joyful: ) Nejem: Halaaaatt..., nem csak víz és növény???? nah mondom basszus Atti, lebuktam... :ROFLMAO::hilarious: Nem volt mit tenni, palackok megtölt, betáraz 8 doboz a piperből, és persze hónom alatt az újabb 10db Nannostomussal, (és a csomagtartóba bedogott újabb 3 liter Africanaval..:rolleyes:) irány haza. akvárium fullra leereszt, piper megtisztít, felszecskáz, hátul talaj feltölt, piper elültet, lassú feltöltés, halak vissza, és íme a mai szenvedésem eredménye:

P1000248.jpg
 
Találó a törpeszájú had,talán jobban illenek ehhez a scapehez!(y)
Miért váltottál esőztetőre?
 
Gyönyörű kis halak... már az első tíz is nagyon bejött, de most szép nagy csapat lesz. Bár még szanaszéjjel úsznak, de majd ha szépen csapatban mozognak beszínesedve, akkor lesznek mutatósak.. ;)
Azért váltottam rá, mert az eheim gyári tető megnehezítette a lily pozíciónálását, így az esőztetőt meg simán felnyomtam az aki oldalára..talán a keringetés is így jobb (ugye itt co2 beoldás nincs..)
 
Van valami különösebb oka,hogy fedett az akvárium,vagy csak ez a világítás volt kéznél és így kézenfekvő?
Mióta nyitott aksim van,azóta el sem tudom képzelni,hogy lehet fedett medencével akvarizálni! :D
 
Az az igazság, hogy az alap szettel afrikai sügéreket tartottam. Aztán Viktorékkal csináltattam egy a gyárival megegyező méretű nevelőmedencét. Sügérek mentek, gyári feketeragasztású aki ment, és ekkor találtam ki, hogy mivel két high-tech sajnos nem fér bele, így a kicsit high-techben nyomom, ezt pedig low-technek csinálom meg.. a 2X15w pedig pont alkalmas erre a célra... szóval ez az oka... de hidd el el tudnám viselni függesztett világítással is..;)
 
Csináltam erről az akiról is egy vidit. A halacsok, kiheverve a tegnapi áttelepítési sokkot, már kezdik beúszni az akit. :D Az iso-t következő félvételnél majd feljebb veszem, hogy világosabb legyen, de így is van egy hangulata neki..

 
Ez a középső szikla olyan mintha 3D-ben lenne. Az embernek olyan érzése van, hogy pillanatok múlva rámdől a cucc :)
 
Vik, élőben sem egy elhanyagolható darab :) Lóri, azok a Cyclop-eeze miatt úsznak annyira fent... :cool:
 
Back
Oldal tetejére