• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ADA inspired low-tech iwagumi

attibva

Legenda
Legjobb napló
:)
Amióta Amanoék nekiestek a galéria aksijainak, bennem is érlelődött egy iwagumi indítása. Ahogy írtam a "Somewhere on the rocky shore" naplójában, azt az akváriumot akartam átalakítani. Napokig szenvedtem rajta, hogy mi legyen, aztán úgy döntöttem, hogy azt a kis nappali ékszert nem robbantom szét. Viszont annó csináltattam GA-s srácokkal egy 84 lityós akváriumot ivadéknevelőnek. Túl szép lett az az aki, hogy így elkótyavetyéljem :mrgreen: , ezért úgy döntöttem, hogy abban indítom az új projektet. Viszont arra sajnos nem lenne keretem, hogy high techben indítsam, ezért low tech iwagumival próbálkozok. Én annó a ricciát is nagyon szerettem (bár nem nyírás után, meg amikor a sok bubitól felemelkedett :twisted: :twisted:), ezért előszőr full riccia mezőt terveztem. Mai GA-s kiruccanásomkor Viktorral kitárgyaltuk a dolgot, és inkább úgy döntöttünk, hogy az iwagumi mezője Marsilea hirsuta lesz. A kövek környékére 1-2 helyre Hydrocotyle sp. Japant telepítek (megpróbálkozok vele, hátha működik low techben is), háttérnövény (a két domb vonalában) Rotala sp. ''green'' lesz. A növényesítés ha minden jól megy jövő héten lesz. Ma legóztam egyet (kb. órát játszottam a GA udvaron, mert nem volt könnyű még 200kg-ból se összehozni amit szerettem volna :twisted: ), és a következőt hoztam össze:

Akvárium: 60X35X40cm (84l)
Világítás: 2X15w 6400K daylight EHEIM tetőben
Szűrés: Eheim 2272 (900l/h)
Növények: Marsilea hirsuta, Hydrocotyle sp. Japan, Rotala sp. ''green''
Tápozás: Green Aqua Micro & Macro és Carbo (a mennyiségeket majd ki kell találni)
Dekoráció: kb. 15kg Seiryu kő
Talaj: ADA Aqua Soil Amazoni és ADA Aqua Soil Powder Amazonia

P1050700.jpg

P1050701.jpg

P1050699.jpg

P1050697.jpg
 
Eddig jó ;) A másik hardscapet tényleg bűn lenne szétszedni.
Kíváncsi vagyok mi lesz ezzel az akvial, hogy alakul a sorsa.
Sok sikert hozzá!
 
Nekem tetszik az elrendezés,de lenne egy olyan kérdésem,hogy a jobb oldali nagy kő ami az akvárium fala felé "tart" az nem fogja fel nagyon az áramlást? Ha igen mi módon küszöbölhető ki? Mert nekem is van egy hasonló nagy dragon kövem amit lehet hogy beraknák ilyen formában én is :)
Tomi
Jah és valóban kár lett volna a másikat szétszedni :)
 
Huh, nagyon baba :thumbup:
És tényleg olyan, mint amit összeraktál nálunk ;)
Bal elöl még játszanék azzal az L alakú kővel még. Csúcsos résszel kifelé esetleg?
 
Huh..ez ilyen ...inkább nem mondok semmit,csak annyit,hogy nagyon baba! :)
Elég távol vannak a kövek az üvegtől takarítás szempontjából?Ma valahogy nagyon pesszimista hangulatomban vagyok,de rögtön ez ugrott be,ahogy megláttam az elrendezést,hogy vajon mennyire lesz majd rossz takarítani! :wtf:
Kíváncsi vagyok a folytatásra..nekem egyedül a jobbra dőlő két kő párhuzamossága zavar egy kicsit,de nyilván ez a Te tankod! ;)
Mikor lesz a növény ültetés? :)
 
Nekem a jobb oldali kő nem illik annyira a képbe, legalábbis nem így, szerintem túl nagy oda, de ez egyéni vélemény. Nem látszik a képekről, de van hely mögötte? mert ha oda is rotala-t ültetsz, akkor lehet más lesz az összkép, de nem látszik, hogy van-e mögötte még hely a növényeknek. Egyébként hajrá :)
 
Köszi Srácok! ;)
Nigro, így gondoltad?
1-3.jpg

ZaCK takarításon még nem agyaltam, bár szerintem 3D-bven nézve nagyjából megoldható lesz.. 3D-ben nem párhuzamosak ám! Amit párhuzamos élnek látsz az a nagy kő dőlésszögeés totál a sarokba felfelé ível, míg a középső kő a jobb fal felé. Nehéz elmagyarázni,de talán a második kép mutatja meg legjobban! Bármi észrevételetek van, jöhet nyugodtan!!ültetést jövő hétre tervezem :cool:
 
dekalabda, van hely mögötte, direkt, hogy a növényeket be tudjam hátra ültetni. Sajnos a képeken összefolyik a kő túnusa, de 3D-ben elölről kb a fele vastagsága látszik, mert a többi része megy hátrafelé.. wáááá ezt leírni, hogy érthető legyen :lol:
 
Ha azt mondod,élőben nem annyira párhuzamos,hiszek neked! :D
Érdekes mert nekem pont a jobb oldali kő viszonya a scapeben tetszik talán a legjobban.Jó,hogy gyakorlatilag a jobb oldali kő majdnem hogy annyi tömeggel rendelkezik,mint a többi együtt (nyilván nem így van,de érzésre adja)! :thumbup:
 
Köszi Zack! :lol:
Sokat filóztam én is azon a kövön, de pont ahogy írtad, azért mégis mellette döntöttem, mert végül is az lett a főfőfő fő, annak ellenére is, hogy a súlypont bal oldal lenne. egyébként megtermett egy darab :lol: találtam még egy kis powdert meg igazítgattam a köveket, ezt sikerült: a sok kő miatt félelmetes térbeli hatása van az elrendezésnek, amit sajnos képek nem adnak vissza
Kp030-1.jpg

Kp032-2.jpg
 
Mindig örömmel várom mit alkotsz. Pláne az utolsó növényes akid óta :thumbup:

A mostani hardscape nekem még nem az igazi. Tudom növények meg minden, de.... 2 dolog zavar nagyon. A középen lévő fallikus szikla nem igazán természetes. Lehet ha ott egy rövidebb, vagy kicsit más formájú szikla lenne akkor működne.

A másik a többiek által is megemlített jobb oldali kő. Érdekes a formája, de túl lapos és túl nagy azon az oldalon. Ezt én biztos lecserélném a jobb végeredmény érdekében.

A domborzatod jó és a növények is jól működnek majd, de jövőhétig még van egy kis időd én nekifutnék még egyszer. Szemből fotó egyébként jobb, a zavaró részeket tompítja kicsit.

Remélem nem haragszol meg, ha kritikusabb a komment. Az utolsó akid egy műremek. Magasra tetted a mércét, úgyhogy most már mindig meg kell ugranod :)
 
Vik, dehogy haragszom!!! ezért is raktam fel, hogy több szem többet lásson!! ;) próbálkozok próbálkozok vele!! megpróbálom orvosolni
 
Éjfél felé feladtam a dolgot, úgyhogy ma hajnalban folytattam a legót (nem hagyott nyugodni a kisördög :twisted: )
Ezt sikerült összehoznom, így talán kevésbé lett zsúfolt (több hely a növényeknek), és nekem kicsit harmónikusabbnak tűnik:

Kp036-1.jpg

Kp038-1.jpg
 
Hölgyeim és Uraim az abszolút fanatikust látták/hallották! :D Tetszik a mostani elrendezés (is), talán a talajt a jobb első sarokban kicsit csökkenteném, esetleg pár sziklatörmeléket tennék be helyére. ;)

Picit off, de ez jutott elsőre eszembe a jobbra dőlő kövedről: :mrgreen:
Star+wars+worm_1.jpg
 
Nekem az utolsó változatod tetszik, mert ha jól látom, akkor a fő-fő-fő követ beástad és az aki falánál van egy földsáv, amit beültethetsz. Nagyon várom a növényválasztásod és az aki fejlődését annál is inkább, mert az én tanuló akim is low tech (de csak tavaszig), hasonlóan 2x15W világítással. Sok sikert! :)

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
 
Köszi srácok! stevo teljesen igazad van, oda megy majd aprókő, mert tényleg hiányzik onnét!a talajszint az üvegnél lejjebb jön, csak hajnalban söprögettem ecsettel, és nem is vettem észre, hogy így felkentem rá (igaz ez a bal oldalra is!) ;)
 
Hello!Ezek a kövek..nagyon szépek!Nagyon jó hangulatot kölcsönöz majd az összképnek.Az elrendezés is egy igéretes kezdetről árulkodik.Remélem a folytatás sem lesz másképp! :thumbup: üdv.P.
 
Engem most nem fogsz szeretni, de nekem jobban tetszik ahogy volt :D Ezen az oldalon az első kép.
Így most nem használod ki az aki egész magasságát a másikkal igen. :shifty: :angel:
 
Back
Oldal tetejére