• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő vízhozama

Szevasztok!
Egy 500l es növényes medence szűrésére ezek szerint kevés 2 db Atman AT-3338 as? :cry:
üdv: l
 
lagen said:
Szevasztok!
Egy 500l es növényes medence szűrésére ezek szerint kevés 2 db Atman AT-3338 as? :cry:
üdv: l
Üdv. szűrőtárs :)

Nekem is 2db van, csak még EVO2212 néven futott anno, egy darab tökéletesen szűrt egy 240L-es afrikai sügéres akit...agyontömve kb. 700l/h teljesítménye van.
 
flashback said:
lagen said:
Szevasztok!
Egy 500l es növényes medence szűrésére ezek szerint kevés 2 db Atman AT-3338 as? :cry:
üdv: l
Üdv. szűrőtárs :)

Nekem is 2db van, csak még EVO2212 néven futott anno, egy darab tökéletesen szűrt egy 240L-es afrikai sügéres akit...agyontömve kb. 700l/h teljesítménye van.

Köszi!
Még csak leendő szűrőtárs vagyok, most tervezem csak az 500-ast. ;)
 
lagen said:
Szevasztok!
Egy 500l es növényes medence szűrésére ezek szerint kevés 2 db Atman AT-3338 as? :cry:
üdv: l

Ha valóban növényes akit szeretnél, akkor kevés lesz nagyon. Az üres szűrőhozammal szokás számolni, az két szűrő esetén 2400 liter/óra.
Ha tartani akarod a szintén elméleti növényeshez javasolt 8x-10x-es megfogatást, akkor ez 500 liternél 4000-5000 liter/óra kellene legyen.
Én növényesben 300 liternél nagyobbat nem vállalnék ekkora szűrőteljesítménnyel. De ott is rezeg a léc, kis hiba és jön az alga.
Bár, ha megtoldod 1-2 db koraliával akkor még működhet is, de nélkülük tuti kevés lesz az áramlás.
 
eMZé said:
lagen said:
Szevasztok!
Egy 500l es növényes medence szűrésére ezek szerint kevés 2 db Atman AT-3338 as? :cry:
üdv: l

Ha valóban növényes akit szeretnél, akkor kevés lesz nagyon. Az üres szűrőhozammal szokás számolni, az két szűrő esetén 2400 liter/óra.
Ha tartani akarod a szintén elméleti növényeshez javasolt 8x-10x-es megfogatást, akkor ez 500 liternél 4000-5000 liter/óra kellene legyen.
Én növényesben 300 liternél nagyobbat nem vállalnék ekkora szűrőteljesítménnyel. De ott is rezeg a léc, kis hiba és jön az alga.
Bár, ha megtoldod 1-2 db koraliával akkor még működhet is, de nélkülük tuti kevés lesz az áramlás.

Nem is az áramlás lesz kevés ,mert az megoldható! (koralia vagy valami áramoltató)
A szűrőanyag mennyisége inkább a nagyobb gond! Egy ilyen oriáshoz kell cucc rendesen!
 
Osztom az előttem szólók véleményét, növényeshez 2 darab is kevés lesz szerintem is ... 500l esetén érdemes lenne egy alsó polcos szűrésen gondolkozni, és kiegészítő szűrésnek jók lesznek az Atmanok!

sügéres akihoz egy is elég volt mint említettem már, de a növényes az más tészta :!:
 
Vagy kipróbálni 2-vel, ha kevés, meglátni.
N-dee-nek 216L -es akvája alatt 1000 Lph-s szűrő ment + hordó utána kötve. Mint láthattuk, elég volt.
Ha átvetítjük, a 2400lph akár elég is lehet egy hordóval.
Ilyen nagy akvánál akár DIY-be is át lehet menni. Ismerős vett egy Eheim Compact+ 2-3000Lph-s szivattyút, PVC csőből hordót készített és azzal viszi a 450L-es akváját.
Az ilyen szivattyúk bitang nagy erővel tudnak nyomni.
 
eMZé said:
Ha valóban növényes akit szeretnél, akkor kevés lesz nagyon. Az üres szűrőhozammal szokás számolni, az két szűrő esetén 2400 liter/óra.
Ha tartani akarod a szintén elméleti növényeshez javasolt 8x-10x-es megfogatást, akkor ez 500 liternél 4000-5000 liter/óra kellene legyen.
Én növényesben 300 liternél nagyobbat nem vállalnék ekkora szűrőteljesítménnyel. De ott is rezeg a léc, kis hiba és jön az alga.
Bár, ha megtoldod 1-2 db koraliával akkor még működhet is, de nélkülük tuti kevés lesz az áramlás.

Érdekes módom minél nagyobb egy akvárium ,annál kevésbé kell forgatni.Nem kell 10-szeres szűrés,de a szűrőfelület annál inkább fontos.
Atti 756liters böszméje elmegy 4-5000-es szűréssel.De szűrőfelülettel meg van pakolva.
viewtopic.php?f=11&t=2020&start=160
 
tibicuk said:
Érdekes módom minél nagyobb egy akvárium ,annál kevésbé kell forgatni.Nem kell 10-szeres szűrés,de a szűrőfelület annál inkább fontos.
Atti 756liters böszméje elmegy 4-5000-es szűréssel.De szűrőfelülettel meg van pakolva.
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php ... &start=160

A bruttó megforgatásom:
- 2080, 1700 lph
- 2073, 1050 lph
- Eheim Compact+3000-es szivattyú, 3000 lph
- Hydor Koralia, 3500 lph

azaz összesen bruttó 9250 lph, bruttó ~12x-es megforgatás (nettó kb. 7000-7500 lph).
Bio szűrőanyagom kb. 48 liter+szivacsok.

500 literes alá tennék egy szűrőakit (kb. 20-30 liter minőségi szűrőanyaggal) egy 2-3000-es szivattyúval, és egy nagyobb teljesítményű külső szűrőt. Ha kevés, Koraliát is.
A fentebb említett 2 külsőt magában kevésnek gondolom.
 
Köszi mindenkinek a segítséget! Rendesek vagytok. . .
Az akvárium elméletileg holnap jön meg (már várom nagyon :) ) pontosan 512 l-es lesz. Edig csak társas akváriumaim voltak, ez lesz az első növényes.
Falba lesz építve, melette hagytam még helyet egy szűrőakváriumnak (max 70 l lehet). Szeretném minél olcsóbban megúszni az egész projektet, de nem akarom elspórolni sem. A szűrés csak az egyik problémám . . . :) ott van még a világítás, fűtés, vízlágyítás és még sok más. Úgyhogy számítok a segítségetekre :D .
Üdv: l
 
lagen said:
Köszi mindenkinek a segítséget! Rendesek vagytok. . .
Az akvárium elméletileg holnap jön meg (már várom nagyon :) ) pontosan 512 l-es lesz. Edig csak társas akváriumaim voltak, ez lesz az első növényes.
Falba lesz építve, melette hagytam még helyet egy szűrőakváriumnak (max 70 l lehet). Szeretném minél olcsóbban megúszni az egész projektet, de nem akarom elspórolni sem. A szűrés csak az egyik problémám . . . :) ott van még a világítás, fűtés, vízlágyítás és még sok más. Úgyhogy számítok a segítségetekre :D .
Üdv: l

Hello!
Bestway medence vízforgató szivattyú 1249l/h 25W 58145

Bestway Filter Pump - papírszűrős szűrőszivattyú Leírás: 244cm-366cm átmérőjű földfeletti kerti medencékhez optimalizálva! Ajánl ...
00672_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5.990 Ft
A szűrőhengerére ráhúzol egy passzentos mechanikai szűrő hengert (JBL), kb., 3-4cm vastagságút és évente maximum egyszer lesz szükséged át öblíteni a szűrő anyagokat.
Ez a szivattyú, ténylegesen tudja az óránkénti 1249 liter vízhozamot szűrő fojtással is. Ráadásul a rotor, pont olyan felépítésű, mint egy akváriumi szivattyú, hogy a kerámia tengely végei gumibakban vannak, ami miatt csendes üzemű.
Üdv: Jeti
 
Hello!
Bestway medence vízforgató szivattyú 1249l/h 25W 58145

Bestway Filter Pump - papírszűrős szűrőszivattyú Leírás: 244cm-366cm átmérőjű földfeletti kerti medencékhez optimalizálva! Ajánl ...
00672_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5.990 Ft
A szűrőhengerére ráhúzol egy passzentos mechanikai szűrő hengert (JBL), kb., 3-4cm vastagságút és évente maximum egyszer lesz szükséged át öblíteni a szűrő anyagokat.
Ez a szivattyú, ténylegesen tudja az óránkénti 1249 liter vízhozamot szűrő fojtással is. Ráadásul a rotor, pont olyan felépítésű, mint egy akváriumi szivattyú, hogy a kerámia tengely végei gumibakban vannak, ami miatt csendes üzemű.
Üdv: Jeti[/quote]

Köszi!
Ez szépen elvinné a szűrőakváriumot, és az ára is baráti. A szűrőaksit nem gyártattam le, még meg kell terveznem. Ha van infótok, hogy mennyi szűrőanyagra van szükség egy ekkora medencéhez (512 l) annak örülnék. Siporax-ból kb 10 literre gondoltam, plusz még némi lávakő a többi szivacs vatta stb.
Üdv: l
 
atti76 said:
500 literes alá tennék egy szűrőakit (kb. 20-30 liter minőségi szűrőanyaggal) egy 2-3000-es szivattyúval, és egy nagyobb teljesítményű külső szűrőt. Ha kevés, Koraliát is.
A fentebb említett 2 külsőt magában kevésnek gondolom.

Atti76 írta. Ő nem most kezdte, tudja mit beszél. Szerintem fontold meg alaposan amit írt, mert ha kevés a szűrésed, akkor szívni fogsz az algával.
 
eMZé said:
atti76 said:
500 literes alá tennék egy szűrőakit (kb. 20-30 liter minőségi szűrőanyaggal) egy 2-3000-es szivattyúval, és egy nagyobb teljesítményű külső szűrőt. Ha kevés, Koraliát is.
A fentebb említett 2 külsőt magában kevésnek gondolom.

Atti76 írta. Ő nem most kezdte, tudja mit beszél. Szerintem fontold meg alaposan amit írt, mert ha kevés a szűrésed, akkor szívni fogsz az algával.

A mechanikai szűrésnél is kialakul idővel a biológiai szűrés, úgy egy-két hónap alatt és ezért a hosszú, hengeres szűrőfelületek pozitívuma az, hogy sokszorta nagyobb a szűrőfelületük, mint az egymás felett lévő, egyre finomabb szűrőfelületeké, amiknél, ha egy felület eltömődik, az összes felette lévő kihasználatlan marad.
 
atti76 said:
A bruttó megforgatásom:
- 2080, 1700 lph
- 2073, 1050 lph
- Eheim Compact+3000-es szivattyú, 3000 lph
- Hydor Koralia, 3500 lph

azaz összesen bruttó 9250 lph, bruttó ~12x-es megforgatás (nettó kb. 7000-7500 lph).
Bio szűrőanyagom kb. 48 liter+szivacsok.

Azt azért tegyük hozzá,hogy 1W/ literrel világítasz,ehhez kell a durva flow-szűrőfelület.
A Koraliaról nem tudtam.Ekkora akit nem szoktak ilyen brutál világítani,ezért elmennek kevesebb szűréssel is.
Szerintem Lagen sem akarja.
Legen,ha megmondod mennyit mennyivel világítasz , megmondjuk mennyi szűrés kell.Atti közel jár az igazsághoz.
 
Jeti said:
eMZé said:
atti76 said:
500 literes alá tennék egy szűrőakit (kb. 20-30 liter minőségi szűrőanyaggal) egy 2-3000-es szivattyúval, és egy nagyobb teljesítményű külső szűrőt. Ha kevés, Koraliát is.
A fentebb említett 2 külsőt magában kevésnek gondolom.

Atti76 írta. Ő nem most kezdte, tudja mit beszél. Szerintem fontold meg alaposan amit írt, mert ha kevés a szűrésed, akkor szívni fogsz az algával.

A mechanikai szűrésnél is kialakul idővel a biológiai szűrés, úgy egy-két hónap alatt és ezért a hosszú, hengeres szűrőfelületek pozitívuma az, hogy sokszorta nagyobb a szűrőfelületük, mint az egymás felett lévő, egyre finomabb szűrőfelületeké, amiknél, ha egy felület eltömődik, az összes felette lévő kihasználatlan marad.

A hangját ugyan soha nem hasonlítottam össze beltérben akváriumi szûrôvel, de gyanítom hogy nem halkabb még az én szerencsétlen 1501emnél sem. Az egészen biztos, hogy nem folytásra tervezték - és pláne nem 7/24-es üzemre. Ez persze nem zárja ki, hogy akár mûködhet is így, van egy csomó minden, amit nem akváriumi célokra teveztek és még jobb is, mint a céltermék (O865 ;).

Amit a szûrôfelületrôl írsz, az marhaság. A jószágban lamellás papírszûrô van, nem egész fél nm felületel. A papír lebomlana hamar. A szûrôanyag közötti 1-4mm-es rések meg pláne nehezebben tömôdnek el, mint a papír 100 mikronos lukai.

Ellenben egy Atman 203, amit erre terveztek, papíron 2000lph, 12W-t fogyaszt és ugyanennyibe kerül.
 
Jeti said:
A mechanikai szűrésnél is kialakul idővel a biológiai szűrés, úgy egy-két hónap alatt és ezért a hosszú, hengeres szűrőfelületek pozitívuma az, hogy sokszorta nagyobb a szűrőfelületük, mint az egymás felett lévő, egyre finomabb szűrőfelületeké, amiknél, ha egy felület eltömődik, az összes felette lévő kihasználatlan marad.

Amennyiben mechanikai szűrés alatt pl. TM-jellegű szivacsra gondolsz, a biológiai szűrése kb. fél-, inkább egy év után áll be. Gyakorlatilag, ha csak erre hagyatkozik, szívás lehet az elején... Az általad említett szivattyú vízforgatásra (talán) jó lehetne, de - a növényesben szükséges- közvetlen szűrésre nem. Amennyiben el tud vinni egy nagyobb hordót, akkor esetleg használható, de vannak ennél sokkal jobb alternatívák. A barátnőméknél a beltéri medence mellett egy hangszigetelt aknában van uszodai vízforgató, mondhatni van hangja...

Ui.: Látom, LGA is írt.
 
tibicuk said:
Azt azért tegyük hozzá,hogy 1W/ literrel világítasz,ehhez kell a durva flow-szűrőfelület.
A Koraliaról nem tudtam.Ekkora akit nem szoktak ilyen brutál világítani,ezért elmennek kevesebb szűréssel is.
Szerintem Lagen sem akarja.
Legen,ha megmondod mennyit mennyivel világítasz , megmondjuk mennyi szűrés kell.Atti közel jár az igazsághoz.

Jelenleg csak a 3x150 Wattos HQI-kkal világítok napi 7 órában. Fél órára kapcsolok be 2x80 W T5-öt. Nem akarom jobban "fotonozni" az akit, így is brutál nő minden. :)
Egyébként nem a világítástól tenném függővé a szűrést, hanem az aki literszámától ;)
 
atti76 said:
Jeti said:
A mechanikai szűrésnél is kialakul idővel a biológiai szűrés, úgy egy-két hónap alatt és ezért a hosszú, hengeres szűrőfelületek pozitívuma az, hogy sokszorta nagyobb a szűrőfelületük, mint az egymás felett lévő, egyre finomabb szűrőfelületeké, amiknél, ha egy felület eltömődik, az összes felette lévő kihasználatlan marad.

Amennyiben mechanikai szűrés alatt pl. TM-jellegű szivacsra gondolsz, a biológiai szűrése kb. fél-, inkább egy év után áll be. Gyakorlatilag, ha csak erre hagyatkozik, szívás lehet az elején... Az általad említett szivattyú vízforgatásra (talán) jó lehetne, de - a növényesben szükséges- közvetlen szűrésre nem. Amennyiben el tud vinni egy nagyobb hordót, akkor esetleg használható, de vannak ennél sokkal jobb alternatívák. A barátnőméknél a beltéri medence mellett egy hangszigetelt aknában van uszodai vízforgató, mondhatni van hangja...

Ui.: Látom, LGA is írt.

A barátnőméknél a beltéri medence mellett egy hangszigetelt aknában van uszodai vízforgató, mondhatni van hangja...

Az igazi megoldás tulajdonképpen egy nagy teljesítményű powerhead szivattyú lenne, gumi felfüggesztésen, (nem a tapadó korongjaival egy felületen, hanem gumiszálakon felfüggesztve, lógatva) és szilikon, szívó, nyomó csőhálózattal és a szűrés, az akváriumból egy közel arasznyi sáv leválasztása. De hát megszédülünk ezektől a szép menyasszonyi ruhába öltöztetett, két tenyérnyi szűrőfelületű akváriumi szivattyúktól és sok pénzt fizetünk értük.
 
Neked valamikor komolyan a lábadra léptek ezek a szivattyúk valamikor. :twisted:

Vonatkoztassunk el attól, hogy vannak akik szerelmesek egy-egy márkába. ;) Nem véletlenül használják ám sokan ezeket a csetreszeket. Nem is igazán értem, hogy az egyébként összeszedett írásaid itt miért mennek át ebbe a maflaságba. A szûrôfelületrôl és ennek vonatkozásában a bacikról majd írok máskor. Annyi azonban bizonyos, hogy a legrosszabb szûrôfelület a cakkosra hajtott papír, ami kvázi 2d-s felülettel bír (kb 1-1,5mm vastagságban), a lávakô nagyságrendileg kb 2m2/l, a szivacsok nagy átlagban 20-50m2/l, a modern szûrôanyagok pedig 200-1500m2/l körül mozognak nagyságrendileg. Nyilván elôfordulhat, hogy üvegszilikát termék nem éri el a behirdetett 1500m2-t (míg az aktívszén simán), de BETes mérések igazolják a több száz m2/l-t.

Az amortizátorok egyébként nem véletlenül nehéz gumibakokon állnak. A gumiszálas felfüggesztés tönkretenné a mozgó alkatrészeket - felerôsödne a legkisebb excentrika is. Másfelôl a rezgéseket a csövek testhangként ugyanúgy leadnák. Ellenben ha szorosan, de hangelnyelô módon vannak rögzítve, akkor az csillapítja az eszköz saját hangját (nem tud berezonálni), testhangját stb. Igaziból homok alá kéne elásni, de a gyakorlatban ez nem annyira praktikus.

A sok pénz pedig relatív - amit én javasoltam megoldást, az ugyanolyan áron minden paraméterében jobb. Nem mindig érdemes barkácsolni - a kínai tömeggyártás árban verhetetlen.
 
Back
Oldal tetejére