• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő vízhozama

baji66

Tapasztalt kertész
Sziasztok.
Egy érdekes kérdésem lenne.Ha valaki aztmondja hogy a szurésnek 8 szorosának kell lenni az akvárium méretéhez képest (minimum), azt hogy kell érteni?Mármint egy szuro amelyik pl 1000l/h szuréshozammal rendelkezik , ezt a szuréshozamot csak szuroanyagok nélkul es csuvezés nelkul tudja leadni. Amint behelyezzuk a szuroanyagokat es beallitjuk az aki alá ez a teljesítmeny 30-40 % -ot esik.Melyik értékkel kell számolni??
 
Akkor okes :) csak nemvoltam vele tisztaba! Es amugy nincs valami szerkezet vagy netann valami modszer a flow meresere??
 
baji66 said:
Akkor okes :) csak nemvoltam vele tisztaba! Es amugy nincs valami szerkezet vagy netann valami modszer a flow meresere??
De van. Min. 10-15 literes vödör+stopper :)
Megméred hány másodperc alatt telik meg egy 10 literes vödör, pl. 35 másodperc.
10 liter / 45 másodperc *3600 = 800 L/h
 
hat erre ensi gondoltam:D azthittem van valami kutyu vagy nemtudom a pontos meresre.. :)
 
baji66 said:
hat erre ensi gondoltam:D azthittem van valami kutyu vagy nemtudom a pontos meresre.. :)
Nem-nem, felesleges ilyenre költeni:) Egyébként is ami mérné, az már meghamisítja a mérést.
 
baji66 said:
Sziasztok.
Egy érdekes kérdésem lenne.Ha valaki aztmondja hogy a szurésnek 8 szorosának kell lenni az akvárium méretéhez képest (minimum), azt hogy kell érteni?Mármint egy szuro amelyik pl 1000l/h szuréshozammal rendelkezik , ezt a szuréshozamot csak szuroanyagok nélkul es csuvezés nelkul tudja leadni. Amint behelyezzuk a szuroanyagokat es beallitjuk az aki alá ez a teljesítmeny 30-40 % -ot esik.Melyik értékkel kell számolni??

Nem kell drámát csinálnod az ügyből. Olyan szűrő kell, ami az akváriumod térfogatának a vízmennyiségét 24 óra alatt legalább nyolcszor átforgatja. Ezekre nincs szentírás, mind csak körülbelüli érték.
 
Hali!

Jeti

Most viccelsz?

"Olyan szűrő kell, ami az akváriumod térfogatának a vízmennyiségét 24 óra alatt legalább nyolcszor átforgatja."

Ezt komolyan mondod v.csak elírás?

Vagy én értek valamit félre?

Arról már nem is beszélve, hogy ez egy 1 évvel ezelőtti augusztusi téma folytatása, bár jobb később mint soha... :)
 
Vegyünk egy 2075 szűrőz, ennek a teljesítménye 1250l/h! 180l akvárium esetén 6,94x cseréli a vizet óránként.
Ez nem uszodai technika :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AqSanyi said:
Vegyünk egy 2075 szűrőz, ennek a teljesítménye 1250l/h! 180l akvárium esetén 6,94x cseréli a vizet óránként.
Ez nem uszodai technika :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sugárhajtómű vazze. :lol: Ez akkor jó, ha UV is van a körben és valami nagy lepra van az akiban.
 
jojo said:
Ez egy átlagos szűrés,miért lenne ez sugárhajtómű? :shock:

Háááát, ha az embernek olyan halai vannak, mint pld., a cápa, ami körül az alvása közben is nagy vízáramlásnak kell lenni az oxigénfelvételéhez.
Én egyszerűbbet mondok neked. Magába szűrőbe kell beletervezni az akváriumot. :lol: :wtf: :lol: :lol:
De, végül is ez, csak pénztárca kérdése, (Wattban), mert az átömlést tulajdonképpen a végletekig lehetne fokozni és már a végén, csak a technikáról fog szólni az egész.
 
Srácok !

Szerintem Jeti társasban gondolkodik, ti pedig növényesben. A társasban általában jóval alacsonyabb a megforgatás.
 
Egy átlagos társas, nem növényes aksiban is ajánlott az óránkénti 4-6 x megforgatással való szűrés.
Nem értem miről beszéltek! :oops: :oops:

Jeti

Te például mivel szűrnél egy 200 literes akváriumot?
 
eMZé said:
Srácok !

Szerintem Jeti társasban gondolkodik, ti pedig növényesben. A társasban általában jóval alacsonyabb a megforgatás.

Ja, úgy valahogy.
Pusszantalak benneteket a pátoddal együtt.
Üdv: jeti
 
Jeti said:
eMZé said:
Srácok !

Szerintem Jeti társasban gondolkodik, ti pedig növényesben. A társasban általában jóval alacsonyabb a megforgatás.

Ja, úgy valahogy.
Pusszantalak benneteket a pátoddal együtt.
Üdv: jeti

Ha tudnátok, mit cumizok itt Sümegen, hogy végre be tudjak egy hasonló akváriumot indítani, mint, amilyen Pesten a szülői házamban volt.........! :cry: 50 év differencia. :evil:
 
Jeti said:
Jeti said:
eMZé said:
Srácok !

Szerintem Jeti társasban gondolkodik, ti pedig növényesben. A társasban általában jóval alacsonyabb a megforgatás.

Ja, úgy valahogy.
Pusszantalak benneteket a pátoddal együtt.
Üdv: jeti

Ha tudnátok, mit cumizok itt Sümegen, hogy végre be tudjak egy hasonló akváriumot indítani, mint, amilyen Pesten a szülői házamban volt.........! :cry: 50 év differencia. :evil:

Üdvözöllek Jeti !

Köszönjük a pusszantást !

Nem vagyok biztos benne, de szerintem mi ismerjük egymást. Vagy tíz évvel ezelőtt sokat jártam a MEEI-ben, Minolta fénymásolókat/nyomtatókat javítani.
Na, igen a fénytechnikai labor mindig is lenyűgözött(akárcsak mostanság a szép akváriumok).
Hogy jobb legyen a kedved, nézd meg mit raktam fel nemrég:https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=25&t=2202
Ha érdekel, akkor tudok neked egy személyre szóló ajánlatot adni. De azt majd Privát üzenetben.
 
Back
Oldal tetejére