• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő vízhozama

Jeti said:
Mexx2 said:
Na szóval akkor felteszek egy kérdést ami ebbe a témába való, bár nem nagyon erről volt szó.
Lehet, hogy már írta valaki, de én nem láttam.
TetraTec EX1200-asnak mennyi a névleges teljesítménye?
Olvastam olyanokat, hogy 800-900 körül van, de valaki lemérte.

És mennyire befolyásolják a benne lévő szűrőanyagok?
Mondjuk tökig siporaxxal, vagy csak szivaccsal stb..


Szerintem, aki a 8-900 litert írta, az meglehetősen elfogult volt, mert tudta, hogy egy jó darabig nem tudja lecserélni.
Nekem 600-asom volt egy hétig és szűrőanyagok nélkül tudott 260 liter körül.
Viszont tök csendes. ;)


- lemértem ;)
:!: számolj 800lityivel, de nagyban függ a töltettől is ,sipoval nem próbáltam, Eheim substrat, Seachem Mátrix, a töltetem. A számokkal való dobálózásnak itt sincs semmi értelme csak összezavar, a lényeg sokunknál jól teljesít, és használjuk sikerrel. Ha 2 litert vagy 1200 litert tud szállítani kit érdekel, lényeg az ,hogy végzi a dolgát. Sok szép aki alatt dübörög, tehát bizonyította hogy jó. Ez elég meggyőző érv szerintem. 150 literig nyugodtan használhatod önmagában!

-nem akarom lecserélni, de azért közben futotta egy Eheim 2226-ra is :lol: :mrgreen: !
-csendes-egyetértek :thumbup: !

Üdv:w-rig!
 
w-rig said:
- lemértem ;)
:!: számolj 800lityivel, de nagyban függ a töltettől is ,sipoval nem próbáltam, Eheim substrat, Seachem Mátrix, a töltetem.
Üdv:w-rig!


Nekem 2 kosár siporax és 1 kosár matris lenne benne.
Nem tudom, mennyire hasonlít a siporax meg az eheim substrat állagra súlyra, de akkor 800 körül tud.
 
Mexx2 said:
w-rig said:
- lemértem ;)
:!: számolj 800lityivel, de nagyban függ a töltettől is ,sipoval nem próbáltam, Eheim substrat, Seachem Mátrix, a töltetem.
Üdv:w-rig!


Nekem 2 kosár siporax és 1 kosár matrix lenne benne.
Nem tudom, mennyire hasonlít a siporax meg az eheim substrat állagra, súlyra, de akkor 800 l/h körüli értékre kell számítani.
 
Mexx2 said:
Mexx2 said:
w-rig said:
- lemértem ;)
:!: számolj 800lityivel, de nagyban függ a töltettől is ,sipoval nem próbáltam, Eheim substrat, Seachem Mátrix, a töltetem.
Üdv:w-rig!


Nekem 2 kosár siporax és 1 kosár matrix lenne benne.
Nem tudom, mennyire hasonlít a siporax meg az eheim substrat állagra, súlyra, de akkor 800 l/h körüli értékre kell számítani.

Jónak kell lennie sipoval meg Matrix-al, bátran használd!
Sok sikert!
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy bruttó 400L-s társas akkim elég sok hallal és növénnyel, amit hát hogy is mondjam "kicsit" mint szokás szerint tapasztalatlan kezdő, hittem a gyári ajánlásoknak és alul méreteztem a szűrést. Most egy tetra ex 1200-es és egy hydor 900 L/h belső szűrőm van.Ami sajna elég kevés, állandó az algásodás illetve szemel láthatóan sok a mulm. Csinálni akarok plusszba egy DIY szűrést(Proci és N-Dee ), hely és terület miatt egy 50l-s szűrőtartály fér el, amit egy Eheim compact+ 3000-s pumpával szeretnék meghajtani.
Szerintetek ez a külső szűrés már elegendő lenne?

Válaszokat köszi.
ÜDV
Zoli
 
Tehàt a téma a szuro vizhozama,ill.a "névleges teljesitménye"!
Most 3 topikot is végig olvastam,hogy vajon mennyi és milyen info van errol a témàrol,és majd mind a 3-om késdobàlàsba torkollott!:)Az egyikben(màr lezàrt Topik)a témàt megkerulve csak a Jappàn nép ellen irànyult,egy ujjonan regisztràlt akvakertész àlltal,akiben nem vagyok biztos,hogy elegendo tapasztalattal rendelkezik màr,hogy ilyen véleményt tudjon irni az ADA szuroirol(àr-érték arànyban),itt pedig visszamentunk a 70-es évekre,egy kis szuro folytàs miatt,amit mindenki szubjektiven meg tud itélni,hogy szukség van e rà esetlegesen egy nano akiban!Minden elismerésem Viktornak(mint fo hozzàszolo)hogy ilyen higgadtan tudja sokszor kezelni a témàt és vàlaszolni rà,még ha nem is ez az elso gondolata!!:sneaky:(y)
Nos,én ugy gondolom,hogy majdnem hogy egyetlen europai szuro,ill pumpa sem eredetileg novényes akikhoz lett gyàrtva!Ez abbol is mutatkozik,hogy sehol sem percben,hanem L/h-ban vannak a teljesitmények megadva,ami persze tok jol hangzik és az ember nyugodt szivvel mondhatja,hogy nekem bizony elegendo a megforgatàsom!!De...ezek mind csak névleges teljesitmények!!Mert ha megmérjuk valojàban,az emelési magassàg+a szuro folytàsa végett bizony drasztikus eredményt fogunk kapni!
Igazàbol azért is kezdtem a témàval foglalkozni,mert a fényképeket,videokat làtva,egy Japàn aki egyetlen oldali àramoltatàssal is gyonyoruen fenntarthato(még 180cm-es hossznàl is!!)De hogy lehetséges ez,ha a legkissebb szurojuk is csak 360l/h-forgat!Ez igy egy nevetséges eredmény épp ezért nem igy irjàk,hanem liter/perc-ben!!!és pontosan ez a lényeg!!Vagyis az O pici IWAKI pumpàjuk,az majdnem az én Eheim +2000 pumpa vizhozamàval(mérés utàn)azonos!Igy màr azért jobban értheto,hogy miért nincsenek az akijaik telepakolva technikàval,és valojàban miért is kerulnek ennyibe ezek a szurok!!
Az én esetemben 162l-rol beszélunk!A végleges viz mennyisége viszont valojàban csak 100-105l!én ezt kb.15l-nyi szurofelulettel és egy Eheim+2000 pumpàval szurom!Amit ugy gondolnànk,hogy az osszes folytàssal is egy jo 1500l/h megmarad,vagyis 25l/perc a szurési teljesitmény!De a megmért adat màst mutat:a szuro felulete és az emelési magassàg utàn 7-8l/perc,ami valojàban visszaàramlik az akiba!!Az 420-480l/h a névleges 2000l/h-s teljesitményhez képest!!!és még csak nem is Bio Rio-val vannak a szurok telepakolva,mint a Japàn szurok esetébe!!
Tehàt ha az ADA szurok még 6-12l-nyi(Bio Rio)szurokozeggel is tudjàk folyamatosan produkàlni a 6l/perc-es vizhozamot,akkor azt hiszem megkaptuk a vàlaszt az eredeti témàra,hogy ezek miért is kerulnek ennyibe,és az aki az életében egy ilyenre beruhàz,az pontosan tudja,hogy mit és miért veszi,nem pedig azért,hogy 2honap mulva megprobàlja majd eladni itt a forumon!!Mert ugye ezt is hallottuk,hogy a dràgàbbat,hasznàltan màr nehezebb eladni!!:ROFLMAO:és az àrànak semmi koze sincs a bàlnavadàszathoz!!;)
Udv:Gàbor
 
Back
Oldal tetejére