• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő vízhozama

viktorlantos said:
Jogos, átpakolom a DIY témákhoz...

Jeti itt nagyon sokan működtetünk vagy működtettünk kis akváriumokat 25x megforgatással is. A boltban is 500lphs vagy nagyobb szűrők lógnak az ilyen kis akváriumokon.
De ha komolyabban növényezel (valószínűleg nem ilyen szempontból nézted), akkor sok más problémát hoz fel. Esztétikai is ami meglehetősen fontos számunkra, de ezen kívűl CO2 és algásodási dolgok is jönnek, ha a szűrővel variálsz.

Ha egy nem létező problémát megoldunk úgy, hogy közben több más problémát kreálunk, akkor értelmetlennek érzem a variálást.

A növényes akváriumok az életciklusuk alatt nagyon sok változáson mennek át. Van amikor imádkozunk minden extra flow miatt, van amikor a pokolba kívánjuk a nagy forgatást és a felkavarodás miatti algásodást. Van amikor mozgatnánk ezerrel a vízfelszínt és olyan is amikor alig szeretnénk, hogy minél több CO2 maradjonbent mondjuk egy difis beoldásnál. Jó ha a szűrőben van tartalék, amit időközönként elő lehet venni. Ezért nem centizzük ki a teljesítményt a szűrésnél.

Kérlek ha lerajzoltad mit szeretnél, nyiss egy topikot a DIY témák alá. Szűrő beömlő elágaztatása vagy valami hasonló címmel.

Azért megkérdezem tőled is. Találkoztál már olyan problémával, ami miatt ezt az egészet kitaláltad? Persely sérülés stb.
Több tucat szűrőt működtetünk és jó pár száz szűrőt adtunk már el az elmúlt években, de ilyen hibával én bevallom még sosem találkoztam. Kerámia törés is inkább a takarítás alatti feszegetés miatt volt, nem géphiba miatt.


Azért megkérdezem tőled is. Találkoztál már olyan problémával, ami miatt ezt az egészet kitaláltad? Persely sérülés stb.
Magamnál még nem. Közel a 45.-ödik éve akvarisztikázok, pontosabban, csak a 40.-edik, mert az utóbbi öt kimaradt az életemből a költözés miatt. Ennyire behatóan, tudományosan soha nem foglalkoztam külön a növényekkel, amit, ahogy azt ti sokan teszitek itt, de szűrésztechnikában már az 1967-70-es évektől motoros készülékeim vannak és mindig szép, dús, egészséges növényerdejeim (főleg Criptocorine, vallisneria) voltak a tágas akváriumaimban. Az első 15 évemben vitorláshalakkal bíbelődtem. Ezt követte egy nano akvárium New York-ban másfél évig, majd itthon egy közel 600 literes és észak-amerikai naphalaim voltak, amiket magam fogtam a délegyházi tavakban. Ez idő alatt hivatásos búvár is voltam egy ideig, miközben a Magyar Elektrotechnikai Ellenőrző Intézetben dolgoztam a vizes laborban, hivatalos nevén a védettségi laborban, ahol a minősítő munkáim nagy részében olyan szivattyúk kaptak helyet, amiket hazánkban szándékoztak forgalmazni és szabadidőmben gyakran merülgettünk a haverokkal csupán élvezetből és némi kutatómunkában hazai tavakban, barlangokban (legyen az hideg, vagy meleg vizű). A növényeimet is többnyire esetben ilyen helyekről vittem haza. Meg, hát úgy egyébként is mindig kedveltem a természetjárást és, ami azzal kapcsolatos. Így történt meg az, hogy egy darabig tubifexet termeltem ki meg, hogy a tőzegbányák és felszíni kőszén kitermelés környékén kövült fákra vadásztam jó eredménnyel.
Sajnos a 90-es években egy 150 literes akvárium szétdurrant, inkább úgy mondhatnám, hogy robbant az ágyam mellett. Csoda, hogy életben maradtam, mert az ágyneműmet szétkaszabolták az üvegtábla hasábok. De, nem adtam fel. 400 literes zebrasügéres akváriumom volt a kötözésig. Most semmi nincs a szivattyúkon kívül, csak a beteges vágyakozás.
Hogy visszatérjek az eredeti témához.
Ha egy zárt rendszerű akváriumi szivattyú hosszasan, mondjuk egy év hosszban lelevegősödik és hagyjuk úgy üzemelni, a rotor résznél lévő kerámia tengelyrész annyira megkopik, hogy utána már a rendeltetés szerinti normál üzemben sem lesz képes hangtalanul működni.
Ne tévesszük össze a turbórotorosokkal, amik lényegesen vastagabb tengellyel készülnek, teljesen más szimmetriájú, arányú a forgórész és, ahol a rotornak pont az a szerepe, hogy az odajutó levegőbuborékokat felaprítsák és, hol teljesen más erők hatnak a forgó rotorra.

Tényleg! Mit tudsz a Frankel Leó úton a Rudas fürdővel szemben lévő malom tóról. Ott van még? Hat évvel ezelőtt még csodálatos növénypopulációja volt.
Üdv
 
Az miben segít minket, hogy te a félvilágot bejártad?
Az én véleményem, hogy sosem a kérdésre válaszolsz, hanem belekezdesz az élettörténetedbe, amikor meg a kérdésre, akkor csak fél válaszok jönnek.
Legalábbis nekem.
 
Továbbra is azt gondolom Jeti, hogy abból még senkinek sem lett baja, hogy csappal visszafogta a nyomó ágat rövidebb, vagy hosszabb időre. Ha ez kulcskérdés lenne és jelentős meghibásodások lennének a dologból, értelme lenne boncolgatni a témát. De nincs!

Így most egy elvi problémára probálsz olyan megoldást kínálni, ami nem esztétikus és funkcionálisan nem kínál jobb alternatívát az eredeti megoldáshoz képest.

Azért írom le mindezt, mert aki most téved a fórumra és kezdene bele a kertészkedésbe vagy akár az akvarizálásba ne ilyen dolgokon agyaljon, mert vakvágány a téma.
 
Mexx2 said:
Az miben segít minket, hogy te a félvilágot bejártad?
Az én véleményem, hogy sosem a kérdésre válaszolsz, hanem belekezdesz az élettörténetedbe, amikor meg a kérdésre, akkor csak fél válaszok jönnek.
Legalábbis nekem.

Bocsi! :D
Mondd!
 
viktorlantos said:
Továbbra is azt gondolom Jeti, hogy abból még senkinek sem lett baja, hogy csappal visszafogta a nyomó ágat rövidebb, vagy hosszabb időre. Ha ez kulcskérdés lenne és jelentős meghibásodások lennének a dologból, értelme lenne boncolgatni a témát. De nincs!

Így most egy elvi problémára probálsz olyan megoldást kínálni, ami nem esztétikus és funkcionálisan nem kínál jobb alternatívát az eredeti megoldáshoz képest.

Azért írom le mindezt, mert aki most téved a fórumra és kezdene bele a kertészkedésbe vagy akár az akvarizálásba ne ilyen dolgokon agyaljon, mert vakvágány a téma.

Továbbra is azt gondolom Jeti, hogy abból még senkinek sem lett baja, hogy csappal visszafogta a nyomó ágat rövidebb, vagy hosszabb időre. Ha ez kulcskérdés lenne és jelentős meghibásodások lennének a dologból, értelme lenne boncolgatni a témát. De nincs!
Persze úgy maximum 30%-éknyit fojthatod. Semmi baja nem lesz a szivattyúnak, legfeljebb nem tudsz annyira nyugodtan aludni mellette.
Én úgy vagyok vele, hogyha van egy ötsebességes kocsim, nem fogom behegeszteni kisebbre a kipufogócsövét, ha lassabban akarok menni.
 
Jeti said:
Én úgy vagyok vele, hogyha van egy ötsebességes kocsim, nem fogom behegeszteni kisebbre a kipufogócsövét, ha lassabban akarok menni.

Igazad van, gondolom padlógázzal mész át minden piroson. :lol:

Jó példát hoztál fel arra, hogy az élet nem így működik. Bármilyen szitu lehet amikor le kell tudni szabályozni. Ha ez nem megy, a termék használhatatlan.
 
viktorlantos said:
Jeti said:
Én úgy vagyok vele, hogyha van egy ötsebességes kocsim, nem fogom behegeszteni kisebbre a kipufogócsövét, ha lassabban akarok menni.

Igazad van, gondolom padlógázzal mész át minden piroson. :lol:

Jó példát hoztál fel arra, hogy az élet nem így működik. Bármilyen szitu lehet amikor le kell tudni szabályozni. Ha ez nem megy, a termék használhatatlan.

Fiatalon mindig siettem mindenben, mindenhová. Még a paplan alatt is. :lol:

Nyilván le lehet szabályozni ezeket a szivattyúkat. Csak az a baj, hogy, nem elektronikusan.
De annak, mi értelme, hogy, van egy 1000 l vízhozamú, aztán úgy csordogál, mint az 1500Ft-os 150 l vízhozamú szobai asztali csobogó? :? :mrgreen:
 
Jeti said:
viktorlantos said:
Jeti said:
Én úgy vagyok vele, hogyha van egy ötsebességes kocsim, nem fogom behegeszteni kisebbre a kipufogócsövét, ha lassabban akarok menni.

Igazad van, gondolom padlógázzal mész át minden piroson. :lol:

Jó példát hoztál fel arra, hogy az élet nem így működik. Bármilyen szitu lehet amikor le kell tudni szabályozni. Ha ez nem megy, a termék használhatatlan.

Fiatalon mindig siettem mindenben, mindenhová. Még a paplan alatt is. :lol:

Nyilván le lehet szabályozni ezeket a szivattyúkat. Csak az a baj, hogy, nem elektronikusan.
De annak, mi értelme, hogy, van egy 1000 l vízhozamú, aztán úgy csordogál, mint az 1500Ft-os 150 l vízhozamú szobai asztali csobogó? :? :mrgreen:

Semmi, ezért is írta V. még pár hsz-szel korábban, hogy nincs értelme komolyan fojtani a szűrőt, mert akkor feleslegesen vette a nagyobbat, erősebbet és még többet is fogyaszt. Mindig az optimális flow-t kell megtalálni. Friss indításnál szoktuk fojtani a szűrőt, amikor még a szűrő is új, és a növényeknek sincs erős gyökere, hogy ne kavarja fel a talajt meg a növényeket, amikor majd megerősödtek és a szűrő is egy kicsit tömítődött mehet megint maxon.
 
Szerdán hoz a futár egy ilyet. 11W-os UV-C vel van szerelve.
24 ért vettem csont újonnan.
ecopf2s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nigro said:
A hangjára kíváncsi leszek. A kültéri cuccok ott véreznek el ;)

Ebben nincs motor.
Csak maga a szűrőbödön és a közepén az UV-C.
6-8 ezer literes medencékhez, vagy akváriumhoz ajánlják.
Ha maximalista akarnék lenni, rákötném az EHEIM 2224 és a 2211 szívóágát közösítve és így akár mechanikai és bioszűrésben egyaránt is legalább öt évig nem kellene a szűrők tisztításával vacakolni.
Méretre nem vészesen nagy 38cmX 40cm.
ecopf4s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
inadsz said:
Nigro said:
A hangjára kíváncsi leszek. A kültéri cuccok ott véreznek el ;)

Vagy ha csöpögnek kicsit.


Vagy ha csöpögnek kicsit.
[/quote]


Egyébként nyomásszűrő a becses neve. :shh:
2 atm a garantált nyomástűrés, ami azt jelenti, hogy 20m-errel az akvárium alatt lehetne. Pontosabban,
a negyedik emeleten lehetne az akvárium és a földszinten ez a szűrőház.
Kizárt, hogy csöpögne 1m-es szintkülönbséggel terhelve.
 
Nigro said:
Oks, akkor várjuk a beszámolót. ;)

Milyen beszámolót?
Ez egy motor nélküli szűrőház UV-C-vel.
Tavi alkalmazásnál rádolgozik a fenéken lévő pár ezer literes átömlésű szivattyúk valamelyik tetszőleges tipusa,
akváriumi alkalmazásnál meg pont fordítva.
 
Jeti said:
Nigro said:
Oks, akkor várjuk a beszámolót. ;)

Milyen beszámolót?
Ez egy motor nélküli szűrőház UV-C-vel.
Tavi alkalmazásnál rádolgozik a fenéken lévő pár ezer literes átömlésű szivattyúk valamelyik tetszőleges tipusa,
akváriumi alkalmazásnál meg pont fordítva.

Akkor mi a fenének erőlteted ,hogy teleoffolod az összes topicot :?: :!: :?: :!:
 
N-emy said:
Akkor mi a fenének erőlteted ,hogy teleoffolod az összes topicot

+1 :lol:

Amit még nem értek. Mindenhol arról írsz, hogyan berheljünk szét dolgokat, vagy mit csináljon a szerencsétlen ember, hogy 20-30 évig szűrője legyen, mert hosszútávra megy a tervezés a pénz szűke stb miatt.

Ennek ellenére beleugrasz 1 dologba, amit néhány napja használsz és ez alapján mondasz véleményt róla. Magyarul zsákbamacska.

Gyakorlati tapasztalatokról hónapok múlva lenne érdemes beszélni, de a szűrőket alapul véve lehet csak 1-2 év múlva.

Azért ha valami tapasztalat lesz később, zaj, csöpogés, tartósság stb stb majd hahózz. Ez nem holnap lesz ;)
 
Jeti said:
Egyébként nyomásszűrő a becses neve. :shh:
2 atm a garantált nyomástűrés, ami azt jelenti, hogy 20m-errel az akvárium alatt lehetne. Pontosabban,
a negyedik emeleten lehetne az akvárium és a földszinten ez a szűrőház.
Kizárt, hogy csöpögne 1m-es szintkülönbséggel terhelve.

10m, hiszen 1atm az a "normál légköri nyomás". ;)

A "kárcórámra" 100atm van írva, bibibiiii... ;)

Kültéren egyébként szinte mindegy, hacsak nagyon túl nem nyomja az ember. Viszont gravitációst kapni ennyiért UV-vel és szivattyúval együtt.
 
Na szóval akkor felteszek egy kérdést ami ebbe a témába való, bár nem nagyon erről volt szó.
Lehet, hogy már írta valaki, de én nem láttam.
TetraTec EX1200-asnak mennyi a névleges teljesítménye?
Olvastam olyanokat, hogy 800-900 körül van, de valaki lemérte.

És mennyire befolyásolják a benne lévő szűrőanyagok?
Mondjuk tökig siporaxxal, vagy csak szivaccsal stb..
 
Mexx2 said:
Na szóval akkor felteszek egy kérdést ami ebbe a témába való, bár nem nagyon erről volt szó.
Lehet, hogy már írta valaki, de én nem láttam.
TetraTec EX1200-asnak mennyi a névleges teljesítménye?
Olvastam olyanokat, hogy 800-900 körül van, de valaki lemérte.

És mennyire befolyásolják a benne lévő szűrőanyagok?
Mondjuk tökig siporaxxal, vagy csak szivaccsal stb..


Szerintem, aki a 8-900 litert írta, az meglehetősen elfogult volt, mert tudta, hogy egy jó darabig nem tudja lecserélni.
Nekem 600-asom volt egy hétig és szűrőanyagok nélkül tudott 260 liter körül.
Viszont tök csendes. ;)
 
Back
Oldal tetejére