• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90P Nature

Cheesee

Főkertész
Üdv

Úgy hozta a sors, hogy jelentős fejlődés útjára sikerült lépnem ami a technikát illeti. Hozzájutottam @danyi03 csodaszép Giesemann lámpájához és beszereztem alá egy új GA opti 90P akvát. Korábban szedtem néhány gyökeret egy közeli kiszáradt patakból, de akkor még erről a méretről nem volt szó uh elkezdtem őket fűrészelgetni a kissebb részletek felhasználhatósága érdekében. Aztán befutott ez a lehetőség és szerencsére nem vágtam sokat, de az kiderült, hogy elég kemény fáról van szó. Fogalmam sincs milyen fa, de az biztos, hogy valami vízparti cserje gyökerei. Lényeg a lényeg megvolt minden ami kellhet uh bontottam a régi két akváriumot, kicsit rendbe szedtem a környéket (eltüntettem a régi lámpatartó csavarhelyeit a falról) felragasztottam az opál fóliát a új üveg hátuljára és nekiláttam. Egyenlőre szeretnék megismerkedni ezzel a mérettel és utána megpróbálni a kreatív részét ezért ez most egy nagyon egyszerű, remélhetőleg könnyen karbantartható berendezés lesz.

Adatok:

Akvárium: 90x45x45 GA opti
Világítás: Giesemann Matrixx II 4x39W
Szűrés: 2 db Tetra ex600 plus. (1 kosár: Kerámia gyűrű, szivacs 2. kosár: 1 l BioRio 3. kosár: 0.5 l BioRio, szivacs, Seachem Purigen)
Co2: nagynyomású rendszer, 2kg-os palack, Gw mágnesszelepes reduktor, ADA co2 cső, GA üveg bubiszámláló, 2x visszafolyásgátló, Aquario Neo diffi.
Talaj: Ada Power Sand S, Ada Amazonia (kb 50-50% új és használt)
Tápozás: GA wellness csomag.
Dekor: kb 11 kg seiryu kő, a már említett gyökerek, dennerle baikal kavics 3-8mm kb 3.5 kg!

Nem sok időt hagytam a legózásra, mert már türelmetlen voltam így egyáltalán nem tökéletes a végeredmény, de most nem is ez volt a cél hanem az arányok, méretek, mélység megismerése.

Az első hét a szokásos napi vízcserékkel telt de még tápozás nélkül, mert nem értek ide a növények. Azóta volt ültetés, de kevés lett uh még lesz legalább egy kör... ha nem kettő! Most két hetes az akva és a növények szépen megindultak de ez egyenlőre szemből még nem annyira látható :)

A kép után várom az észrevételeket.

IMG_20171117_101222_423.jpg
 
Üdv

Úgy hozta a sors, hogy jelentős fejlődés útjára sikerült lépnem ami a technikát illeti. Hozzájutottam @danyi03 csodaszép Giesemann lámpájához és beszereztem alá egy új GA opti 90P akvát. Korábban szedtem néhány gyökeret egy közeli kiszáradt patakból, de akkor még erről a méretről nem volt szó uh elkezdtem őket fűrészelgetni a kissebb részletek felhasználhatósága érdekében. Aztán befutott ez a lehetőség és szerencsére nem vágtam sokat, de az kiderült, hogy elég kemény fáról van szó. Fogalmam sincs milyen fa, de az biztos, hogy valami vízparti cserje gyökerei. Lényeg a lényeg megvolt minden ami kellhet uh bontottam a régi két akváriumot, kicsit rendbe szedtem a környéket (eltüntettem a régi lámpatartó csavarhelyeit a falról) felragasztottam az opál fóliát a új üveg hátuljára és nekiláttam. Egyenlőre szeretnék megismerkedni ezzel a mérettel és utána megpróbálni a kreatív részét ezért ez most egy nagyon egyszerű, remélhetőleg könnyen karbantartható berendezés lesz.

Adatok:

Akvárium: 90x45x45 GA opti
Világítás: Giesemann Matrixx II 4x39W
Szűrés: 2 db Tetra ex600 plus. (1 kosár: Kerámia gyűrű, szivacs 2. kosár: 1 l BioRio 3. kosár: 0.5 l BioRio, szivacs, Seachem Purigen)
Co2: nagynyomású rendszer, 2kg-os palack, Gw mágnesszelepes reduktor, ADA co2 cső, GA üveg bubiszámláló, 2x visszafolyásgátló, Aquario Neo diffi.
Talaj: Ada Power Sand S, Ada Amazonia (kb 50-50% új és használt)
Tápozás: GA wellness csomag.
Dekor: kb 11 kg seiryu kő, a már említett gyökerek, dennerle baikal kavics 3-8mm kb 3.5 kg!

Nem sok időt hagytam a legózásra, mert már türelmetlen voltam így egyáltalán nem tökéletes a végeredmény, de most nem is ez volt a cél hanem az arányok, méretek, mélység megismerése.

Az első hét a szokásos napi vízcserékkel telt de még tápozás nélkül, mert nem értek ide a növények. Azóta volt ültetés, de kevés lett uh még lesz legalább egy kör... ha nem kettő! Most két hetes az akva és a növények szépen megindultak de ez egyenlőre szemből még nem annyira látható :)

A kép után várom az észrevételeket.

View attachment 43845

Szép! Néztem is instán, hogy mi ez a 90P? :) milyen bútor van alatta?
 
Növénylistát elfelejtettem!
Microsorum pteropus narrow
Rotala Macrandra red mini
Ludwigia Arcuata
Myriophyllum matogrossense
Myriophyllum guayana
Hygrophila Pinnatifida ( ebből sajnos nagyon kevés élt túl az előző akvából, de reménykedem, h megindul)
Limnophyla hippuroides
Pogostemon erectus
Staurogyne repens
Fissidens fontanus
Anubias barteri nana mini

Azt hiszem ennyi. Az esetleges nyomdahibákért felelősséget nem tudok vállalni. Remélem minden növény nevét jól írtam. :):)
 
Utoljára módosított:
Szép! Néztem is instán, hogy mi ez a 90P? :) milyen bútor van alatta?

Egy sima bútorbolti komód van alatta, de szerencsére úgy van összerakva ahogy az akvárium bútorok vannak. Annyi, hogy a hátfal nem bútorlap, de így is simán megbirkózik vele. Tervben van amúgy az új hozzá való bútor, de magam akarom megcsinálni és mindent alaposan meg akarok tervezni, uh csak átmeneti megoldás.
 
Hajrá, hajrá :) Sokáig néztem a képet valamiért, aztán rájöttem, hogy az előtéri kavicsot bámulom.:D
Fűrészelés helyett próbáltad eltörni a fákat? Talán természetesebb hatást tudsz vele kelteni.
 
Nekem bántja a szemem a balról induló és hosszan több ágat is keresztező vékony ág. Én a helyedben tőből levágnám és mohával eltakarnám a vágás nyomát. A levágott ágat kettévágnám (feltéve, hogy nincs több faanyagod) és a bal oldalba beépíteném. Simán beszúrva a talajba, közvetlen a tuskó mögé.
Elől a kövek nagyon szabályosan párhuzamosnak tűnnek az üveggel. Kéne még pár kő ami előrébb jön.
Itt egy Móricka rajz, hogy nagyjából mire gondolok:
IMG_20171117_101222_423.jpg
 
Hajrá, hajrá :) Sokáig néztem a képet valamiért, aztán rájöttem, hogy az előtéri kavicsot bámulom.:D
Fűrészelés helyett próbáltad eltörni a fákat? Talán természetesebb hatást tudsz vele kelteni.

Szia. Törni nem próbáltam, de nem is ment volna csak max a vékony ágakat. De mikor vágni akartam akkor inkább olyan részeket akartam levágni amivel kisebb méretben, önmagában is lehet valamit kezdeni. Aztán jött a méret váltás és nem kellett tovább folytatnom szerencsére.
A kavics egy nagyon nem könnyen meghozott döntés eredménye, de örülök, hogy ez mellett döntöttem. :)
 
Nekem bántja a szemem a balról induló és hosszan több ágat is keresztező vékony ág. Én a helyedben tőből levágnám és mohával eltakarnám a vágás nyomát. A levágott ágat kettévágnám (feltéve, hogy nincs több faanyagod) és a bal oldalba beépíteném. Simán beszúrva a talajba, közvetlen a tuskó mögé.
Elől a kövek nagyon szabályosan párhuzamosnak tűnnek az üveggel. Kéne még pár kő ami előrébb jön.
Itt egy Móricka rajz, hogy nagyjából mire gondolok:
View attachment 43961

Kifejezetten jó felvetés, köszönöm. Fa még van néhány kisebb nagyobb darab viszont kövem az nincs több. :( Az elején én is sokáig nézegettem és éreztem valami hibádzik, de végül megszokta a szemem. Sokkal zavaróbb felfedezés volt a legvégén észre venni, hogy nagyon egy irányba áll a két törzs. :whistle: A vágással meg kell várnom míg lent maradnak maguktól de hallgatok rád és lenyesem azt az ágat. Köszi a tanácsot.
 
Ma azt vettem észre, hogy megjelent a zöld por az üvegen, ezért gyorsan végeztem egy no3 és po4 tesztet. Az eredmény szerintem jó, azok alapján amit a témában olvastam. No3: 10 körül
Po4: 0.8 és 1.2 között
Az az érdekes, hogy fosfo-t eddig csak egyszer adagoltam 6ml-t. Most vagy az miatt ennyi vagy a használt Amazonia engedi magából azt, amit az előző akvában magába szívott. Ott kapta a napi 2 ml-t. Lehetséges ez?
Mindenesetre beköltözött ma 7 db Otto, hogy szépen bevacsizhassanak. Viszont elgondolkodtam a lámpa feljebb emelésén is, most 25 centi magasan van az akva felett.
 
Gyors képes helyzetjelentés a következő ültetési kör előtt. Ma érkezik a black friday alkalmából rendelt csomagom néhány új növénnyel. A myrio eléggé bedurrant, konkrétan kb 3x-osára nőtt az elmúlt 2 hét alatt, a rotala macrandra is szépen növekszik, még kb egy hét és kilátszik a kő mögül. A többieken is fejlődés látszik bár lassabbak. Egyedül a guyana miatt aggódom, mert rajta szinte semmi sem látszik. A crypto-t lehet h száműzni fogom vagy valahová áthelyezni mert nem is tetszik meg túl sok helyet foglal. Összességében egyenlőre elégedett vagyok. Ha megjön minden új növény és beilleszkednek lövök képet megint.
És akkor a mai állapot:
20171127_122010_HDR.jpg
 
Az a balról jobbra hosszan átnyúló vékonyabb ág nekem nagyon bántja a szemem. :(
 
Az az ág az én szememet is szúrja :/ Szerintem is valami hasonló lenne a legjobb mint amit eMZé is írt. Annyival egészíteném ki, hogy a kövek tövébe raknék Anubiast vagy Bucet ;)
Amúgy baba lesz :)
 
Bocsi a megcsúszott válaszért és h nem külön külön, de egybehangzóak a vélemények. :) A hosszú ág eltávolítása már tervben van, a törzstől kb 8 cm-re kicsit meg van repedve ott talán el fogom tudni törni. Akkor az alatta lévő kő feléig fog érni és talán nem lesz zavaró.
A bucék beszerzését is megkezdtem és @Luigi13 -ék kertészetéből érkezett hozzám egy hajtás Kedagang Purple. Gyönyörű szép, köszönöm itt is. Megérkezett a többi növény is, a hétvégén telepítésére kerülnek és jelentkezem. :)
 
Lehet, hogy egy csípő-, vagy kombinált fogónak vastag az ág, de egy metsző-, vagy lemezvágó ollóval szerintem el lehet csípni akár tőben is, ha többször ráfogsz vele (hogy ne kétoldalról legyen csak nyomás a vágásnál, hanem körben be legyen vágva). Nem erre biztatlak, csak ha netán ezt szeretnéd.
 
Jelentem megküzdöttem az ággal és sikeresen likvidáltam, igaz nem volt könnyű. Ma megnyírtam a Myrio-t mert elérte a vízfelszínt, és beültettem a black friday alkalmából rendelt növényeket is. Így most bővült a lista glosso-val és pinnatifida-val valamint karácsony moha is került be. Legközelebb felkötözöm a letört ágra a Luigi-éktól érkezett riccardia-t is. Az üvegen egy kb 5 centis sávban zöld por van jelen és a kövek is zöldülnek egy kicsit. Ami viszont jobban aggaszt az a fissiben növekvő cérna alga, amit amennyire tudtam kiszedtem, de a következő vízcserénél ki kell szívni belőle a mulmot. Végre látom a növekedés jeleit a guyana-n is és a Pogostemon-on is. Összességében nincs nagy probléma, maradjon is így. @eMZé javaslatára a következő GA látogatáson veszek néhány kisebb követ még, és áznak a kiegészítő ágak is.
29 napos:
IMG_20171202_165748_794.jpg
 
Ismét egy kis változásról tudok Nektek beszámolni. @Koncz János fórumtárs jóvoltából bekerült az akvárium alá egy Ati DP-6 tápadagoló, összeraktam és vasárnap óta megy a tesztüzem. Itt is köszönöm szépen. Remélem jól teljesít majd, de ahogy olvastam sokan használják elégedetten.
Hétvégén tervezek egy nyírást, mert a matogrossense megint elkanászodott, akkor megsikálom a köveket is mert nagyon zöldek már. A bal sarok viszont még mindig üres mert az Arcuata-t benéztem és nem lesz akkora mint gondoltam, uh kell a helyére valami ami eléri a 30-35 centit is akár, én Wallichi-re gondoltam, de bármi ötletet szívesen veszek. Akkor az Arcuata előbbre költözik és már csak valami még kisebbet kell találnom a kövek mögé. A glosso-t nem igazán értem, h miért felfelé nő és nem terjeszkedik. Ha megnyírom szerintetek elindul oldal irányba? Egyébként szerencsére nagy probléma nincs az akvával, lassan a súlyzó kövek is lekerülnek, aztán már csak halat kéne választanom bele, de tanácstalan vagyok. Tipp?
IMG_20171214_123411_524.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
41
Megtekintések
8K
Válaszok
175
Megtekintések
33K
Back
Oldal tetejére