• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forgotten lake

dobti

Főkertész
Elérkezett az új akvárium indítása, így ma szétkaptam (na azért nem valami gyorsan :) ) az Egy új kezdet, HAC-on Shrimps Paradise névre keresztelt akváriumot, jelenleg éppen csatatér a ház. :eek:

Na de akkor a jelenlegi projektről:

Akvárium: GA opti 40 liter, 45x30x30cm
Szűrő: EHEIM 2213 Eheim Classic
Világítás: T5 2x24W (6500 K)
CO2: Az én kis 57 kg-os palackom még mindig bírja, tehát nagynyomású lesz In-Line diffivel
Tehát minden a régi lesz, ami a technikát illeti.
Talaj: ADA Amazonia
Táptalaj: Tropica
Dekor: Seiryu kő, és barackfa (legalábbis egyenlőre úgy fest), és Nile Sand dekorhomok.
Növények:
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Fissidens fontanus most csak 3300 Ft - Green Aqua
Riccardia chamedryfolia most csak 3300 Ft - Green Aqua

ez ami tuti, a többi képlékeny még.

Na akkor egy kicsit a scaperől. Mivel nem sikerült az előző aki úgy ahogy szerettem volna, vagyis sikerült, de sajna a versenyre nem tudtam arról képet küldeni, így most megint lombos fákat csinálok, csak egy kicsit más scape azért mégis. :)

Egy erdő közepén található tavat szeretnék prezentálni, amennyire csak lehet részletekben gazdag, aprólékos munkát szeretnék... A scape kidolgozására lesz egy-két hónapom, mert tavasszal ha minden igaz költözünk párommal, ami március-április, tehát elképzelhető, hogy addig nem indul az akvárium... Mivel nem szeretném akkor szétkapni. Addig itt a naplóban bemutatom mit sakkozok ki, hogy akkor már csak gyorsan a terv szerint össze kelljen rakni, és növényeket bele. :D

A fákat most fissidensből próbálnám megcsinálni, ehhez azonban elég sok kell, és persze, hogy a pénzmag kevés mint mindig, így ami van most fissidens megy bele egy akváriumba, amit a padlásról hoztam le ;) és megy a Szaporodjatok, és sokasodjatok, és töltsétek be az akvárium vizeit... Ugyanez a terv a Riccardiával, amit az erdő aljzatához szeretnék használni, a tó körül, itt ott kilógna egy-két szál parvula mini.
Még lehet lesz más fajta moha is, bár kicsi az aki, és amit szeretnék az nagyobb akváriumban jobban mutatna, így nem használhatok vastag szárú, levelű növényeket.

Lényeg, hogy kb fejben megvan mit is szeretnék viszont látni, úgy hogy elkezdem alakítgatni. A barackfaágacskákat is válogatni kell még, utána áztatni, leszedni a kérget stb, tehát van munka még bőven, és ez mind idő.
De gondoltam, addig se unatkozzak naplózom ezeket a dolgokat is, mert szükségesek, hogy az elképzelt képet lássam viszont. :)

Ja és ígérem most rendesen naplózok, és rengeteg képet fogok készíteni, nehogy megint megszivassam magam. :wacky: :D
 
Hány éve használod? szerintem elírtad.
Két éve használom, és tényleg annyi :D
Egy kocsmárostól bótoltam azt hiszem 25 ezerért, full tele. Nem ment a csapolt sör :D
Jó darabig még elég lesz :) Tervbe van véve, hogy majd kötök rá másik akváriumot is, de mindent a maga idejében. :D
Kicsit nehéz elrejteni :D A szekrénybe nem fér be, max a ruhásba. :ROFLMAO: Viszont ha elég hosszú CO2 csövet használ az ember eltudja dugni. :)
 
Egy képet tehetnél fel róla LOL
Háttér az mi az akváriumban? Kék barkácsboltos fólia? Ragad vagy tapad?
 
Közben beüzemeltem a növényneveldét. :)

Ja és ki monjda azt, hogy nincs algamentes akvárium.... itt egy fénykép bizonyítékul, hogy igenis létezik:

:D (kicsit koszos, mert jól összemaszatoltam... :rolleyes:)

11433695506_108b88d67e.jpg
 
Háttér az mi az akváriumban? Kék barkácsboltos fólia? Ragad vagy tapad?

Semmi háttér, csak a fal, legalábbis most, fényképezéskor meg már nem emlékszem, de szeirntem akkor se volt. A meszelt falnak van ilyen csodás felülete :D
 
Közben beüzemeltem a növényneveldét.
Ja és ki monjda azt, hogy nincs algamentes akvárium.... itt egy fénykép bizonyítékul, hogy igenis létezik:
(kicsit koszos, mert jól összemaszatoltam... )
Ezekkel a függesztő láncokkal tiszta szado-mazo kamra :D
Az elképzelésed az erdő közepén tóról nagyon jó,marha kíváncsi leszek majd a fejleményekre.(y)
 
Ezekkel a függesztő láncokkal tiszta szado-mazo kamra :D
Az elképzelésed az erdő közepén tóról nagyon jó,marha kíváncsi leszek majd a fejleményekre.(y)
Hát igen... a láncok. Egyszer már megkaptam valakitől :D
Hát én legalább annyira kíváncsi vagyok mit tudok kihozni ilyen kicsi akiban, nem lesz könnyű az biztos.
 
Azért ez nem szép dolog, hogy egy ilyen elképzelést leírsz, majd utána 3 hónapot várni kell hogy meglássuk :) :nailbiting:
 
Ezek ott vannak mindenütt... és figyelnek minket...:panda:

Asszonykám azt mondta, most menjek szépen és feküdjek le. Íme az eredménye, hogy három napja akváriumot bontok, layoutozok, ültetek, feltöltök, leeresztek, ültetek, feltöltök...
 
Back
Oldal tetejére