• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes OptiOne

Már napok óta meg akartam keresni ezt a naplót, mivel a nano kapcsán mindig eszembe jut, hogy ez hogy áll, aztán a mostani totál kép a két akváról megadta a végső lökést. Egy két info jöhetne erről is mivel már elég sok idő, lassan 8 hónap eltelt az utsó bejegyzés óta. Szépen pöfög? (Vagy versenyre tartogatod és ezért nem mutatod meg?)
 
Vagány lett,nagyon klasszul használod ezt a megkövesedett fát!(y)
Nem biztos,hogy annyira rossz ez a dekor homok okosság,csak nagyon steril.Egy kis törmelék kő a homokra + egy kevés növény elszórtan rajta,szerintem sokat javítana a helyzeten! :)
 
Már napok óta meg akartam keresni ezt a naplót, mivel a nano kapcsán mindig eszembe jut, hogy ez hogy áll, aztán a mostani totál kép a két akváról megadta a végső lökést. Egy két info jöhetne erről is mivel már elég sok idő, lassan 8 hónap eltelt az utsó bejegyzés óta. Szépen pöfög? (Vagy versenyre tartogatod és ezért nem mutatod meg?)
Megvan még ez az aki is a háttérben.Nem volt minden zökkenő mentes vele.Egy nagy cyano támadás után újra magára lelt.Valahogy nem érzem ezt a stemes témát magaménak holott jól néznek ki.
Ide is berakom ez a fotót amíg nem lesz frissebb.:)

https://www.flickr.com/photos/68175616@N07/
 
Vagány lett,nagyon klasszul használod ezt a megkövesedett fát!(y)
Nem biztos,hogy annyira rossz ez a dekor homok okosság,csak nagyon steril.Egy kis törmelék kő a homokra + egy kevés növény elszórtan rajta,szerintem sokat javítana a helyzeten! :)
Már ez megváltozott.Szortam sok apró követ a szélekre és már a parvula is lefutott a homokra.
 
Először is gratulálok! Nagyon szép lett.
Lenne egy kérdésem. A fák alatt az a vöröses partoldal ,miből van? (n) Nagyon bejön! (y)
 
Írtad, hogy nem érzed magadénak a témát. Pedig lehet, hogy csak hátul érdemes lenne más típusú növényre cserélni a látványt és jobban tetszene neked is :)

Amúgy azt már észrevettem, hogy a halak nálad mindig virulnak az egészségtől (y)
 
Írtad, hogy nem érzed magadénak a témát. Pedig lehet, hogy csak hátul érdemes lenne más típusú növényre cserélni a látványt és jobban tetszene neked is :)

Amúgy azt már észrevettem, hogy a halak nálad mindig virulnak az egészségtől (y)
Lehet hogy neked van igazad,de megvárom az új lámpát mielőtt cserélnék.A terv 2x55w PC.Sylvania csöveket sikerült beszerezni.4100lm
 
Üdv mindenkinek!
Most,hogy szabad a hétvége leporolom a naplóm és bejegyzem a történt változásokat.A fény az első amin változtattam.Habár a lámpatest csak ideiglenes(az izlésesség határán belül) míg a gyártott elkészül.A benne lévő elektronikát simán átpattintom majd.:)Belekerült a tervezett 2x55Watt PC csövek és még közéjük raktam egy 1x24Watt T5 csövet.A PC csövek 6500K-sak míg a T5-ös egy Odyssea plant cső ami 7500K körül van.Látványra jól kiegészíti a két daylight csövet.
A növények élvezik a fénytuningot godolom a sok bubiból ami beborítja őket.A co2 rendszerhez is hozzá nyultam.Egy ideig inline difit használtam, de agy idő után már zavart a köd amit benyomott.
Ezért beszereltem utánna egy szűrőházas diy reaktort kitömve szunyoghálóval és meg is oldódott a gond.Ma megejtettem az összes szűrőben a perlon cserét aminek két hónap után már ideje volt :rolleyes:és ezzel a lendülettel cserélve lette DD RO előszűrői is.Holnap a vízcseréket is megejtem és a vasárnapi fotózásnál lövünk erről az akiról is.

Szép estét nektek..
 
Pinnatifidat kivenném. Vagy minden levelet levágnék róla és csak egy apró pici bokor lenne a mostani helyén ami nem lóghat a trident fölé magasságban.
Amúgy izgi. A jobb és bal szél picit vad, de lehet a végső fotó, sok fénynél ez nem lesz ilyen zavaró. (y)
 
Pinnatifidat kivenném. Vagy minden levelet levágnék róla és csak egy apró pici bokor lenne a mostani helyén ami nem lóghat a trident fölé magasságban.
Amúgy izgi. A jobb és bal szél picit vad, de lehet a végső fotó, sok fénynél ez nem lesz ilyen zavaró. (y)
A pinnatifidanak az utolsó nagy leveleit látod,mert az újabbak már sokkal kisebbek.A két oldalhoz most nem nyúltam lehet ezért is hat vadasnak.Ha a háttér erősödik majd kicsit nem lesz ennyire szembetűnő.
Nyilván többet is ki lehetett volna hozni ebből a scapeből..ez most így sikerült:)
 
Egy kis fazonírozás után amolyan kellemes, nézegetnivaló akva lenne. (akkor a kövek is érvényesülnének, ami szerintem hozzáadna az összképhez;))
Mondjuk ilyen kissé elvadultan sem rossz látvány cseppet sem!
Talán ha jobb oldalon a Pinnatifidaból egy jó kis kompakt bokrot sikerülne kialakítani, akkor az egyensúly be is állna.
Jó lett ez!(y)
 
Egy kis fazonírozás után amolyan kellemes, nézegetnivaló akva lenne. (akkor a kövek is érvényesülnének, ami szerintem hozzáadna az összképhez;))
Mondjuk ilyen kissé elvadultan sem rossz látvány cseppet sem!
Talán ha jobb oldalon a Pinnatifidaból egy jó kis kompakt bokrot sikerülne kialakítani, akkor az egyensúly be is állna.
Jó lett ez!(y)
Hát igen a kövek kissé eltűnőben vannak.:)
 
én szeretem a két oldalát -- inkább a riccardia ufókat nem tudom, hogy mit csinálnak ott a levegőben :)
MINDEGY, úgyis pont kellene nekem riccardia :)
 
Helo! Bocsi az off-ot de látom, hogy az odyssea lámpád a plafonra van felfüggesztve milyen hosszú a belógása? Valamint nem leng be ha huzat van vagy ilyesmi?
Köszi előre is.
 
Back
Oldal tetejére