• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

85 literes Ryuboku stílusban

Hát ahogy számolom kb 20 lesz... :/ A tropicáról néztem a neveket és ott azt írja a ceratopteris-ról, hogy nagyon gyorsan nő. Részben ezért választottam... :) Akkor lehet, hogy először rotala lesz és utána ceratopteris, ha azt megunom.... :D
 
A Ceratopteris thalictroides magyar neve sallangos vizipáfrány,nem hagymás,inkább úszó jellegű, ha nem rögzíted sehova.Nekem volt már,nő mint a gomba,sok levélből kiinduló hajtást növeszt.Nem szerettem , mert túlságosan burjánzott.Igénytelen faj.A másikat nem ismerem,az is hasonló,osztott levelű növény,vizicsillag féle.
 
Na egy kép, mert a képfeltöltés.hu-nál nem mindenkinek jönnek be a képek.
3735427830_cda2b6965e.jpg

És egy közeli is ;)

3734631311_47b3f9db70.jpg
 
Ma kint voltam Ausztirában ahol vettem 3 szép darab "guinea" fát. Elvileg Közép-Afrikából származik és "Opuwa-fa" néven is emlegetik. Eddig még nem hallottam erről a fáról, de most nagyon megtetszett. Utána néztem a neten és azt olvastam, hogy nehézkesen merül le és színezi a vizet. Hát kifőztem és beleraktam egy lavórba és már le is merült... 1-0 ide ;). A másik a színezés... hát kicsit színezi a vizet de már nem is annyira. Maga a fa színe meg kb. ugyan olyan mint a red moor fáé, talán egy kicsit világosabb. Azért mentem ki Ausztriába eredetileg, hogy red moor-t vegyek, de inkább a több pici fa mellett döntöttem. Egy-két napig még áznak, és mennek az akváriumba, onnan meg kép formában az akvakertesz.hu-ra. :)
 
Na ismét változtattam a növények összeállításán. A HC helyett riccia lesz elől, mert félek, hogy a HC nem bírná a meleget... A háttérben rotala sp. green bokor lesz. A bal oldali kövek előtt pogo, és a fa mögött vagy parvula, vagy Echinodorus tenellus. Ezt még nem döntöttem el. Lehet, hogy a riccia mögött a tenellus jobban mutatna...
 
Két kép az új fákkal:

3787629053_431b829b59.jpg


És egy fentről:

3787632603_19b792670f.jpg

Ha minden igaz akkor jövő utáni hétfőn jönnek a növények.
Rotala sp. ''green''
Pogostemon helferi
Echinodorus tenellus
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Riccia fluitans
Jávai moha

A rotala bokor hátra megy, a pogo a bal oldali "hegy" elé, a tenellus a fák köré, a mohák a fákra és a riccia meg szőnyeg lesz. :)
(A riccian és a jávai mohán kívül mindent a Tropicalfishből rendelek.)
Még azon gondolkozom, hogy miből mennyit...
Továbbá elkezdtem gondolkozni egy Nagynyomúsú Co2 rendszer vételén.


Ui: Remélem ti látjátok a képeket, mert én nem... :)
 
flickr-en jobb gomb a képen. cim másolása. és azt tedd be ide a fórumra.
javítottam a bejegyzésedben. mert a link az oldalra és nem a képre mutatott.
 
De hogy az akihoz is hozzászóljak. ;) Nagyon jó a talaj és a fa. Szépen alakítottad ki a szigetet.
Én a köveket biztos a fa közelébe raknám és nem a sziget kerületére szétszórva.

2-3 kő előre a fa tövébe kicsit belenyomva a talajba. 1-1 kő jobb és bal oldalra szintén a fa tövébe.
Mert így kicsit Stonehenge hangulata van az akinak ahogy a kerületre raktad őket.

stonehenge-from-above-692016-ga.jpg
 
Köszi a dicséretet! :)A köveket azért így helyeztem el, hogy ezzel is jobban látszódjon, hogy ez egy sziget. :) Azért megpróbálom úgy is, ahogy te írtad.

Én attól féltem igazából, hogy a szűrő beszívó ágát nem tudom majd elrejteni, de szerencsére sikerült. Így a kosár nem is látszik. A képeken látni, hogy nem látni. :D Tehát ahhoz a kőhöz ott a sarokban nem akarnék nyúlni.
 
Új fejlemények! Mivel félek, hogy az Easy carbo nem lesz elég, ezért veszek egy nagynyomású szettet. Úgy tervezem, hogy GA Japán diffúzor - Kicsi, (ez nem túl kicsi? Az akvárium nettó 60-70 liter) Papillon Nyomáscsökkentő szelep (reduktor), A Mágnesszelepet még nem döntöttem el, kicsit félek az iparitól...GreenWorks CO2 visszafolyásgátló szelep, Dazs Buborékszámláló - üveg és valamilyen ipari palack, de sajnos nem tudom, hogy ilyet hol fogok szerezni. Itt Szombathelyen minden lehetséges helyet felhívtam, de palackot nem lehet itt venni. :(
 
Új fejlemények! Mivel félek, hogy az Easy carbo nem lesz elég, ezért veszek egy nagynyomású szettet.

Kevés fény (0.5W/liter), jól megválasztot növények, akvárium 100-150 literig akkor a Carbo elégséges lehet.
Ha ennél többet szeretnél a nagynyomású mindenképp segíteni fog a jó eredmények elérésében.

Úgy tervezem, hogy GA Japán diffúzor - Kicsi, (ez nem túl kicsi? Az akvárium nettó 60-70 liter)

Nem kicsi ekkora akihoz.

Papillon Nyomáscsökkentő szelep (reduktor), A Mágnesszelepet még nem döntöttem el, kicsit félek az iparitól...

Első körben kipróbálhatod mágnesszelep nélkül is 24 órás üzemben. Kicsit kevesebb adagolással és rendes vízmozgatással. A co2 természetesen így jobban fogy, sűrűbben kell tölteni majd. Csak vigyázz nehogy túladagold.

GreenWorks CO2 visszafolyásgátló szelep,

Én inkább az ADA-t választanám a helyedben.

és valamilyen ipari palack, de sajnos nem tudom, hogy ilyet hol fogok szerezni.
Itt Szombathelyen minden lehetséges helyet felhívtam, de palackot nem lehet itt venni.

hegesztési boltban érdemes körbenézni. de több helyen is árulnak palackot. inkább használt palackohoz nehéz hozzájutni.
 
Köszi a választ!
Kevés fény (0.5W/liter), jól megválasztot növények, akvárium 100-150 literig akkor a Carbo elégséges lehet.
Ha ennél többet szeretnél a nagynyomású mindenképp segíteni fog a jó eredmények elérésében.
A fény 1,1 watt/liter... :/ Tehát nagynyomású szett nélkül tuti algásodás lenne. Dymax HI-5, 4 előtétes és így a kezdetnél sajnos nem tudok kivenni egy csövet sem. :/ (Ha egyet kiveszek, akkor a többi sem ég.)

Mágnesszelepet mindenképpen szeretnék, nem akarnék sokszor tölteni.



Én inkább az ADA-t választanám a helyedben.
Az ADA-t észre se vettem. :roll: Nem sokkal:) drágább, akkor azt veszem.



hegesztési boltban érdemes körbenézni. de több helyen is árulnak palackot. inkább használt palackohoz nehéz hozzájutni.
Köszi a tippet! Akkor még nézelődök. :)
 
Na úgy néz ki, hogy palackot is találtam. Egy 5 kilós lesz.
Az akvárium indítása lehet, hogy csúszik 1 hetet :(, mert még drop checker nincs a boltban, és nem szeretnék kétszer rendelni...
 
Na ebben a pillanatban megrendeltem a növényeket a tropicalfishből és a co2 cuccokat a GA-ból. A növények elvileg 10 nap múlva jönnek az ünnepek miatt. ( :evil: ) A növények:

Echinodorus tenellus - 3 cserép
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''- 4 cserép
Vesicularia dubyana 'Christmas'- 3 cserép
Rotala sp. ''green'' - 3 cserép
Pogostemon helferi - 3 cserép

Remélem nem lesz kevés. :?
 
Back
Oldal tetejére