• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

85 literes Ryuboku stílusban

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok!
Amikor egyszer nigro blogjára tévedtem, engem is "megfertőzött" az akvakertészet. (persze jó értelemben:)) Természetesen én is akartam rögtön egy növényes akit. Van egy több mint fél éve működő akváriumom amit most teljesen át fogok alakítani.


szerk: HA ÁTSZERETNÉD UGRANI A SOK OLDALAS BÉNÁZÁSOMAT AKKOR KATTINTS A 17. OLDALRA! :)

Adatok:
Méret: kb 85 liter, 70x35x35
Szűrés: Tetratec ex 600 (már megy az üres akváriumban) Esőztető a bal oldalsó falon van, és a szívó ág pedig hátsó fal bal oldalán. Így az akvárium teljes hosszán átmegy a víz.
Világítás: Dymas HI-5 armatúra (60cm)
Fénycső: Még nem tudom biztosan :)
Fűtés: tetőtérben nem kell :)
Hűtés: PC ventillátor
Tápozás: Green Aqua Micro, Micro, Easy carbo
Dekoráció: Egy szép Red moor fa és 7 db Seiryu kő. (A kövekből kettő nagy a többi kicsi)
Táptalaj:Tropica Növény táptalaj 2,5 liter
Általános növénytalaj: ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter
Dekorhomok: 4 kg. ADA Orinoco erdei homok
Co2: 2-5 kg-os palack és GA-s cuccok. :)
Vízcsere: heti 50%

Növények:
Rotala sp. ''green''
Pogostemon helferi
Echinodorus tenellus
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Jávai moha
Riccia fuitans

Valószínűleg a tropicalfishből rendelem meg őket.

Halak: 20 Amanda lazac, 1 Kakadu vagy ramirez pár és 5 oto

Garnlák: 10 Amano garnéla
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Szia!
Sok sikert hozzá.
De az általános növénytalaj mi lesz??
Mert táptalaj: AquaBasis +
dekorhomok: Orinoco "A növényes akváriumban a hagyományos aprószemű a dekorhomokot csak (!) díszítésre használjuk - általában az akvárium olyan területein, ahová növényeket nem ültetünk" Idézet a GA oldaláról
Tehát valamilyen általános talaj még kell: ADA amazonia, amazonia II, Malaya, Africana
Neked kell kiválasztani, hogy melyiket szeretnéd belőle, ennek csak az ízlésed szab határt

Sok sikert megint ;)
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Hát ezt el is felejtettem :D :oops:
Köszi a biztatást és, hogy szóltál. Kb. hány centi általános talaj kell?
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Ha egy tanácsot elfogadsz, ne indítsd co2 nélkül. Én is ezt tettem, azóta bánom. Amig összejön egy nagynyomású, inkább dobj össze egy élesztős palackot, ha zselatinnal csinálod, 3 hétig nincs vele dolgod. Megéri. :)
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Helo!
Az igazság az, hogy élesztős Co2-t nem nagyon szeretnék. Egyrészt nekem nincs kedvem azt kevergetni, másrészt nincs már hely a szekrényben, az akvárium alatt 1-2 flakonnak, ha pedig elől lenne az nem lenne túl szép. Meg hallottam róla már sok rossz véleményt. Inkább keresek valami szettet. Csak az a baj, hogy 100 ezer forintot nem szívesen költenék rá, maximum 20 ezer, de annyiból meg nincs, tehát ezért nincs még semmi, csak az Easy carbo. De azért köszi a tanácsot! Amúgy miért bánod, hogy nem így tetted? Mi történt?
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

A szokásos, elsősorban fonalalga fonalalga, ecsetalga, igaz, én nem használtam az EasyCarbot. Nekem az élesztős palack akkor sokat segített, a zselatin megoldja az egyenletes a gázfejlődést, fél óra az elkészítés. Igaz, még mindig nem szabályzott a folyamat, sok kísérletet igényel a megfelelő arány megtalálása, de működik.
Szerintem jóval olcsóbban is meg lehet azért úszni a nagynyomású szettet(reduktor 7e, mágnesszelep kb. 3e, fojtószelep 2-3e, reaktor 3-4e-től palack meg mérettől függ), persze, nem akvarisztikai célra gyártott alkatrészekből, ennek ellenére nem hiszem, hogy más a szerkezete egy Papillon reduktornak, mint amit egy hegesztéstechnikai üzletben kapsz. Szebb, finomabban tudod szabályozni, de minek, ha veszel egy tűszelepet, még így is minimum fele annyiba kerül.
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

szebb, finomabban tudod szabályozni, de minek, ha veszel egy tűszelepet, még így is minimum fele annyiba kerül.

Krabinert is lehet kutyás boltban kapni, mégsem láttam egy hegymászót sem, aki vett volna.... ;)
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Az a különbség, hogy a kutyás karabínerrel lezuhannál, ez pedig kellő körültekintéssel teszi a dolgát. Egy ötlet volt, amit nem muszáj megfogadni. De ne offoljuk szét ezt a topikot. Vedd úgy, hogy nem is szóltam. :)
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Hát akkor az lesz amit írtam, az elején Easy carbo és ha nem megy, akkor nagynyomású szett...
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Hát a tető elkészült de sajnos nagyon ronda... :) A 30 cm magas akira egy 25 cm magas tető... :roll: Így inkább Hagen (T5) armatúra lesz. (2*24watt) Ha valaki esetleg használt már ilyet akkor légyszíves írja le a véleményét róla.
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Nekem is egy Hagen 2x24 wattos armatúrám van, egy napfényes és egy növényes fénycsővel, a szememnek, és láthatóan a növényeknek is tökéletes :)
54 literre szerintem ez a legjobb megoldás, persze ha nem akarsz durván high-tech akváriumot.
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Köszi a választ! Akkor meg is rendelem.
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

1 hónappal eltolódik az akvárium átrendezése mert közbe lesz nyaralás és az első hetekben nem akarnám egyedül hagyni ;)
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

Tegnap előtt, amikor megjött a GA-ból a talaj, azon gondolkoztam, hogy ugye ez jó sok helyet elvesz az amúgy se túl nagy akvából és így még kevesebb hal mehet bele... Arra jutottam, hogy eladom az 54 literest és veszek egy kb. 85 literest, 70*35*35. Ehhez Dymax Hi-5 60 cm-s armatúra megy. És akkor a 85 literből elmegy kb. 20 liter a talajjal, meg ugye nem töltöm fel teljesen az akváriumot, dekorációk...
 
Re: 54 literes Ryuboku stílusban

peti44 said:
És akkor a 85 literből elmegy kb. 20 liter a talajjal

Nem lesz sok 85 literesbe 20 liter talaj?
Nekem a 112 literesben van 12 liter és nem érzem kevésnek. Hátteres, ami kiszorít pár centit, de szerintem 15 liter háttér nélkül is elég volna.
 
Hát 9 liter Amazonia, 2,5 Tropica, 2*2kg dekorhomok. És inkább felfelé kerekítettem... :) Amúgy ha azt számolom, hogy talajjal elmegy 15,5 liter, akkor is sokkal kevesebb víz van az akváriumban és annál kevesebb hal mehet bele... Én pedig ragaszkodom a 20 Amanda lazachoz. ;)
 
Sziasztok!
Na az üveges megcsinálta az akváriumot és bele is raktam a dekorációkat:
http://kepfeltoltes.hu/view/090717/DSCF ... es.hu_.jpg
Valahogy így fog kinézni. Csak + 4-5 centi talaj, növények... Jobb oldalon csinálnék egy dombot. A fára "karácsonyi" moha lesz kötözve. Előtérben HC, a gyökér mögött parvula. Nem nagyon nyírnám, és úgy 10 centisen már szép lenne hátul is. Valahol lesz egy riccia bokor, és a red moor fa legfelső ágára egy kis anubias megy. A bal oldali dombon Pogostemon helferi lesz. A gyökér nem fog a hátsó falhoz ilyen közel lenni, csak nem akart megállni egy helyben... :roll: Talán egy nagyon kicsi kis dombot a gyökér alá is teszek, hogy rendesen megálljon. Ugyanis van két ága amelyik eléggé alacsonyan megy és azok miatt nem tud a földön állni az a rész ahol vágva van. Az legközelebbi kő lehet, hogy félig be lesz temetve a földbe, mert így jó sok helyet elfoglal elől. A bal oldal előtéri része nem lesz ilyen üres, oda egy kis vasfa megy. Még erősen gondolkozom azon is, hogy egy másik kis red moor fát is beszerzek, hogy még ágas-bogasabb legyen az összkép. Hát így a képen lehet, hogy elég csufinak néz ki, de én már növényekkel, talajjal együtt képzelem el... Úgy talán egy kicsivel szebb lesz.
Szóval kérdéseim:
Nagyon ronda szerintetek?? :? Milyen növényeket tegyek még bele? Esetleg valamit változtassak a dekorációk elrendezésén? Bármilyen kritikát szívesen fogadok. ;)
 
Back
Oldal tetejére