• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

85 literes Ryuboku stílusban

Köszi a választ! Hát bevallom nekem se nagyon tetszik így, csak az vigasztal, hogy talán növényekkel jobban nézne majd ki... Csinálnék szigetes megoldást is, holnap megpróbálom összerakni úgy, csak nem tudom, hogy ezzel a fával hogy oldjam meg. Amúgy baj lenne ha az aljzatot (Tropica növény táptalaj, és Amazonia általános talaj) beraknám? Csak üresen, növény és víz nélkül. Úgy sokkal jobban látnám, hogy mit hova tegyek.
 
Én is ezt akartam, de Viktor mondta, hogy inkább ne, mert ahogy pakolgatom össze fogom keverni a két aljzatot.
 
Hát ugyan annyi esélye van összekeveredni így mint ha csak akkor tenném bele amikor elindítom, nem? Olyan nagy tereprendezést nem akarok, csak a fát és a köveket pakolgatnám. Amúgy 1 centi Tropica lesz csak az alján és azon jó vastag Amazonia tehát nem hiszem, hogy olyan könnyen összekeveredne.
 
peti44 said:
Hát ugyan annyi esélye van összekeveredni így mint ha csak akkor tenném bele amikor elindítom, nem? Olyan nagy tereprendezést nem akarok, csak a fát és a köveket pakolgatnám. Amúgy 1 centi Tropica lesz csak az alján és azon jó vastag Amazonia tehát nem hiszem, hogy olyan könnyen összekeveredne.

Akkor tuti nem fog összekeveredni. Nyugodtan tedd be az aljzatot.
Az összekeveredéssel két gond lehet. A felkerülő táptalaj bogyók erősen szennyezik a vizet. Erre vigyázz.
Illetve ha a jövőben a felső talajréteget használni akarod egy átalakításnál akkor valami elválasztót tegyél be.

Egyébként meg bátran legózzatok. Amíg nincs benne víz nem lehet gond. :D
 
peti44 said:
Köszi a választ! Hát bevallom nekem se nagyon tetszik így, csak az vigasztal, hogy talán növényekkel jobban nézne majd ki... Csinálnék szigetes megoldást is, holnap megpróbálom összerakni úgy, csak nem tudom, hogy ezzel a fával hogy oldjam meg. Amúgy baj lenne ha az aljzatot (Tropica növény táptalaj, és Amazonia általános talaj) beraknám? Csak üresen, növény és víz nélkül. Úgy sokkal jobban látnám, hogy mit hova tegyek.

Nekem nagyon bejön a fa. szerintem ha jól bebástyázod a talajjal és a kövekkel nagyon jó kis látvány lehet belőle
 
Oké köszi. :) Azt hiszem tudom már, hogy hogy fog kinézni. Közepre teszem elforgatva a red moort. Alá Amazonia megy. Köré teszem a köveket kicsit belenyomva az aljzatba. A fa köré mennek a növények, jó sűrűn, hogy jó dzsungeles legyen. A többi helyre dekorhomok megy. Az egyetlen bajom ezzel a szigetes megoldással az az, hogy nem tudom, hogy hova fog menni a riccia... talán sehova... :/ meg így valószínű, hogy teljesen más növények után kell néznem. Mindegy, így valóban szebb lesz... :) Köszi a két linket viktor, sokat segített. Holnap jönnek az új képek... ;)
 
Na akkor beletettem a Tropica növényi táptalajt és az Amazonia általános talajt. Továbbá a red moor és a Seiryu kövek is bekerültek az akváriumba. Az egyiket 5 darabra kalapáltam. :) A végén úgy döntöttem, hogy félsziget lesz. A "partra" a kis Seiryu kövek mentek és majd oda megy az orinoco erdei homok. A szigeten pedig az Amazonia van. A képek nem jók, csak gyorsan egy-kettőt (azaz hármat.. :)) csináltam, hogy valamit fel tudjak tenni. Szerintem sokkal jobb lett, nekem ez már nagyon tetszik. A Red moor fa mögé még veszek egyet, aminek az ágai a vízfelszín közelében fognak elhelyezkedni. Ezeket a növényeket választottam ki az új kinézethez:
-Microsorum pteropus
-Pogostemon helferi
-Hygrophila difformis
-Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
-Hemianthus micranthemoides
-Bolbitis heudelotii
-Ceratopteris thalictroides
-Vesicularia dubyana 'Christmas'
Ezekre gondoltam. Azért nem tettem még bele az Orinoco-t, mert kicsit félek, hogy keveredni fog... De 10 perc múlva úgyis beleteszem... :D Akkor majd csinálok új képeket és azokat is felrakom. A kérdéseim ismét ugyan azok: Változtassak valamit a dekorációk elhelyezésén? Lehet, hogy most nem néz ki képeken jól, de élőben higgyétek el szép... :) Ha belerakom az orinoco-t akkor még jobban el fog különülni a "víz" és a "part". Na ha lesz valami akkor jelentkezem...


JA, a képek... :)
http://kepfeltoltes.hu/view/090718/DSCF ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090718/DSCF ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090718/DSCF ... es.hu_.jpg
Kicsit tükröződik, de majd ha lesz háttér akkor már az se lesz gond. Akkor várom a véleményeket. ;)

Azt a fát még valószínűleg ki fogom venni, csak bent maradt a fényképezésnél... :/ Nem a red moort hanem azt a másikat... :)
 
Szia Peti.

Nem lesz ez rossz, pláne ha választasz egy magasabb fát is. Én két dolgon változtatnék, bár igazából egyik adódik a másikból. A dekorhomok alá nem tennék AS-t, és megemelném egy kicsit a hátteret, főleg a "sziget" részt emelném magasabbra.
 
Köszi Luna a választ! Jó ötlet! Így is jobban elkülönül a "sziget" a "víz"-től. Ez a red moor marad, csak mögé teszek egy magasabbat. (Nem tudom, hogy a képeken látszik-e jól, de a red moor mögött még sok hely van.) Egy kicsit nézegetem és 1-1,5 óra múlva jönnek az új képek Orinoco-val. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a kövek elrendezése nagyon unalmas? Mert az elején szimetrikusra csináltam, de az nagyon unalmasnak bizonyult és így kicsit változtattam, szerintem már oké, de szerintetek is rendben van? Hétfőn amikor meglesz az új red moor ismét jönnek új képek. Az akvárium ha jól tudom kicsivel kevesebb mint egy hónap múlva indul. Addig is várom a véleményeket/észrevételeket... ;)
 
Szia, Peti!
Szerintem jó lesz, megy ez neked.
Tisztára átragadt rám a lelkesedésed, már én is alig várom az új fa érkezését! :p
 
Lenne egy kérdésem. Lehet, hogy nem itt kéne feltennem, de nem találok neki jobb helyet. Tehát, Aki rendelt már a Tropicából az légyszíves írja meg, hogy mekkora egy cserép? Mert ahogy számolom elég sokba fognak kerülni a növények... Kb. miből mennyit érdemes venni? Ha jól tudom 1600ft/cserép az átlag ár és ha 5 db-ot veszek a HC-ból az máris 8000 forint... :/ Tehát mennyit érdemes venni az általam leírt növényekből ebbe a 85 literes akváriumba? (Az Orinoco-ba nem megy növény, tehát annyival kevesebb kell amennyi helyet az elfoglal.)
 
Szia!
Megtévesztő a Tropicás növény... A cserép rendszerint ugyanakkora, mint az átlag cserép, de pl. Parvula-ból 4szer(!!!) annyi van egy cserépben, mint ha pl ****** terméket vásárolnál (saját szememmel láttam). Nekem 80 literes akváriumba röhögve elég volt 3 cserép Cuba, de attól is függ, milyen módszerrel ülteted el. Én az akvárium előterében 3 cserépből 3 hét alatt egy kb 10 X 60 cm-es szőnyeget tudtam kreálni (lehet több volt mint 3 hét). Én nagyon kis darabokra szedtem szét a cserép tartalmát, mert szerintem így jobban nő, de azért hallgassuk meg a profik véleményét :)
 
Köszi a választ! Én azért írtam az ötöt mert félek, hogy nem tudom szétszedni sok kicsire, valamit elbénáznék aztán tönkremennének...
 
szia.
szerintem kezdésnek ne sok növénnyel kezdj( ez lenne célszerűbb) ,de még szerintem cuba-val nem foglalkoztál, és ha valamit véletlenül elrontasz, nem biztos, hogy a növény túlélné. ha szálanként ülteted el, hamar befutja neked a rendelkezésre álló teret.
parvulát én is vettem nem is olyan régen, szétszedtem, és több mint 40 tövet különítettem el és ültettem el egyesével.
itt amúgy megjegyzem, hogy lehet én is áttérek a HC-re

art.
 
Köszi Art!
Megfogadom a tanácsod, keveset veszek akkor mindenből. Esetleg valaki rendelt már "karácsonyi" mohát? Abból mennyit érdemes venni ha két red moor fára akarom "futtatni"? Mekkora egy "cserép" moha?
 
szia.
a mohát kis átlátszó műanyag dobozban kapod meg. szerintem 4-5 kell.
nem keveset kell venni, csak szerintem 20 e elég lesz egyszerre. ha tervezel valamilyen stem et, gondolog arra, hogy a háttérbe akarsz csinálni 2 bokrot rotalából, akkor veszel 2 cseréppel akkor kb 1 hónap alatt 6-7x annyi lesz mint a kiindulásnál és meg is van a bokrod
de majd jön a tapasztalatod, és akkor minden változik. :D tényleg.
na nem húzom tovább. sok sikert ;)
art
 
Köszi art! Sokat segítettél! Én igazából a Ceratopteris thalictroides-ból és a Hygrophila difformis-ból akaratam bokrot. Ezekből nem lehet? Még ilyet nem nagyon láttam akiban. Azért tetszenek mert nekem a leveleiről pálmafa jut szembe és az kell a tengerpartra... :D A "20 e" alatt mire gondolsz? Bocsi, lehet, hogy hülye vagyok de nem értem... :D
 
: ) olyat még én se láttam.
20 ezernél többet szerintem ne költs növényekre.
de a ceratopteris lassan nő, és hagymás növény azt hiszem. de ebből nem tudom, hogy lesz e bokor.
art.
 
Back
Oldal tetejére