• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti44 85 literes akváriuma - The harmonic centre

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Gondolom már találkoztatok ezzel az akváriumommal a naplók között is, de eljött az idő, hogy a "befejezett akváriumok" topikban kapjon helyet.

4523371890_923b52c671.jpg

Méret: kb 85 liter, 70x35x35
Szűrés: Tetratec ex 600 és egy 700 lph-s belsőszűrő
Világítás: Dymax HI-5 armatúra (60cm)
Dekoráció: red moor fa, seiryu kő
Táptalaj: Tropica Növény táptalaj 2,5 liter
Általános növénytalaj: ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter
Dekorhomok: 4 kg. ADA Orinoco erdei homok
Co2: 5 kg-os palack, DIY reaktor
Vízcsere: heti 50%

Jó hosszú és érdekes története van ennek az akváriumnak... :) Aki nem ismeri, az elolvashatja itt és itt. ;)
 
Szép kezdés volt Peti, és a folytatás még jobb lesz!
Sok sikert hozzá!
 
patzu said:
Szép kezdés volt Peti, és a folytatás még jobb lesz!
Sok sikert hozzá!
Köszönöm!
viktorlantos said:
Béke poraira. Egyébként tényleg jó kezdés volt. Milyen régi ez a fotó?
Köszi! Február 15-én készült a kép.
 
peti44 said:
Köszi! Február 15-én készült a kép.

Csak azért kérdeztem, mert mindig egy érdekes info, hogy mikor éri el az adott akvárium a csúcspontját / legjobb formáját. Azt az állapotot ahonnan nincs feljebb.
Ezt az akvárium indításakor még nem lehet tudni és később is nehéz válaszolni rá, de mégis ki tudunk választani olyan fotót amin szerintünk a legjobban néz ki az aki.
Elméletileg ez az az allapot amivel versenyre kellene nevezni.

Egy ideje a saját akváriumokon is figyelem ezeket az időpontokat, de teljesen változó és sok esetben tényleg csak fényképek alapján tudjuk eldönteni.
 
viktorlantos said:
Csak azért kérdeztem, mert mindig egy érdekes info, hogy mikor éri el az adott akvárium a csúcspontját / legjobb formáját. Azt az állapotot ahonnan nincs feljebb.
Ezt az akvárium indításakor még nem lehet tudni és később is nehéz válaszolni rá, de mégis ki tudunk választani olyan fotót amin szerintünk a legjobban néz ki az aki.
Elméletileg ez az az allapot amivel versenyre kellene nevezni.

Egy ideje a saját akváriumokon is figyelem ezeket az időpontokat, de teljesen változó és sok esetben tényleg csak fényképek alapján tudjuk eldönteni.

Ezzel az elrendezéssel és ezekkel a növényekkel, szerintem ez a max amit én ki tudtam hozni. A végén már nem bírtam a tempót a növényekkel :) és hatalmas dzsungel lett.

Ez a kép tetszik még az akváriumról, de itt meg nem teljes a riccia szőnyeg... :|

4295452809_7eb8403da3.jpg
 
R.I.P.
Kíváncsian várjuk az újjákezdést! Folyamatos dokumentációt kérünk!
 
atti76 said:
R.I.P.
Kíváncsian várjuk az újjákezdést! Folyamatos dokumentációt kérünk!
A folyamatos dokumentáció nem biztos, hogy meglesz... :roll: Lehet, hogy olyan versenyre is neveznék, ahol szigorúbbak a szabályok, és már publikált akváriummal nem lehet nevezni.
 
peti44 said:
atti76 said:
R.I.P.
Kíváncsian várjuk az újjákezdést! Folyamatos dokumentációt kérünk!
A folyamatos dokumentáció nem biztos, hogy meglesz... :roll: Lehet, hogy olyan versenyre is neveznék, ahol szigorúbbak a szabályok, és már publikált akváriummal nem lehet nevezni.

Akkor csinálj kettőt... :D
 
Szép aki lett, kár érte. De már most várom a következő akváriumodat. Technika és a tehetség adott, ezért biztos hogy a következő akváriumod is gyönyörű lesz.
 
Hali.Nagyon szépet alkottál! :thumbup: :clap: Remélem egyszer én is tudok ilyen szépet alkotni.Üdv Jani.
 
atti76 said:
peti44 said:
atti76 said:
R.I.P.
Kíváncsian várjuk az újjákezdést! Folyamatos dokumentációt kérünk!
A folyamatos dokumentáció nem biztos, hogy meglesz... :roll: Lehet, hogy olyan versenyre is neveznék, ahol szigorúbbak a szabályok, és már publikált akváriummal nem lehet nevezni.

Akkor csinálj kettőt... :D
Most pénteken úgyis nyerek egy opti akváriumot bútorral... ;)

kocsa said:
Szép aki lett, kár érte. De már most várom a következő akváriumodat. Technika és a tehetség adott, ezért biztos hogy a következő akváriumod is gyönyörű lesz.
Köszönöm! :roll:

Jani 614 said:
Hali.Nagyon szépet alkottál! :thumbup: :clap: Remélem egyszer én is tudok ilyen szépet alkotni.Üdv Jani.
Köszi! :)

feca101 said:
Nagyon szép lett :clap: :wave:
Köszi! :)

Ramen said:
Szép, izgalmas aki! Gratula
Köszi! :)

Jó olvasni, hogy ilyen sokatoknak tetszik az akvárium. :thumbup: Nekem mért nem? :)
 
peti44 said:
Jó olvasni, hogy ilyen sokatoknak tetszik az akvárium. :thumbup: Nekem mért nem? :)

biztos rondább az életben... :)
A képeken szép!
De lejjebb írták, hogy ezután egy szebb várható szóval forget the "RIP"
 
Back
Oldal tetejére